Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Vitosha - Bułgaria - Sofia


kowalczuk

Rekomendowane odpowiedzi

Vitosha_pistemap.jpg

Czy ktoś zna to miejsce, był tutaj o mógłby coś powiedzieć?

Ile w sumie kilometrów tras, jakie, ich utrzymanie, klimat, obsługa, wrażenia itp.

Czy ta mapka dobrze koresponduje z rzeczywistością i te 20 km. na niej to nie lekka przesada?

Edytowane przez kowalczuk
drobne poprawki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Doskonale znam to miejsce, nauczyłem się jeździć na nartach tam jakieś 30 lat temu. I w ostatnich kilku latach też tam byłem parę razy będąc w Bułgarii. Niestety ta mapka to teraz historia. Połowa z tych wyciągów nie działa. Ale jak się jest w Sofii, to i tak warto podjechać te 15 kilometrów i się jest już na górze. Zawsze działa Laleto 1 - bardzo fajna czerwona trasa (1). Jak są dobre warunki śniegowe i pogodowe to działają jeszcze 2 do 3 wyciągi. Ale jak działa Laleto 1 i Laleto 2 to robi się naprawdę super alpejska trasa (1+2 czarna i czerwona lub 1+3 niebieska i czerwona) w wysokich górach, najwyższy punkt narciarski, to jeżeli dobrze pamiętam, ok. 2200 m n.p.m. Witosza ma problemy z modernizacją/rozwojem infrastruktury w związku z nieuregulowanymi sprawami zagospodarowania terenu i protestami ekologów - Witosza to park narodowy. Operator wyciągów ma oczywiście ambitne plany rozwoju, czekajmy...

Natomiast super rozwinięte są w Bułgarii kurorty narciarskie Bansko, Pamporowo i Borowec - gorąco polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

właśnie, jak to z tym Bansko jest? szukam sobie czegoś na koniec stycznia, znajomi mówili że jeśli naturalnego śniegu nie napada to w sumie nie ma co jechać, bo naśnieżanie sztuczne słabo im idzie O.o prawda to? trasy wyglądają całkiem obiecująco
może macie jakieś linki do kamer z tamtej okolicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedźcie czy w ogóle jest sens brać Bułgarię pod uwagę - głównie chodzi mi o warunki i o dojazd (jaki wybrać najlepiej?). Bo szukam teraz miejsca gdzie moglibyśmy pojechać i już nie wiem.. Chciałabym coś nowego, ale jednocześnie fajnego, a nie żeby rozczarować się na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, violla napisał:

 szukam teraz miejsca gdzie moglibyśmy pojechać i już nie wiem.. Chciałabym coś nowego, ale jednocześnie fajnego, a nie żeby rozczarować się na miejscu.

Wymień ośrodki, w których do tej pory byłaś - które były fajne a gdzie się rozczarowałaś ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Nie zgadzam się z tym, że jeśli naturalnego śniegu nie napada to w sumie nie ma co jechać, w Bansko i Pamporovo mają bardzo dobre naśnieżanie. W Borowcu było gorsze naśnieżanie, ale jednego roku (ze cztery sezony temu) było mało naturalnego śniegu i przed kolejnym sezonem dokupili sprzętu i teraz powinno być ok, choć od tamtej pory nie było sezony, żeby brakowało naturalnego śniegu. Generalnie o śnieg w tych miejscach bym się nie martwił - jest dużo - w Pamporovo 120 do 145cm, Bansko 70- do 150cm. Linki do webcamów:

Bansko: http://banskoski.com/todorka-webcam

Pamporovo: https://pamporovo.me/services/digital/webcams/

Borowec: http://www.borovets-bg.com/en/page/info/lifts-trails/weather-webcams-avalanche-warning

Dla rodzin, dla których potrzebne są łatwiejsze trasy, polecam Pamporovo, są tam trasy raczej łatwe oraz średnie i tylko jedna bardzo trudna "Ściana": http://apartamentywakacyjnewbulgarii.pl/2016/12/10/wielkie-otwarcie-sezonu-narciarskiego-w-pamporovo-bulgaria/

W Bansko natomiast w brew oznaczeniom, że są tam też niebieskie trasy, to zaliczyłby je raczej do czerwonych. Dla mnie to szukam tras czarnych i czerwonych, ale jak na przykład byłem tam z młodszą córką, która miała 4 lata i już jeździła 2 sezon, to w Pamporowo mogła jeździć spokojnie, a w Bansko na tych "niebieskich" było gorzej. Wiec dla młodszych dzieci i początkujących, to może być tam trudno, ale dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych - SUPER!!!

Borowec też super miejsce, widoki niesamowite, można nieżle naładować baterie, tak jak Bansko, polecam również dla już jeżdżących, na głównej górze też trasy tylko czerwone i czarne, choć tam z boku chyba były też łatwiejsze.

Violla - więc jak nie byłaś w BG, to polecam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...