Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Termy Baseny Spa


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Parę osób ze Szczyrku powinno wybrać się na wycieczkę edukacyjną do Białki

A po co?

To będzie tak:

"gadał dziad do obrazu a obraz do niego ani razu"

albo tak:

"jak grochem o ścianę"

;)

Albo te "parę osób" z Szczyrku wyedukuje Białczan:eek: i na dzień dobry będzie parking i kibel płatny:eek:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Wczoraj trafił mi się wyjazd "Grzesiem" do Nowego Targu, a że wakacje, zarządziłem mojej młodzieży porzucenie laptopów na rzecz dotrzymania towarzystwa tatusiowi i poobserwowana jak pracuje:D.

Na koniec pracy zaplanowałem Białkę, a w zasadzie najnowszy tamtejszy przybytek dobrodziejstwa cywilizacyjnego Termy Bania.

Już w samym Nowym Targu gdy rozliczałem się z moim klientem, to nie omieszkał mnie przygotować duchowo na najważniejszą niespodziankę, dając mi pieniądze powiedział: Na termy może wystarczy":eek:

Najlepszy z tego wszystkiego (jak dla mnie) był pierwszy etap pobytu w Białce, a mianowicie umówione spotkanie z Bończą. Rafał po 18 już czekał na parkingu na nas. Więc dzieci poszły na termy, a my na... soczek, kawkę, no i analizę karteczek z WST.

Po naszym spotkaniu które trwało ok. godzinkę postanowiłem dołączyć od moich pociech które się już rozkoszowały za jedyne 70 zł:eek: w Termach Bania. Wyjaśnię że to 70 zł to jest za dzieci w wieku 9 i 13 lat w najtańszym wariancie cenowy, czyli za dostęp do strefy tak zwanej głośnej w najkrótszym dostępnym czasie 2,5 godziny. Dziecko powyżej 12 roku życie płaci jak dorosły - można by rzec: "młody człowieku o rabaty pytaj u nas najwcześniej za 48 lat"(bo wówczas będzie miał wiek seniora uprawniający do zniżek)

Postanowiłem dołączyć, no ale to nie takie proste...:rolleyes:

Przychodzę pod kasy o godz. 19:35 i tam się dowiaduję że sprzedaż biletów rozpocznie się o 19:45:confused:(bywałem w alpejskich termach i nigdzie takich jaj nie było), no więc pozostałem na moje szczęście przy kasach, bo za te kilka minut utworzył się spory ogonek chętnych do potaplania w wodzie. Faktycznie sprzedaż biletów ruszyła o zaplanowanej godzinie, tyle że przy zakupie dowiaduję się że bramki wejściowe będą aktywne od godziny 20:mad:, nie to już mnie zgrzało.

Zaszalałem i zażyczyłem sobie wariant z strefą cichą który kosztował jedyne 55 zł(za 2,5 h)

Postanowiłem się przejść, bo nie lubię stać bezczynnie, jak oblazłem całe termy w koło i przyszedłem do holu głównego o 20 to kolejka do kasy była już taka jak mniej więcej do "szóstki" na pobliskiej Kotelnicy w zimie:eek::D.

Ogólne wrażenia z pobytu w termach mam mieszane, niby ładnie nowocześnie wszystko odrobione.

Na wielki plus fakt szatni "koedukacyjnych"(bez podziału damska męska), a to nie jest bynajmniej normą u nas w kraju.

Minusem jest układ pomieszczeń-korytarzy-szatni do wejścia na baseny, który jest moim zdaniem zupełnie nieintuicyjny, trzeba patrzeć na oznaczenia, napisy jak na drodze którą jedzie się pierwszy raz, a do tego jest zawiła.

Również na basenach dopatrzyłem się poważnych mankamentów, np drabinka do wyjścia czy wejścia do/z wody z szczeblami wykonanymi z stalowego(stal nierdzewna) płaskownika:eek: - ręczę że jak komuś noga w impetem objedzie to goleń do kości odłubana:eek:.

Pływać się tam nie da, a może nawet nie można:D, bo nie widziałem żeby ktoś pływał:rolleyes:, ludzi jest tyle że nawet jak by było można to się po prostu nie da.

Jak dla mnie jest to przede wszystkim za dużo pieniędzy w stosunku do tego co można otrzymać, muszę dodać żeby było w miarę obiektywnie, ja mówię o sobie "że nie jestem wodnik" - czyli pływam wody się nie boję, ale mówiąc delikatnie mogę bez niej żyć. Natomiast moje dzieci wodę kochają pływają nieźle, ale entuzjazmu z powodu atrakcji w postaci term w nich nie widziałem i raczej nie marzą żeby tam powrócić, stwierdzają wręcz że wolą okoliczne miejsko-gminne baseny z których to korzystamy "na co dzień".

Edytowane przez SB
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także zawitałem do Bani. Było to w ostatni najbardziej oblegany weekend w historii Zakopanego i chyba Podhala. Bilety na godz 18 w niedzielę kupiłem przez internet dzień wcześniej obawiając się kolejki do kasy. Na miejscu okazało się, że zaoszczędziłem jakieś 15 minut. Wrażenia z pobytu tam mam podobne do SB.

Ale co by nie mówić to dobrze, że takie przybytki powstają i nie trzeba już zostawiać kasy u naszych południowych sąsiadów.

Ciekawi mnie tylko jak się z basenów będzie korzystać w zimie. Jak to będzie rozwiązane logistycznie z pozostawieniem np. nart, które nie chcemy trzymać na bagażniku dachowym auta na czas kąpieli.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z porównaniem Banii do Bukowiny?

Tu woda i tam woda:p

W Bukowinie byłem kilka lat temu dosłownie na kilka dni przed otwarciem, czyli nie korzystałem, mam zamiar się wybrać właśnie w celu porównania, no ale to może w wrześniu-listopadzie, jak będzie tam mniej ludzi i przy okazji kursu w stronę Nowego Targu, bo z powodu term na pewno specjalnie nie pojadę:rolleyes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z rodzinką i znajomymi trzy dni spędziłem tu piątek http://www.barlangfurdo.hu/index.php?page_id=239 cena za 4 h

a tu sobota niedziela poniedziałek

http://www.zsory-furdo.hu/index.php?page=ceny_godziny_otwarcia cena za cały dzień :) słońce darmo a jakie winko z

http://www.budapeszt.infinity.waw.pl/pogorze/eger/dolina.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • JC changed the title to Termy Baseny Spa

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...