Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Bośnia i Hercegowina


kmusial

Rekomendowane odpowiedzi

Wracałem z urlopu przez Bośnię i widziałem po drodze dwa drogowskazy do stacji narciarskich. Pobyt w Bośni jest tani, ceny paliwa, żywności i noclegów są niższe niż w Polsce. Mieli olimpiadę zimową w Sarajewie, więc muszą być tam fajne trasy. Czy ktoś był w Bośni na narciarskim wyjeździe i może coś na ten temat napisać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz pobieżny opis ośrodków narciarskich w Bośni i Hercegowinie

http://www.visit-bosniaherzegovina.com/Holidays/SkiHolidays.aspx

Jak widać taniej jest jeśli chodzi o wyciągi, natomiast szału nie ma biorąc pod uwagę ilość tras, choć to nie zawsze jest wyznacznikiem. Fajne natomiast wydają się być wysokości ośrodków, na których są one położone.

Tyle, że odległość wcale nie mniejsza niż do Austrii, a i mniej autostrad po drodze, więc czas przejazdu zdecydowanie in minus.

Jak dla mnie Bośnia warta odwiedzenia narciarsko przy okazji pobytu w okolicy w zimie (na co się na razie nie zanosi), lub gdy znudzi mi się Austria, Włochy, Francja, Szwajcaria, Słowenia....;).

Edytowane przez ravick97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Bośni w te wakacje, praktycznie cały kraj pokryty jest górami. Gdy rozmawiałem z Bośniakami polecali mi szczególnie jedną stację położoną 20 km od Sarajeva. Stacja znajduje się powyżej 2 tys metrów, były na niej rozgrywane męskie konkurencje Olimpijskie i są bardzo fajne czarne trasy, jest jeszcze jedna stacja położona trochę dalej od Sarajeva gdzie miały miejsce damskie zawody i tam jest też więcej łatwiejszych tras.

Co się tyczy śniegu to jest go tam pod dostatkiem. Ogólnie sytuacja jest śmieszna, bo kraj jest jakby podzielony na 2 częsci, w Bośni jest klimat kontynentalny, a w Hercegovinie śródziemnomorski. I np. w miejscowości Konjic zimą jest śnieg do pasa, a jak pojedziemy godzinę dalej do Mostaru to śnieg będzie widać tylko na szczytach wysokich gór.

No i co najważniejsze w sklepach można się dogadać po polsku. Nazwy praktycznie wszystkich produktów spożywczych są podobne. Tylko trzeba uważać bo jagoda to truskawka, a na polską jagodę/borówkę Bośniacy mówią borovica. Jutro znaczy rano, a prawo znaczy prosto :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...