Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dolomiti Superski


Tomi.

Rekomendowane odpowiedzi

To zależy gdzie się mieszka. Nad drogą jest słoneczko dosyć długo, poniżej jest z tym problem, ale i tak w domu to jestem po 16,30 to mi jest ono nie potrzebne. Na trasach się ma go dość. Co do SCass to rzeczywiście jest tam fajnie. Nad miejscowością niezłe knajpki z wspaniałym jedzonkiem.:D

Witam!

A jak daleko jest SCass do najbliższego wyciągu???

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

A jak daleko jest SCass do najbliższego wyciągu???

Pozdrawiam

Z tamtąd wychodzi gondola w stronę grzbietu pomiędzy La Villa a Corvara z wielką ilością tras i wyciągów (tzw część poza Sellą) i jak pisałem z niezłym jedzonkiem w knajpach.:D

Tam co roku organizowany jest rodzaj konkursu z potrawami dedykowanymi przez super kucharzy z najleprzych hoteli, którzy je wymyślili i do tego proponują odpowiednie winko. Mniam, mniam. Polecam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie z kiedy startuja wyciagi w tych rejonach? Na stronie val gardeny nie moglem znalezc. Jednak wiem z doswiadczenia ze czasem na stronach jest informacja ze osrodek jest czynny a w praktyce dziala tylko kilka tras. Takze prosze o opinie ludzie ktorzy maja sprawdzone info :)

Czy ok polowy grudnia juz wiekszosc bedzie czynna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Campitello i Canazei to praktycznie jedna miejscowość, dzieli je moze kilkaset metrów. Przy czym przeważa Canazeei gdzie toczy sie zycie wieczorne. Campitello to w zasadzie stacja gondoli. W rejonie Canazei jest niestety na trasach duzy tłok. Duzo wiekszy niż w San Casiano. Zdecydowanie polecam tez to ostatnie. Jesteś w obrębie Selli i dodatkowo tak jak piszą koledzy mozesz jexdzic na Laguzloli skąd polecam wypad na nartach na Passo Giau.

Pozdr

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

A jak daleko jest SCass do najbliższego wyciągu???

Pozdrawiam

W San Cassiano możesz mieszkać blisko wyciagu Piz Sorega - sporo kwater/apartamentów. Jak dla mnie dużą zaletą S Cassiano jest możliwość zjazdu na sam dół na koniec dnia z kilku miejsc oddalonych dośc daleko od San Cassiano. Z Bioka Z Pralongii 2 itp. wiec jak robisz Selle wokoło czy Marmolade to spoznienie mało Ci grozi. Wystarczy że zdążysz ma krzesło Matarei i zjedziesz na sam dół SCassiano. Looknig sobie na mapke jak to wygląda. No i zaletą (dla dzieci/początkujących) lub wadą dla innych jest to że Alta Badia to 70 % niebieskich tras.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie z kiedy startuja wyciagi w tych rejonach? Na stronie val gardeny nie moglem znalezc. Jednak wiem z doswiadczenia ze czasem na stronach jest informacja ze osrodek jest czynny a w praktyce dziala tylko kilka tras. Takze prosze o opinie ludzie ktorzy maja sprawdzone info :)

Czy ok polowy grudnia juz wiekszosc bedzie czynna?

W zeszłym roku pojechałem na początku grudnia na Sella Rondę i warunki były super. Jeśli jakieś trasy będą zamknięte to jest to niewielki odsetek przy tak dużym regionie i kółko zielone oraz pomarańczowe spokojnie zaliczysz bez niespodzianek. Jedyny minus jaki może się pojawić to porywisty wiatr (przynajmniej ja się z takim spotkałem).

Co do czynnych wyciągów to najlepiej wejść na stronkę Dolomitisuperski tam znajdziesz najpotrzebniejsze informacje oraz oczywiście:

http://www.skionline.pl/stacje/?co=stacje&id_miejscowosci=618

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm tak właściwie dlaczego nikt nie wspomniał o madonnie di campiglio i o fakcie połączenia owej z pinzolo ? ( co daje od groma tras bez korzystania ze skibusa czy auta ) wystarczy wyjść z ośrodka chociażby w pinzolo ^.- co prawda nie wiem jak jest w val gardenie aczkolwiek warto zwiedzić madonne i to wsio co z nią połączone

http://www.dolomity.com.pl/osrodek_narciarski_madonna_di_campiglio.html

poza tym , skoro już mowa o włoszech.. orientujecie się jak wygląda załatwianie skipassów na własną rękę ?

mam na myśli wyjazd na free ski , niemniej oferta ośrodka którym jestem zainteresowany nie obejmuje skipassów ( wiem ,że są inne apartamenty lecz w tym jest b.dobra cena )

czy potrzebny jest jakiś świstek z ośrodka, czy może wystarczy podejść do odp. punktu, złożyć wymagane dokumenty ( zdjęcie etc. ) i voila, mamy skipass ? :confused:

z góry dzięki za odp.

Edytowane przez rozowykubek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo temat jest Dolomiti Superski, a Madonna czy Pinzolo to "inna baja":cool:

i jak ktoś wsiądzie w tą kolejke i dostanie sie do Pinzolo to niech da znać... bo ja w zeszłym sezonie też sie na to nastawiłem i poklepałem kalmke nowego budynku i poogladałem podpory bez lin i kabinek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak ktoś wsiądzie w tą kolejke i dostanie sie do Pinzolo to niech da znać... bo ja w zeszłym sezonie też sie na to nastawiłem i poklepałem kalmke nowego budynku i poogladałem podpory bez lin i kabinek :P

Nie zrozumiałeś o co mi chodziło, ale to moja wina, napisałem to niezbyt jasno.

Chodzi o to że temat dotyczy ośrodków narciarskich skupionych w Dolomiti Superski, a do tej korporacji nie należy ani Madonna, ani Pinzolo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś o co mi chodziło, ale to moja wina, napisałem to niezbyt jasno.

Chodzi o to że temat dotyczy ośrodków narciarskich skupionych w Dolomiti Superski, a do tej korporacji nie należy ani Madonna, ani Pinzolo.

Zrozumiałem, zrozumiałem ... byłem i tu (Dolomitisuperski) i tam (Skirama). Tak tylko nawiązałem ale sorki za ciągniecie off-topa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie i prosze o opinie.

Zamierzamy ze znajomymi jechac w dolimity. Ja proponuje miejscowosc Campitello (wydaje mi sie fajne miejsce wypadowe - bardzo duzo mozliwosci jezdzenia). Kolega proponuje wyjazd do val di sole. Ktory region wydaje sie fajniejszy jak na pierwszy raz w dolomity.

dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

mam jeszcze jedno pytanie i prosze o opinie.

Zamierzamy ze znajomymi jechac w dolimity. Ja proponuje miejscowosc Campitello (wydaje mi sie fajne miejsce wypadowe - bardzo duzo mozliwosci jezdzenia). Kolega proponuje wyjazd do val di sole. Ktory region wydaje sie fajniejszy jak na pierwszy raz w dolomity.

dzieki za odpowiedzi

Jak na pierwszy raz to oba sa fajne. Troche zalezy od tego jak jeździcie i gdzie w Val di Sole zamierzacie mieć baze. Val di Sole b edzie troche tańsze. Acha Sole to nie Dolomity.

Pozdro serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Val di Sole to są Dolomity Brenta (niebędące częścią "prawdziwch", bezprzymiotnikowych Dolomitów) - oczywiście jeśli chodzi o region geograficzny. Natomiast jest to inny karnet niz Dolomiti Superski.

Campitello di Fassa będzie o tyle lepsze, że będzie mniej ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam.

Mam do Was takie pytanie. Wybieramy się w drugiej połowie marca w region Sella Rondy i mamy pewien dylemat. Jedziemy w kilka osób z czego jest parę osób początkujących. Zastanawialiśmy sie gdzie rezerwować nocleg i pierwsza wersja padła na Pera di Fassa lub Pozza di Fassa żeby Ci początkujący mieli w pobliżu jakieś niebieskie trasy a ci bardziej zaawansowani mogli szybko dojechać na Sella Rondę. Ale czytając Wasze posty tak pomyślałam że może region Alta Badii byłby lepszy.

Jak to w ogóle jest w jednym i drugim miejscu z warunkami narciarskimi tak od 15 marca. Czy można spokojnie pojeździć?

Jak byłam w zeszłym sezonie w Marillevie po 18 marca to do 12 dało się jeszcze jako tako pojeździć a potem to już chlapa i muldy. Czy tu też mogę spodziewać się takich warunków?

Dzięki wielkie za pomoc.

pozdrawiam

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam do Was takie pytanie. Wybieramy się w drugiej połowie marca w region Sella Rondy i mamy pewien dylemat. Jedziemy w kilka osób z czego jest parę osób początkujących. Zastanawialiśmy sie gdzie rezerwować nocleg i pierwsza wersja padła na Pera di Fassa lub Pozza di Fassa żeby Ci początkujący mieli w pobliżu jakieś niebieskie trasy a ci bardziej zaawansowani mogli szybko dojechać na Sella Rondę. Ale czytając Wasze posty tak pomyślałam że może region Alta Badii byłby lepszy.

Jak to w ogóle jest w jednym i drugim miejscu z warunkami narciarskimi tak od 15 marca. Czy można spokojnie pojeździć?

Jak byłam w zeszłym sezonie w Marillevie po 18 marca to do 12 dało się jeszcze jako tako pojeździć a potem to już chlapa i muldy. Czy tu też mogę spodziewać się takich warunków?

Niezły rejon to też Alpe di Susi - dla początkujących wystarczy na parę dni, mogą kupić tańszy karnet, a ci lepsi przez Val Gardena mogą dość szybko przedostać się w okolice Selli - choć, powtórzę, najlepiej to od Selli uciekać jak najdalej niż do niej się pchać :)

Poczytaj tego posta, i ew. cały wątek:

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?p=139347#post139347

Marrileva to inny region, trochę inny klimat i trochę krótszy sezon niż w Dolomitach, ale nigdy nic nie wiadomo.

Termin - zawsze jest loteria - ostatnio była odwilż w styczniu; ale w ostatnich 2 sezonach 3 tydzień marca bywał najładniejszy.

Od 18.03 w Dolomitach jest taniej - ale ryzyko nieco wzrasta.

Poza tym, jeśli wybierasz Włochy to często oznacza to wybór - albo słońce albo śnieg :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawialiśmy sie gdzie rezerwować nocleg i pierwsza wersja padła na Pera di Fassa lub Pozza di Fassa żeby Ci początkujący mieli w pobliżu jakieś niebieskie trasy a ci bardziej zaawansowani mogli szybko dojechać na Sella Rondę. Ale czytając Wasze posty tak pomyślałam że może region Alta Badii byłby lepszy.

W dolinie Fassy masz kilka ośrodków narciarskich. W każdym znajdą się trasy dla początkujących i tych bardziej zaawansowanych. Dojazd doliną samochodem lub skibusem i każdy dzień można spędzić w innym miejscu.

W Alta Badia duży rejon "z boku" dla początkujących, ale na lepsze trasy to już w tłoku na trasie selli. W zasadzie gdzieś na inne trasy to na nartach trzeba się przebijać.

Marillewa jest położona bardziej na południe, większe prawdopodobieństwo chlapy. Sama sella po 15 marca przy jej zatłoczeniu też nie należy do najłatwiejszych, szczególnie po południu - muldy że cho cho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years later...

Podepnę się pod stary wątek, żeby nie śmiecić ;)

Czy ktoś kupował / negocjował jednorazowy zakup karnetów Dolomitisuperski dla 17-20 osób? (w tym dzieci)

Chodzi  o  standardowe 6-7 dni.

Dla nich to oczywiście żadna cyfra, ale...może...  

Macie jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...