Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Hannes Trinkl technika jazdy


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Piękna jazda, najbardziej delikatne markowanie skrętu, super!

Bo taka jest technika jazdy na dużych prędkościach.

H.Trinkl jedzie w lekkim odchyleniu , w skrętach długich skręt inicjuje pochyleniem dosrodkowym ciała (podobnie jak SB w prawym skręcie), nie ma tu kontry, jest równe obciązenie nart i jazda FRONTALNA.

W 11 sec ładny układ z kontrą pozwala na wysokie wyjscie z odbiciem czego wynikiem jest przyjęcie pozycji dośrodkowej w powietrzu.Po zeskoku mamy pierwszy skręt (widzianym na filmie) z kontrą z wyraznym przesunieciem ciała do przodu.

Na tym konczy się prezentacja ładnych skrętów jazdy szybkiej.

To mocne podcięcie (11sec) to zmniejszenie prędkosci i przygotowanie do skrętów krótkich.

I tu jest już nie ciekawie. Aby wykonać krótkie skręty H.T. zaczyna kombinować rękoma (energiczne ruchy góra-dół , takie szarpnięcia) i kiwanie się tułowiem. Skrety są bardzo płytkie. Mnie się nie podobają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Bo taka jest technika jazdy na dużych prędkościach.

H.Trinkl jedzie w lekkim odchyleniu , w skrętach długich skręt inicjuje pochyleniem dosrodkowym ciała (podobnie jak SB w prawym skręcie), nie ma tu kontry, jest równe obciązenie nart i jazda FRONTALNA.

W 11 sec ładny układ z kontrą pozwala na wysokie wyjscie z odbiciem czego wynikiem jest przyjęcie pozycji dośrodkowej w powietrzu.Po zeskoku mamy pierwszy skręt (widzianym na filmie) z kontrą z wyraznym przesunieciem ciała do przodu.

Na tym konczy się prezentacja ładnych skrętów jazdy szybkiej.

To mocne podcięcie (11sec) to zmniejszenie prędkosci i przygotowanie do skrętów krótkich.

I tu jest już nie ciekawie. Aby wykonać krótkie skręty H.T. zaczyna kombinować rękoma (energiczne ruchy góra-dół , takie szarpnięcia) i kiwanie się tułowiem. Skrety są bardzo płytkie. Mnie się nie podobają.

Nico a jak ma jeździć Trinkl - nawet SG nie lubił choc jeździł.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna jazda, najbardziej delikatne markowanie skrętu, super!

Pełna zgoda!!!

NIKO w swoich fachowych komentarzach wspiął się na szczyty perfekcji.

Co może nie podobać się w tej jeździe?

W zwolniony tempie i nie zapominajmy że patrzymy na obraz dwuwymiarowy, u każdego można znaleźć małe mankamenty w jeździe (myślę oz zawodnikach ze światowej czołówki)

Edytowane przez tadek49
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda!!!

NIKO w swoich fachowych komentarzach wspiął się na szczyty perfekcji.

Co może nie podobać się w tej jeździe?

W zwolniony tempie i nie zapominajmy że patrzymy na obraz dwuwymiarowy, u każdego można znaleźć małe mankamenty w jeździe (myślę oz zawodnikach ze światowej czołówki)

W sportach gdzie rozstrzyga się pierwszenstwo na podstawie ocen jest skala

od 1-6 lub 1-10.

Jest tez wrazenie artystyczne.

Sport narciarski jest sportem gdzie mozna miec swój styl a nie wzorcowe wykonanie ewolucji.

Filmiki wstawiane przez JC są bardzo potrzebne. ,Widzimy jak zmienne są opinie.

Kazdy na zawodnika patrzy ze swej strony . Uwzględnia tu swoje doswiadczenia , wiedzę. Ocenia wg siebie.

Znając dużo innych mozliwosci na jazdę ta ocena będzie inna.

Staram sie nie byc niewolnikiem jednego punktu widzenia.

Na stoku z jednakowym zainteresowaniem oglądam tych słabych i najlepszych. Kazda ocena na forum, praca na stoku podnosi moją wiedzę .

Jesli kazdy z filmów pokazuje inny sposób na jazdę to znaczy , ze do kazdego mozna coś przypiąc. Te błędy naprawdę popełniają. Dlaczego wszyscy nie jeżdżą jednakowo. Bo to niemożliwe. To tak jak z chodzeniem na ulicy, popatrzcie jak róznie ludzie sie poruszają.

Moje oceny nie powinny Was wk....ć ,a powinny zastanawiać czy aby ja nie mam racji. A jesli nie mam to podejmijcie dyskusję. Człowiek jest omylny.

Zwróccie uwagę jak mało chętnych jest do komentowania jazdy a jak wielu się wysypało ekspertów ze znajomosci sprzętu.

To bardzo proste, aby znalezc się w roli eksperta wystarczy miec dostęp do nart i poczytać trochę. To taki trochę Pan ze sklepu z nartami. :)

Ocena jazdy to dużo trudniejsze zadanie. Przede wszystkim trzeba miec doświadczenie. Tu łatwo zweryfikować kompetencje. Można się zbłaznić jednym słowem.

Tadek49 jesli dostrzegasz w ocenach , ze uwagi mają uzasadnienie to w czym problem, ja umozliwiam Tobie rozwijanie wiedzy o jezdzie. Jesli się nie zgadzasz z moim spostrzeżeniem to ripostuj. Ja na tym skorzystam.

Tylko nie wymagaj , zebym napinał muskuly i Ci pokazywał co potrafię , bo to dziecinnada (tak tu niektórzy mają).

Zawsze jestem do usług - na stoku.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadek49 jesli dostrzegasz w ocenach , ze uwagi mają uzasadnienie to w czym problem, ja umozliwiam Tobie rozwijanie wiedzy o jezdzie. Jesli się nie zgadzasz z moim spostrzeżeniem to ripostuj. Ja na tym skorzystam.

Tylko nie wymagaj , zebym napinał muskuly i Ci pokazywał co potrafię , bo to dziecinnada (tak tu niektórzy mają).

Zawsze jestem do usług - na stoku.:)

Ja nie pisałem to co napisałem z myślą, żeby Tobie dokuczyć, skrytykować itp.

Po prostu jestem pod wrażeniem Twojej dogłębnej analizy (czasami jej nie łapię, tzn. nie widzę na filmie to o czym piszesz).

Jestem na etapie przedszkolnym jeżeli chodzi o technikę i dla mnie każda jazda z tych tu przedstawionych wydaje się niedościgniona.

A z zaproszenia na pewno skorzystam!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

.........Sport narciarski jest sportem gdzie mozna miec swój styl a nie wzorcowe wykonanie ewolucji.

Filmiki wstawiane przez JC są bardzo potrzebne. ,Widzimy jak zmienne są opinie.

Kazdy na zawodnika patrzy ze swej strony . Uwzględnia tu swoje doswiadczenia , wiedzę. Ocenia wg siebie.

Znając dużo innych mozliwosci na jazdę ta ocena będzie inna.

Staram sie nie byc niewolnikiem jednego punktu widzenia.

Na stoku z jednakowym zainteresowaniem oglądam tych słabych i najlepszych. Kazda ocena na forum, praca na stoku podnosi moją wiedzę .

Jesli kazdy z filmów pokazuje inny sposób na jazdę to znaczy , ze do kazdego mozna coś przypiąc. Te błędy naprawdę popełniają. Dlaczego wszyscy nie jeżdżą jednakowo. Bo to niemożliwe. To tak jak z chodzeniem na ulicy, popatrzcie jak róznie ludzie sie poruszają.

..........:)

Troszke wyrywam z kontekstu ale to stwierdzenie o stylu jest mi bardzo bliskie. W wypadku zawodników widac to najlepiej.

Zakładac nalezy, że mają wzorową bazę czyli zostali nauczeni na poczatku swojej narciarskiej drogi jazdy prawidowej zgodnej z dana szkołą, skutecznej i poprawnej technicznie. Póxniej nastepuje etap kształtowania stylu zawodnika czyli układania jego jazdy w taki sposób aby była jak najbardziej skuteczna w sensie sportowym - uprawianej przez niego konkurencji. Myśle, że właśnie wtym okresie kształtuje sie styl czyli pewne chrakterystyczne cechy jemu tylko właściwe. Dla mnie dobrym przykładme jest D. Cuche, którego jazda - jakże pewna i skuteczna (to jeden z moich ulubionych jeźdźców) - opełna jest jakichś dodatkowych ruchów dla oka - przynajmniej mojego - niemiłych a jednak pozwalających mu byc tym najlepszym.

W jeździe amatorskiej bywa podobnie z tym, że tu każdy z nas nie ma tak doskonałej bazy.

Patrząc z tej perspektywy jazda H.T bardzo mi sie podoba bo jest bardzo spokoja i delikatna. Nie znaczy to oczywiście, że jedzie on idealnie ale - i to odróznia zawodowca od amatora - gdyby chciał pewnie by tak pojechał.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...
  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...