Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Krzesło w SON - Szczyrk


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Z powodów oczywistych czyli nieporównywalnej z innymi O.N. w Beskidzie śląskim atrakcyjności tras ,mimo niepostawienia krzesła (to jeszcze nie przesadzone) będę jeździł w przyszłym sezonie prawie zawsze do Czyrnej -Soliska. Do orczyków już się przyzwyczaiłem. Może raz zaliczę Czantorię bo tam mam najlepszy dojazd a czerwona jedynka to atrakcyjna trasa.Mam nadzieje ,że dam radę na tydzień w Alpy wyjechać ,ale lekko nie będzie bo kryzys ,,pełza'' cały czas. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Czytając twoją wypowiedź Kuba BB dochodzę do wniosku że albo nie masz wiedzy na temat tego pana albo jeteś z nim spowinowacony. Rychter od zawsze był mocny tylko w gębie i nie miał zamiaru nic poza nabiciem swojej kabzy pieniązkami. Nie interesowały go inewstycje w Szczyrku to przecież on wiele spraw blokował, poszukaj w necie znajdziesz. A to że wyciągi jeszcze w Szczyrku działają to tylko chęc zysków spółki pana R i nic innego wyciągnie tyle ile bedzie mógł, bo to jego cel a nie ratowanie wyciągów na Czyrnej. Gość nie zainwestuje złotówki ja bym go jeszcze do odpowiedzialności pociągnął gdyby był na to paragraf, to zwykły dusigrosz i nie broń go bo to prawda.

Edytowane przez Milzbi
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając twoją wypowiedź Kuba BB dochodzę do wniosku że albo nie masz wiedzy na temat tego pana albo jeteś z nim spowinowacony. Rychter od zawsze był mocny tylko w gębie i nie miał zamiaru nic poza nabiciem swojej kabzy pieniązkami. Nie interesowały go inewstycje w Szczyrku to przecież on wiele spraw blokował, poszukaj w necie znajdziesz. A to że wyciągi jeszcze w Szczyrku działają to tylko chęc zysków spółki pana R i nic innego wyciągnie tyle ile bedzie mógł, bo to jego cel a nie ratowanie wyciągów na Czyrnej. Gość nie zainwestuje złotówki ja bym go jeszcze do odpowiedzialności pociągnął gdyby był na to paragraf, to zwykły dusigrosz i nie broń go bo to prawda.

No czytając twoją wypowiedz stwierdzam że to raczej ty posiadasz znikomą i mizerną wiedzę "prasową''. Przez 12lat byłem w szczyrku praktycznie codziennie w samym środku tego co się tam wyprawia. Twierdzisz że pana R inwestycje nie interesują? Po co poszerzanie tras na Czyrnej? Po co nowy system naśnieżania ? Po jakiego wała remontowanie Akwarium (jeżeli wiesz o co mi chodzi)? Po co zakup kanapy która miała być postawiona na górze żar w stronę kozubnika?. Wiesz ze przymierzał się już do wycinki pod kanapę która miała lecieć spod parkingu przy Hotelu Gronie i został skutecznie przyblokowany przez panią radną? Wiesz ze gazeta Szczyrkowska z której pewnie czytałeś wiele artykułów i wypisków jest redagowana przez UM Szczyrk? Myślisz ze pozwolą sobie w swojej gazecie powiedzieć prawdę?. Pisałem już wcześniej ze Szczyrk stracił renomę przez jego aferę z grodzeniem tras wiele lat temu i wcale go nie bronie. Sądzisz że jeżeli dalej był by Państwowy GAT to zbudował by super centrum narciarskie?. Gdyby takiego Pana R. nie było w szczyrku było by jedno wielkie G.... Wiesz są ludzie którzy żyją z turystyki Pensjonatów Hoteli Wypożyczalni Restauracji Sklepów a UM tylko utrudnia napływ turystów blokując wszelakie inwestycje. Mam wielu znajomych którzy są pracownikami pana R. nawet jeszcze za jego kadencji w GAT. Z tego co mi wiadomo mają do niego szacunek jako do pracodawcy. Jest jeszcze wiele innych tematów na temat tego co się dzieje w Szczyrku nie związanych z narciarstwem ale tego nie będę opisywał może kiedyś jakiś dziennikarz się tym konkretnie zainteresuje. Z jednej strony się ciesze ze nie ma mnie już tam od kilku miesięcy z drugiej zaś cholernie Szkoda mi że potencjał szczyrku się marnuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz nowy system naśnieżania, oraz kupno wyciągu ja pytam jakie nowe zakupione jeszcze przez GAT przejęte przez p. R remont Akwarium przecież to ledwo dyszało to była konieczność, piszesz przymierzał się do wycinki od zamiaru do realizacji daleka droga. Nie czytam żadnych artykułów z gazet które wymieniłeś, bywam niedaleko Szczyrku, oraz rozmawiam z ludźmi którzy widzą na bieżąco co tam się dzieje. A skoro tak bronisz tego pana to może zapomniałeś jak on grodził działki i cały teren Czyrnej był zamknięty. Pójdę dalej przecież prowadził Czyrną i dokładnie wiedział jaki stan jest gruntów a teraz udaje głupiego i zwala winę na UM. Poza tym chce wszystko za bezcen żeby tylko kożystać nie dając nic od siebie, czyli pełna komuna czy się stoi czy się leży kasa zawsze się należy. Ja nie wierzę w rzadne szybkie inwestycje tego pana poza tym nasłuchałem się o nim trzy lata temu jak próbował stworzyć ciekawą kombinację i na naśnieżaniu wydoić dosłownie takie słowo użyto wydoić z kasy COS, ale szybko się połapali i sprawa spaliła na panewce. Gość niewiele robi tylko obiecuje jak wszyscy politycy w naszym kraju. Niech zainwestuje naprawdę, przeprowadzi jedną inwestycję, od początku do końca i nie w ciągu kilku lat ale w normalnym czasie nie trzy cztery lata bedzie stawiał jeden wyciąg długości 1000m. może uwierzę że coś robi. Na konec poweim że teraz tyklko "szczeka a wiatr niesie", obiecuje że bedzie stawiał kanapę po miesiącu się wycofuje bo ma trudności z UM, nie wygląda to wiarygodnie. I tyle w tym temacie wiec czekam na działanie nie słowa obietnicy one nic nie znaczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno Kuba BB zapomniałem o jednej sprawie bardzo dobkładnie wiem że w Szczyrku ludzie żyją głównie z turystyki ale zapominasz o ważnej kwesti świat idzie do przodu tego procesu nie da sie zatrzymać. Rozwój Szczyrku jest potrzebny jak woda do życia i to należy zrozumieć w pierwszej kolejności, a mi się wydaje że p R interesuje wyciśnięcie jak najwięcej z tego co jest dla siebie bez możliwości wspłópracy poprostu brakuje tu jednego słowa kompromis. Jesteś widzę obrońcą tego pana bo chyba też prowadzisz interesy w Szczyrku i tobie również marzy się szybka budowa ogromnej chaty z sejfem pełnym PLN oraz zakup nowej BMW full wypas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja popieram i p. R i Kubę BB! Wie co pisze. O mnie nie powiesz, że chcę mieć willę z sejfem i BMW bo do życia wystarczy mi normalne mieszkanie a szjaswagenami się wręcz brzydzę. Piszę na tym forum ostrożnie bo są tu ludzie nie znający słowa tolerancja i wolność myśli, ale powiem Ci, że choć mieszkam w Gdańsku to Szczyrk jest bardzo mi bliski i mimo wszystkich jego wad i zalet kocham go jak swoje gniazdo.

Dla mnie, miłośnika staroci i jak to TU określono "złomu" obecny stan jest OK, ba nawet fajnie bo mi przypomina dziecięce lata a z powodu braku nowoczesnej infrastruktury nie ma efektu białczańskiego i w to mi graj.

Faktycznie jest tak, że nie wiadomo co w Szczyrku się dzieje. Odbijanie piłeczki. Moim zdaniem o kasiorę. Jak zwykle zapewne też o partykularne interesy urzędasów z UM. Nie tylko p. R chce wydrzeć kasę. Wydrzeć... ;-??? A co on akcje charytatywną ma prowadzić..? To biznes. Każdy z Was na jego miejscu robiłby to samo. Ja z panem R odbyłem zimą dłuuugaśną rozmowę. Będąc wcześniej nieco uprzedzonym, muszę powiedzieć, że zmieniłem zdanie na jego temat.

Popieram jego działania. Znając zaś pazerność polskich urzędasów nie dziwię się, że jest jak jest.

Dla UM ważniejsza jest kolejka linowa do sanktuarium... cóż.. to wiele tłumaczy.

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa... z krzyżem na plecach albo w sutannie.. ;-)) śpiewając poranne zorze. Idąc za ciosem proponuję stworzyć jeszcze JasnaGóra SuperSki Arenę z kanapą w kształcie ławki na 20 osób, koniecznie z klęcznikiem.

Nie nabijak się z pielgrzymów, bo paradoksalnie masz z nimi wiele wspólnego.... nawiedzenie:wink: :tongue:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym chciał żeby powstała kolejka do sanktuarium.

I nie ma to nic wspólnego z religią,wiarą czy nawet kościołem.

Ot, najzwyczajniej choćby tylko po to żeby tam aż tyle samochodów się nie pchało.Bo ciasnota tam jest straszna.

I zawsze dla przyjezdnych to jakaś atrakcja ,obojętnie czy nazwać ich pielgrzymami,turystami czy zwykłymi gośćmi miasta Szczyrk.

Kilkanaście,jeśli nie kilkadziesiąt dodatkowych miejsc pracy. Itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym chciał żeby powstała kolejka do sanktuarium.

I nie ma to nic wspólnego z religią,wiarą czy nawet kościołem.

Ot, najzwyczajniej choćby tylko po to żeby tam aż tyle samochodów się nie pchało.Bo ciasnota tam jest straszna.

I zawsze dla przyjezdnych to jakaś atrakcja ,obojętnie czy nazwać ich pielgrzymami,turystami czy zwykłymi gośćmi miasta Szczyrk.

Kilkanaście,jeśli nie kilkadziesiąt dodatkowych miejsc pracy. Itd.

ze stacja przesiadkową przy Orlim Gnieździe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa... z krzyżem na plecach albo w sutannie.. ;-)) śpiewając poranne zorze. Idąc za ciosem proponuję stworzyć jeszcze JasnaGóra SuperSki Arenę z kanapą w kształcie ławki na 20 osób, koniecznie z klęcznikiem.

ale ja poważnie pytałem, może jest tam jakaś szansa na off-piste ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Mostostal ja nie mam wrażenia, że na tym forum, ludzie są nie tolerancyjni i nie cenią wolności słowa. Co do twojego określenia że jesteś miłośnikiem staroci to powiem tak nie narzucaj swojego zdania innym, wychwalasz jaki to ten Szczyrk fajny puste stoki bo wyciągi są stare. Ja uważam że, świat musi iść z postępem i to dotyczy również stoków narciarskich, natomiast miejsce staroci jest w muzeum, jeżeli jesteś takim miłośnikiem staroci to proponuje ci zjeżdżanie na nartach po muzealnych schodach, natomiast według mnie i chyba nie tylko miejsce złomu jest na złomowisku. Co do postępowania p. Rychtera to niestety nie popieram działań tego pana, jest to człowiek według mnie co najmniej dziwny, 20 lat kierował GAT, a teraz udaje durnia że nie ma pojęcia na temat stanu prawnego działek. I jeszcze jedno ci powiem, niestety i dla twojej osoby chyba dobrze bo ten skansen jeszcze w Szczyrku postoi, więc masz szanse jeszcze używać te wyciągi. Osobiście nie ma dla mnie różnicy czy to są orczyki czy kanapy, umiem korzystać z orczyków, ale przecież to nie oto chodzi. Aha jeszcze jedno skoro tak lubisz starocie, rozumiem że twoje narty to Regle lub max Polsporty, wełniany sweterek, czapeczka z owczej skóry, itd. Wydaje mi się, że dla ciebie i dla twojego zamiłowania do staroci, najnowszy sprzęt nie pasuje, tak więc nie powinieneś używać najnowszego sprzętu narciarskiego. Siema

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś ironia losu,że właśnie toczą się równolegle dyskusję na temat Szczyrku i Pilska,czyli dwóch topowych ośrodków narciarskich za dawnych czasów... :rolleyes::

Wszystko wskazuję na to,że Pilsko trafiło na odpowiedniego inwestora,Szczyrk został skazany na - sorry - gołodupca!Pan Richter nie dysponuje żadnymi środkami,żeby ożywić ośrodek,to takie małe szczęście w wielkim nieszczęściu Szczyrku.Nie wiem czemu służy wychwalanie tego typa?Najpierw doprowadził Szczyrk do zaściankowej roli,następnie szantażując potencjalnych zainteresowanych,wykupił topowy ośrodek narciarski w Polsce za grosze,a teraz karmi wszystkich obietnicami o rozwoju tego miejsca,nie mając na to grosza... Jego osoba to niemal zagłada dla Szczyrku!Po cichu marzy mi się,żeby od pozostałych niezadowolonych właścicieli SON (było na ten temat) ktoś majętny odkupił kilka kluczowych działek i totalnie zablokował Richtera,a następnie zaszantażował... :tongue: Później mogłoby być tylko lepiej!Richtera postrzegam ciągle jako zagładę a nie nadzieję Szczyrku.Przełom będzie,jak ktoś z wielką kasą go wygoni/wykupi,wcześniej równia pochyła w dół...:frown::

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychwalasz jaki to ten Szczyrk fajny puste stoki bo wyciągi są stare.

To akurat bzdura jest, jedna z wielu jakie pisze Moatostal, bo w Szczyrku jak jest śnieg i są warunki, to ludzi jest multum, a kolejki do wyciągów na kilkadziesiąt minut stania potrafią się tworzyć. Tych dni z dobrymi warunkami to jest tyle co nic ze względu właśnie marnej infrastruktury, a że dzięki choćby forum takie wieści się szybko rozchodzą to i na stokach szczyrkowskich szybko się pusto robi, a co mi z pustego stoku jak jest zasłany kamieniami i śniegiem który ratraki skutecznie zmieszały z błotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Mostostal ja nie mam wrażenia, że na tym forum, ludzie są nie tolerancyjni i nie cenią wolności słowa. Co do twojego określenia że jesteś miłośnikiem staroci to powiem tak nie narzucaj swojego zdania innym, wychwalasz jaki to ten Szczyrk fajny puste stoki bo wyciągi są stare. Ja uważam że, świat musi iść z postępem i to dotyczy również stoków narciarskich, natomiast miejsce staroci jest w muzeum, jeżeli jesteś takim miłośnikiem staroci to proponuje ci zjeżdżanie na nartach po muzealnych schodach, natomiast według mnie i chyba nie tylko miejsce złomu jest na złomowisku. Co do postępowania p. Rychtera to niestety nie popieram działań tego pana, jest to człowiek według mnie co najmniej dziwny, 20 lat kierował GAT, a teraz udaje durnia że nie ma pojęcia na temat stanu prawnego działek. I jeszcze jedno ci powiem, niestety i dla twojej osoby chyba dobrze bo ten skansen jeszcze w Szczyrku postoi, więc masz szanse jeszcze używać te wyciągi. Osobiście nie ma dla mnie różnicy czy to są orczyki czy kanapy, umiem korzystać z orczyków, ale przecież to nie oto chodzi. Aha jeszcze jedno skoro tak lubisz starocie, rozumiem że twoje narty to Regle lub max Polsporty, wełniany sweterek, czapeczka z owczej skóry, itd. Wydaje mi się, że dla ciebie i dla twojego zamiłowania do staroci, najnowszy sprzęt nie pasuje, tak więc nie powinieneś używać najnowszego sprzętu narciarskiego. Siema

Oto właśnie dobitny przykład nieistnienia nietolerancji na tym forum... Cóż...

Póki co, na szczęście Plastic Fantastic Szczyrkowi faktycznie nie zagraża. Mam nadzieję, że nie zagrozi, żeby choć jedno miejsce w PL było wolne od efektu białczańskiego. Ale oczywiście zgadzam się z jednym, że rozwój być powinien. Tylko nie na zasadzie "wykopmy wszystko" i postawmy nowe.

A narty..? No popatrz... z tymi Reglami nieco przegiąłeś choć mam stare drewniane Zakopane z wiązaniami typu Kandahar i bambusowymi kijami.. Po części Cię zawiodę. Po cześci bo nie są mi do szczęścia potrzebne carvingi za kilka koła z najdroższego sklepu. Używam z powodzeniem 23 letnich Elanów monococque MBX z wiązaniami Salomon 979 Equipe. Starocie nie..?

Zamiennie jeżdżę czasem na gigantowych niemal Headach sandwitch o długości 205cm.

Generalnie wali mnie czy kogoś taki zestaw śmieszy czy nie. Mnie się na tym dobrze jeździ i już. Jakoś nie przypadły mi do gustu krótule carvingi i lubię kije...

Ot co.

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

......... żeby choć jedno miejsce w PL było wolne od efektu białczańskiego.......

Żeby wszystkie były wolne i żeby Białaka sie od niego uwalniła.

......... Generalnie wali mnie czy kogoś taki zestaw śmieszy czy nie. Mnie się na tym dobrze jeździ i już. Jakoś nie przypadły mi do gustu krótule carvingi i lubię kije..........

Mnie też dokładnie wali co inni sądzą, chyba, że kogoś traktuje jako autorytet w sensie wiedzy z danej dziedziny.

Ale zdecydowanie źle identyfikujesz "carvingi" i sporo tracisz nie chcąc spróbować. Wierz mi to nie kwestia gustu tylko nadążenia za naturalnym rozwojem. Oczywiście to tylko rada wypływająca z sympatii.

Serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zdecydowanie źle identyfikujesz "carvingi" i sporo tracisz nie chcąc spróbować. Wierz mi to nie kwestia gustu tylko nadążenia za naturalnym rozwojem.

To już było przerabiane na przykładzie ewoluowania motoryzacji, a mianowicie samochodu z wielopunktowym wtryskiem kontra samochód z gaźnikiem, no i Mostostal przyznał się z tego co pamiętam że jeździ nadal samochodem z gaźnikeim, a o takim z wtryskiem nie chce słyszeć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...