Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

ćwiczenia...


Roobs

Rekomendowane odpowiedzi

Po ostatnich 3 wypadach zauważyłem że jeżdżąc jakieś 2 godziny na stoku nonstop, wysiadają mi mięśnie czworogłowy a w szczególności jego dolna część :rolleyes:

Ktoś przerabiał jakiś program ćwiczeń pod tym kątem ???

... rower i przysiady z obciazeniem i czteroglowy nie bedzie bolec :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich 3 wypadach zauważyłem że jeżdżąc jakieś 2 godziny na stoku nonstop, wysiadają mi mięśnie czworogłowy a w szczególności jego dolna część :rolleyes:

Ktoś przerabiał jakiś program ćwiczeń pod tym kątem ???

ja biegam, podczas biegów pracuja inne partie mięsni i zadazyło mi sie byc na stoku i po ostrej intensywej jeżdzie, piekły uda:) ja mam sposób, przysiady i nozyce (nozyce jescze na mięsnie brzucha pomagaja) to działa.

nozyce 100 razy, czyli 5 serii po 20 - to wsztko dziennie. cwiczenia wykonywac nalezy np pon, śr,pt. tak by nie codziennie, bo wtedy nie bedzie to miało efektu.

organizm musi zregenerowac się, a efektem przeciążenia będa zakwasy..

ćwiczenia najlepiej po południu, rano nie wskazane jest sie maltretować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie Co same przysiady nic nie dadzą jezeli będzie to robione stricte "masowo" dużo ruchów w obciążeniem z dosyć małymi odstępami czasowymi np w 4-5 seriach po ok 15-20 ruchów mozna też sprobować podskoków ze sztangą albo wchodzenia na stopień z obciążeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o jakimś wyselekcjonowanym ćwiczonku.

To nie tak że nic nie robię:)

Dymam moje nóżki na maszynach, biegam, gram w piłkę, rolki... i są ok, poza tym jednym przypadkiem.

Myślałem z jakim obciążeniem, tempo ...półzgięciu czy pełne :P

Zastanawia mnie "półprzysiad" bez prostowania z około 60 - 70% obciążeniem ...na czas czy ilość w serii :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepszym ćwiczeniem od zwykłego przysiadu jest przysiad wykroczny, zwany czasem wypadem z odbiciem z nogi wykrocznej do tyłu. Istotne jest dla prawidłowego obciążenia założenia np. kija od szczotki trzymanego oburącz, za głowę. Proste przysiady, nawet z obciążeniem nie dość obciążają najbliższą kolanu część czworogłowego.

Przysiady proste robić na podłożu niestabilnym typu: bosu ! , bardzo gruby materac. Wzmaga to pracę niezbędnych w jeździe mięśni stabilizujących a zarazem rozwija równowagę. Wbieganie pod górkę na wytrzymałość i siłę a zbieganie z góry (można zakosami) na wzmocnienie strefy przykolanowej. Starać się robić o wiele więcej ćwiczeń eksplozywnych niż stricte siłowych na maszynach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast przysiadów poleciła bym

składy

Nogi na szerokość bioder, napięte pośladki, napięte mięśnie brzucha, ze składem pośladki maxymalnie w tył, ciężar ciała piętach, kąt prosty między udem a kolane, - na początek 3 x 20 powtórzeń.

WAŻNE: Kolana NIE wychodzą przed stopy. Myślę, że obciążenie na początek nie jest potrzebne.

Ze swojego doświadczenia radzę nie robić przeprostów kolan ani nie prostować kolan do końca, lecz kończyć ćwiczenie z leciutko ugiętymi kolanami.

wypady:

Ważne: kolana nie wychodzą przed stopy!

brzuszki z uniesieniem nóg

fajne ćwiczenie, ponieważ oprócz wzmocnienia nóg - wzmacniasz mięśnie brzucha :) a sezon kąpielówkowy tuż tuż ... ehhh

ważne: lędźwie wcisnąć w matę... i nie odrywać.!!! ręce za głową równolegle do podłogi lub ręce na głowie i łokcie złączone przed twarzą ...

nie ciągnąć szyi i głowy !!!!

WAŻNE: po wykonanych ćwiczeniach powinien być przynajmniej 5 min stretching ... jak znajdę chwilę wrzucę kilka ćwiczeń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebieska guma theraband ( koszt ok 35 zł) siadasz na biurku, zaczepiasz gumę o stopę i nogę biurka no i prostujesz nogę. 15, 12, 10 na każdą nogę. Codziennie ćwiczysz wieczorem, bo nie chodzi o zbudowanie mięśnia ( czyli ucierasz mięsień i dajesz mu odpocząć [czyli zagoić się]) tylko chodzi o kształtowanie wytrzymałości mięśnia. Podobne ćwiczenia to np plecak z 20 litrami wody w butelkach i wychodzenie na stołek przez minutę na jednej nodze i przez minutę na drugiej ( najpierw proponuję zacząć bez obciązenia). Możesz robić sobie te dwa ćwiczenia na zmianę .

Pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ćwiczenia

kondycja przez caly rok jest wązna ..

Silownia przysiady ze sztanga po 6 powtorzen kilka serii

wyciskanie w suwnicy, itp .... siatkowka .. rowerek . plywanie ... bieganie .... kazdy ten sport rozwija inna grupę mięsniowa ... a jesli dodam jeszcze badminton czy tenis to każda grupa mięsniowa jest pobudzona ..

Wszystko to ujałem w telegraficznym skrocie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzet

fajne ale żadna elektrda żaden prąd nie zastąpi naturalnego biegu czy przysiadów na maszynie ... wysilek fizyczny to potężny bodziec dla mięśni a tam tylko stymulacja ...... i lekkie pobudzenie ..... kiedys wstawalem z tyłu 180 kg ....

wystarczy wziaść na basenie deskę do pływania i zrobić pracę nóg do kraula i za chwile mamy skurcze ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skurcze przy pływaniu nie mają nic do rzeczy. Przy pływaniu pracują głównie mięśnie antagonistyczne do potrzebnych na nartach. Popływać i owszem ale wyłącznie jako rozluźnienie po treningu właściwym oraz w ramach treningu wydolnościowego.

BTW: Skąd takie wściekłe ceny przyrządu p.t. bosu ? Jakaś paranoja a szkoda bo trening na bosu jeden z lepszych przed nartami.

Dołoże jeszcze jedno ćwiczenie. Wskakiwanie ( i zeskakiwanie ) obunóż na skrzynię gimnastyczną ( albo cuś na ten kształt ). Oczywiście, wysokość tak dobrana aby stanowiło to wyzwanie. Przeskakiwanie obunóż przez ławeczkę, najlepiej na "głębokie" materace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, widzę kolego, że sportu Ci nie brakuje i Twój problem nie polega na wyćwiczeniu mięśnia, a zwiększeniu jego wytrzymałości. Polecam ćwiczenie tzw. krzesełko, przysiad w kącie prostym z plecami opartymi o ścianę i do bólu ile wytrzymasz, systematycznie w wolnych chwilach i mierz sobie czas. Poza tym jeśli masz możliwość w bloku bieg po schodach, oczywiście ze zbieganiem w dół.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem pod uwagę błędy w samej jeździe, które mogły powodować taki objaw. Jednak nie jest to dla mnie wytłumaczeniem iż brakuje mi siły, kondycja fakt może się skończyć ale moc ;) Chyba zwrócę się do mistrza Yoda:D

Planowałem w tym sezonie kilkudniowe szkolenie jednak nie zawsze wszystko wypala.

Co do przysiadów to kiedyś były takie maszyny ...chyba firmy Hess na których siad odbywał się w pochyleniu do tyłu...teraz tego nie widzę :/...nawet w necie nie znalazłem :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem pod uwagę błędy w samej jeździe, które mogły powodować taki objaw. Jednak nie jest to dla mnie wytłumaczeniem iż brakuje mi siły, kondycja fakt może się skończyć ale moc ;) Chyba zwrócę się do mistrza Yoda:D

Planowałem w tym sezonie kilkudniowe szkolenie jednak nie zawsze wszystko wypala.

Co do przysiadów to kiedyś były takie maszyny ...chyba firmy Hess na których siad odbywał się w pochyleniu do tyłu...teraz tego nie widzę :/...nawet w necie nie znalazłem :eek:

To o czym piszesz to suwnica wielofunkcyjna i można tego trochę w internecie http://www.hegen.com.pl/product-pol-1425-Maszyna-suwnica-wielofunkcyjna-JP-8-Master-Sport-.htmlznaleźć ale można ją z powodzeniem zastąpić przysiadami z obciążeniem.

Edytowane przez Mr. A
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piałeś "siad odbywał się w pochyleniu do tyłu" czyli może coś takiego to było http://www.sport-uniwersum.pl/produkt/34-sprzet-profesjonalny/409-maszyna-suwnica-przysiad-jp-8b

ale mniejsza o większość (maszyn jest w internecie całe mnóstwo) dobrze robiony przysiad z obciążeniem jest więcej wart od tych wszystkich maszyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a moja propozycja to http://www.menshealth.pl/fitness/Silne-uda-trening-z-lawka-4168.html i typowe ćwiczenia dla narciarzy: http://www.menshealth.pl/fitness/Nogi-na-kazde-warunki-4082.html . Polecam jak dla mnie podziałało super i proszę pamiętać aby zacząć minimum 3 miesiące przed sezonem a najlepiej ćwiczyć cały rok.

Pozdrawiam

Piotr

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku robiłam przysiady z obciążeniem, rowerek, steper, brzuchy i plecy. Poza tym w domu ćwiczenia różnorakie (przysiady, wymachy nóg, krążenia kolanami itp) na bercie:

c_big9147125.jpg

Bardzo fajna rzecz, wzmacnia kolana i mięśnie i baaaardzo ćwiczy stabilność:) A co najważniejsze można sobie to codziennie robić w trakcie oglądania filmu wieczorem i nawet się nie zauważa jak długo się ćwiczy :)

A tu macie ćwiczenia Lindsey Vonn - na to mi już czasu nie starcza:rolleyes:

Edytowane przez Dumpling Zębowa Wróżka
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...