Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

SB technika jazdy


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajne filmiki . Takie i podobne oglądam w Internecie od 8-9 lat. Usiłuję styl i sposób jazdy wykorzystać w mojej spóźnionej o jakieś 40 lat nauce jazdy na nartach. Dużo też skorzystałem z wskazówek zawartych w ,, zakazanej " na Skiforum książce pana W. K. ,,Ś.n. b." Moim marzeniem jest zobaczenie na własne oczy najlepszego narciarza na tym Forum Nico130 i wysłuchanie krytycznych uwag o mojej jeździe, z których może skorzystam w dalszej nauce narciarstwa zjazdowego, które jest dla mnie przede wszystkim fajną zabawą:)

Ten tez nieźle ,,tnie”

[YOUTUBE]9MYJWFZZQ8A[/YOUTUBE]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam propozycję. Jak Niko130 będzie chciał, to coś wstawi i wtedy będziemy się nad nim "pastwić" ;)

A w tym wątku skupmy się nad SB i jego techniką.

Popieram propozycję. Zejdzmy z Nika130.

SB stanął twarzą w twarz ze swiatowymi sławami.Wiadomo takie towarzystwo bardzo dopinguje. Ich obecnosc zmienia naszą jazdę.

Ale czy tylko pozytywnie.

Tamci jechali sobie naprawdę treningowo , a nawet lajtowo.

SB starał się dorównac tempem , i wycinanym łukom.

Błąd jednego skrętu jest ewidentny. Kiedyś miałem okazję obejrzenia jazdy SB (nie pamiętam przy jakiej okazji) . Wtedy miałem chęć zwrócenia mu uwagi. I proszę, doczekałem się . Jest to wspaniale podejscie do problemu.

Jestem pewien ze SB szybko poprawi ten błąd. A JEST TO BŁĄD ,bo powtarza się regularnie. Najlepiej jest przespać się z filmem F. Klammera.

To jest to co musi robić SB.

Pełna równowaga, pełna symetria, oszczędne ruchy, czucie krawędzi , PROWADZENIE skretu długo.długo,długo. Oczywiscie na umiarkowanej prędkosci i trochę w samotnosci (poza szumem medialnym).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[YOUTUBE]ULh7JZJX9sY[/YOUTUBE]

a mi się podoba :).

Trochę szkoda, że nie tańczysz na stołach :) - ale i tak kawał solidnego narciarza - do tej pory uważałem Ciebie za zwykłego gadułę forumowego ;).

Co do jazdy - jak na mój gust za mało "plastyczna" - mało troszkę głębszego wejścia biodrem na stok - przez to słabe "przyśpieszenie" wyjścia w końcówce skrętu.. - nie masz się z czego "odbić" - tak mi się wydaje.

Chyba za dużo podglądania "zawodowców" w przejazdach turystycznych ;).

Iksowaty układ kolan bardzo fajny.

W kierunku skuteczności jazdy na tyczkach, bramkach się nie wypowiem - bo słaby w tym jestem - ale estetyka takiej jazdy mi pasuje .

"Szlajanie" kijów po stoku fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się np. nie podoba to, że kija w ogóle nie biorą udziału w jeździe.

biorą, biorą ;) - nie ma tylko "wizualnego" akcentu, o którym mówisz.

Zauważ, że wew. kij jedzie po stoku w każdym skręcie - to ważniejsze dla jazdy, równowagi i balansu niż "wbijanie" kija .. . Ale pewnie się mylę.. :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Chętnie poczytałbym cały wątek ale niestety chwilowo nie mam czasu. :(

Odnosząc się do pierwszego filmiku z SB - jak dla mnie, dół fajnie ale góra zdecydowanie zbyt statycznie a właściwie bardzo statycznie. Odpowiednia praca tułowiem pozwoliłaby na jeszcze lepsza pracę nóg i głębsze składanie się w skręty.

A czy mógłbyś konkretnie opisac co ma zrobic SB aby:

"głębiej składać się w skręty" na tym stoku dodam.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo serdecznie wszystkim dziękuję za poświęcony czas mojej skromnej osobie, przyznam szczerze że przeczytałem to wszystko zupełnie "po łebkach", mam na to usprawiedliwienie: po prostu zawodowo mam teraz sajgon:eek:, na nogach jestem od prawie 40 godzin, w tym czasie byłem w Wrocławiu, Poznaniu, Bydgoszczy, Łodzi, Tychach... W Weekend też raczej nie zasiądę do wnikliwej analizy Waszych uwag, bo moje dziecko przystępuje do I Komunii św, no i wiadomo z czym, to się wiąże;).

W każdym razie na pewno od tematu nie ucieknę, nie mam takiego zamiaru:cool:, wręcz przeciwnie, mamy czas... całe lato, prawda?:)

Jeszcze raz wszystkim wielkie dzięki!!!:)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

A czy mógłbyś konkretnie opisac co ma zrobic SB aby:

"głębiej składać się w skręty" na tym stoku dodam.

Pozdro

Wiem, że wyrażam się nie fachowo ale miałem na myśli obniżenie całej sylwetki i mocniejsze pochylenie się względem stoku i uzyskanie pozycji jak w 11-12sec filmiku przytoczonego przez JC.

[YOUTUBE]alhTUfDyZfg[/YOUTUBE]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo serdecznie wszystkim dziękuję za poświęcony czas mojej skromnej osobie,

Jeszcze raz wszystkim wielkie dzięki!!!:)

Bode Miller nie rzucił zjeżdżania, mimo swojej beznadziejnej techniki według uznanych specjalistów. :D

Mam nadzieję, że i Ty nadal będziesz miał radochę z jazdy na nartach.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Musze przyznac, ze coraz rzadziej tu zagladam. Jakos tematy poruszane malo mnie wciagaja a moze tez mam mniej czasu? Chyba jednak forum sie zmienilo, dyskusji na temat techniki praktycznie juz nie widac ... no i jakby spokojniej :biggrin: Jak znajde czas to wygrzebie jakies stare watki na temat techniki moze jeszcze sie rozwina :wink:

W jednym z tematów wstawiałem film z ostatniego mojego wyjazdu na narty, gdzie dość dużo "mnie" jest w ruchu że tak powiem, liczyłem że pojeździcie sobie po mnie jak po burej suce, a tu nic!!!

Oczywiście ja nie jestem wcale zadowolony z swojej jazdy, największy błąd to brak laptopa na wyjeździe, żeby sobie móc podejrzeć wieczorem jak to wyglądało i co zrobić żeby to i owo poprawić, a oglądanie tego już po powrocie do domu, to trochę za późno:rolleyes::

[video=youtube;gkqk6s9e2gE]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym z tematów wstawiałem film z ostatniego mojego wyjazdu na narty, gdzie dość dużo "mnie" jest w ruchu że tak powiem, liczyłem że pojeździcie sobie po mnie jak po burej suce, a tu nic!!!

Oczywiście ja nie jestem wcale zadowolony z swojej jazdy, największy błąd to brak laptopa na wyjeździe, żeby sobie móc podejrzeć wieczorem jak to wyglądało i co zrobić żeby to i owo poprawić, a oglądanie tego już po powrocie do domu, to trochę za późno:rolleyes::

[video=youtube;gkqk6s9e2gE]

Jak by to był kto inny nawet JC to tak ,ale każdy chce jeszcze choć trochę pożyć . No kadzić chyba można.Jeździsz szanowny SB PERFEKCYJNIE:applause:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mad:: czyli jak bym płużył, to byś tak samo napisał:mad::

Sławek, wydaje się, że jest co śnie tak. Pomimo fantastycznej całości :)

3:22 (i nie tylko) w skręcie w prawo fontanna strzela. Synowi takie coś się nie zdarza. Ten to jest dopiero gość.

I Mercedes-Benz zakładający narty :D

Edytowane przez mysiauek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek, wydaje się, że jest co śnie tak. Pomimo fantastycznej całości :)

3:22 (i nie tylko) w skręcie w prawo fontanna strzela. Synowi takie coś się nie zdarza.

Raczej nie syn, jest rok młodszy ode mnie:biggrin:

Ten to jest dopiero gość.

I Mercedes-Benz zakładający narty :D

Możesz rozwinąć myśl, bo nie wiem o co chodzi?

ps. proszę osoby które miały problem z filmem o ponowną próbę odtworzenia

Edytowane przez SB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie syn, jest rok młodszy ode mnie:biggrin:
:D

Możesz rozwinąć myśl, bo nie wiem o co chodzi?
Młody super jeździ. Chyba lepiej od tego w pomarańczowym. Naprawdę 1 klasa jak dla mnie.

A między linijkami zostawiłem jedną wolna aby oddzielić wątki.

Dobrze,że jest się z kogo ponapie...lać. No,nie! :applause:

mysiek - "nie ma gwizady,nie ma jazdy"

Bo Figo to lubiłem, można było pogadać, jaja sobie porobić a Mercedes-Benz... cóż to jest? Parafrazując stare powiedzenie: jak nie pada jak nie wieje słychać jak Mercedes rdzewieje.

Edytowane przez mysiauek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:DMłody super jeździ. Chyba lepiej od tego w pomarańczowym. Naprawdę 1 klasa jak dla mnie.

Sławek, wydaje się, że jest co śnie tak. Pomimo fantastycznej całości :)

3:22 (i nie tylko) w skręcie w prawo fontanna strzela.

Będę tera tłumaczył, nie tłumaczył się, ale tłumaczył...

Przede wszystkim trafiłeś z tym młodym, tak właśnie na niego mówimy :tongue:

Czy jak to określiłeś fontanna strzelająca to błąd?

Jaki jest inny sposób redukcji prędkości na stromym jak nie wprowadzenie tyłów nart w ześlizg?

Kolejna sprawa różnice sprzętowe, młody jeździ niemal cały czas na SL(165), a ja z małymi wyjątkami jeżdżę na GS(181).

Na Sl jestem w czasach:

4:14 - 4:35

5:04 - 5:27

5:51 - 6:14

Warto zwrócić uwagę ile młody robi skrętów na tym samym dystansie co ja, w tym środkowym czasie(5:04 - 5:27) u siebie doliczyłem się 14, a u młodego 5.

Moje główne grzech które ja widzę, to pierwszy najważniejszy, to brak dokręcenia skrętu, wszystko za wcześnie kończone i za płytkie, kolejny to ręce szczególnie prawa jak by ją reumatyzm łamał:biggrin:, a reszta to już czekam na Was:smile:, śmiało, obiecuję że nie będzie konsekwencji:tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , co wy z tym "młodym" , że jazda pierwsza klasa, lepiej jeździ od SB , itp ???

Wg mnie przed "młodym" jeszcze dużo , dużo nauki (m.in sztywny tułów ,za wysoka sylwetka , ręce jakieś takie rozlatane ) . Co do jazdy SB , to sam już wskazał nad czym musi pracować , a ja jeszcze ( chyba ?) dostrzegłem niewielkie "iksowanie" kolan .

pozdr

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leniwy jestem ostatnio to mi się nie chce tego jeszcze raz ładować przy moim mega transferze i przebijać przez "sceny turystyczne" :wink:

Ale ze wspólnej autopsji to:

* na SL lepiej i faktycznie dobrze niż na GS;

* na GS szczególnie prawy skręt do poprawy;

Takie ogólności :smile:

Pozdrawiam,

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym z tematów wstawiałem film z ostatniego mojego wyjazdu na narty, gdzie dość dużo "mnie" jest w ruchu że tak powiem, liczyłem że pojeździcie sobie po mnie jak po burej suce, a tu nic!!!

... no to jedziemy ;) udało mi sie w końcu zobaczyć film na kompie (specjalnie do tego celu odpaliłem!!!). Operator zapomniał ze w kamerze jest zoom i wszystko jest malutkie ale coś tam widać. Jest dwóch jeźdźców żółty i czarny, technikę maja dosyć podobna.

Stok swietnie przygotowany warunki idealne trasa raczej łagodna wiec skręty są płytkie.

Przede wszystkim widzę błędy w pozycji. Żółty (pewnie SB) inicjuje skręt głownie przez wykrok (załącze pózniej klatkę). Biodra i ręce bardziej do przodu. Przede wszystkim ręka zewnętrzna powinna być bardziej z przodu i prowadzić skręt. Ręce nie poruszają sie zgodnie z rytmem skrętu trochę jakby przeszkadzają w jedzie.

Czarny jeździec ma podobne mankamenty w pozycji plus brak biodra w skręci, przechyla sie cały jak wahadło.

Pózniej dodam kilka snapshotow.

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atequsuv.jpgUgiecie w stawie skokowym powinno być podobne a tu widzimy różnice co powoduje wykrok i noga zewnętrzna zostaje w tyle. Ponieważ wszystko w narciarzu jest połączone :) to ten wykrok odkręca biodra i ręka zewnętrzna sie cofa.Sent from my iPhone using Tapatalk 2

ImageUploadedByTapatalkHD1385806378.356247.jpg

ImageUploadedByTapatalkHD1385806378.356247.jpg.430c934ceb2d4ff8a7347d8cb14f4cae.jpg

Edytowane przez jarek
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...