Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zima się broni?


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie sobie przeczytałem "Światowy raport śniegowy"...ech szkoda, że plany mi się pozmieniały i już nigdzie nie pojadę...bo jak widać Zima tylko w Polsce się poddaje...

Nie czas na koniec Sezonu - Światowy Raport Śniegowy

Mimo nadejścia wiosny w wielu alpejskich ośrodkach narciarskich Europy nadal można poszusować w dobrych a czasami nawet bardzo dobrych warunkach. Na brak śniegu nie mogą też narzekać narciarze zza Oceanu - na niektórych stokach Stanów Zjednoczonych i Kanady ciągle leży od dwóch do nawet ośmiu (!) metrów śniegu.

Austria

W Austrii zrobiło się w ostatnich dniach cieplej. Nie przeszkodziło to jednak w opadach śniegu w ośrodkach w wyższych partiach gór. Na dole niestety zamiast śniegu spadł deszcz.

Tradycyjnie najgrubszą wartstwą pokrywy śnieżnej, a co za tym idzie najlepszymi warunkami narciarskimi, mogą się pochwalić kurorty lodowcowe - od 70 do prawie 200 cm śniegu leży w Kaprun. W niedzielę 27 marca spadło tutaj 10 cm śniegu. Niedzielne opady objęły też

Kitzbuehel (25-50 cm). W niedzielę i poniedziałek przybyło tam 5 cm świeżego puchu.

Opady śniegu spodziewane są także w najbliższych dniach. Na zachodzie Austrii może spaść do 10 cm świeżego śniegu, na wschodzie nawet do 30 cm.

Francja

Poniedziałek przyniósł opady śniegu we Francji. Najwięcej, bo prawie 20 cm spadło go w La Clusaz (15-180 cm). Dzień wcześniej 5 centymetrów świeżego śniegu spadło w Val d'Isere (52-131 cm).

Warunki do jazdy są uzależnione od wysokości - na stokach położonych niżej zagościła już wiosna, wyżej nadal rządzi zima. I może jeszcze porządzić, bo według prognoz w najbliższych dniach śniegu powinno jeszcze przybyć. W okolicach 1 kwietnia w Cauterets (140-230 cm) i Bareges/La Mongie (30-170 cm) może spaść nawet ponad ćwierć metra świeżego puchu.

Szwajcaria

W Szwajcarii w ostatnich dniach przybyło kilka centymetrów śniegu. W poniedziałek ok. 10 centymetrów spadło Grimentz (5-125 cm), a 5 cm w Zermatt (0-130 cm). Bez problemów można pojeździć w wyższych partiach gór - najlepsze warunki do szusowania panują tam z samego rana, zaraz po uruchomieniu wyciągów. Narciarze i snowboardziści muszą być jednak przygotowani na ograniczoną widoczność. W ostatnich dniach mgły skutecznie utrudniają szusowanie.

W najbliższych dniach świeży śnieg powinien spaść w wyższych partiach gór głównie na zachodzie. Najwięcej, bo aż pół metra może go przybyć we wtorek w Saas Fee (37-275 cm).

Włochy

Śnieżnie w ostatnich dniach było także we Włoszech. To zresztą tamtejsze ośrodki narciarskie mogą się pochwalić najlepszymi obecnie warunkami do szusowania. W poniedziałek najwięcej, bo aż 20 centymetrów śniegu, spadło w Courmayeur (45-105 cm). Ok. 5 cm dosypało także w Alagnie (15-210cm) oraz La Thuile.

Kolejne opady już w najbliższych dniach. Według synoptyków do końca marca miejscami może spaść nawet do 40 cm świeżego puchu.

Norwegia i Szwecja

Na północy Europy jeszcze zima. W Norwegii w Oppdal leży od 90 do 120cm śniegu, a w poniedziałek spało jeszcze kolejne 5 cm.

Jeszcze lepsze warunki panują w sąsiedniej Szwecji. W Are leży do 130 cm śniegu, którym dzięki panującym tam niskim temperaturą powinno jeszcze długo się utrzymać. Na warunki w Szwecji i Norwegii nie powinno mieć wpływu nawet lekkie ocieplenie zapowiadane na koniec tego tygodnia.

USA i Kanada

Chcesz poszusować w doskonałych warunkach zarówno na narciarskich trasach jak i poza nimi? Wybierz się za Ocean. W większości kurortów Stanów Zjednoczonych i Kanady nadal leży ok. 200 cm śniegu dzięki czemu warunki do szusowania są bliskie ideału.

Najwięcej śniegu, bo miejscami aż do 800 cm leży na wyższych zboczach góry Mammoth w Kalifornii. Po ostatnich obfitych opadach niewiele gorszym wynikiem (241-673 cm) może się pochwalić Squaw Valley.

W rejonie Kolorado 185 cm śniegu leży w Vail a jeszcze więcej, bo 227 cm w Breckenridge.

Warunkami śniegowymi Amerykanom nie ustępują sąsiedzi z Kanady. Także tutaj ostatnie tygodnie tego sezonu są jednymi z najlepszych w historii. W Whistler leżą aż 342 cm śniegu, w Red Mountain - 265 cm, a w Banff 202 cm.

Źródło: http://narty.sport.pl/narty/1,110154,9338439,Swiatowy_raport_sniegowy__nie_czas_na_koniec_sezonu,,ga.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj broni się Marboru broni.:)

W sobotę dopadało 20-25 cm śniegu.

Na Czarnej Górze nie naśnieżali już z półtorej miesiąca a śniegu nadal z +/-60 cm. :)

Co osobiście mi nie przeszkadza.

Co prawda w sobotę byłem na Zieleńcu ale tam też nieźle padało.(zdjęcie)

Nocne mrozy podtrzymują agonię Zimy w Polsce...w weekend będzie niestety bardzo ciepło i może to być już niestety ostatni narciarski weekend u Nas :(

Rossi z pewnością to sprawdzisz i zrelacjonujesz :) Czekam na fotki z niecierpliwością :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

tam zima nie musi się bronić

- w górnych partiach nad Zermatt zima trwa cały rok, tak wygląda tam w lipcu:

R0017105b.jpg

A Moja zona z poowdu operacji musiała odpuścić wyjazd. Zabrakło jednego dnia. Dziewczyny wyjechały do A'Osty w piątek a ona wyszła ze szpitala w sobotę.

Rozumiecie jej wściekłość.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

A Moja zona z poowdu operacji musiała odpuścić wyjazd. Zabrakło jednego dnia. Dziewczyny wyjechały do A'Osty w piątek a ona wyszła ze szpitala w sobotę.

Rozumiecie jej wściekłość.

Pozdro

Hej Mitku,

...no nie dziwię się Jej.

I proszę, przekaż dla małżonki pozdrowienia wraz z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia.

Pozdrawiam

Mariusz

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba przedstawiać zdjęć z Szwajcarii,że zima nie odpuszcza,na północy Polski można jeździć na nartach.na Wieżycy warunki ,jak na tą porę super.Zakończenie miało być 27.03,ale pogoda sprawiła,ze grają dalej:rolleyes:Ludzi zero,zjazdy dodatkowe gratis:)

PS,Janusz jak w tym Zermatt w lipcu,czy lepiej jak na Tux?:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to na oko Szpindler obronił się lepiej, choć idealnie już nie jest oczywiście.

Rano + 3, później 16 w cieniu, 22 w słońcu i więcej.

Było na tyle dobrze, że na 4 czerwonej przy orczyku można było nadal testować head wc sl rd (nadal Lambo w śród nart :D) oraz jakąś nową "dziwną" nartę head'a x-speed :confused: slx czy też stx z przyszłego sezonu, 123-68-107, r11,1 dla 163 cm. Narta mocno taliowana, lekka, zwinna i skrętna, dosyć stabilna, dla mnie chyba ciekawsza niż Rossi 8s.

Sporo przetarć i rozmięknięć, ale co się dziwić, bez przymrożonych nocy stoki są masakrowane.

Ale dało się jeszcze fajnie pojeździć na różne sposoby od 8 do 14.

W nogach czuć i duch się raduje.

Teraz ma się schłodzić, więc liczę, że może jeszcze w tygodniu coś uszczknę (śr wygląda obiecująco) i choć kolejny weekend da się pojeździć, a może jeszcze kolejny.

Na Wielkanoc nie liczę, ale chciałbym się mylić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czantoria też zdołała się obronić.Dzięki sztucznemu naśnieżaniu na Czantorii, wczoraj a pewnie i jeszcze dzisiaj można było poszusować, pomimo, że trasa już oficjalnie została zamknięta.Jak na wiosenną jazdę to warunki były tam jeszcze bardzo dobre.Byłem zaskoczony, że poza mną na całej trasie w ciągu całego dnia- spotkałem tylko jednego narciarza.

Uwielbiam takie wiosenne warunki.jpg

57da812618e78_Uwielbiamtakiewiosennewarunki.jpg.a356185268b2264ef053cf2850da7d31.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki sztucznemu naśnieżaniu na Czantorii, wczoraj a pewnie i jeszcze dzisiaj można było poszusować, pomimo, że trasa już oficjalnie została zamknięta.

Jak na wiosenną jazdę to warunki były tam jeszcze bardzo dobre.

Byłem zaskoczony, że poza mną na całej trasie w ciągu całego dnia- spotkałem tylko jednego narciarza.

No ja się wcale nie dziwię że tam niema narciarzy bo patrząc na zdjęcie to nie ciekawie to wygląda i podziwiam że się tam zapuściłeś

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...