Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Krzesło w SON - Szczyrk


JC

Rekomendowane odpowiedzi

witam się jako nowy na forum.

Ta rzekoma stacja kosmiczna to jest koncepcja która wkrótce będzie szerzej zaprezentowana.

Mam nadzieję że będzie taka możliwość także tutaj na forum. Na pewno będzie o czym dyskutować.

Lada dzień zostania uruchomiona strona internetowa projektu. Proszę o chwilę cierpliwości.

Póki co na zachętę przesyłam jedną miniaturę:[ATTACH=CONFIG]6381[/ATTACH]

Super Witamy

Fajnie że ktoś przybliży temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam się jako nowy na forum.

Ta rzekoma stacja kosmiczna to jest koncepcja która wkrótce będzie szerzej zaprezentowana.

Mam nadzieję że będzie taka możliwość także tutaj na forum. Na pewno będzie o czym dyskutować.

Lada dzień zostania uruchomiona strona internetowa projektu. Proszę o chwilę cierpliwości.

Póki co na zachętę przesyłam jedną miniaturę:[ATTACH=CONFIG]6381[/ATTACH]

ktoś mnie oświeci? Bo się pogubiłem :) A nie pytaj głupio o możliwość prezentacji, myślę że pozwolimy :D

/edit

że ten wyciąg w tle to golgota? a na pierwszym planie wyciąg na kotarz? przecież kotarz jest cholernie stromy od tej strony i dodatkowo ekolodzy zablokowali na nim inwestycje. Czy aby ta gondola nie miała iść w drugą stronę? :)

Edytowane przez Slash0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orczyki zostaną! W każdym razie częściowo. W tej kwestii p. Richter myśli dokładnie tak samo jak ja. Muszą zostać na wypadek np wiatru.

Co się tyczy wyciągu z Soliska na Halę Skrzyczeńską to opcja jest tylko jedna. 4 osobowa kanapa z parkingu pod Golgotą w rejon akwarium. Krótki orczyk z Soliska na Suche zostanie jako alternatywa. Jako alternatywa zostanie także jeden orczyk z Suchego na Halę. Drugi zostanie zdemontowany. Czy będzie to nowy wyciąg czy zredukowany stary zobaczymy. Prawdopodobnie na razie będzie to opcja pierwsza.

Tu nie ma Natury 2000 i można inwestować. Nie można jednak nabudować samych wyciągów bo jak wiecie są kwestie max. przepustowości stoków.

Orczyki z Hali na Małe Skrzyczne są nie do ruszenia tj jedyne co może je spotkać to tylko złom ale nic w zamian. Także dla naszego dobra trzeba je hołubić i utrzymać w jak najlepszym stanie ile się da.

Dzięki za odpowiedź, no ja byłbym bardzo uradowany, gdyby oprócz kanapy w Czyrnej powstała i takowa, wyżej opisana z Soliska na Skrzyczeńską. Czyli tak - przyszły sezon - najpewniejsza inwestycja: Czyrna, potem może ta 3 os. na Juliany, a opcja to Golgota i Solisko? No i ta 6 os. z słynnym już zakładem:wink: Jakby to wszystko powstało, to .... wolę dalej nie pisać:biggrin::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam się jako nowy na forum.

Ta rzekoma stacja kosmiczna to jest koncepcja która wkrótce będzie szerzej zaprezentowana.

Mam nadzieję że będzie taka możliwość także tutaj na forum. Na pewno będzie o czym dyskutować.

Lada dzień zostania uruchomiona strona internetowa projektu. Proszę o chwilę cierpliwości.

Póki co na zachętę przesyłam jedną miniaturę:[ATTACH=CONFIG]6381[/ATTACH]

Jak to powstanie, to jestem gotów przejść z BB pod Golgotę na piechotę w krótkich spodniach, w sandałach, z nartami na ramieniu i z butami w plecaku. Wyjdę o 4-tej i zdążę na pierwsze krzesło :biggrin:, może ktoś się dopisze na listę ? Po cichu liczę na SB, bo on już się zobowiązał do marszu na bosaka z parkingu do nowego krzesła w Czyrnej, jeżeli to krzesło powstanie w sezonie 2012/13.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOSTOSTAL postuluję,żeby gdzieniegdzie pozostawić orczyki jako dodatkową opcję.Mi narzucają się dwa pytania:

Czy gestorowi opłaca się utrzymywać dodatkowy wyciąg?Przecież to nie tylko jego konserwacja,ale i ludzie potrzebni do obsługi,a jak do korzystania z nich będzie 5 narciarzy na godzinę,to gdzie rachunek ekonomiczny?

Co z przepustowością tras w stosunku do przepustowości wyciągów?Dodatkowy orczyk przecież może zwiększyć ilość narciarzy na trasie.

Oczywiście tam gdzie nie ma szans na krzesło - natura 2000 - niech pozostaną,lepsze to niż nic,ale poza tym to chyba bez sensu... :confused::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam się jako nowy na forum.

Ta rzekoma stacja kosmiczna to jest koncepcja która wkrótce będzie szerzej zaprezentowana.

Mam nadzieję że będzie taka możliwość także tutaj na forum. Na pewno będzie o czym dyskutować.

Lada dzień zostania uruchomiona strona internetowa projektu. Proszę o chwilę cierpliwości.

Póki co na zachętę przesyłam jedną miniaturę:[ATTACH=CONFIG]6381[/ATTACH]

Przyznam szczerze że to co widnieje na wizualizacjach, na taki rozmach w inwestycjach pozwalają sobie tylko nieliczne ośrodki alpejskie, te najbogatsze oczywiście(np. Stubai, Soelden, czy Planai), miło patrzeć jak do tego elitarnego grona aspiruje Szczyrk:tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to dobrze, że zaparkowałem ostatecznie w czyrnej (tam skasowali po 7 zł), chociaż ciągnęło mnie na parkowanie w solisku - o ile dobrze pamiętam, to w ubiegłym też ok. 7 zł zapłaciłem w solisku. ale wiadomo - "kryzys, inflacja.." - aż strach myśleć, co będzie w przyszłym roku:tongue::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem nowy na forum :)

Kibicuje z całego serca nowym inwestycjom w szczyrku, mam nadzieję, ze coś się wreszcie na serio zacznie zmieniać.

Choć na takie cudeńka jak te z wizualizacji, nie chcę mi się wierzyć... narazie niech zbudują krzesło chociaż jedno :P

A co do niektórych, już żałująych starych orczyków: sam mam pewien sentyment do tych sprzętów, ale to jest po prostu nie do utrzymania. Koszty jakie pochłonęła by konserwacja tych antyków, są nie do uciągnięcia, zwłaszcza jeśli chce ośrodek w siebie inwestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slash0r święta racja!!!

..... Jaką orczyki maja wartość Historyczną nie mam pojęcia to tak jakby zostawić Starą linie produkcyjną SYRENKI obok nowej fabryki FIATA....

No właśnie... nie masz pojęcia... Prawdopodobnie też najlepszy na świecie jest Golf III albo Honda Civic III... Sorki.. dopóki nie będziesz miał pojęcia to nie pisz bzdur.

BTW

W odpowiedzi na Twoje (Wasze ze Slashor'em) strachy powiem, że Doliny II właśnie zostały uznane za zabytek techniki oficjalnie i rozbiórka temu orczykowi na szczęście nie grozi! Będzie tylko uzupełniał polanę. NA jej drugim brzegu powstanie inny wyciąg, prawdopodobnie krzesło 4os. Chociaż jeden się uratował.

Za kontakt do Gai dzięki.. nie gustuję. Nie hoduję wszy w brodzie. Nie szukam idiotycznych nietoperków i generalnie świstają mi świstaki i inne widmo stworzenia.

Życzę Szczyrkowi nowoczesnej infrastruktury ale też tego aby nie stał się Białką itp areną dla młodocianych szpanerów i kapeluchów o nikłych umiejętnościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam się jako nowy na forum.

Ta rzekoma stacja kosmiczna to jest koncepcja która wkrótce będzie szerzej zaprezentowana.

Mam nadzieję że będzie taka możliwość także tutaj na forum. Na pewno będzie o czym dyskutować.

Lada dzień zostania uruchomiona strona internetowa projektu. Proszę o chwilę cierpliwości.

Póki co na zachętę przesyłam jedną miniaturę:[ATTACH=CONFIG]6381[/ATTACH]

Parkingowi w waciakach i pekaes się potną... Ludzie na tej wąskiej Golgocie z co tam ja widzę .. gondolą (Dżizas ale rozmach!!!) chyba na baran będą zjeżdżać... a ścieki z tego wielkiego przybytku (kible - olaboga może jeszcze darmowe? i knajpy) prosto do Żylicy popłyną - tego tyle będzie, że chyba własną kupę po miesiącu na plaży w Gdańsku znajdę.. ;-)))

Przypomina mi to slogan reklamowy Miasta Gdańska = Gdańsk Morze Możliwości - ja mówię Niemożności... parafrazując tu ciśnie mi się inny podobnie:

Solisko Arena... Miło Pomarzyć...!

Najpierw to trzeba kanalizę zrobić, porządną wodę dociągnąć, uczciwą jezdnię zrobić i dać Szczyrczanom dobre posady za dobrą kasę... w przeciwnym razie piękne przeszklone konstrukcje pokryją obalone chojaki. Tyle będzie....

Trzeba zmienić myślenie tak ludzi jak i władz Szczyrku bo nie gondola do sanktuarium tu potrzebna a na Skrzyczne... i nie własna łąka a biznesem jaki na niej można rozkręcić nawet jeśli to miałaby być buda z łoscypkami z dżemem.

Skądinąd fajna wizualizacja... czemu nie! Ale przypomina mi to budowę miasta na bagnie. Najpierw teren trza przygotować!

Ja bym to nazwał Akwarium 3000...

A tak w ogóle..? Brenna o tym wie..??

Edytowane przez MOSTOSTAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę Szczyrkowi nowoczesnej infrastruktury ale też tego aby nie stał się Białką itp areną dla młodocianych szpanerów i kapeluchów o nikłych umiejętnościach.

Sugerujesz ze Szczyrk jest areną dla prawdziwych wyjadaczy?

Ja byłem tam w tym sezonie 3 razy i z moich obserwacji wynika że trudno tam dostrzec narciarza który fajnie jedzie i jest na co popatrzeć, natomiast bez problemu widać całą masę narciarzy którzy pociskają w dół, a widać ze w ogóle nie panują nad tym co robią, po prostu narty jadą, a narciarz zawierzył swój los nartom właśnie:eek:.

Ja tam w każdym razie nie czuję się bezpieczny, najnormalniej boję się jeździć w Szczyrku:eek: i z zdwojoną uwagą analizuję co się dzieje w koło mnie.

Z czego wynikają fakty o których piszę powyżej...

Oprócz braku umiejętności(te się nie pojawią same bez praktyki) za ten stan są odpowiedzialne przede wszystkim orczyki, ludzie po wertepach jadą stosunkowo długimi urządzeniami, zamiast odpoczywając na krzesełku wyjechać i energię wykorzystać na delektowanie się jazdą w dół czy pracą nad techniką, a tak jak może być praca nad techniką jak narciarz zanim wyjedzie do góry to jest zdruzgotany po pierwsze fizycznie, a po drugie psychicznie, bo się z 3 razy ratował przed upadkiem i już miał wizję jak zasuwa przez las do trasy nie daj boże jeszcze z dzieckiem:mad::

Więc nie faftać trzy, po trzy!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOSTOSTAL postuluję,żeby gdzieniegdzie pozostawić orczyki jako dodatkową opcję.Mi narzucają się dwa pytania:

Czy gestorowi opłaca się utrzymywać dodatkowy wyciąg?Przecież to nie tylko jego konserwacja,ale i ludzie potrzebni do obsługi,a jak do korzystania z nich będzie 5 narciarzy na godzinę,to gdzie rachunek ekonomiczny?

Co z przepustowością tras w stosunku do przepustowości wyciągów?Dodatkowy orczyk przecież może zwiększyć ilość narciarzy na trasie.

Oczywiście tam gdzie nie ma szans na krzesło - natura 2000 - niech pozostaną,lepsze to niż nic,ale poza tym to chyba bez sensu... :confused::

Johnny... nie opłaca się.. tak samo jak wiele rzeczy w tym kraju ale opłacać się może przy odpowiednim marketingu. Obsługa..? A po co.! Wystarczy Liftomat 2000 i już "Pan orczykowy" jest zbyteczny. Poza tym urządzenia zabytkowe mają inny status i nie podlegają tym samym surowym normom co aktualne. Trochę tak jak z autami (inne OC itd..). Poszukaj sobie w sieci o wyciągu (bliźniaczym z resztą do DolinII) Muller GMD w Tramellan (Jura). Tam jakoś się opłaca...

oo proszę:

Les Breuleux (Jura)

oraz:

Tramelan (Berner Jura):

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......narciarz zanim wyjedzie do góry to jest zdruzgotany po pierwsze fizycznie, a po drugie psychicznie, bo się z 3 razy ratował przed upadkiem i już miał wizję jak zasuwa przez las do trasy nie daj boże jeszcze z dzieckiem:mad::...

Zdruzgotany...???????? To jak ty jeździsz..? Kondychy nie masz czy jak..? Pomyśl, że kiedyś na Pilsko z buta się wchodziło żeby zeń zjechać...

W życiu się w Szczyrku nie zglebiłem na orczyku a pamiętam czasy kiedy z Czyrnej na Halę jeździło się jak po morzu zamarzniętym w czasie wielkiego sztormu! Za to świetnie pamiętam skostniałe nogi i nie tylko po jeździe rzekomo grzaną kanapą w Livigno czy Tignes. Także nie gadaj takich rtzeczy bo śmiech bierze. A że się kapeluchy pchają wszędzie gdzie wejść się da to cóż... taki kraj. Powinno się jednak zrobić jakąś "kartę narciarza" z egzaminem praktycznym i teoretycznym a także wprowadzić ubezpieczenie na stoku... Sytuacja na polskich stokach pięknie odzwierciedla tę z polskich "dróg". Jak ulał pasuje procent idiotów do normalnych kierowców, stan dróg czy stoków itd...

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdruzgotany...???????? To jak ty jeździsz..? Kondychy nie masz czy jak..? Pomyśl, że kiedyś na Pilsko z buta się wchodziło żeby zeń zjechać...

W życiu się w Szczyrku nie zglebiłem na orczyku a pamiętam czasy kiedy z Czyrnej na Halę jeździło się jak po morzu zamarzniętym w czasie wielkiego sztormu! Za to świetnie pamiętam skostniałe nogi i nie tylko po jeździe rzekomo grzaną kanapą w Livigno czy Tignes. Także nie gadaj takich rtzeczy bo śmiech bierze. A że się kapeluchy pchają wszędzie gdzie wejść się da to cóż... taki kraj. Powinno się jednak zrobić jakąś "kartę narciarza" z egzaminem praktycznym i teoretycznym a także wprowadzić ubezpieczenie na stoku... Sytuacja na polskich stokach pięknie odzwierciedla tę z polskich "dróg". Jak ulał pasuje procent idiotów do normalnych kierowców, stan dróg czy stoków itd...

Naucz się wpierw czytać z zrozumieniem, nie pisałem o sobie, ja daję radę choć przyjemności w tym nie odczuwam żadnej, a jak byś czytał forum to wiedział byś że jakoś tam radzę sobie i z tą kondycją nie jest najgorzej:wink:, ja w przeciwieństwie do Ciebie spotkałem się już z wieloma osobami z forum na stoku, a puki co to Twoje wywody pozostają kiepską wirtualną teorią:wink:.

Na polskich drogach powiadasz?

A ja myślałem że Ty do roboty na rumaku miedzami pyrgasz:stupid:

Jeśli chodzi o naszych kierowców, to moim zdaniem to mistrzostwo świata, że z taką infrastrukturą ginie tyle, a nie więcej ludzi na drodze, jak by podrzucić naszą sieć dróg w jedną noc np. Niemcom, to się wytłuką w 2 tygodnie :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że się kapeluchy pchają wszędzie gdzie wejść się da to cóż... taki kraj. Powinno się jednak zrobić jakąś "kartę narciarza" z egzaminem praktycznym i teoretycznym a także wprowadzić ubezpieczenie na stoku... Sytuacja na polskich stokach pięknie odzwierciedla tę z polskich "dróg". Jak ulał pasuje procent idiotów do normalnych kierowców, stan dróg czy stoków itd...

Ty jednak masz problemy emocjonalne:tongue:

Edytowane przez fanatyk
naprawa cytatu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mostostal skoro jesteś z Gdańska to zajmij się ochrona zabytkowych kutrów lub ratowaniem Stoczni gdańskiej a przestań mieszać po drugiej stronie polski.

Na świecie są miłośnicy i fanatycy (nie mylić z fanem) przykro mi to stwierdzić niestety należysz do tych drugich dlatego proponowałem kontakt z klubem Gaja. Obracam się w gronie miłośników starych samochodów jak i pojazdów militarnych i fanatyków na szczecie bardzo rzadko w tym gronie się spotyka.

Edytowane przez KubaBB
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mostostal skoro jesteś z Gdańska to zajmij się ochrona zabytkowych kutrów lub ratowniem Stoczni a przestań mieszać po drugiej stronie polski.

Na świecie są miłośnicy i fanatycy przykro mi to stwierdzić niestety należysz do tych drugich (dużo Gorszych).

KubaBB proszę zmień ton! Każdy ma prawo wypowiedzieć swoją opinię. Możesz się z nią nie zgadzać, a nie uważam obrażania za sposób na polemikę. Trochę się zapędziłeś w walce o "lepsze jutro dla narciarzy"!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... To jak ty jeździsz..? Kondychy nie masz czy jak..? Pomyśl, że kiedyś na Pilsko z buta się wchodziło żeby zeń zjechać...

W życiu się w Szczyrku nie zglebiłem na orczyku....

Mostostal, tak jak doceniam Twoje zaangażowanie w ochronę orczyków (choć tego nie rozumiem), to teraz chyba Cie trochę poniosło. Zwróć uwagę że w Szczyrku jeżdżą narciarze nie tylko pokroju SB czy Ty (choć nie mam pojęcia jak jeździsz), ale także początkujący. Kiedyś, mojej 4-letniej (wtedy) córce wypięła się na wyciągu narta. Domyśl się jak dostałem się do trasy z takim maluchem. Polecam Ci taki "spacer"... dla kondycji, której braku zarzucasz SB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KubaBB proszę zmień ton! Każdy ma prawo wypowiedzieć swoją opinię. Możesz się z nią nie zgadzać, a nie uważam obrażania za sposób na polemikę. Trochę się zapędziłeś w walce o "lepsze jutro dla narciarzy"!

Zaraz zaraz a, a miłośnik staroci to może obrażać??? Czytasz co gość pisze??

Zastanawiam się po co tu pisze. Po to, aby powodować napięcia i wkurw?? Są fora dla muzealników od starych samochodów po durnostojki, tam gościu powinien poszukać czytelników.

Edytowane przez fanatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...