Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

13,7 mln zł i SzCyrk jest nasz...


mała_mi

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak wczoraj Stanisław Richter, prezes Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego, czyli spółki skupiającej właścicieli gruntów, nie stwierdził jednoznacznie, że przystąpi ona do przetargu. - Ostatecznej decyzji jeszcze nie ma, w najbliższych dniach podejmiemy ją wspólnie. Nawet jeżeli staniemy do przetargu, to dlatego, żeby nie tracić więcej czasu, który jest potrzebny na rozpoczęcie inwestycji - mówi "Gazecie" Richter. Dodaje, że spółka nie jest do końca zadowolona z ceny wywoławczej ośrodka. - Myśleliśmy, że będzie to około 10 mln zł - mówi Richter.

To może jak Richter to kupi, to mu zostanie jeszcze na wymianę silnika przy jakimś orczyku, żeby się ekolodzy nie przyczepili, że z tych starych leje się olej strumieniami:D Bo jak za drogo to o krześle nie ma co marzyć:eek:

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jak Richter to kupi, to mu zostanie jeszcze na wymianę silnika przy jakimś orczyku, żeby się ekolodzy nie przyczepili, że z tych starych leje się olej strumieniami:D Bo jak za drogo to o krześle nie ma co marzyć:eek:

:D

Masz rację Slash0r. Jak już wcześniej - w innym wątku - pisałem, obawiam się, że dla nas narciarzy nic się nie zmieni, oprócz samego właściciela. Skoro dla Richtera cena wywoławcza już jest za wysoka, to gdzie tutaj marzyć o inwestycjach...A na to nie wystarczy ani milion, ani dwa, ani nawet 10 milionów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Tylko spółka założona przez Gminę, SON i jakiś fundusz ma sens. Na taką inwestycje trzeba niezłą ilość kasy, bo tam trzeba wymieniać wszystko, a Gmina byłaby tu gwarantem sensownego działania. System publiczno-prywatny jest jedynym tutaj wyjściem z sytuacji. Po za tym Gmina to mieszkańcy, a oni są wszyscy najbardziej zainteresowani inwestycjami. Ten system panuje w wszystkich krajach alpejskich + prawo śniegu.

Edytowane przez mareknot
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SON powstał w 2002 roku, czyli po 9 latach posiadając 25% terenów, i od dwóch lat dzierżawiąc cały ośrodek dorobili się 10 milionów złotych? Ależ ci górale to mają przej...ne, bida jak nic.

Już raz zadałem to pytanie ale nie uzyskałem odpowiedzi, czy jeśli SON kupi ten złom wyceniony na 13 baniek, to będzie posiadał 100% własności gruntowych? Bo to podstawa by przekonać bank do dużego kredytu.

Swoją drogą dzieje się tu to samo co w przypadku prywatyzacji PKL. Tam TPN odgraża się, że nowy właściciel będzie musiał z nimi współpracować - a oni wcale nie muszą być mili (czytaj: tani). Tutaj Pan R. też podrzuca ostrzeżenie, że jeśli ośrodek kupi ktoś inny to będzie musiał z jego spółką współpracować, a płotków do grodzenia tras to u nich w szopie dostatek ;)

Wyciągi stoją na naszych gruntach, są więc nasze – Richter chwali się, że doprowadził do wpisania do ksiąg wieczystych jednej ze stacji wyciągu jako jego własności. – Skarb Państwa nie będzie w stanie sprzedać nikomu ośrodka. Proszę bardzo, niech ogłoszą przetarg, kto kupi samowolę budowlaną?

Chyba tylko pan Richter to potrafi.

Edytowane przez John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj Pan R. też podrzuca ostrzeżenie, że jeśli ośrodek kupi ktoś inny to będzie musiał z jego spółką współpracować, a płotków do grodzenia tras to u nich w szopie dostatek ;)

Chyba tylko pan Richter to potrafi.

Dlatego nikt inny nie złoży oferty. Jeśli w ogóle ktoś złoży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś już kiedyś było,że pan "Kriters" i spółka chcieli by to kupić z 5 mln...

Każdy by chciał wydać jak najmniej. Tylko że, przez 7 lat SON, za "brak płotków" na trasie brał dobry milion sezonowo. A teraz po 7 latach czystego zarobku i 2 latach zarządzania ośrodkiem (gdzie do GAT odprowadzali 1 milion zł) nie stać ich na wyłożenie 13 baniek, by kupić całość. To że GAT kradł, to każdy wie - Ale ja tu widzę, że SON to konsument nic nie lepszy od GAT'u.

Ktoś mnie przekona, że SON to grupa ludzi rozsądnych i umiejących zainwestować dobrze pieniądze? Póki co to sprytni grabieżcy, który wszędzie krzyczą z panem R. na czele, że jak dorwą się w 100 % do koryta, to będzie dla wszystkich lepiej. To się chyba mieści w definicji populizmu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pesymista

Szczyrk to chyba na obecną chwilę najlepsze miejsce w Polsce do zrobienia prawdziwej stacji narciarskiej. Mała namiastka Alp. Z Małego Skrzycznego 1210m npm. trasa zjazdowa ma 3,5km. do tego bardzo dużo urozmaiconych pod względem trudności tras. Jak czytam, że pan Rychter szczypie się o 2 mln to podzielam Waszą opinię ,że nic z tego nie wypali. Żeby zrobić z Czyrnej-Solisko naprawdę dobrej klasy ośrodek trzeba co najmniej z 300 mln zł zainwestować i do tego potrzeba naprawdę porządnych inwestorów takich jak na Izerski Stóg czy Zieleniec. Czytałem w prasie wypowiedź Richtera,że jeżeli to kupi to ta ich spółka to będą chcieli zrobić naśnieżanie. Czyli stary złom pozostanie jeszcze na długo. Jak to tak będzie wyglądać to panu Richterowi życia braknie niż postawi tam jakąś kanapę. A tam trzeba z osiem kanap i przynajmniej jedną gondolę na sam szczyt. i w sezonie letnim też by zarabiali. Szkoda,że taka góra o takim potencjale znowu pójdzie w zapomnienie. Przemawia na nie korzyść jeszcze to ,że Rychter jest dość wiekowy z innej epoki. Natomiast teraz trzeba innego myślenia nowoczesnego, na tej górze można inwestować każde pieniądze w ciemno, bez obawy, że się nie zwrócą i to dość szybko.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam można zrobić jeszcze więcej tras niż jest obecnie. A gondole powinny być i na duże Skrzyczne i na Małe Skrzyczne. W lecie rowerzyście, w zimie narciarze.

http://www.geocontext.org/publ/2010/04/profiler/pl/?topo_ha=2011337643202548

To zakreskowane to niezagospodarowany narciarski teren, na potwierdzenie moich słów.

Ja powiem tak - nie liczcie, że w Sczyrku się coś zmieni. Liczcie na nowe kanapy w Wiśle, o których mowa w innym temacie. To jest skansen i skansenem pozostanie!

Edytowane przez Slash0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andi, wiele wskazuje, że jest szansa, na powstanie tego stoku już w przyszłym sezonie, więc może w Szcyrku w następnym...?:)

To, że wskazuje nic nie znaczy. Nie wiem czy zostało to już przeforsowane, ale wyciąg nie ruszył na ten sezon, bo facet nie chciał sprzedać działki dokładnie pod górną stację. Były jakieś rozmowy, było blisko do zakupu, nie wiem czy został w końcu sfinalizowany.

Co do Szczyrku, to Przemku nie licz, że zaraz wwozić Cię tam będą kanapy. W pierwszej kolejności naśnieżanie. Bo to pozwoli przedłużyć sezon i zarobić więcej kasy, za którą może kupią nowe (czytaj używane z Alp) wyciągi - co według mnie i tak jest mało prawdopodobne, ze względu na dziwne usposobienie tamtejszych "górali".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że wskazuje nic nie znaczy. Nie wiem czy zostało to już przeforsowane, ale wyciąg nie ruszył na ten sezon, bo facet nie chciał sprzedać działki dokładnie pod górną stację. Były jakieś rozmowy, było blisko do zakupu, nie wiem czy został w końcu sfinalizowany.

Co do Szczyrku, to Przemku nie licz, że zaraz wwozić Cię tam będą kanapy. W pierwszej kolejności naśnieżanie. Bo to pozwoli przedłużyć sezon i zarobić więcej kasy, za którą może kupią nowe (czytaj używane z Alp) wyciągi - co według mnie i tak jest mało prawdopodobne, ze względu na dziwne usposobienie tamtejszych "górali".

Co do Stoku do Kozubnika, to myślę, że wkrótce będę miał informacje z pierwszej ręki (jak tylko będę coś wiedział dam znać).

A jerśli chodzi o Szczyrk...wiem, wiem słyszałem wypowiedź pana R. Tak się tylko rozmarzyłem...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...