Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Myślenice Góra Chełm


Maria

Rekomendowane odpowiedzi

13 hours ago, Gerald said:

I jeszcze jakby dobudowali drugi wyciąg i trasę do samej Stróży 🙂 (tj na drugą stronę góry Chełm). 

Myślę, że przed większymi inwestycjami powstrzymują ich ostatnie zimy, podczas których ośrodek działał krócej niż 2 miesiące. Obecnie jest dobra zima, wystartowali w połowie grudnia i mają szansę przetrwać do początku marca, czyli max 3 miesiące. Zbudowanie tras dla dzieci i początkujących przyciągnęłoby klientele Podstolic i Sieprawia. Zrobili nawet jakąś mała traskę z taśmą na Zarabiu. Może jakby Pingwin to przejął, to by coś więcej się podziało.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest już 3 właściciel za 13 lat w tym sporo kwestii syndykowych to trudno o stabilizację. Lokalizacji i kłopotów z naśnieżaniem też się nie zmieni. Przede wszystkim powinno się rozebrać ten zabytek 1 krzesełkowy i postawić coś nowszego. Były dawniej pomysły z gondolą i to jest jakiś pomysł bliższy realiom tego co tam mogło by powstać. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2021 o 10:50, Plywak napisał:

Myślę, że przed większymi inwestycjami powstrzymują ich ostatnie zimy, podczas których ośrodek działał krócej niż 2 miesiące. 

Straszne zamieszanie się tutaj robi na tym Chełmie a dowiedziałem się od leśniczego, że prawdopodobne będzie wycinka pod nartostradę do samego dołu. Dostali zgodę. Tylko coś wspominał o likwidacji drugiej trasy w zamian za to. Na ile to prawda nie wiem bo rozmowa była szybka. Tak czy inaczej właściciel biedny nie jest i coś tam się szykuje na następne lata. Jak zobaczę wycinkę lub się dowiem więcej to dam znać. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Author napisał:

Straszne zamieszanie się tutaj robi na tym Chełmie a dowiedziałem się od leśniczego, że prawdopodobne będzie wycinka pod nartostradę do samego dołu. Dostali zgodę. Tylko coś wspominał o likwidacji drugiej trasy w zamian za to. Na ile to prawda nie wiem bo rozmowa była szybka. Tak czy inaczej właściciel biedny nie jest i coś tam się szykuje na następne lata. Jak zobaczę wycinkę lub się dowiem więcej to dam znać. 

Nartostrada już jest, po co wycinać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Author napisał:

Straszne zamieszanie się tutaj robi na tym Chełmie a dowiedziałem się od leśniczego, że prawdopodobne będzie wycinka pod nartostradę do samego dołu. Dostali zgodę. Tylko coś wspominał o likwidacji drugiej trasy w zamian za to. Na ile to prawda nie wiem bo rozmowa była szybka. Tak czy inaczej właściciel biedny nie jest i coś tam się szykuje na następne lata. Jak zobaczę wycinkę lub się dowiem więcej to dam znać. 

To byłaby sensacja dekady jeśli chodzi o inwestycje narciarskie w sąsiedztwie Krakowa. Trzymam kciuki, choć słabo w to wszystko wierzę. Tam zawsze będzie kłopot ze śniegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy to rzeczywiście problem śniegu czy braku odpowiedniego naśnieżania. Kasina nie jest znowu tak bardzo daleko (chociaż wiadomo, to góry, więc w linii prostej może nie mieć aż takiego znaczenia), a jednak dzięki świetnemu systemowi naśnieżania przeważnie zaczyna jako jedna z pierwszych stacji i kończy jako jedna z ostatnich. Na pewno rozbudowane Myślenice podebrałyby mnóstwo ludzi z Krakowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gerald napisał:

Nartostrada już jest, po co wycinać? 

Gdzie masz tą nartostradę bo po mojemu to zarosło i szło z dolnej stacji starego krzesła w rejon dolnej stacji nowej kolei. A ja piszę o pociągnięciu jej od góry tam gdzie idzie obecnie część stoku razem z zielonym szlakiem. 

Właściciel to nie jest byle kto i ma kasę. Dlatego siedział cicho i nie podskakiwał z nielegalnym otwarciem. Szykują się tam trasy rowerowe więc jest komu inwestować. A ze śniegiem tam zawsze był i będzie kłopot. Tylko sztuczne śnieżenie a kłopotem zawsze też była tam temperatura. Z trzy tyg temu zjeżdżałem z Kamiennika czyli za górą koło Poręby i warunki zdecydowanie lepsze. Rzekłbym 2x lepsze. Skoro gość mi mówi, że dali zgodę na wycinkę lasu to coś na rzeczy jest. Nie kumam tylko tego "w zamian" i albo coś ja pokręciłem albo gość bo jaki sens jest likwidować 2-kę? Co posadzą młodnik świerkowy i będą się patrzyć jak rośnie. Tak czy inaczej temat musi szybko ruszyć bo budowa nowej zjazdówki musi być razem z tymi rowerowymi trasami a te mają robić chyba już w tym roku. Nikt nie będzie robił tras rowerowych i potem po nich karczował lasu i to niszczył. Ostatnio jak jechałem zielonym szlakiem od domków na górę to w lesie po lewej jest sporo czerwonych znaczników na drzewach czyli pod wycinkę. Jakieś strzałki gdzie ciąć i w którą stronę. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Kasiny nie ma co porównywać bo to 300 metrów niżej, ale jest zdecydowanie lepiej niż w Szklanej Górze. Jeżeli chodzi o temperatury to jest OK, natomiast naturalnego śniegu jest mało. Trzeba zrobić dobre naśnieżanie i będzie w porządku. Zresztą bywaly już zimy gdzie stacja chodziła do kwietnia. 

Nowa łagodna trasa to dobry ruch, ściagnie ludzi z dziećmi i nie trzeba będzie pchac się na parking do góry. Tylko mam nadzieję, że trasa nr 2 zostanie, bo jest świetna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasina ma świetny system naśnieżania bo ma swój zbiornik na wodę i przepompownię. To samo Czarny Groń i może tutaj o to chodzi. Nie znam się na tym ale być może jakość wody, filtrowanie też ma znaczenie a obecnie w Myślenicach to chyba ta woda jest prosto z hydrantu. Armatki też nie jakieś super nowoczesne bo raczej spadek po poprzednich właścicielach. Co by nie pisać jak jest w miarę normalna zima to kłopotu nie ma a jak jest taka jak do połowy stycznia tego roku lub poprzednia gdzie o przymrozek w Myślenicach można było się modlić w nieskończoność to nawet super-chiper-nowoczesny system nie da rady. Dodatkowo mamy przykład z dziś. W Kasinie kurzy śniegiem cały czas a od Zarabia do dolnej stacji pada deszcz... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2021 o 17:27, Author napisał:

Kasina ma świetny system naśnieżania bo ma swój zbiornik na wodę i przepompownię. To samo Czarny Groń i może tutaj o to chodzi. Nie znam się na tym ale być może jakość wody, filtrowanie też ma znaczenie a obecnie w Myślenicach to chyba ta woda jest prosto z hydrantu. Armatki też nie jakieś super nowoczesne bo raczej spadek po poprzednich właścicielach. Co by nie pisać jak jest w miarę normalna zima to kłopotu nie ma a jak jest taka jak do połowy stycznia tego roku lub poprzednia gdzie o przymrozek w Myślenicach można było się modlić w nieskończoność to nawet super-chiper-nowoczesny system nie da rady. Dodatkowo mamy przykład z dziś. W Kasinie kurzy śniegiem cały czas a od Zarabia do dolnej stacji pada deszcz... 

Przecież byli otwarci w grudniu, więc aż tak źle nie jest jak piszesz. Jakoś dali radę naśnieżyć pomimo cieplego grudnia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2021 o 17:53, Gerald napisał:

Na nartach? 

 

Rower Panie. Szlaki tak wydeptane i ubite, że w wielu miejscach jedzie się lepiej niż latem.

@Hextorprzejrzyj sobie foty z tego grudnia jak zaraz po połowie trasy było zwężenie na sporo ponad połowie szerokości stoku. Kilka dni temu rozmawiałem z GOPR-owcem na ten temat i kręcił głową solidnie. Tak można się zabawiać w takich dziwnych czasach jak obecnie i jak masz na stoku mało ludzi. Można otworzyć jak wystają kamienie ale chyba nie o to w tym wszystkim chodzi. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...