Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kneissl Black Star XC


mihumor

Rekomendowane odpowiedzi

Mysiu jak będziesz miał okazję - spróbuj, to naprawdę "dziwna" narta.

Myślę że K2 uderza głównie w młode :rolleyes: pokolenie i "lans".

Polecam lekturę ich nowego katalogu i przestudiowanie opisów poszczególnych produktów (majtersztyk językowo-marketingowy). Ja miałem duży ubaw czytając TO. Przeczytałem tam o Chargerach, że: "...Stworzone dla zawodowców, którzy nie boją się wyzwań, narty Charger to najlepsze carvingi dostępne na rynku :confused: Speed Rocker dodaje precyzji przy przekładaniu ciężaru ciała podczas skętów, a Hybritech Metal Laminate zapewnia brak drgań przy dużych prędkościach. Jeśli masz ochotę na doskonałe skręty na twardym śniegu przy prędkości dżwięku, Charger to sprzęt idealny dla Ciebie."

No cóż... Nie jestem zawodowcem i nie jeżdżę z prędkością dżwięku:eek:, więc wybieram Kneissle BS lub WS, nie mają np. Hybritech Metal Laminate :confused:ale lepiej tłumią drgania i są stabilniejsze :D

To oczywiście moje subiektywne odczucia - ciekaw jestem co o Chargerach myślą inni forumowicze, bo może coś ze mną nie tak ;)

P.S.

Dla równowagi - córka testowała K2 SuperBurnin ze Speed Rockeremi nie miała tak złych odczuć jak ja.

Porównywanie Chargera z BS, to jak porównywanie np. rowerów enduro i kolarki! Czyli ma się nijak!

Co do opisów, to K2 zawsze miało takie opisy i nie ma tu lansu, tylko czysty marketing skierowanych do milionów klientów, czego nie można powiedzieć o niszowej (w ostatnich latach) marce Kneissl.

Na koniec jeszcze przypomnę SB, któremu kilka lat temu pożyczyłem do testów narty typu All Moutain i po jednym zjeździe rzucił je w kąt, a dzisiaj sam kupił podobne narty. Po prostu do tego typu nart trzeba dojrzeć, wjeździć się w nie, bo to całkiem inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Chargery można spokojnie porównywać z Black Starami, przecież one nie są z totalnie innej bajki, te K2 trudno zaliczyć do do grupy Allmountain, wymiary maja w zasadzie jak allroundy ( to takie szersze allroundy albo najwęzsze allmountainy) i ja myślę, że obie te narty można by wrzucić do starego, nie używanego już worka o nazwie narty crossowe, który świetnie definiuje nadal gro nart dostępnych na rynku w różnych tajemniczych grupach. Pewnie K2 lepiej wypadnie poza trasą ale jako narty off piste to chyba mało kto je kupuje. Jeździłem na BS do znacznie szerszych Fischer Motive 80 przepinając je co zjazd na zmianę przez dwie godziny i w warunkach trasowych można je było spokojnie porównać wiec dlaczego Chargery nie?Co do opisów, moim zdaniem to można nazwać marketingiem, kiepskim ale zawsze- w klasycznym kabaretowym sensie "kłamstwo ale działa":D. Nie wiem do kogo są skierowane te opisy ale ja nie czuje się "targetem" i nie chciałbym się czuć. Może to wina tłumaczenia albo tego, że te opisy robił "literacko", ktoś kto nie ma pojęcia o nartach. Trudno z tego wyciągnąć jakąkolwiek wartościową informacje. To, że dużo sprzedają nie uwalnia ich od krytyki czy piętnowania idiotyzmów oraz nie oznacza, że znacznie mniejsi producenci nie robią lepszych nart.

IMG_8631 (Small).JPG

57da812b5a58d_IMG_8631(Small).JPG.834aadcf18c3190de7a250efe1dbe937.JPG

Edytowane przez mihumor
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie nie można porównywać narty robionej w Chinach w fabryce z ręcznie robionym sandwichem .. To zupełnie inne narty, zresztą tez miałem okazję testować te i inne i dawno nie jeździłem na stabilniejszych nartach..

Poza tym widziałem że można je wyrwać za 1899 zł ..

Edytowane przez Machu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec jeszcze przypomnę SB, któremu kilka lat temu pożyczyłem do testów narty typu All Moutain i po jednym zjeździe rzucił je w kąt, a dzisiaj sam kupił podobne narty. Po prostu do tego typu nart trzeba dojrzeć, wjeździć się w nie, bo to całkiem inna bajka.

Całkowicie się z Tobą zgadzam :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iii tam

gołą babę:P to by skionlinowa cenzura zaraz wycięła:D

Oj nie,nie...

"tej" cenzury już tu nie ma, choć wiemy że "ta" cenzura próbuje Tobą manipulować:cool:, nie wiemy z jakim skutkiem, ale wiemy o tym:cool:, no ale pssst;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...