Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

dobór nart


jarekfay

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

W tym roku planuje kupno nowych nart i liczę na waszą pomoc.

Do tej pory jeździłem na Blizzardach IQon 7200 Lifestyle 151 cm. mierzę 169 cm waga 67 kg. W poprzednim sezonie wypożyczyłem sobie Solomon Tornado Ti 152 cm. no i to było to. Kiedy ponownie przejechałem się na starych Blizzardach to tak jak bym się przesiadł z Subaru do Malucha. Jednak nie chciał bym się sugerować tym jednorazowym wrażeniem i dlatego proszę was o pomoc, może macie jakieś inne propozycje ?

Jeżdżę 6 lat moje umiejętności oceniam na 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory jeździłeś na zdecydowanie za krótkich nartach, takie Tornado fajne narty i skoro Ci przypasowały to czemu nie tylko weź 160cm albo dłuższe, jeśli w tej klasie coś podobnego to Fischer Motive 76 lub 80 polecam albo jakieś Rossignol Zenith 6 (teraz to są Zenith 76 Ti), duży wybór jest, napisz ile masz do wydania i czy nowe czy używki i czego chcesz od nart bo, to, żeby dobrze jeździły to słaba informacja by Ci coś doradzać

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

W tym roku planuje kupno nowych nart i liczę na waszą pomoc.

Do tej pory jeździłem na Blizzardach IQon 7200 Lifestyle 151 cm. mierzę 169 cm waga 67 kg. W poprzednim sezonie wypożyczyłem sobie Solomon Tornado Ti 152 cm. no i to było to. Kiedy ponownie przejechałem się na starych Blizzardach to tak jak bym się przesiadł z Subaru do Malucha. Jednak nie chciał bym się sugerować tym jednorazowym wrażeniem i dlatego proszę was o pomoc, może macie jakieś inne propozycje ?

Jeżdżę 6 lat moje umiejętności oceniam na 6

Jestem ciut wyższy i już tylko ciut cięższy i jeździłem na obydwu modelach hdy wybierałem dla siebie narty AM.

Jak już pisałem: wybrałem Salomony XW10 a później Salomona Blast a wygrały one tylko z bardzo podobnymi IQONami 7400.

A teraz do rzeczy: na pewno masz za krótkie narty, jeśli ja mam 164cm i wszyscy mówią, że to ja mam za krótkie :)

Dalej: IQONy nie różnią się specjalnie od serii XW Salomona.

Pytanie jest: czy Ty tego malucha serwisowałeś?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiek; na Blizzardach jest wspaniale ale rano na sztruksiku od lewej do prawej krótki skręt i długi skręt super, ale po czterech godzinach jak wiesz na pewno coraz więcej lodu i Blizzard nie trzyma krawędzi a Tornado idzie jak brzytwa, stąd moje porównanie do Subaru i Malucha (oczywiście serwisowanego:D).

Z długością masz oczywiście rację testowałem też 160-tki było ok. Jeździłem też na IQonach 7400 i i XW 8 obie radziły sobie bardzo dobrze.

A co jeśli chciałbym być wierny Blizzardom mógłbyś mi coś polecić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiek; na Blizzardach jest wspaniale ale rano na sztruksiku od lewej do prawej krótki skręt i długi skręt super, ale po czterech godzinach jak wiesz na pewno coraz więcej lodu i Blizzard nie trzyma krawędzi a Tornado idzie jak brzytwa, stąd moje porównanie do Subaru i Malucha (oczywiście serwisowanego:D).

Z długością masz oczywiście rację testowałem też 160-tki było ok. Jeździłem też na IQonach 7400 i i XW 8 obie radziły sobie bardzo dobrze.

A co jeśli chciałbym być wierny Blizzardom mógłbyś mi coś polecić ?

Niesteyt z blizzardów to musisz zapytać wojtus81. Bodajże w zeszłym sezonie, miałem na nogach Magnumy ale nic dobrego o nich powiedzieć nie mogę. Wojtus pewnie powie coś więcej o Blizzardach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...