Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Krzesło w SON - Szczyrk


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki....

Znam to miejsce.. Ten bezobsługowy poddupiacz orczyków to Liftomat 2000 znany od kilkunastu lat..niestety nie u nas...

Richter to zna.. ale zjedli by go gdyby obsługę wyrzucił i zastąpił automatem.. ;-)

Sam orczyk nie jest jakiś wybitnie zabytkowy. Doppelmayr z końca lat 80 ale jego długość jest imponująca! 2300m!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liftomat nie jest nowością. Zbudowano to w celu usprawnienia orczyków wcześniejszej konstrukcji m.in takich jak w Szczyrku właśnie. Dziś projektowane 2SL mają właśnie niższe stacje dłuższe dyszle orczyka itp.. Są nawet specjalnie profilowane gumowe odboje ustawiające odpowiednio orczyk w obudowie bębna. Lifotmat 2000 miał za zadanie m.in właśnie ukierunkowywanie kotwic.

http://www.skilift-info.de/skilift_Bu_egelautomatikb_lLiftomatb_l2000.html

Działanie Liftomat 2000 można zobaczyć tu:

Nota bene w filmie widać wyciąg orczykowy GMD Muller MkIII będący bezpośrednim wzorem dla polskich Mostostali WN 1000 (np Rachowiec czy Lubomierz)

Edytowane przez MOSTOSTAL
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, Wy piszecie tu o jednym wyciagu krzesełkowym. A wyobrażcie sobie, że pieniadze jakie poszły tylko na budowę jednego stadionu w W-wie, wystarczyłyby na unowocześnienie całej istniejącej infrastruktury w polskich górach! W Polsce mamy od 3 do 4 mln narciarzy, to trochę mniej niz kibiców piłki nożnej. Biorąc jednak pod uwagę, że narciarstwo to ruch i zdrowie, oraz cała reszta związana z noclegami, wyzywieniem i sprzętem, jest to ogromna działka naszej gospodarki. I jakoś mało decydentów to dostrzega. Jak np. porównać wyjazd narciarski do wyjazdu kibica na mecz? Gdyby decydentom zależało na zdrowiu społeczeństwa- wybór byłby oczywisty. Wpływy lobby handlującego punktami, kopaczami i transmisjami w TV ma się dobrze. Smutna refleksja, "pijoków" u nas też jest koło 3 mln, a o ile maja gorzej! Wódka obłożona jest akcyzą, cieszmy się że sprzęt narciarski jeszcze nie!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
He,he Sławek pewnie sie cieszy :cool::

Chociaż pewnie od początku wiedział ze tak sie to skończy :rolleyes::

No przecież gdybym pewności nie miał to bym takich deklaracji nie składał, nie narażał swoich stópek, stópki ważny organ, wiadomo do czego, więc narażanie go było by bardzo nierozsądne, ja wiem że rozsądek to jest ostatnia rzecz jaką można mi zarzucić, no ale nie w przypadku stópek:biggrin:.

I nie, nie cieszy się, wolał bym żeby powstało to krzesło, to i inne.. piąte.. i dziesiąte.., ale jednak jestem realistą i wiem że w tym przypadku i tym miejscu się to nie zdarzy, a sami jesteśmy za to odpowiedzialni, bo pojechaliśmy tam na narty w minionym sezonie i to to był błąd, trzeba było nie jechać, a tak panu Richterowi kasa po sezonie się zgadza, bez kredytów i zobowiązań, więc po co inwestować, na taką kolej trzeba wziąć kredyt gdzie okres spłacania będzie dłuższy niż on pożyje, choćby dożył nawet sędziwej starości(czego mu życzę), no to na jaką cholerę mu taki wrzód...

A ja w związku z powyższym to się mu nawet nie dziwię:rolleyes::

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nie zachęci nawet cena karnetów.

Wszystko zależy jaka będzie... W tym sezonie sporo dni spędziłem na Pilsku,bo wolę dać 55zł za cały dzień jazdy po kilku trasach i w górskim klimacie,niż te same pieniądze za 3 - 4 godzin jazdy + stanie w olbrzymich kolejkach we Wiśle.Szczyrk jest wyraźnie droższy - 68zł + 5 - 10zł za parking i do tego nieporównywalnie większe kolejki do wyciągów. :rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że jeśli wszystko pójdzie tak jak teraz idzie to w najbliższym sezonie spełni się twoje oczekiwanie i nikt tam nie pojedzie bo nie bedzie do czego -kapiacych olejem orczyków i braku infrastruktury towarzyszącej nie zachęci nawet cena karnetów.

A ja tylko czekam na taki sezon.... Już parę razy tak mi się udało... Puste stoki w Szczyrku... Echh... Dla mnie bomba a jak wiecie kapiące olejem łorcyki mi nie przeszkadzają w dobrej zabawie.

To żartem oczywiście bo coś w tym jest.. ale rzecz jasna szkoda mi Szczyrku jako organizmu bo zapaść jego bliska...

Mnie się wydaje, że z tym skanem kasy p. Richtera to nie do końca tak jest bo o ile wiem to poszło znów o jakieś skrawki ziemi, że to niby nie jego czy nie Szczyrkowskie..

Pożyjemy, zobaczymy. W tym roku nie będzie to może w przyszłym.. kto wie...

Będę w sierpniu w Szczyrku to się "wywiem".

Johny, Bracie.. a Tobie w Korbielowie Łorcyki nie przeszkadzają...?

O ile wiem to nie wiele tam się zmieniło... Ja się z pilska wyleczyłem jakiś czas temu bo nudno tam jakoś. Za dużo z buta trzeba galopować i poza dwiema trasami z Miziowej w dół niewiele tam było do jeżdżenia... no może jeszcze Kopiec. Pilska nie lubię bo tam gwiździ zawsze, dół za to w kamienie obfitował. No i ten śmieszny darmowy wyciąg po plaskatym.

Krzesła które tam postawili kilka lat temu to ponoć jakieś nieporozumienie. Podobno więcej stoją jak jeżdżą.

Tam by mógł GAT gondolkę przystawić. Z dołu na Miziową i wtedy może by to kolorów nabrało. Ale jak to GATem jest wszyscy wiemy więc się nawet nie napalam.

Co do Wisły, święta prawda. Soszów to kiszka. Nowa Osada też taka jakaś nijaka i tłumy... Nie powiem tylko nic o Cieńkowie bo byłem tam tylko raz w życiu w połowie lat 90 i jeszcze tam był wtedy orczyk.

No może jeszcze Stożek choć na nim nie byłem nigdy ale ładnie w kamerach wygląda..

Edytowane przez MOSTOSTAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego krzesła stawiać pan R nie będzie to już wiadome i potwierdzone. W zeszłym miesiącu była niezła jazda pomiędzy UM Szczyrk a panem R chodzi o około 3h gruntu którymi zarządza UM sprawa ma trafić do sądu Pan R zastrzegł że przez najbliższe kilka lat nie zrobi żadnej inwestycji Co gorsza prawdopodobnie inni właściciele gruntów chcą grodzic pana R wiec bardzo możliwe ze ośrodek nie będzie czynny w tym sezonie. Jakiś idiota założył na FaceBooku Stronę pod tytule WYZWOLIĆ SZCZYRK a głównym celem jest oczernienie pana R.. Jest jaki jest ale tylko dzięki jego osobie coś jeszcze w tym Szczyrku się dzieje. W gazecie REGION jakieś 2tyg temu był obszerny artykuł właśnie na ten temat

Edytowane przez KubaBB
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam układów szczyrkowskich , ale widzę ,że tam każdy , każdemu zalazł za skórę , ot takie tradycyjne polskie piekiełko . Kolejne więc , tamtejsze inwestycje będą jeszcze przez długi , długi czas tylko papierową mrzonką . Szkoda , bo miejsce ma potencjał, jak rzadko które w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johny, Bracie.. a Tobie w Korbielowie Łorcyki nie przeszkadzają...?

O ile wiem to nie wiele tam się zmieniło... Ja się z pilska wyleczyłem jakiś czas temu bo nudno tam jakoś. Za dużo z buta trzeba galopować i poza dwiema trasami z Miziowej w dół niewiele tam było do jeżdżenia... no może jeszcze Kopiec. Pilska nie lubię bo tam gwiździ zawsze, dół za to w kamienie obfitował. No i ten śmieszny darmowy wyciąg po plaskatym.

Krzesła które tam postawili kilka lat temu to ponoć jakieś nieporozumienie. Podobno więcej stoją jak jeżdżą.

Tam by mógł GAT gondolkę przystawić. Z dołu na Miziową i wtedy może by to kolorów nabrało. Ale jak to GATem jest wszyscy wiemy więc się nawet nie napalam.

Co do Wisły, święta prawda. Soszów to kiszka. Nowa Osada też taka jakaś nijaka i tłumy... Nie powiem tylko nic o Cieńkowie bo byłem tam tylko raz w życiu w połowie lat 90 i jeszcze tam był wtedy orczyk.

No może jeszcze Stożek choć na nim nie byłem nigdy ale ładnie w kamerach wygląda..

Nie przeszkadzają,"na bezrybiu i rak rybą"... :smile:

To prawda,że tam się niewiele zmienia i miejsce to ma sporo wad,ale też nikt niczego nie obiecuję.

Przynajmniej obniżyli ceny i załatwili bezpłatny parking,do tego z dobrą organizacją.Poza tym poszerzyli niektóre trasy,pojawiły się armatki na "5",a kiedy sypnie jak w ostatnim sezonie,to jeździ się bardzo fajnie.Kolejki nieporównywalnie mniejsze niż w Szczyrku.

Krzesła są dwa (jedno prywatne "BABA"),archaiczne,ale ostatnio chodziły bez problemów.

Co do pizgania,to nie zawsze tak jest...

p6_111326.jpeg

p3_782332.jpeg

:wink:

Cieńków ma nowe krzesło czteroosobowe i niestety przeżywa podobne oblężenie jak Nowa Osada.

Stożek we Wiśle to jedna z nielicznych stacji,gdzie oblężenie jest mniejsze,pewnie ze względu na kiepski dojazd i do tego trudne trasy.

Żadnego krzesła stawiać pan R nie będzie to już wiadome i potwierdzone. W zeszłym miesiącu była niezła jazda pomiędzy UM Szczyrk a panem R chodzi o około 3h gruntu którymi zarządza UM sprawa ma trafić do sądu Pan R zastrzegł że przez najbliższe kilka lat nie zrobi żadnej inwestycji Co gorsza prawdopodobnie inni właściciele gruntów chcą grodzic pana R wiec bardzo możliwe ze ośrodek nie będzie czynny w tym sezonie. Jakiś idiota założył na FaceBooku Stronę pod tytule WYZWOLIĆ SZCZYRK a głównym celem jest oczernienie pana R.. Jest jaki jest ale tylko dzięki jego osobie coś jeszcze w tym Szczyrku się dzieje. W gazecie REGION jakieś 2tyg temu był obszerny artykuł właśnie na ten temat

Szczyrk to chyba jakieś miejsce przeklęte... Z jednej strony ma znakomite warunki do stworzenia stacji narciarskiej z prawdziwego zdarzenia,a z drugiej strony nic się tam nie da normalnie wybudować,zmodernizować. :confused::

Najpierw chcieli pogonić GAT,teraz Richtera,później jeszcze ch... wie kogo,aż w końcu zorientują się,że wygonili wszystkich narciarzy.Raz im się to prawie udało... :stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest Natura 2000.

Gdyby było więcej tras, to by też mniej tłumów było.

Tu nie chodzi o Natura 2000 bo akurat ta kanapa nie miała stanąć na tych właśnie terenach. UM zamiast pomagać inwestorom utrudnia pełna gębą. Ktoś lub coś musi mieć w tym wszystkim jakiś cel. Dziwie się że jeszcze nikt dokładnie i na poważnie nie zbadał dlaczego Szczyrk (Narciarska Kopalnia Złota) jest doprowadzany do ruiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem-czytałem, to po prostu SON nie wykazał sie 'prawem do dysponowania nieruchomością' dla jednej (wiecej?) działek, na których miał budować. Jest wymóg elementarny-podstawowy dla udzielenia pozwolenia na budowę. Krócej - SON nie jest włascicielem (w sensie wpisu do KW) cześci działek na Hali Skrzyczeńskiej. Tym razem ponoc kluczowe działki należa do gminy Szczyrk. Byc moze GAT (czy wcześniejsze twory tym zarządzajace) nie uporządkowały ich stanu prawnego i SON, przy okazji kupna Osrodka, odziedziczył pogórniczy burdel prawny w tym rejonie.

Sprawa jest prosto do wygrania, bo działki były przejęte (od' państwa'- kto sie wtedy przejmował ich stanem prawnym) jeszcze w latach 60tych i są 'zasiedziałe' od wiecej niz 40tu lat, ale sąd na orzeczenie potrzebuje czasu......... czasu..... czasu..... :mad::

Podobno działki moga być do kupienia jednak po cenie rynkowej - ale po co płacić.......

Wie ktos cos konkretniej? (za dużo tych podobno..;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakim zasiedzeniu wspomina pan Richter? Czyżby machał tam szabelką nieprzerwanie od 20 lat?

Smutno się czyta takie artykuły, jedni drugim kłody pod nogi rzucają. Ale przynajmniej kończy się pozytywnie. "Jak się w tym roku nie uda tutaj, to w przyszłym roku mamy zamiar postawić tam" - pan Richter chyba jeszcze nie zrozumiał że stawianie wyciągów to nie takie łatwe zadanie jak grodzenie tras drutem kolczastym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....... pan Richter chyba jeszcze nie zrozumiał że stawianie wyciągów to nie takie łatwe zadanie jak grodzenie tras drutem kolczastym.

kto mieczem wojuje ten..........

Ciekawe , czy pan Richter przewidział , że teraz jego "następcy" będą blokować SON tak jak on kiedyś GAT:rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...