Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Mały Rachowiec w Zwardoniu


MB

Rekomendowane odpowiedzi

Jak donosi mój "prywatny-publiczny" donosiciel mod SB- właśnie spina się ostro z buta na Mały Rachowiec.

Osobiście lustruje postępy budowy krzesła.

Zdjęcia pewnikiem wklei wieczorkiem.

Kiedy byliśmy tam ostatnio,przejazdem tylko,żeby nie było ,że narciarsko,:P to był tam orczyk i kazali ludziskom czekać aż zbierze się dziesięć osób to będzie się kręcił,i jazda do góry.:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak donosi mój "prywatny-publiczny" donosiciel mod SB- właśnie spina się ostro z buta na Mały Rachowiec.

Osobiście lustruje postępy budowy krzesła.

Zdjęcia pewnikiem wklei wieczorkiem.

Tak było, wyczłapałem na samą górę.

Podczas naszej wizyty 3 lata temu stwierdziliśmy fakt że ośrodek jest na sprzedaż:

zwardo_010_small_.jpg

I udało się, ogłoszenie przyniosło pożądany skutek, pojawił się nowy właściciel który odkupił teren wraz z złomem za 900 tyś zł(jak się dowiaduję). Wyciągu już nie ma, nowy właściciel chciał go sprzedać na złom, ale w końcu rozsprzedał go miejscowym gestorom innych wyciągów na części zamienne:D.

Budowa nowego wyciągu krzesełkowego ruszyła dopiero 3 tygodnie temu, wcześniej nie dało rady:cool:, zieloni nie móc zablokować inwestycji zupełnie, opóźnili ja pod pretekstem okresu lęgowego ptaszków:rolleyes:. Ponoć są dni że jest więcej zielonych na placu budowy jak pracowników firmy wykonawczej:D.

Jak na 3 tygodnie prac to bałagan jest dość spory, przy czym słowo bałagan w bardzo pozytywnym sensie:

p1010887medium.jpg

Na dzień dzisiejszy można powiedzieć że budowa wyszła z ziemi, czyli są wylane ławy pod dolną i górną stację i niemal wszystkie stopy na podpory(słupy).

Plan jest uruchomić wyciąg na początku nadchodzącego sezonu, stok będzie oświetlony i ma być naśnieżany, przy czym raczej się nie uda tej instalacji zbudować na nadchodzący sezon. Na dole ma powstać karczma z prawdziwego zdarzenia i pewnie tak będzie bo jeden z inwestorów jest właścicielem karczmy Ochodzita w Koniakowie.

Więcej zdjęć z budowy wyciągu

Kiedy byliśmy tam ostatnio,przejazdem tylko,żeby nie było ,że narciarsko,:P to był tam orczyk i kazali ludziskom czekać aż zbierze się dziesięć osób to będzie się kręcił,i jazda do góry.:rolleyes:

zdjęcia z tamtej wizytacji

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajeruje Was a Wy się nabraliscie...

SB nie jest w stanie taki kawał wejść na nogach :)

Przeciwż to oczywiste że Krowiokiem tam wjechał :D

Masz rację, nie jest w stanie jeśli była by to zwykła górka, ale jak to jest górka na której buduje się nowy wyciąg to sb jest w stanie wejść tam nawet na kolanach:cool:.

A wracając do tematu, to inwestycja jeśli gospodarze zadbają "o stok" będzie miała znaczący wpływ na decyzję kierowców narciarzy jadących od BB lub Oświęcimia przez Żywiec w szczególności na wieczorne nartowanie, czy skręcić na Korbielów i skorzystać z oferty stoku Baba czy też dołożyć niecałe 10 km(zdecydowanie lepszą drogą) i skorzystać z oferty Zwardonia i stoku Mały Rachowiec.

Podobnie ma się sprawa z tymi co odkupili stary wyciąg od nowego właściciela na części, oni jeszcze nie są świadomi że jak ruszy krzesło to te części nie będą im potrzebne:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym sezonie rozmawiałem z właścicielem Dużego Rachowca, mówił że prowadzą rozmowy żeby na obydwa Rachowce obowiązywał jeden karnet. Byłaby przyjemna stacyjka narciarska.

Narzekanie ale inaczej się nie da: gdyby jeszcze na dużym była jakakolwiek kanapa !

A druga trasa po lewej to już miód !

Teraz pozostaje tylko kwestia ceny a karnet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na takie rozwiązanie na Dużym Rachowcu nie ma co liczyć. Żeby było opłacalne postawienie nowoczesnego wyciągu trzeba by również zainwestować w naśnieżanie, a jest tam problem z wodą. Jedyne unowocześnienie tego wyciągu które wprowadzono w ubiegłym sezonie (lub dwa sezony wstecz, nie pamiętam:confused:), to zastąpienie Pana z dziurkaczem, przez automatyczną bramkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Kiedy BB-Żywiec nowa ma być oddana?

W przyszłym roku,teoretycznie przed Euro 2012 (taki ponoć był pierwotny plan),ale patrząc jak mozolnie kończą obwodnice B-B,pewnie przedłuży się przynajmniej do jesieni. :P

Jeżdżę nad jezioro Żywieckie bądź do Żywca co tydzień,może popstrykam parę fotek z budowy,a ta szybko postępuję. :rolleyes:

Znalazłem:termin ukończenia realizacji kontraktu to 18.11.2012r. :)

Więcej tutaj.

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Jadąc dzisiaj na Słowację nie omieszkałem odwiedzić Małego Rachoowca, coś czułem od dawna że tam się nie za wiele dzieje...

No i nie pomyliłem się, budowa na ten rok wydaje się być zakończona. Wykonano wszelkie prace niwelacyjne, wygląda to dobrze, rozniwelowano na "stół" cały stok, z dolnej części stoku zrobiono parking który jest utwardzony klińcem i zawibrowany, niestety o tyle(ok 100 m) krótszy jest stok, no ale coś za coś parking musi być. Wykonane są wszystkie prace betoniarskie. Na budowie nie ma już nic, nawet łopaty, a i ciecia z budką też ewakuowali, bo nie ma co tam pilnować, po prostu wygląda to tak że prace na ten rok zostały zakończone.

Tak że mówię z pełną odpowiedzialnością, nartowania na Małym Rachowcu w tym sezonie na100% nie będzie.

Jutro wstawię fotki, a na razie amen:sorrow:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jakby dobrze popadało w marcu to piękne miejsce na zostawienie pierwszego śladu :)

O ile ktoś lubi podchodzić albo ma łosia co będzie jeździł po Zwardoniu trochę:D

Że też kutwy (przepraszam) nie mogą zrobić kawałka drogi w Węgierskiej Górce. Taki Mały Rachowiec byłby pierwsza klasa zamiast jechać np na Rusina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że też kutwy (przepraszam) nie mogą zrobić kawałka drogi w Węgierskiej Górce. Taki Mały Rachowiec byłby pierwsza klasa zamiast jechać np na Rusina.

A już tam nie narzekaj, ja tamtędy nie takim samochodem na Słowację jadę i żyję, a przynajmniej w Milówce można się zatrzymać na dobrą kawę i ciacho:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Dzisiaj po wielu miesiącach ponownie odwiedziłam Rachowiec i w sumie zastany krajobraz dokładne pokrywał się z moimi przeczuciami....Na stoku nie dzieje się kompletnie nic!Zrobiłem 2 fotki, a różnica pomiędzy tymi dzisiejszymi, a tymi z postu 15 jest taka że stok i utwardzone kruszywem i żwirem miejsce pod parking skutecznie zaczyna zarastać chwast:rolleyes::

IMG_20120811_163656.jpg

IMG_20120811_163658.jpg

IMG_20120811_163656.jpg.8f153ca6da37b156f7f6be80dce1bfcf.jpg

IMG_20120811_163658.jpg.3d23bff01e9614a1336c40acd1c05699.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
W inwestycji zaplanowana została rozbiórka obecnego wyciągu. Na jego miejscu powstanie nowa czteroosobowa kolej krzesełkowa. Przy dolnej i górnej stacji będzie ona zwalniać tak by wsiadanie i zsiadanie było wygodniejsze i komfortowe.

Ten wyciąg będzie wyprzęgany? :eek: Wykosztowali się też na naśnieżanie?

Edytowane przez Slash0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...