Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Schild - technika jazdy


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki JC, filmy super.

Widać, że robione na dobrym sprzęcie, slow motion wychodzi bombowo.

Pytanie, ile klatek na sekundę ma oryginał? (tzn normalna prędkość).

Film jest nagrany w trybie Slow Motion. Normalna prędkość przy nagraniu to 25 fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktoś rozwinie moią sugestię (dla mnie pewnik).

Ja,ja!!:D

No więc mnie się styl jazdy Bernadetki prezętowany na tym filmiku podoba, to jest styl jak dla mnie "katalogowy", natomiast styl który na filmiku prezentuje Christian Mayer w ogóle się mi nie podoba, ten styl po prostu do mnie nie "przemawia":rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja,ja!!:D

No więc mnie się styl jazdy Bernadetki prezętowany na tym filmiku podoba, to jest styl jak dla mnie "katalogowy", natomiast styl który na filmiku prezentuje Christian Mayer w ogóle się mi nie podoba, ten styl po prostu do mnie nie "przemawia":rolleyes:

Bardzo wazne jest aby mówić tu o STYLU, bo kazdy z nich ma jazdę z najwyzszej półki.

Dobrze jest wybrac jeden z nich, ale najlepiej probować "polubić" innych.

Skąd wiadomo, ze ten wybrany jest dla Ciebie najlepszy?

A Bernadetka.... ma dwa rózne skręty . Wytężcie gały :D Dodam , ze jeden frontalny a drugi w.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wazne jest aby mówić tu o STYLU

Dlatego mówię o stylu, a nie technice:rolleyes:

A Bernadetka.... ma dwa rózne skręty ....

No to ja w takim razie wybieram styl z 2 różnymi skrętami Barnadetki, niż styl z jednakowymi skrętami Christiana:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast styl który na filmiku prezentuje Christian Mayer w ogóle się mi nie podoba, ten styl po prostu do mnie nie "przemawia":rolleyes:

JC, następnym razem uprzedzaj zawodników o tym że ich filmujesz i że będą oceniani na forum:rolleyes:

...zapewne gdyby Chistian wiedział że będzie to tak szeroko komentowane to by się bardziej postarał...:rolleyes:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Bernadetka.... ma dwa rózne skręty . Wytężcie gały :D Dodam , ze jeden frontalny a drugi w.......

No, wytężyłem :eek: i wg mnie dużo lepszy skręt w lewo, w prawo nie dokręcony.

Ale jak już pisałem, to jest pogląd początkującego/średnio zaawansowanego?/.

Resztę zostawiam dla NIKO.

Edytowane przez tadek49
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JC, następnym razem uprzedzaj zawodników o tym że ich filmujesz i że będą oceniani na forum:rolleyes:

...zapewne gdyby Chistian wiedział że będzie to tak szeroko komentowane to by się bardziej postarał...:rolleyes:

W tym wszytskim najciekawsze jest to, że oni nie muszą się starać. Oni jazdę na krawędzi, prowadzenie kolan itd mają już jak odruch Pawłowa.

SB - 5000 postów WOW! :D :D :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni jazdę na krawędzi, prowadzenie kolan itd mają już jak odruch Pawłowa.

Dokladnie. Są w stanie precyzyjnie określić kiedy narta będaca na krawędzi "jeszcze nie jedzie".

Jezdząc na snowbordzie mam okazję wyczuć na jakiej krawędzi jadę.

Slad nie wszystko powie. Ważny jest jego początek. Jesli on jest nienaganny to MOŻE

reszta skrętu tez będzie na czystej krawedzi. Do takich porób stok musi być twardy (beton).

W takim skręcie nie musimy przyspieszać , takim działaniem możemy coś popsuć.

Jesli nie jedziemy na czystej krawedzi to pozostaje nam w odpowiednich momentach

korygowac położenie srodka cięzkosci w wymiarze 3D co przekłada się na obciązenie nart w odpowiedniej strefie dlugosci narty (przód, tył , srodek, odciążenie , dociążenie).

O tym jak działamy i w jakim jestesmy skręcie informuje sniegopusz.

Należy też pamiętać o kontroli interakcji nart ze sniegiem. Pozwoli to na bardziej precyzyjne uzyskiwanie odciążen z odbicia ( a więc z pełnym wykorzystaniem parametrow "dynamicznych" nart).

Wszysko to musi być wykonywane z dokładną obserwacją przestrzeni w której sie poruszamy , aby w miarę szybko podejmować własciwe decyzje.

Jak widać tu ten odruch Pawłowa jest w użyciu , bo wszystko odbywa się automatycznie. Kiedy jestem w formie , to jedyną rzeczą nad którą sie skupiam jest wybór trasy.

Kto z Was przyzna sie do takiej jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać tu ten odruch Pawłowa jest w użyciu , bo wszystko odbywa się automatycznie. Kiedy jestem w formie , to jedyną rzeczą nad którą sie skupiam jest wybór trasy.

Kto z Was przyzna sie do takiej jazdy?

Ja jestem za skromny..... :o;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ze skrętami Bernadetki?

Czuje się jak świętokradca prawie......, ale co tam :P

Ten frontalny bardziej to chyba prawy i w sumie on mi się bardziej podoba.

Niedokręcone oba się zdarzają.

W lewym opuszcza / zostawia wyraźnie wewnętrzną rękę, mam nawet wrażenie (być może mylne), że w pewnym momencie powoduje to minimalna rotację barków w skręcie (22 sek) do przeciwnej kontrrotacji bioder :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje niewprawne oko

Ten frontalny bardziej to chyba prawy i w sumie on mi się bardziej podoba.

He he. No to widzimy całkiem co innego patrząc na ten sam obraz.

Bo ja widzę skręt w lewo w pozycji frontalnej przy jednoczesnej kontrze tułowia (CA), a w prawo delikatną kontrę już na biodrze.

No chyba, że Dżusu Ty patrzysz z dołu a ja od góry, lub na odwrót :).

Oglądanie i analizowanie filmów zaczyna robić się wciągające. Mam nadzieję, że nie porzucę jazdy na nartach na rzecz tej aktywności ;):D.

Edytowane przez ravick97
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! JC, Ty to potrafisz rozbudzać zmysły i budować napięcie wśród użytkowników tego forum...;)

Nie każ nam dłużej czekać, wrzucaj filmik SB :)

...ciekawa jestem interpretacji Chłopaków co też zobaczą na filmiku:D

Mysiauek, popraw swój post bo SB bedzie przykro... SB też potrafi być podniecający:D To u nich rodzinne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he. No to widzimy całkiem co innego patrząc na ten sam obraz.

Bo ja widzę skręt w lewo w pozycji frontalnej przy jednoczesnej kontrze tułowia (CA), a w prawo delikatną kontrę już na biodrze.

Takiej odpowiedzi oczekiwalem, bo ja też tak to widzę.

Bardzo ładnie to ująłeś "w pozycji frontalnej przy jednoczesnej kontrze".

Pamiętam jak wielu na tym forum mnie linczowało gdy mówiłem, że nie mozna jechać frontalnie i miec dobre czucie krawędzi.

Bernadetta jedzie własnie ten skręt frontalnie , ale z nie frontalnym układem bioder

(biodra są w układzie kontry) . Dzieki temu ciało nie pcha do przodu , pozostaje lekko na tyłach. Uzyskuje przez to perfekcyjną jazdę na krawędzi, wprowadzając narty w piękny slizg, koncowka łuku jest o nieco większym promieniu.Dalej podnosi pozycję i pozwala ciału wolno zmieniac pozycję przechylając je w kierunku kolejnego skrętu.

I tu dochodzimy do skretu prawego. Tu wykonuje zdecydowane pochylenie w przód-dół

od początku wchodząc w silny układ kontrujący. Taki układ zawsze krócej nas utrzymuje w łuku (blokuje nas). Łuk jest nie dokręcony .

Błędem jest opuszczenie ręki lewej w lewym skręcie, ułatwia pozycję frontalną (jakby ja bardziej eksponuje) , ale ma ujemne działanie przy wejsciu do skrętu prawego, bo dominuje działanie prawej strony ciała.

Gdyby ręka była bardziej z przodu siła strony prawej w skręcie by była osłabiona i kontrrotacja słabsza. Krótko mówiąc by było lepiej.

Wiem, ze moje wnioski mogą budzic kontrowersje, ja przedstawiam to tak jakbym miał poprawic jazdę .

To , że jazda mi się bardzo podoba to już powiedziałem i jeszcze raz mówię.

Jest bardzo dobra.

Ciekawe co by 0na na te uwagi powiedziała . A jeszcze lepiej co by powiedziała co jej karzą poprawiać trenerzy.

P.S. WAŻNE: Bernadeta jako jedyna w prezentacji MISTRZOW jedzie 50/50

(obciążenie nart).

Edytowane przez niko130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sie co podniecac.

Bernadetka ma jedna noge krotsza (po operacji) i dlatego ten roznice

w skretach.

SB jest poczatkujacym narciarzem i inaczej pojechac na razie nie moze. Jazda jego jest przeoretyzowana tz wie co i kiedy zrobic ale za tym nie idzie jeszcze umiejetnosc wykonania tego co chce a raczej chcialby zrobic.

Jeszcze nie jest w stanie wykonac prawidlowo 7-8 nastepujacych po sobie skretow a napewno nie w trudniejszym terenie.

Do tego potrzeba tez jazdy wszechstronnej czego brakuje narciarzom z 4-5 letnim stazem zaczanajacym pelne narciarstwo na sztruksie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...