Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Franz Klammer technika jazdy


JC

Rekomendowane odpowiedzi

No Panowie, to teraz oddaję w Wasze ręce mistrza olimpijskiego, ikonę narciarstwa alpejskiego!

Dodam, że w czasach kiedy ten zawodnik zdobywał tytuły w nartach "nie było krawędzi" w dzisiejszym rozumieniu.

Przed wami Franz Klammer!

[video=youtube;9MYJWFZZQ8A]

Edytowane przez SB
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie F.K. jest nielicznym znanym narciarzem , który bardzo ładnie przestawił sie na nową trechnikę.

Wzorcowe jest jego podniesienie pozycji, 3sek. przesunięcie ciała w kierunku narty górnej

bez stawania na niej. Teraz NAJWAZNIEJSZE - podniesienie (niewidoczne)narty dolnej, któremu towarzyszy samoistne , zrównoważone pochylenia ciała w kierunku skrętu ( nie srodka łuku).

F.K. zwiększa nachylenie, zwiększa dzialanie krawędzi. Dochodzi do linii spadku i TU

przyjmuje ustawienie ciała frontalne (dla tych którzy tak mnie kopali) .

Jest to bardzo ważny moment , bo pozwala działac przyspieszajaco przez skierowanie

pedu ciała (nie na krawędzie) w kierunku osi podłużnej nart. Nieco inaczej tą fazę wykonywał Chrystian Majer. Jest to 6 sek.

Podniesienie pozycji i......tu niespodzianka. Nie ma juz takiego precyzyjnego skrętu w lewo. Brak tego przyspieszenia w lini spadku wejscie do skrętu jakby spokojniejsze.

Ale i tak jazda jest piękna. I wniosek. Zawsze nad czyms musimy popracować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak jazda jest piękna. I wniosek. Zawsze nad czyms musimy popracować.

Ja tylko wtrącę, że miałem przyjemność wiele razy jeździć z Franzem na nartach. Nawet był taki dzień, kiedy Franz przez cały dzień, był tylko "do mojej dyspozycji". Moje spostrzeżenie - on ma szybkość we krwi! Jak ten gość za...suwa! Jazda z nim to prawdziwa przyjemność i zakwasy w nogach :)!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej podobała się jazda Franza śmigiem. Każdy z testerów dzielił sobie stok na poszczególne odcinki, aby przejechać testowane narty różnymi technikami. W tym miejscu mnie więcej, gdzie stał Jacek z kamerą, wielu przechodziło do jazdy śmigiem. I tam właśnie widziałem Franza Klammera jadącego śmigiem. Taki obraz pozostaje moim "referencyjnym", jeśli chodzi o tą technikę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko wtrącę, że miałem przyjemność wiele razy jeździć z Franzem na nartach. Nawet był taki dzień, kiedy Franz przez cały dzień, był tylko "do mojej dyspozycji". Moje spostrzeżenie - on ma szybkość we krwi! Jak ten gość za...suwa! Jazda z nim to prawdziwa przyjemność i zakwasy w nogach :)!

FK ma 58 lat a widać że trzyma formę , aż miło:)

tak ,że chłopaki nie patrzymy w kalendarz;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...