Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Krzesło w SON - Szczyrk


JC

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.geocontext.org/publ/2010/04/profiler/pl/?topo_ha=20120251656141856

Już kiedyś to zauważyłem, że mogliby coś takiego postawić, byłyby nowe trasy. A z Czyrnej powinni pozbyć się jednego podwójnego orczyka i postawić 6 lub 8 osobową kanapę mającą około 3000 osób na godzinę, a nawet więcej, tras jest tam dużo. No ale to mniej realna wizja :)

http://i.minus.com/ibkI6wECpmjyqG.png

Myślę, że oznaczeń się domyślicie :)

Edytowane przez Slash0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilkuset lat granica Księstwa Cieszyńskiego (nalezącego do Ślaska od zawsze) sięgała Białki i Przełeczy Koniakowskiej.......

Podbeskidzie to jakaś nowomowa z ostatnich lat.

Oczywiście nazwa Podbeskidzie to takie potoczne określenie,ale nie bez przyczyny,ponieważ (zdaniem moim i wielu znajomych) B-B i wiele okolicznych miejscowości różni się mocno od Śląska.

Johny, nie oskarżaj publicznie bo nie masz do tego uprawnień. Mimo wszystko.

Może nie powinienem,ale nawet jak nie napiszę,to wszyscy tu wiedzą... :cheerful:

Nie da się... bo wszarze wpisali tę przełęcz w Naturę 2000 a to skutecznie studzi wszelkie inwestycje.

A szkoda,byłaby to atrakcja nie tylko zimą,a na pewno większa niż gondola do sanktuarium... :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawością czytam doniesienia o ewentualnym połączeniu SON i COS. Ani z rozmów z p. Richterem ani z pracownikami COSu to raczej nie wynikało... W sumie szkoda bo tak właśnie powinno być. Już prędzej będzie to jakiś konglomerat SON'u i Hotelu Meta. O ile mi wiadomo to te dwie firmy raczej ze sobą rywalizują, ale jeśli mądrze podejdą do tematu to kto wie... Nie wierzę natomiast w rychłe wprowadzenie wspólnego systemu opłat.

Ba, powinni się dogadać włodarze Szczyrku, Brennej a nawet Mesznej i Wisły. Wszystko to można by połączyć w jedną super sieć. A jakby do tego doszła Szyndzielnia.. bajka..

Ale niestety. Natura 2000 i inne głupoty skutecznie to blokują i jeszcze ludzka głupota, zawiść i brak gotowości do kompromisów. No ale to w końcu PL.

Będąc w Szczyrku dość często słyszałem że dla Szczyrku priorytetem jest budowa gondoli do sanktuarium maryjnego. Dżizas...

Gondolki z krzyżem..? Czarne..?

No jeśli taki jest priorytet burmistrza Szczyrku to powinszować. Nawet Jasna Góra sobie takiej nie sprawiła... ;-)

Edytowane przez MOSTOSTAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gondolka do tego sanktuarium to jakaś parodia :stupid: Bóg by się ucieszył, że ludzie wspinają się dla niego pod górę a nie dupy wiozą :angel:

skionline nie poskąpił także informacjami dla szczyrk.pl

http://www.szczyrk.pl/pogoda

dodatkowo fajnie przerobili stronę miasta

Edytowane przez Slash0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj mam informacje, na temat zmian w szczyrku robionych przez UM szczyrk. nie ma to wiele wspólnego z SON-em (z wyjątkiem parkingu na hali pośredniej), ale i tak czekawe:

https://docs.google.com/open?id=0B14lGiOyy0mNZGE2N2EzNWItMTliMi00M2M0LTliNTEtZDM3MzRhZDE5NDky

plany:

1- budowa toru do narciarstwa biegowego (zakończony)

2- przebudowa amfiteatru (parkingi, widownia,...)

3- budowa parkingów przy skoczni skalite i hali pośredniej

4- modernizacja deptaka nad żylicą (zakończony)

5- budowa szlaku i gondoli do sanktuarium na górce

Edytowane przez samolotem-na-narty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba, powinni się dogadać włodarze Szczyrku, Brennej a nawet Mesznej i Wisły. Wszystko to można by połączyć w jedną super sieć. A jakby do tego doszła Szyndzielnia.. bajka..

Ale niestety. Natura 2000 i inne głupoty skutecznie to blokują i jeszcze ludzka głupota, zawiść i brak gotowości do kompromisów. No ale to w końcu PL.

Już jakieś 5 lat temu powstał projekt budowy dużego ośrodka narciarskiego,zaczynającego się w B-B (Szyndzielnia) poprzez Bystrą,a kończącego się w Szczyrku.Miało powstać kilkanaście wyciągów krzesełkowych i duuużo tras,oczywiście wszystko na jednym karnecie!Nawet Unia już zaakceptowała i miała wyłożyć 160 mln. zł,reszta - 40mln. - miało wyłożyć miasto.Niestety przez naszych posłów "inteligentnych inaczej",wszystko poszło w p.....

Okrajano projekt,ale kolejni nagle nie byli zainteresowani,np. Bystra... Na pocieszenie ma być krzesło na Dębowcu i jedna trasa dla miejscowych...

A że gondolka była budowana z myślą o narciarzach?Przeca to teren Natura 2000.... :stupid:

Przepadło.

Będąc w Szczyrku dość często słyszałem że dla Szczyrku priorytetem jest budowa gondoli do sanktuarium maryjnego. Dżizas...

Gondolki z krzyżem..? Czarne..?

No jeśli taki jest priorytet burmistrza Szczyrku to powinszować. Nawet Jasna Góra sobie takiej nie sprawiła... ;-)

:biggrin: To nawet ciężko komentować... :stupid: Zamiast konkurować z Jasną Górą,niech popatrzą czasem kto tam najwięcej piniędzy zostawia... :cool::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba, powinni się dogadać włodarze Szczyrku, Brennej a nawet Mesznej i Wisły. Wszystko to można by połączyć w jedną super sieć. A jakby do tego doszła Szyndzielnia.. bajka..

Jeszcze 10 lat temu bajka była realna. Wystarczyło pospieszyć sie z uchwalaniem Gminnych planów zagospodarowania przestrzennego. Od czasu jak samorządy pozwoliły sobie narobić stada 'Natur 2000' (moze liczyły na jakieś dotacje z tej okazji? ) to mogą juz sobie nagwizdac. . A gdzie nie ma natury to są szlaki migracyjne niewidzialnych wilków..... Nic istotnego nie powstanie w innym miejscu niż pozostawione przez górnków 45 lat temu. Nie da sie i juz. Byli juz osobnicy ze sporą kasą za plecami, i błogosławieństwem Gmin , a poległi sromotnie pomysłach z tej bajki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez zmian pozostaną orczyki na suche i golgotę. Tymczasem nie ma możliwości zamiany ich na krzesła. Jedyna opcja to nowy wyciąg z Soliska bezpośrednio na Halę Skrzyczeńską. To oczywiście pieśń przyszłości, choć wcale nie odległej.

Mostostal - a jaki bezpośredni wyciąg z Soliska na Halę Skrzyczeńską - jak dobrze zrozumiałem nie ma możliwości zamiany na kanapę w takim razie miałby być to orczyk? Ale taki długi??? Czy jednak w tym przypadku możliwa jest kanapa (co bardzo by mi pasowało i z czego byłbym bardzo zadowolony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orczyki zostaną! W każdym razie częściowo. W tej kwestii p. Richter myśli dokładnie tak samo jak ja. Muszą zostać na wypadek np wiatru.

Co się tyczy wyciągu z Soliska na Halę Skrzyczeńską to opcja jest tylko jedna. 4 osobowa kanapa z parkingu pod Golgotą w rejon akwarium. Krótki orczyk z Soliska na Suche zostanie jako alternatywa. Jako alternatywa zostanie także jeden orczyk z Suchego na Halę. Drugi zostanie zdemontowany. Czy będzie to nowy wyciąg czy zredukowany stary zobaczymy. Prawdopodobnie na razie będzie to opcja pierwsza.

Tu nie ma Natury 2000 i można inwestować. Nie można jednak nabudować samych wyciągów bo jak wiecie są kwestie max. przepustowości stoków.

Orczyki z Hali na Małe Skrzyczne są nie do ruszenia tj jedyne co może je spotkać to tylko złom ale nic w zamian. Także dla naszego dobra trzeba je hołubić i utrzymać w jak najlepszym stanie ile się da.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanapa + 2 orczyki

602018_m.jpg

Jedynymi orczykiami który ma prawo zostać to jeden na Julianach i na Małe Skrzyczne. Mam nadzieję, że pan Richter szybko porzuci plany zostawienia orczyków z Soliska. Jeśli je zostawi musi koniecznie poszerzyć trasy, bo ludzie z kanapy się będą rozjeżdżali na trasach obok tych wyciągów (za duża przepustowość). Kanapa i tak pójdzie przez las więc wiatr jej nie straszny. Z resztą jakie ma znaczenie wiatr w SONie, przecież w tym sezonie orczyki stawały... bo wiało:biggrin: Mostostal, z całym szacunkiem, ale daj sobie spokój z tym ratowaniem orczyków. Te ponad 30 letnie cudeńka nie mają prawa bytu przy stoku, ale ewentualnie w skansenie. Potem znowu będzie trzeba słuchać "lina spadła", "kurtkę mi usyfiło", "boże, jaka kolejka". Wybacz, ale przerzuć się na skansen na Pilsku i tam ratuj orczyki, bo inwestycje na Pilsku są właściwie niemożliwe. I będzie to dobre dla nas i dla Ciebie :) Wilk syty i owca cała :)

Edytowane przez Slash0r
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze...

nie mów mi co i gdzie mam robić. Wolny to kraj ja sam o tym będę decydować.

P drugie...

Nie ode mnie zależy istnienie orczyków takich czy innych. A szkoda bo gdyby tak było to zostawiłbym Szczyrk taki jak jest i delektował się dalej spokoją jazdą bez efektu białczańskiego, tysięcy kapeluchów i parapeciarzy. Ja wolę boazerię i byłbym nawet za tym aby powstały osobne stoki dla jednych i drugich. Cóż.. takie moje marzenie (bez urazy Snowboardziści ale jest spora rzesza ludków która psuje opinię podobnie jak w samochodach).

Po trzecie. Orczyki zostaną jak uzupełnienie nowych inwestycji. Czytaj dokładnie. Nie jest napisane że będą jedyne.

Nikt nie będzie robić krzesła długości 400m z Soliska na Suche bo to nie Szczęśliwice. Z resztą to są jeszcze tak odległe plany, że nie ma co się jeszcze podniecać.

Pilsko podobnie jak Małe Skrzyczne leży w Naturze 2000 i prawda, nic tam więcej nie zrobią. Ale poniżej Miziowej, kto wie. Póki jednak GAT będzie tym zarządzać nie łudźmy się, nic nie będzie. Może jakiś demobil ewentualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanapa + 2 orczyki

602018_m.jpg

Jedynymi orczykiami który ma prawo zostać to jeden na Julianach i na Małe Skrzyczne. Mam nadzieję, że pan Richter szybko porzuci plany zostawienia orczyków z Soliska. Jeśli je zostawi musi koniecznie poszerzyć trasy, bo ludzie z kanapy się będą rozjeżdżali na trasach obok tych wyciągów (za duża przepustowość). Kanapa i tak pójdzie przez las więc wiatr jej nie straszny. Z resztą jakie ma znaczenie wiatr w SONie, przecież w tym sezonie orczyki stawały... bo wiało:biggrin: Mostostal, z całym szacunkiem, ale daj sobie spokój z tym ratowaniem orczyków. Te ponad 30 letnie cudeńka nie mają prawa bytu przy stoku, ale ewentualnie w skansenie. Potem znowu będzie trzeba słuchać "lina spadła", "kurtkę mi usyfiło", "boże, jaka kolejka". Wybacz, ale przerzuć się na skansen na Pilsku i tam ratuj orczyki, bo inwestycje na Pilsku są właściwie niemożliwe. I będzie to dobre dla nas i dla Ciebie :) Wilk syty i owca cała :)

Slash0r święta racja!!!

Mostostal fajny z ciebie gość dobrze się czyta twoje posty masz duza wiedzę. Ale jak chcesz te wszystkie orczyki to załatwimy żeby ci je dali za darmo, postawisz sobie w ogródku i możesz z nimi robić co ci się podoba malować szlifować remontować uruchomisz sobie muzeum i będziesz zarabiał pieniążki . A jak czytałem o twoim ratowaniu orczyka na dolinach (że ty już to tam gdzieś zgłosiłeś)to mi włosy dęba stanęły. Może z kumpluj się z klubem Gaja dam ci namiary. Jaką orczyki maja wartość Historyczną nie mam pojęcia to tak jakby zostawić Starą linie produkcyjną SYRENKI obok nowej fabryki FIATA. Kompletna Bzdura

Edytowane przez KubaBB
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^^Kuba najgorsze jest to, że takie starocie mogą być zagrożeniem dla użytkowników pomijając, że kapie z nich na kurtki wiosną. Wg mnie mają one wartość 1kg=1zł po tyle chyba złom chodzi. Mnie ogólnie to ryba, ale szkoda mi przede wszystkim mieszkańców oraz lokalnego małego biznesu, który przymiera głodem.

Edytowane przez fanatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie aktualnie jest źle chociaż w tym roku Promocja Szczyrku świetna i słyszę to od klientów i to o dziwo bardzo zadowolonych. Ale co do Handlu masakra nie tylko w Szczyrku to co się dzieje w branży sportowej wiem od przedstawicieli którzy jeżdżą po całej Polsce i w tym roku nie zwalam winy na Szczyrk. Ogólnie pokopany sezon najpierw brak śniegu a jak już sypło to przyszły mrozy i tez źle wrrr.

Wracając do tematu czy komuś przez ręce przeszła ostatnia gazeta Szczyrkowska z wizualizacją ośrodka narciarskiego zrobiona przez UM Szczyrk? przeglądem ją tak na szybko nie miałem czasu poczytać ale wyglądało to jak stacja kosmiczna w 2100 roku :) jak gdzieś ją jeszcze dopadnę to wrzucę skan chyba że ktoś ją ma i wrzuci fotki wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam się jako nowy na forum.Ta rzekoma stacja kosmiczna to jest koncepcja która wkrótce będzie szerzej zaprezentowana. Mam nadzieję że będzie taka możliwość także tutaj na forum. Na pewno będzie o czym dyskutować. Lada dzień zostania uruchomiona strona internetowa projektu. Proszę o chwilę cierpliwości.Póki co na zachętę przesyłam jedną miniaturę:

z_dolu_final small.jpg

57da816420ea9_z_dolu_finalsmall.jpg.d3b776cfe6266f80333cb020edb25fbe.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam się jako nowy na forum.

Ta rzekoma stacja kosmiczna to jest koncepcja która wkrótce będzie szerzej zaprezentowana.

Mam nadzieję że będzie taka możliwość także tutaj na forum. Na pewno będzie o czym dyskutować.

Lada dzień zostania uruchomiona strona internetowa projektu. Proszę o chwilę cierpliwości.

Póki co na zachętę przesyłam jedną miniaturę:[ATTACH=CONFIG]6381[/ATTACH]

Ciekawe kim jesteś:rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie tego typu wiadomości cieszą, choć sądziłem że chodzi o ten Kotarz nad Brenną. Ale teraz widzę na mapie że nad Soliskiem jest szczyt Kotarz, tyle że to nie ta góra na którą prowadzą wyciągi z Brennej - tamta jest bardziej nad Czyrną. Ale i tak kibicuję tym planom.

A co do samego SON to nawet przy realizacji "planu minimum", czyli kanapy 4-os. z Czyrnej i 3-os. na Hali Pośredniej, korzystanie z orczyków będzie prawie niepotrzebne - wystarczy trochę pokombinować. Tak jak kiedyś pisałem, auto wystarczy zostawić na Solisku, podjechać busem pod Skrzyczne i właściwie wszystkie trasy Skrzycznego (3) i SON (13) można będzie zaliczyć nie korzystając z orczyków - po objeździe Skrzycznego zjeżdżamy "3" do Czyrnej, jeździmy do woli trasami 1-5 przy kanapie, potem zjazd 7/4 do Soliska i tylko raz trzeba będzie wjechać krótkim wyciągiem wzdłuż Golgoty aby dostać się na Pośrednią. I w ten sposób mamy objazd 16 tras jednego dnia korzystając prawie z samych krzesełek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...