Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Myślenice Góra Chełm


Maria

Rekomendowane odpowiedzi

Czuję potrzebę oddać sprawiedliwość tej stacji. Wiosna w pełnym rozkwicie, a tam nie dość, że stacja działa, to jeszcze z rana są doskonałe warunki. Oczywiście, ok. 11 robi się miękko, ale od początku (czyli 9) można się zdrowo wyjeździć :), a później jazda w miękkim cukrze też jest rzeczą pożyteczną ;). Do tej pory jest możliwy krótki wyskok szkoleniowy z KRK, chwała im za to! No, i niemal pusto, a nieliczni jeżdżący to doborowe towarzystwo.

Wcześniej nie przepadałam za tym miejscem, zniechęcała mnie konieczność zostawienia auta na dole i czekania na busa, teraz wolno już dojechać do parkingu przy samej stacji.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuję potrzebę oddać sprawiedliwość tej stacji. Wiosna w pełnym rozkwicie, a tam nie dość, że stacja działa, to jeszcze z rana są doskonałe warunki. Oczywiście, ok. 11 robi się miękko, ale od początku (czyli 9) można się zdrowo wyjeździć :), a później jazda w miękkim cukrze też jest rzeczą pożyteczną ;). Do tej pory jest możliwy krótki wyskok szkoleniowy z KRK, chwała im za to! No, i niemal pusto, a nieliczni jeżdżący to doborowe towarzystwo.

Wcześniej nie przepadałam za tym miejscem, zniechęcała mnie konieczność zostawienia auta na dole i czekania na busa, teraz wolno już dojechać do parkingu przy samej stacji.

Byłem tam raz w tym sezonie po trzech zjazdach dałem sobie spokój, więc z tego wniosek, że tam tylko jak się kończy sezon można fajnie pojeździć, co nie zmienia faktu, że już się tam nie wybiorę wole jakiś sprawdzone miejsce, może jeden raz to za mało do oceny stacji, ale czasem tak jest, że po pierwszym razie już się wie czy się tam jeszcze kiedyś wróci.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie ten stok bardzo chwalę, głównie ze względu na bliskość od Krakowa oraz oświetlenie, pozwalające jeździć do nocy.

Dawniej jeździłem do Szczawnicy (ok. 2 h jazdy), potem przerzuciłem się na Kasinę (ok. 50 minut jazdy), teraz już drugi sezon jeździmy na górze Chełm, dokąd można sobie wyskoczyć (20 minut drogi) na wieczorne jeżdżenie w tygodniu po pracy, zupełnie tak, jak się wyskakuje np. do kina.

A dodatkowym plusem (dla nas dość istotnym), jest fakt, że dzieci do lat 6 jeżdżą tam za darmo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Myślenice znowu otwarte, muszę kiedyś odwiedzić

http://www.skionline.pl/pogoda/polska-krakow-okolice-myslenice-chelm,osrodek,1083.html

Promocyjne karnety od poniedziałku do piątku; 2h-25zł i 4h-39zł
Karnety obowiązują od poniedziałku do czwartku w godzinach pracy kolei krzesełkowej, w piątek, w godz. 9.00-14.00.

Cennik

MapkaZima.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 

Jako że w poniedziałek mogłem rozpocząć prace trochę później, a i tak jechałem w okolice Myślenic, rano postanawiam wrzucić sprzęt narciarski do samochodu i obieram kierunek Sport Arena Myślenice. Samochód parkuje na parkingu poniżej dolnej stacji 4os kanapy, szybkie przebieranie i do kasy, w tygodniu obowiązują 2 i 4 godzinne promocyjne karnety, ja biorę 2 godz za 25 zł, bo na tyle mogę sobie pozwolić czasowo, cena rewelacja - mając możliwość jeżdżenia od rana po zmarzniętymi przez noc stoku.
Czekamy jeszcze tylko na odpalenie krzesła i do góry, muszę szybko zacząć się ruszać bo -8C i duża wilgotność powietrza szybko wychładzają organizm.
Spójrzcie jaka kolejka do wyciaguemoji2.png
27c33a11ee97c9c2b4012af12ed29cef.jpg
Tyle głupot, a teraz o tym co tam zobaczyłem i o warunkach na trasach.
Trasa nr 1 od rana i w sumie przez całe dwie godziny warunki dobre a nawet mogę powiedzieć bardzo dobre, twardo równo i przede wszystkim pusto, czyli tak jak każdy z nas by sobie tego życzył
47499033181c7dbaa67655401d83ff88.jpg
88fd960880dfd1d09219727b1569fa82.jpg
Do tego dodam jeszcze, że główna trasa jest naśnieżona i przygotowana na całej swej szerokości, czyli prawie 60m a pokrywa śnieżna ma ok 1m.
Od weekendu uruchomiono też trasę nr 2, moim zdaniem stanowczo za wcześnie i chyba trochę na siłę. Trasa ta jest węższa od głównego stoku i ma ok 40m szerokości, niestety przykryta jest tylko cienka warstwą śniegu i udostępniona dla narciarzy w 2/3 swojej szerokości.
d4a2c8197404178d07362fdf773a45c2.jpg
a8412a4aad7e90565d80ed25c410ffcd.jpg
Trochę szkoda, bo mogła by to być fajna alternatywa zjazdu podczas popołudniowego ratrakowania trasy nr 1 miejmy tylko nadzieje iż systematycznie będzie dośnieżana i za kilka dni zostanie otwarta w pełnej szerokości.
Rano na 2 warunki dobre, twardo, niestety nie tak równo jak na sąsiednim stoku, widać gołym okiem że śniegu nie jest za wiele.
Na górze Chełm obok górnej stacji znajduje się dość sporych rozmiarów karczma otwarta w godzinach pracy kolejki, można tam zjeść lub wypić ciepłego grzańca. Będąc
w ośrodku w ciągu dnia cekawą atrakcja jest napewno wierza widokowa oddalona o około 10 min pieszo od stacji narciarskiej, przy dobrej pogodzie widać z niej całe Myślenice z okolicznymi miejcowościami i w oddali miasto Kraków a w przeciwnym kierunku Szczebel, Luboń W, Mogielnicę, pasmo Gorców, Tatry i Babią Górę.
Kto lubi aktywny wypoczynek i nie tylko narty może z góry Chełm szlakiem zielonym pieszo-rowerowym lub zimą przy odpowiedniej ilości śniegu również skiturowo w około 2- 2,5 godziny dotrzeć do schroniska PTTK na Kudłaczach i dalej jeszcze w około 1 godzinę do Obserwatorium na Łysinie.
Wracając do stacji narciarskiej trzeba przyznać, że na ten moment sytuacja w ośrodku wyglada znacznie lepiej niż w poprzednich latach, choć jest jeszcze kilka nie dociągnięcie które można by poprawić - choć by na przykład zabezpieczenie trasy siatkami - jak się już przewróciła to niech leży - chyba tak obsługa do tego podchodzi.
15bdc0ef6f9548be0a2c27083d3a7bcf.jpg
Nie mam natomiast pojęcia jak wyglądają trasy po kilku godzinach jazdy narciarzy np w weekend, miejmy nadzieje iż równie dobrze, co do wieczornej jazdy postaram się to w najbliższym czasie sprawdzić i coś napisać.

Pozdrawiam
Paweł

 

 

Edytowane przez surfing
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 11 months later...
  • 3 weeks later...

Sport Arena Myślenice planują naśnieżyć drugą trasę,  a od 10.02 uruchamiają darmowego skibusa z Krakowa odjazd stacja benzynowa BP przy pętli tramwajowej Borek Fałęcki. Już są dwa darmowe  skibusy z Krakowa Myślenice i Kasina Wielka rozpieszczają nas stacje :P 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 3 weeks later...
3 godziny temu, Hextor napisał:

Szkoda. Ta druga trasa jest stromsza, trudniejsza i fajniejsza.

Zgadzam się. A dodatkowo - daje najzwyczajniej w świecie urozmaicenie tej stacji. 

Nie ukrywam, że chciałbym aby cały ośrodek działał w 100% - łącznie z koleją krzesełkową - tak!

Chciałbym kiedyś zjechać na sam dół, albo poszukać ciekawych linii do zjazdu w lesie. To jest sfera marzeń :(

 

Pamięta ktoś talerzyk na Zarabiu przy rzece Rabie? Pamiętam że działał jakoś do około 2001-2003? Do dzisiaj została po nim zarastająca polana widoczna z Zakopianki...

 

Edytowane przez Gerald
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

@Hextor odpowiem Ci, trasa na dół jakby jest 🙂

 

W 1989 roku w Myślenicach wybudowano jednoosobową kolej krzesełkową o długości 2006 metrów, łączącą popularne miejsce wypoczynkowe Zarabie, z górą Chełm (614 m. n.p.m.). Obok dolnej stacji kolei znajdował się krótki wyciąg talerzykowy (ok 350 m długości). Ślady po terenie narciarskim są widoczne do dzisiaj z "zakopianki" - krótka polana wcinająca się w las. Podróż koleją krzesełkową trwa bardzo długo, stąd od wielu lat nie jest uruchamiana w zimie. Po 2000 roku obiekt zmienił właścicieli, i zadecydowano o budowie nowej kolei opadającej na północne zbocza góry (działa po dzisiejszy dzień "Zarabie Sport Myślenice"), oraz pojawiły się plany ewentualnej wymiany przestarzałej jednoosobowej kolei. Ponadto zaplanowano wykonanie dwóch nowych nartostrad aż na samo Zarabie.

O dziwo, jedna z nich doczekała się fizycznej realizacji (na załączonej mapie jest to niebieska linia poniżej trasy nr. 4). Wydaje mi się, że od momentu jej wybudowania nigdy nie została w pełni uruchomiona. Wzdłuż całej nartostrady wybudowano gęstą sieć hydrantów oraz szaf elektrycznych do podłączenia armatek śnieżnych, a także zamontowano oświetlenie.

Szkoda że ta trasa tak szybko jak powstała, popadła w zapomnienie. Wybrałem się wczoraj (11.02.2021) na krótki spacer z wykorzystaniem nart skiturowych, w poszukiwaniu starej nartostrady. Zarasta sobie powoli w zapomnieniu.

 

149103792_333038661353082_1009325366624689940_n.jpg

148714091_426923215282919_6739585935289159081_n.jpg

149491997_1359460731082510_3339570326930359545_n.jpg

149467323_458281315309660_7912771022835833501_n.jpg

148879770_1125114044592422_8494312416566608808_n.png

149444751_775367913386449_2380044735451416359_n.jpg

148841794_166166301938438_4043971693791920186_n.jpg

149327122_191813412727270_6546022773390968127_n.jpg

149162815_895394727942432_8854142957432677381_n (1).jpg

  • Like 9
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne macie propozycje ale nie i jeszcze raz nie. Rejon Chełmu to projektowane królestwo rowerów a Wasze pomysły te plany by torpedowały. Sama stacja jest ekonomiczną katastrofą i właśnie rowery mają szansę coś zmienić. Budowa czegokolwiek z Zarabia do góry? Tam ma iść podjazdówka plus moda na elektryki co wyklucza frajerstwo za płacenie i wwożenie tyłka na górę. Rower to nie narty. To też nie Szczyrk i Skrzyczne tylko mała górka u bram Beskidów. Zapominacie też o mieszkańcach i to nie kilku na Chełmie. Już teraz by mieli spokój nie można wjechać autem w lecie nie tylko na górę ale i na narciarki parking. Trasy narciarskie są tam potrzebne jak wszy na wiadomo czym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...