Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Transport nart wewnątrz pojazdu


mareknot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

A firmowy rękaw na narty w autku masz, bo inaczej jak Cię policmajstry zdybią, zostanie niewiele pieniędzy na piwko!:D:rolleyes:

Nie siej nieprawdziwej propagandy:rolleyes:

Nie ma żadnych przepisów regulujących sposób przewożenia nart wewnątrz pojazdu, temat był wałkowany już nie raz na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

A firmowy rękaw na narty w autku masz, bo inaczej jak Cię policmajstry zdybią, zostanie niewiele pieniędzy na piwko!:D:rolleyes:

Nie-praw-da! :)

Temat młócony wiele razy (choć głównie na innym forum) - nie ma żadnych specjalnych przepisów w Austrii zabraniających wożenia nart w środku auta.

cyt.: "Narty można przewozić również wewnątrz pojazdu, w taki sposób, aby nie stwarzały zagrożenia dla kierowcy i pozostałych pasażerów. Nie mogą wystawać przez szyby i powinny być dobrze umocowane, aby się nie przesuwały podczas hamowania pojazdu."

źródło: http://www.austria.info/pl/dojazd/-1150517.html

Być może jednak kolega czegoś nie zrozumiał - pewnie chodziło o sposób zabezpieczenia, lub jego brak po prostu.

Wiele razy woziłem narty w środku, nie miałem najmniejszych problemów - nie słyszałem też o takich z wiarygodnego (dla mnie, czyli znajomego) źródła.

Swoją drogą ostatnio wiele razy woziłem narty w busie za tylną kanapą - nie widuję boksów na dachach busów :) To byłoby trudne wkładać i wyjmować narty na 2.5 m wysokości :) Mowa o minibusie do 9-os., wystarcza zwykłe prawo jazdy - czyli w myśl przepisów to zwykłe auto osobowe :)

Inne źródła:

http://www.pzmtravel.com.pl/pzminfo/przewozenie,nart,i,desek,snowboardowych,417.html

http://www.wygodatravel.pl/zima/strona,126.html

http://www.studentnews.pl/serwis.php?s=75&pok=6711 (tu jest podany odp. §)

Edytowane przez gajowy01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i własnie chodzi o to ostatnie zdanie z informacji z Austria Info:

" Narty można przewozić również wewnątrz pojazdu, w taki sposób, aby nie stwarzały zagrożenia dla kierowcy i pozostałych pasażerów. Nie mogą wystawać przez szyby i powinny być dobrze umocowane, aby się nie przesuwały podczas hamowania pojazdu."

Jeżeli mi czas pozwoli ściągne tłumaczenie z niemieckiego austryjackiego kodeksu drogowego, chyba że ktoś posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i własnie chodzi o to ostatnie zdanie z informacji z Austria Info:

" Narty można przewozić również wewnątrz pojazdu, w taki sposób, aby nie stwarzały zagrożenia dla kierowcy i pozostałych pasażerów. Nie mogą wystawać przez szyby i powinny być dobrze umocowane, aby się nie przesuwały podczas hamowania pojazdu."

Jeżeli mi czas pozwoli ściągne tłumaczenie z niemieckiego austryjackiego kodeksu drogowego, chyba że ktoś posiada.

Oczywiście.

Rękaw z podłokietnika nie jest jedynym rozwiązaniem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kodeksie drogowym : Warunki techniczne pojazdów Art. 66. 1. 4.

4. Zabrania się:

1. umieszczania wewnątrz i zewnątrz pojazdu wystających spiczastych albo ostry.......

Tak jak życie pokazuje, jeden Policjant puści drugi ukarze.

Pozdrawiam Adrian.

Edytowane przez ROSSIGNOL
Art. 66. 1. 4.
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...