Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zakythos


marczello

Rekomendowane odpowiedzi

Widząc wątek zapoczątkowany przez Ciebie,spodziewałem się,że pokażesz nam jakieś egzotyczne miejsce do nartowania...

Ale paskudnie! :eek: Tak ciepło,tylko piosek,woda i ani grama śniegu! :eek: Tylko kolor piasku i skały przypominają te przyjemniejsze klimaty. ;):D Ja tam wolę taką plażę:

kaprun_1.jpeg

Szeroko,temperatura odpowiednia i nie mało wiela śniegu,nawet trochu puchu! (zdjęcie z lipca) :cool::D

A tak poważnie to bosko! ;)

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem trochę zdjęć z wyjazdu na Zakynthos.

http://zante2011.pxd.pl/album/35333/1/zante2011

Polecam letnie wakacje na tej wyspie.

My jechalismy samochodami w 4 rodziny ( 4 auta ) , z Venecji płynęlismy promem z Patras , z Patras 70km od Killini i stamtąd nastepnym promem juz do Zante.Wynająłem przez neta dół willi ( dwa 100m2 apartamenty z pełnym wyposażeniem , sprzatane codziennie, co drugi dzień wymiana pościeli ).Z willi do morza 150m , przy plazy basen ogolnodostepny.Plaza piasek.

Codziennie od 35-40st ciepła , woda w morzu jak w basenie u nas ok.27st.

Dzieciaki zwariowały :).Starzy też.

Wyspa bardzo zróżnicowana, na południu bardziej płasko, plaże piasek, połnoc to góry, zatoczki, klify , na plażach kamyczki.

Zobaczylismy wszystko co sobie zaplanowałem.Wyjazd bardzo udany.

Podobnie jak zimą wszystko organizuje sam, bez biur podróży itp.

Edytowane przez marczello
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie wróciłem z Gr - cóż, trzeba wspierać ludzi w kryzysie:D. Byłem po drugiej stronie czyli na Cykladach a dokładniej na wyspie Naxos. Przelot do Aten (750 zł/os), prom (80 euro w dwie strony), apartamencik w prywatnym domu 100m od morza, samochód ( ale też motor, quad czy co kto chce) można porzyczyć na miejscu -30-50 euro/dzień, do tego można promami pochasać po archipelagu ( w zasięgu ze 20 wysp w tym Paros,Mykenos, Iraklia, i Santorini). Ja tam jeżdżę w "celach windsurfingowych", ciepły wiatr Meltemi latem wieje bardzo przyjemnie i często mocno dzięki czemu też na wyspach nie ma upału i klimat jest przesympatyczny i nie męczący. Wyspa ma jeszcze jeden plus, lotnisko lokalne nie obsługuje tzw czarterów przez co nie ma t6am wielkich hoteli i turystycznych kombinatów

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra Panowie, czuję się zachęcony :).

Może teraz ktoś z Was by się pokusił o dokładną rozpiskę jak to wychodzi cenowo przy własnej organizacji (zwłaszcza noclegi + jakieś sprawdzone namiary), no bo alpejski cennik jest powszechnie znany i praktykowany, a Grecki już nie .

ps. Mnie podobno rzuci gdzieś w te okolice początkiem września (więc czemu by nie na własną rękę), ale ja nic prawie o tym nie wiem, za to Żona...:D

Edytowane przez ravick97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marczello, a jak ze strajkami i innymi tego typu perełkami ?

Pytam, bo ja akurat jestem kretyńskim kretynem i jakoś takoś mi zostało na dłużej z tą wyspą ( jak na razie 3 x wakacje ) - w tym roku zero , ale za rok na pewno. .

Słyszałem o blokowaniu na krecie lotnisk przez taksówkarzy , itd.

Jak to wygląda na Zakynthos ?

Jasu ( jakby to powiedział grek :D ) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marczello, a jak ze strajkami i innymi tego typu perełkami ?

Jak to wygląda na Zakynthos ?

Jasu ( jakby to powiedział grek :D ) !

Nikt nic nie słyszał o strajkach :)

No dobra Panowie, czuję się zachęcony :).

Może teraz ktoś z Was by się pokusił o dokładną rozpiskę jak to wychodzi cenowo przy własnej organizacji (zwłaszcza noclegi + jakieś sprawdzone namiary),

Mieszkalimy w Ammos Villa http://www.ammosvillas.gr/ - duży apartament 100m2 na dwie rodziny 100eur/doba ( na rodzine 50eur/doba )

Prom w dwie strony z Wenecji do Patras ( rodzina 3 lub 4 os ), oraz Killini do Zante - razem 1600zł

Paliwo to dojazd z Polski do Venecji i z powrotem oraz na miejscu.

Jedzenie z kraju.

Wyszlo nas jakies 60% tego jakbysmy zapłacili przez biuro podróży.

Tutaj jest baza noclegowa : http://www.greeka.com/ionian/zakynthos/hotels/index.htm

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Byłem w zeszłym roku na tej wyspie. Również wyjazdy zorganizowane nie wychodzą tak drogo. W czasie mojego pobytu strajkowali dostawcy benzyny i były z tym problemy (patrz wypożyczalnie samochodów). Poza tym wszystko jest bardzo fajne. Szczególnie polecam zwiedzanie wyspy na własną rękę pożyczonym pojazdem i odwiedzanie różnych plaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Zakynthos nie ma moze tych zabytkow, ktore sciagaja turystów na wczasy w Grecji, ale za to jest to jedna z najpiękniejszych wysp jeśli chodzi o krajobrazy. Byłam dwa razy i naprawdę polecam każdemu.

Jeśli ktoś chce aktywnie wypoczywać - są tam świetne warunki, np. do nurkowania. Pozdrawiam :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
cudne miejsce. też chcę się tam wybrać. z tym że jestem takim dziwnym typem który na urlop woli jechać w maju-kwietniu tak żeby się opalić przed wakacjami. nie interesują mnie wyjazdy we wrzesniu a wtedy niestety najłatwiej złapać promocje
to trenuj formę w : Sliders Wake Park El Gouna - Egipt znajomy teraz jest :

cymer.jpg

cymer.jpg.a29aebeeef48a939bfed3ec2e4f0391c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maleńka wysepka jeszcze mało popularna, więc nie zdeptana przez turystów. Przepiękne krajobrazy - słynne białe skały i niesamowicie błękitne morze. Ładne plaże. Urokliwe małe, portowe miasteczka i wiele klimatycznych knajpek. Dobra kuchnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Gość HugonAbc93

Wyspa jest faktycznie przepiękna byłam zarówno na Rodos jak i na Krecie, ale nie ma piękniejszej Greckiej wyspy niż Zakynthos, byłam w zeszłym roku już po raz drugi i jedyny minus to taki że nie jest już tak mało popularna jak kiedyś, kilka lat temu było tam pusto pięknie i spokojnie , a w zeszłym roku już tylko pięknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Gość DORIA78

Ja w tym roku po raz drugi wybieram się do Zakythos ... pierwszy raz byliśmy tam 5 lat temu i było bardzo fajnie mała cicha piękna i spokojna wyspa, ale wiem że w tym czasie sporo się zmieniło ponieważ jest coraz modniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...