Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Auto na 9 osób


iks

Rekomendowane odpowiedzi

Wybieramy się w 9 osób (dorosłych) na narty do Włoch. Zastanawiamy się nad wynajęciem busa. Przejrzałem kilka wypożyczalni w naszym mieście, przeważnie mają Opla Vivaro, Renault Trafic i VW Caravelle.

Czy do (któregoś z) tych aut zmieści się 9 osób z bagażami i sprzętem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieramy się w 9 osób (dorosłych) na narty do Włoch. Zastanawiamy się nad wynajęciem busa. Przejrzałem kilka wypożyczalni w naszym mieście, przeważnie mają Opla Vivaro, Renault Trafic i VW Caravelle.

Czy do (któregoś z) tych aut zmieści się 9 osób z bagażami i sprzętem?

Trafic i Vivaro to ten sam model pod różnymi markami .

Powiem krótko będzie trudno . Z nartami w środku nie możliwe . Z tyłu jest tylko miejsce na bagaż ( w modelu 9 osób bardzo mało ). Chyba że to lekko przedłużony model .

Musi być przyczepka lub bagażniki na górę .

Ps . Kolega Marek mnie wyprzedził :-)

Edytowane przez ROSSIGNOL
Kolega Marek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem teraz w Austrii w 8 osób i jechaliśmy 9-osobowym Mercedesem Vito. Niestety dziewiąte miejsce jest z przodu zaraz obok kierowcy i przez skrzynię biegów nie ma miejsca na nogi. Są dłuższe wersje Vito/Viano z inny podziałem siedzeń i dużymi bagażnikami. Tak czy siak box na dach obowiązkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do Francji w 8 osób dojechałem z całym sprzętem i bez boxu na dachu :) Opel Vivaro, tyle że wersja przedłużana i z 2 kanapami, a nie indywidualnymi fotelami. Ale z drugiej strony nikt się z bagażami jakoś specjalnie nie ograniczał, na niewygodę też narzekań nie zarejestrowałem...

Narty (3-4 pary) wchodzą "wzdłuż" z boku pod fotelami, buty pod fotele, a reszta krótszych nart i kijki w poprzek za ostatnim fotelem. Zostaje 1000 litrów bagażnika (albo i więcej, nie mierzyłem) o w miarę regularnym kształcie.

W 9 osób będzie trudniej o tyle, że jak zauważył Ambro, fotel dla 2 pasażerów z przodu to tak naprawdę 1,5 fotela. 2 dzieci od biedy pojedzie, ale 2 dorosłych to raczej na krótkie dystanse... Raz że im niewygodnie, dwa, że kierowcy też nie za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było wygodnie w 9 osób to musi to być auto minimum wielkości Fiata Ducato/Peugeot Boxer/Citroen JUmper lub Sprinter czy Crafter - wtedy wszystko zapakujecie bez problemu do środka i pasażerowie na wszystkich fotelach mieć będą wygodę na było nie było dalekiej trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do Francji w 8 osób dojechałem z całym sprzętem i bez boxu na dachu :) Opel Vivaro, tyle że wersja przedłużana i z 2 kanapami, a nie indywidualnymi fotelami. Ale z drugiej strony nikt się z bagażami jakoś specjalnie nie ograniczał, na niewygodę też narzekań nie zarejestrowałem...

Narty (3-4 pary) wchodzą "wzdłuż" z boku pod fotelami, buty pod fotele, a reszta krótszych nart i kijki w poprzek za ostatnim fotelem.

Witam!

Z tym przewozem nart w środku to bym odradzał, gdyż kolega jedzie do Włoch, czyli raczej przez Austrię, a tam mogą mu zaserwować niezły prezencik mandatowy. Policmajstry w A. są cięte na przewóz w środku nart. Zgodnie z ich przepisami można przewozić nartki w środku, ale tylko w firmowo w samochodzie zamontowanym worku na narty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Z tym przewozem nart w środku to bym odradzał, gdyż kolega jedzie do Włoch, czyli raczej przez Austrię, a tam mogą mu zaserwować niezły prezencik mandatowy. Policmajstry w A. są cięte na przewóz w środku nart. Zgodnie z ich przepisami można przewozić nartki w środku, ale tylko w firmowo w samochodzie zamontowanym worku na narty.

Ja jeżdżę do Austrii średnio co 2 tygodnie i zawsze mamy kilkanaście par nart ułożonych "luzem" w poprzek busa za ostatnim rządem siedzeń i mimo wielu policyjnych kontroli jeszcze nigdy żaden mundurowy nie doczepił się do takiego przewożenia nart....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę do Austrii średnio co 2 tygodnie i zawsze mamy kilkanaście par nart ułożonych "luzem" w poprzek busa za ostatnim rządem siedzeń i mimo wielu policyjnych kontroli jeszcze nigdy żaden mundurowy nie doczepił się do takiego przewożenia nart....

Tak ale Ty piszesz o części za ostatnim rzędem siedzeń, a kolega napisał o wnętrzu wzdłuż samochodu. Naprawdę rozważył bym opcję z boksem na dachu, bo jak będą chcieli się przyczepić to się przyczepią. Z nimi nie ma dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Z tym przewozem nart w środku to bym odradzał, gdyż kolega jedzie do Włoch, czyli raczej przez Austrię, a tam mogą mu zaserwować niezły prezencik mandatowy. Policmajstry w A. są cięte na przewóz w środku nart. Zgodnie z ich przepisami można przewozić nartki w środku, ale tylko w firmowo w samochodzie zamontowanym worku na narty.

Marek ja miałem kłopot w Polsce .

Bus zarejestrowany jako 9 osobowy . Nie wolno przewozić nawet dużych toreb na siedzeniu . Na szczęście Policjant był wyrozumiały i nie dał mandatu . Torby musiałem upchać z tyłu.

Marek masz rację bo za ostatnim rzędem siedzeń jest bagażnik busa . Tam jak narty wejdą chyba można .

Edytowane przez ROSSIGNOL
dla Marka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, dobrze wiedzieć... ;) Człowiek łamie przepisy i nawet nie wie że je łamie...

A tak swoją drogą to jestem ciekaw jaka jest podstawa prawna zabraniająca przewożenia np. toreb na siedzeniu (albo pod czy też w miejscu na nogi). Taki bus 9-osobowy jest przecież traktowany jak osobówka, a jeszcze nie widziałem, żeby w osobówce ktoś się czepiał, że na siedzeniu ktoś wiezie np. wiadro albo plecak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, dobrze wiedzieć... ;) Człowiek łamie przepisy i nawet nie wie że je łamie...

A tak swoją drogą to jestem ciekaw jaka jest podstawa prawna zabraniająca przewożenia np. toreb na siedzeniu (albo pod czy też w miejscu na nogi). Taki bus 9-osobowy jest przecież traktowany jak osobówka, a jeszcze nie widziałem, żeby w osobówce ktoś się czepiał, że na siedzeniu ktoś wiezie np. wiadro albo plecak.

Chyba dla tego że bus osobowy więc to nie ciężarówka . Ten sympatyczny Policjant tłumaczył : że w razie zderzenia te torby zabiją lub poranią pasażerów .

A w przepisach też coś jest o przewozie towarów że jak są ludzie to chyba musi być przegroda . Kurcze sprawdzę to i dam znać bo mnie to zainteresowało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten sposób tłumacząc, to praktycznie wszystko co jest w bagażniku w przypadku zderzenia zrobi jeszcze większą masakrę, bo jest tego więcej. Moim zdaniem kontrukcja foteli na takie przemieszczanie się ładunku nie pozwala, niezależnie czy jest to rząd ostatni czy środkowy.

Co do nart to faktycznie może być jakaś odrębna regulacja, bo kształtem są raczej "ostre" i wejdą w różne dziury. Chociaż z drugiej strony jeśli by je spiąć jakąś taśmą, i dodatkowo przymocować np. do fotela, to byłyby nieszkodliwe i nikt nie powinien się czepiać. Ale to tylko takie moje dywagacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten sposób tłumacząc, to praktycznie wszystko co jest w bagażniku w przypadku zderzenia zrobi jeszcze większą masakrę, bo jest tego więcej. Moim zdaniem kontrukcja foteli na takie przemieszczanie się ładunku nie pozwala, niezależnie czy jest to rząd ostatni czy środkowy.

Co do nart to faktycznie może być jakaś odrębna regulacja, bo kształtem są raczej "ostre" i wejdą w różne dziury. Chociaż z drugiej strony jeśli by je spiąć jakąś taśmą, i dodatkowo przymocować np. do fotela, to byłyby nieszkodliwe i nikt nie powinien się czepiać. Ale to tylko takie moje dywagacje...

Nie do końca chyba tak jest jak piszesz :).

Jeden z moich busów jest zarejestrowany jako osobowo -towarowy . I pomiędzy częścią osobową a towarową musi być przegroda .Na przeglądzie technicznym bez przegrody nie dopuszczą do ruchu.

W busie ciężarowym można przewozić ludzi ale jednym z warunków jest brak towaru na pace . ( kodeks )

Więc chyba ten Policjant miał rację . Sprawdzę jak wrócę z nart i dam znać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między nadkolami w Vivaro jest o ile dobrze pamiętam ok. 130 cm, ok. 170 jest od bandy do bandy (jeśli komuś to potrzebne mogę podać dokładne wymiary). Więc SLki się zmieszczą, GSki już nie do końca ;)

Aa, ROSSIGNOL, to ty masz ten przywilej, że możesz sobie VAT od paliwa odliczyć, spryciarzu ;) Ja mam busa zarejestrowanego jako osobowy, więc nie ma przegrody, ale jeżdżę 23% drożej. Ale za to mogę sobie przestrzeń dowolnie aranżować - 1 rząd+bagaż, 2 rzędy+bagaż, ew. cała paka wolna.

Ja nie mówię, że policjant nie miał racji, tylko trochę mnie dziwi ta logika, że (patrząc na mój samochód) w bagażniku to OK, a na siedzeniu już nie ;)

PS

Hehe, w ulotce piszą zużycie 6,8-6,9 w cyklu pozamiejskim dla 1,9 CDTi. Chyba pustym na jednopasmówce za TIRem. Przy równej jeżdzie 110 po autostradzie, "neutralnym wietrze" i niewielkim załadunku nie ma szans zejść poniżej 7,5, i to latem. A 130 kosztuje już koło 9-9,5, też latem. Zimą +1l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POPRZECZNIE???????????????????????????????????????????????

pytam , bo w naszym najwiekszym samochodzie

http://autos.msn.com/research/vip/overview.aspx?year=2009&make=Toyota&model=4Runner&trimid=108400

szerokosc przestrzeni bagazowej to "tylko" 150cm......

poprzecznie nie równa się poziomo tzn. nartki można wrzucić pod kątm. ja tak wożę i nie bawię się w boxy. jedyny narciarski pojazd w tej klasie:

http://www.topgear.com/uk/nissan/x-trail/road-test/nissan-x-trail-2.0-dci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wygląda na to że przy odpowiednim ułożeniu nart praktycznie można jechać w 9 osób tym Vivaro .:confused:

Jeszcze buty w pudełkach , ograniczona ilość kurtek i jakoś się zmieści .

Nie to chyba nie jest możliwe ?

Tych przepisów z Vat i paliwem to ja już nie nadążam czytać . Ale chyba ten osobowo-towarowy bus to teraz nie mieści się w tych normach do odliczenia. Jak Cię to interesuje to sprawdzę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, w 8 osób do Francji nikt nie narzekał :). W 9 trzeba się na przednim siedzeniu zmieniać, albo jakieś dzieci posadzić. A, jedyny problem jaki zaobserowałem to to, że przy większych mrozach (jechaliśmy przy -15) na tylnym rzędzie jest trochę zimno, bo ciepłe powietrze nie dochodzi - nawiewy są przed 1. rzędem. Nie wiem czy to problem akurat Vivaro (tej wersji, albo mojego?), ale jakiś dodatkowy nawiew typu webasto by nie zaszkodził.

Boxów nie brałem, bo wyciągnąć stamtąd narty to trzeba jakąś drabinkę chyba ze sobą wozić. A bagażu trochę było... Zmieściło się wszystko, łącznie ze skrzynką piwa :P

Tylko koniecznie musi być to wersja przedłużana - ta z co najmniej 1,2m bagażnika za tylnym rzędem siedzeń. W zwykłą (jakieś 50 cm bagażnika) to faktycznie, i 6 osób może mieć problem, i bez boxów się nie obejdzie.

Edytowane przez sliwek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...