Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Salomon BBR.


piter100

Rekomendowane odpowiedzi

nastepna recepta na szczescie, zamiast doskonalic swoja technike jazdy...

Idąc tropem twojego rozumowania dalej powinniśmy "doskonalić swoją technikę jazdy"na polsportach z lat 70-tych:mad:

Właśnie super że firmy cały czas coś nowego wymyślają,wprowadzają nowe technologie,przez to my narciarze mamy możliwość wyboru i większą frajdę z jazdy w różnych warunkach:D

A jak ktoś lubi "tradycję" to jego sprawa:D

pozdro

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Idąc tropem twojego rozumowania dalej powinniśmy "doskonalić swoją technikę jazdy"na polsportach z lat 70-tych:mad:

Właśnie super że firmy cały czas coś nowego wymyślają,wprowadzają nowe technologie,przez to my narciarze mamy możliwość wyboru i większą frajdę z jazdy w różnych warunkach:D

A jak ktoś lubi "tradycję" to jego sprawa:D

pozdro

Nie. Janek tylko stwierdził, że firmy produkuja wiele nowości ( i badzo fajnie), które starają sie sprzedac jako panaceum na wszystko a bez odpowiedniej techniki nie sa panaceum na nic.

Znając od lat posty Janka w nowościach (zwłaszcza Volkla :):) ) jest zorientowany jak mało kto i potrafi ocenic czy dany pomysł jest rzeczywiście wart entuzjastycznych opisów czy jest tylko marketingowych chwytem.

Pozdrawiam serdecznie

A co do narty to idea wydaje sie naturalnym następstwem rozwoju geometrii narty. Ja mam jedna tlko uwagę - nie kupię mi sie nie podobają po prostu - ale z przyjemnością bym sie przejechał aby zobaczyc jak taka geometria pracuje.

Pozdro serdeczne

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem je w Windsporcie w Kraku,faktycznie odstraszają wyglądem,ale sprzedawca mówił że goście(dobrzy narciarze), którzy wzięli je na testy już po 20 minutach jeżdżenia zdecydowali się na zakup:eek:

ciekawe

………………...

Edytowane przez Jan Kowal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po tych testach naszła mnie refleksja. Moja narta podstawowa to GS 174.

Myślałem, że czasami wiosną od 12tej przydałaby się narta szersza. Najpierw myślałem - kupię dość szeroką Allmountain. Ale po jazdach na Salomon BBR i Volkl Katana (te były najfajniejsze) pomyślałem po co. One będą robić lepiej za AM, a i może kiedyś znowu śnieg spadnie, więc w puchu będzie zabawa.

Moim zdaniem te narty z grupy freeride lepiej jadą niż AM. Jaki macie zdanie na powyższy temat.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porada?

Tak po tych testach naszła mnie refleksja. Moja narta podstawowa to GS 174.

Myślałem, że czasami wiosną od 12tej przydałaby się narta szersza. Najpierw myślałem - kupię dość szeroką Allmountain. Ale po jazdach na Salomon BBR i Volkl Katana (te były najfajniejsze) pomyślałem po co. One będą robić lepiej za AM, a i może kiedyś znowu śnieg spadnie, więc w puchu będzie zabawa.

Moim zdaniem te narty z grupy freeride lepiej jadą niż AM. Jaki macie zdanie na powyższy temat.

Chce sobie odnowić "park maszynowy" i zastanawiam się na jakimś AM z rockerem. Radziłbyś BBR lub Katanę zamiast? Zależy mi na uniwersalnej narcie ze wskazaniem na teren.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po tych testach naszła mnie refleksja. Moja narta podstawowa to GS 174.

Myślałem, że czasami wiosną od 12tej przydałaby się narta szersza. Najpierw myślałem - kupię dość szeroką Allmountain. Ale po jazdach na Salomon BBR i Volkl Katana (te były najfajniejsze) pomyślałem po co. One będą robić lepiej za AM, a i może kiedyś znowu śnieg spadnie, więc w puchu będzie zabawa.

Moim zdaniem te narty z grupy freeride lepiej jadą niż AM. Jaki macie zdanie na powyższy temat.

Zależy po czym lepiej. Po prostu dobre używanie obu nart w warunkach dla nich brzegowych przesuwa się i tyle. Jeśli sie chce narty głównie na trasy i do przywyciągówki to po co taki szeroki freeride, zwłaszca do używania w Polsce, jak to mają byc narty z przeznaczeniem głownie poza trasę i czasem pojeździć po miękim wiosną to Fr jak najbardziej, i tak dobrze i tak, twój pomysł jest wcale niezły ale ja nigdy na aż takich szerokich jak te Katany nie jeździłem to juz tu moje doswiadczenie sie kończy, ty jeździłeś to wiesz więcej zwłaszca, ze miałeś konkretne narty na nogach i wiesz czy Ci pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory, jak widziałem takie narty z ponad 100 pod butem, to myślałem - to nie dla mnie, nie lubię extremum. Natomiast po tym, jak stwierdziłem, że zaskakująco dobrze radzą sobie w normalnej jeździe, doszedłem do wniosku, że to może być lepsze rozwiązanie. Przedtem, jak wiesz ujeżdżałem na testach AM z Elana i Rossignola i po prostu lepiej się jeździło na Volkl Katana i Salomon BBR. Ale już Kneissl był "płony" na przykład :)

Także trzeba spróbować samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,czy ktoś miał okazję testować te nartki?

Brzydkie jak diabli,ale podobno rewelacja:jadą po wszystkim

tu mały filmik poglądowy:

http://vimeo.com/19657830

dla mnie te narty są tak brzydkie ,że aż ładne:)

no i nie wiem czy zauważyliście , gość na tym filmie jeździ nie tylko na BBR ale też na innych Salomonach:rolleyes:?

generalnie jest to jeden z moich typów na przyszły rok:p , jednak przed zakupem chciałbym je wcześniej gdzieś przetestować

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym BBR'em to w sumie ciekawa sprawa. Jakiś czas temu trafiłem na nie w sklepie w KRK i zobaczywszy je byłem święcie przekonany, że to narta free całkowicie poza trasy. Nieco zaskoczyła mnie dziewczyna z obsługi informując, że to narta zdecydowanie na trasy, ale na każde warunki.

A tak na marginesie szerszych i szerokich nart, nie mam zbytniego doświadczenia z deskami z grupy allmountain, a już w szczególności z free, ale tak się zastanawiam nad zachwytem nad takim typem nart w przypadku jazdy trasowej, czy on przypadkiem nie wynika z tego, że te narty są po prostu łatwiejsze i przyjaźniejsze przy jeździe onpiste, a może nawet przez to lepiej dobrane na przekór panującej dotychczas dominacji kategorii race?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,czy ktoś miał okazję testować te nartki?

Brzydkie jak diabli,ale podobno rewelacja:jadą po wszystkim

tu mały filmik poglądowy:

http://vimeo.com/19657830

Jeśli to jest film reklamowy producenta, to mnie "kupili". Fajny film, narty świetnie prowadzone przez testera, może i te narty nie są najpiękniejsze. Może są inne ładniejsze, lepsze, ale za to jaką muzę dobrali jako podkład :P:D. Świetny marketing:)

btw. jest możliwe ściąganie filmów z vimeo, żeby mieć ten właśnie klip z BBR i Zeppelinami u siebie w archiwum na hdd?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym BBR'em to w sumie ciekawa sprawa. Jakiś czas temu trafiłem na nie w sklepie w KRK i zobaczywszy je byłem święcie przekonany, że to narta free całkowicie poza trasy. Nieco zaskoczyła mnie dziewczyna z obsługi informując, że to narta zdecydowanie na trasy, ale na każde warunki.

A tak na marginesie szerszych i szerokich nart, nie mam zbytniego doświadczenia z deskami z grupy allmountain, a już w szczególności z free, ale tak się zastanawiam nad zachwytem nad takim typem nart w przypadku jazdy trasowej, czy on przypadkiem nie wynika z tego, że te narty są po prostu łatwiejsze i przyjaźniejsze przy jeździe onpiste, a może nawet przez to lepiej dobrane na przekór panującej dotychczas dominacji kategorii race?

Coś w tym jest co piszesz, są to narty na pewno bardziej przyjazne i trochę łatwiejsze od nart z grupy race, jesli nie ma totalnego betonu i lodu jeździ sie na nich bardzo przyjemnie, a im warunki gorsze tym one jadą lepiej. Nawet ostatnio łapię się na tym, że do jazdy na takich sprzętach na trasie zaczynam szukać takich miejsc, które na slalomkach omijałem najczęsciej szerokim łukiem. No i da sie z nich co nieco wycisnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Rozmawiałem z Panią, która jeździła na tym w tym tygodniu na Molltalerze, ponoć fajne we wszystkich aspektach ale zdecydowanie brakuje trzymania na twardym, coż, przy takiej szerokości i poszukiwaniu uniwersalności i właściwości pozatrasowych to dziwić nie może bo aby coś uzyskać stracić trzeba coś innego

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...