Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2011/2012


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Pilsko - koniec bajki...Dziś znów od samego rana ukochane Pilsko,gdzie szykował się spory WZF.Mariusz i Darek mieli pojawić się dopiero ok. 9-ej,ale Mysiałek deklarował "punkt ósma na stoku"!Nie ma wyjścia,trzeba wstać i się zjawić,co nie było łatwe,bo po wczorajszym nartowaniu do domu dojechałem 21.30... Dałem rady,choć gdyby ktoś spojrzał w moje oczy,to by spytał:"Pan z Chin pochodzi?".Na miejsce docieram przed ósmą.Szybkie gramolenie,choć ciężko i telefon do Mysiałka,bo pewnie już gdzieś tu jest.Raz,drugi i nic!Nie odbiera.Sto myśli,poczynając od tego,że pogoda odstraszyła po dobry twardy sen... Spojrzenie na stok i znów jak wczoraj,są przetarcia ale na Babie dziś ratrak jeździł,tylko...(zdjęcie pewnie będzie gdzieś na dole...)Wieje jak cholera,stać w miejscu?Nie,trochu zimno się robi,nawet parę płatków śniegu zobaczyłem!Nie ma nikogo,to idę na krzesełko i jazda do góry,najwyżej sam sobie z rana pośmigam.Jakież było moje zdziwienie,kiedy w trakcie jazdy tą "kanapą",odbieram telefon od Mysiałka!"Spójrz w lewo"!Obracam się,a tam na orczyku ów Mysiałek z niezwykle uśmiechniętą Żonką machają w moim kierunku.A jednak!!!Zgadujemy się gdzieś w okolicach Buczynki.Żeby tam się dostać,muszę najpierw zjechać pod pierwszy orczyk GAT.To był szok!Trasa nie została wyratrakowana i tak jak wczoraj została trasa rozjeżdżona,tak to zamarzło - koszmar!Dawno już tego nie przerabiałem.Zjeżdżam asekuracyjnie i myślałem żeby zj... nieco obsługę.Ale ja taki spokojny jestem i serca nie mam... :redface: Ruszam do góry,bo coś Mysiałek z Żonką się nie pojawiają,może czekają?Przy okazji wspomnę,że pod orczykami trasy dziś nie przygotowane.Tam ich nie ma,więc ruszam na Buczynkę.Tu znów szok - początek obiecujący,ale dalej... lepiej przemilczeć!Znów jak zamarzło,tak to zostawili.Jakaś jedna wielka katastrofa!Dawno GAT tak nie "dał ciała"! :mad::Zjeżdżam pod Solisko i znów czekam,bo może jeszcze Mysiałek walczy?W tym momencie dzwoni telefon:"jesteśmy na krzesełku na Babie".Mają rację,choć tam też różowo nie było...baba.jpegZnajdujemy się,w tymże momencie zgaduję się z Mariuszem i jego ekipą.Tyle ludu ciężko zebrać w kupę,więc drobnymi kroczkami,aż się udaje. :biggrin: Śmigamy na Babie bo tam relatywnie najlepsze warunki. Pojawia się też Darek i krok po kroku poznaję ekipę.Po kilku następnych zjazdach długo oczekiwany pit-stop na "bronka".Trochę posiedzieliśmy i czekaliśmy (głównie ja),aż stok trochę więcej puści... :wink:Są też fotki:pp_wzf1.jpegNiestety ekipa się "sypie",tzn. Mariusz z towarzyszami jadą się pakować,a Mysiałek z Żonką i koleżanką mieli karnet do 12-ej.Robi się ciepło,więc ruszamy wyżej przetestować kolejne trasy.Darek na Płaju:pp_darek.jpegPo drodze przez mękę docieramy do Szczawin.Tutaj kolejek brak,ale wszystko zmrożone na kość!Na Miziowej wieje i to mocno,ale jest nawet spora kolejka! :confused:: My to mamy wiecie gdzie... i po jednym zjeździe po trasie przypominającej lodowiec bez śniegu,ruszamy z powrotem.Im niżej,tym bardziej widać "poziom mrozu" - poniżej połowy buczynki miękko,a z Soliska już total ciapa,ale moje nartki wreszcie się cieszą... :wink: No i tak to było do 16-ej,kiedy karnety się kończyły.Zauważyliśmy jeden bezsens - mając karnet GAT,można przejść tylko przez jedną bramkę,która słabo działa.Krzesło jeździło puste,a ludzie trochu stali!Kiedy jeden z członków ekipy,Pan Ryszard,chciał zwrócić uwagę w kasie,że karnet słabo działa,dostał zjebę! :eek: Kiedyś gdzieś przeczytałem o "babie z ryjem" na Babie... najwidoczniej coś w tym jest.W ogóle przy tej kasie to niezły kosmos,człowiek nie wie z kim rozmawia!Jakieś lustro weneckie tam zamontowali,że nie widać obsługi... Tak sobie można pokazywać kulturę osobistą,przecież kto i co może mi zrobić... :eek:Podsumowując,warunki dość trudne,najpierw total lód,później mieszanka miękkiego z lodem...Oszczędność GAT na Ratraku mnie po prostu rozłożyła (wk... ) !!!Bajka zazwyczaj jest krótkometrażowa... :redface:

P1090677.jpg

P1090677.jpg.7cec6a599e7322bf92b7e4d6c8bf4068.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WZF Pilsko, czyli trzy dni z "Orczykiem" w tle.

Maciek i Marcin mnie wyręczyli opisując Pilsko z ostatnich dni...cóż mieli przewagę w odległości do domu i dostępie do neta, hahaha

Tak więc, warunki na stoku, pogoda jaka była w ciągu trzech ostatnich dób - wiadoma. Nie ma o czym pisać, powtarzać się...

Kwatera, w której nocowałem:

3ed45f891b5c1fd3med.jpg

Troszkę sztruksiku się znalazło...

368978d9f6ef80ddmed.jpg

Koledzy, których poznałem...pierwszy był Marcin.

Uśmiechnięty, wesoły Kolega, który preferuje jazdę w deszczu i zielonych spodniach :wink:

42648e5231fa4e74med.jpg

W piątek popołudniu, minimalna ilość narciarzy na trasach...jazda na maksa.

c3c1538292ac660emed.jpg

...kolejny Kolega z WZF, który preferuje jazdę w strugach deszczu...i uwielbia Baby na "Babie" - Johnny Narciarz (fotka z piątku):

a2adf4860679e737med.jpg

Czasami nie padało, w ciągu tych trzech dni...

e3254445c05351e7med.jpg

Jeśli czytacie relacje Maćka i to, że popołudniu w piątek był w Wiśle...zastanówcie się, czy to prawda :wink: ...wydaje mi się, że on jeździł całą noc po Pilsku, a w sobotę pełen radości witał pierwszych narciarzy na Stoku...

1611d2f704037c26med.jpg

...cóż...każdy wytrawny narciarz, zapalony przeciwnik rekreacji :wink: tak jak Michał (mysiauek) z Kasią oraz Darek Lewandowski...pod wpływem, "złych mocy" z Centralnej Polski, popełnili kilka "grzechów" w Karczmie:

7d790a86f4a5ecd8med.jpg

...a tak całkowicie serio:

Marcin, Michał, Kasia, Darku - było mi niezwykle miło Was spotkać, poznać i spędzić kilka chwil razem.

Dziękuję i mam nadzieję, że do zobaczenia niedługo.

Maćku...

...trenuj, trenuj - niebawem dłuższa Przygoda :biggrin:

Edytowane przez marboru
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W szczyrku przez noc dopadało około 5cm aktualnie w centrum temp -1 w górach do -6 . Z wczorajszej relacji moich klientów Rano bardzo twardo dopiero przed 10tą zaczęło się robić miękko na stokach. Raczej bez większych przetarć śniegu nadal jest bardzo dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszą i prezentują na rożnych portalach ten weekend raczej jest ostatnim, który przypomina zimę. Dobre warunki utrzymają się pewnie do następnego weekendu, potem wiosna:applause: I jak to zwykle bywa kto zgromadził przez zimę więcej sztucznego, ten będzie miał dłuższy sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima w świętokrzyskim się nie poddaje!

Wracając wczoraj z Korbielowa, przez niemal całą drogę padał deszcz.

Pogoda fatalna, gdzieniegdzie resztki śniegu, ciepło.

Wstałem z samego rana i niespodzianka. Temperatura o 7:30, -1, spadło ok 2cm śniegu.

Szybkie spojrzenie na kamerki w internecie i pada decyzja - jadę do Szwajcarii Bałtowskiej.

Tuż przed samą miejscowością malowniczy wąwóz:

850dbc1290b765c3med.jpg

Ponieważ już wielokrotnie opisywałem Bałtów, tym razem postanowiłem zrobić kilka fotek nieco innych...

...niedawno powstało tuż przed Stokiem - Oceanarium

3a9a817ea382134bmed.jpg

Nieopatrznie spłoszyłem autem...

86114ef693b1f6a9med.jpg

Na miejscu jestem na otwarciu. Auto wskazuje na parkingu, na dole +1. Jest spory wiatr.

Wyciąg jeszcze nie funkcjonuje.

6cc1ddb906693e68med.jpg

Jestem pierwszy na wyciągu i rozjeżdżam nocny puszek...

1abec515dc717394med.jpg

W nocy musiało przymrozić. Widok jest zadowalający.

18d0e393c8accefemed.jpg

Na górze wieje i jest chyba poniżej zera. Na szczycie - Pierwszy. Rozdziewiczyłem Stok w dniu dzisiejszym:

b54e32dbc9a0af17med.jpg

Drugiej płaskiej Trasy nie tykam, pozostawiłem ją komu innemu.

2afb070a0aa43ac7med.jpg

Jest twardo, choć nierówno.

Szybko, pięknie.

Zjeżdżam 20 razy i mogę powoli kierować się w stronę samochodu.

W "Krainie Koni" ze stajni wyszły już i biegają pierwsze koniki:

109edb09a6b2f600med.jpg

Pakuję narty, zakładam buty i idę na spacer i w odwiedziny, do...

9a24294427ac2ac7med.jpg

...oprócz Małp, fotografuję jakieś strasznie kolorowe ptaki, bociana czarnego, osiołka, lisy i jakąś egzotyczną owcę.

Większość boksów jednak jest pustych...

...liczyłem na fotki Wilków - ale niestety, Wilki chyba jeszcze spały.

Kolejna atrakcja z bliska:

f44171aa40d22796med.jpg

I powrót do domu przez Iłżę, droga przebiega w pobliżu Zamku.

7916aaf351bee126med.jpg

Podsumowanie:

Bardzo pozytywne zaskoczenie! Mimo dodatnich temperatur w ostatnich kilku dniach, deszczu - jazda przez dwie godziny była wyśmienita.

Na Górce jest sporo sztucznego śniegu, który jeśli nadal będą ujemne temperatury w nocy powinien przetrwać do kolejnego weekendu.

Mam więc nadzieję, że w świętokrzyskim jeszcze będzie jazda.

Pozdrawiam

marboru

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze dwa zdania do Korbielowa.Lód, lód, lód ale :) gdy tylko zaświeciło na dłużej słońce od razu zrobiło się miękko. I wtedy normalnie dało się jeździć. Ale... po 15 minutach była breja.Na Esie z Buczynki dziura po ratraku na +/- 30cm. Kartofle i kalafiory... a trasa "wyratrakowana" na dwie szerokości ratraka... reszta w piz$u zamrożona.Bez mega przygotowanych nart nie było się co wybierać. Dzięki Bogu moje BBRy całkiem nieźle trzymały + w końcu wykumałem o co im chodzi :DPilsku w tym roku mówimy już chyba: "do widzenia". Pora na słoneczny i zawsze przygotowany Rusin (już w najbliższy weekend+termy).Darek, Mariusz -> miło było poznać.Johnny :) pozdro :)Może będzie widać dziurę:

P1020658.jpg

No lodowisko jak złoto:

P1020659.jpg

P1020658.jpg.577cf6fb88d492014281249648c980f2.jpg

P1020659.jpg.b5e5cf0e39392885fc878056dd97484f.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez mega przygotowanych nart nie było się co wybierać. Dzięki Bogu moje BBRy całkiem nieźle trzymały + w końcu wykumałem o co im chodzi :D

Potwierdzam, w pewnym momencie na stoku było widać tylko jednego narciarza i jedne błękitne narty...cała reszta łącznie ze mną...eh, kompletnie nieprzygotowany sprzęt do jazdy w takich warunkach.

Michał - świetna jazda, przyjemnie było popatrzeć :happy:

Edytowane przez marboru
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istebna.

Dziś zgadaliśmy się w Istebnej na popołudniową i wieczorną jazdę.Dawno tam nie byłem,ale pamiętałem bardzo dobrze drogę... Kiedy zbierałem się do wyjazdu,w B-B świeciło jeszcze słońce,ale już kiedy wrzucałem narty do auta,pogoda nagle się zmieniła i przyszła śnieżna zamieć!Szybko jechać się nie dało,ale do samego zjazdu na Koniaków droga ok.Przygoda rozpoczęła się kiedy zjechałem z ekspresówki.Zaspy śnieżne były imponujące,niektóre sięgały co najmniej 3 metrów!Tu trochę mniejsze:

istebna_2.jpeg

istebna_1.jpeg

Zaspy jeszcze nie przeszkadzały,ale zamieć momentami zmuszała do całkowitego zatrzymywania samochodu!Oj czas jazdy mocno się wydłużył...

To moment kiedy dało się jechać:

istebna_3.jpeg

Dopiero w samej Istebnej już można było jakoś jechać,ale ostatni odcinek drogi do parkingu makabra!Tu i ówdzie wysokie wyspy lodu,a czasami głębokie kałuże,można utknąć...

W końcu jestem i nawet bez problemu znajduję miejsce parkingowe.Zanim dotrę do kasy,Darek już mnie woła.Kupił karnet i czekał na mnie przy piwku. :smile: Zrobiłem tak samo,tj. kupiłem 10 przejazdów :wink: ,bo jeszcze w tej chwili dość spora kolejka.Jednak zanim ruszyliśmy,kolejka zniknęła.Była więc jazda na bieżąco.Na początek trasa główna:

istebna_4.jpeg

Warunki całkiem dobre,ale zróżnicowane.Na początku twardo,miejscami śnieg jakby narty łapał,a pod koniec dużo miękkiego,czyli coś dla moich Coombacków.Później próbujemy nową traskę,gdzie jest nawet fajna ścianka:

istebna_5.jpeg

Generalnie fajna nowa opcja!Później trochu freeridu pod krzesełkiem - trochę lodu i miękkiego na przemian - następnie tymi szerokimi polami.Tam nawet trochu nieruszonego puchu było i jazda całkiem przyjemna!Niby ośrodek jedno trasowy,a możliwości jazdy całkiem całkiem.

Po jedzonku zrobiło się ciemno,dokupiliśmy jeszcze po 5 przejazdów i ruszamy na trasę.W tym momencie ludzi garstka,zrobiło się też wyraźnie chłodniej i jakby szybciej.Jedna wada to oświetlenie - jest zdecydowanie za słabe,są momenty,kiedy nie widać po czym się jedzie!Za to duży minus!

istebna_6.jpeg

Pod koniec zerwał się silny wiatr i to wiejący od dołu.Nie trza było kręcić,żeby hamować... :tongue: Tak sobie dojeździliśmy i cóż,pora kończyć.

Baaardzo udany dzień!!!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jeszcze o Korbielowie...

Jak wyjeżdżałem do góry,kiedy w trzech z Mariuszem i Darkiem pojechaliśmy wyżej,odbyłem krótką rozmowę z gościem podającym orczyki.Jakoś tak trafiło,że najpierw kiedy Darek z Mariuszem czekali na tenże orczyk,trafił się zerwany.Kiedy ja wchodziłem za nim znów coś takiego jechało.Gość do mnie:"Coś dziś te orczyki non stop się urywają,ciekawe czemu?Może je przemroziło?". Odpowiadam dyplomatycznie:"może ten ostatni mróz"... :stupid: Najwidoczniej tenże jegomość nie pomyślał o tym,że te linki są tak stare,że pewnie Mojżesz je zakładał... :tongue:

Panie i panowie,wielki dzięks z miłe spotkanie i wspólne nartowanie!

Serdecznie pozdrawiam!

:smile:

Edytowane przez johnny_narciarz
oświetlenie
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

StożekPo zapowiadanym ochłodzeniu pojechałem dzisiaj na jazdedopołudniowom na Stożek.Pierwsze miłe zaskoczenie na parkingu bezpłatnym czeka busik i dowozi nas do ośrodka za free :applause:Temperatur -6,stok naprawde przyzwoicie zrobiony,bez przetarć,kamienikalafiorów czy jakiś tam cudów na kiju :tongue:Do godziny 10 jeżdziło kilkanaście osób,potem turysto-narciarze przybyli z po-bliskiego schroniska PTTK i było z 30 osób więcej.Bardzo fajna jazda nartostradą przez las.

20120227923.jpg

20120227927.jpg

20120227933.jpg

20120227936.jpg

20120227938.jpg

20120227923.jpg.90161542b7f1abf233320cf56a003760.jpg

20120227927.jpg.85532ed60278f8c1b2bc7746add14e7e.jpg

20120227933.jpg.975ed605e521517f685cb0d468f78c2d.jpg

20120227936.jpg.7b0a1cfc97a84e9da2ab560f31bf50fd.jpg

20120227938.jpg.de4de150c1817369c661b0ec4fc6e7b9.jpg

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk SON

W końcu i ja zawitałem do Szczyrku do SON.Umówiliśmy się tu z Darkiem i Sławkiem.Ponieważ miałem załatwienia,na stok dotarłem ok 10-ej.Chłopaki już siedzieli w barze. :tongue: Biorę karnet na cały dzień i dołączam do ekipy.Objeżdżamy właściwie wszystkie trasy.Muszę przyznać,że jak wszystko chodzi,to opcji jazdy jest sporo i zanudzić się tu nie da!Do tego dochodzą tu i ówdzie fajne polanki,zachęcające do jazdy poza trasowej.

Od czasu do czasu przerwa na fotk:

szczyrk_1.jpeg

szczyrk_4.jpeg

Uwaga!Po raz pierwszy w życiu dotarłem wreszcie na Małe Skrzyczne!!!Niby nic nadzwyczajnego,ale ja tu byłem dobre 50 razy w ciągu moich 8 lat kariery narciarza i nigdy dotychczas się to nie udało!Aura w tym momencie dopisała,szkoda tylko,że nie było pełnego słońca.Ale coś tam wyszło...

szczyrk_3.jpeg

szczyrk_2.jpeg

To może o warunkach,a te były bardzo różne.Na pewno o niebo lepiej niż ostatnio na Pilsku,ale... Niby równo,ale sporo lodu,za chwilę jakieś kalafiory i inne grządki,czasami za załamaniem terenu błyszcząca szklanka,ale też było trochę miejsc gdzie się fajnie jechało.Spodobały mi się też trasy,których dotychczas nie miałem okazji w życiu zaliczyć,tj.niebieska i zielona do Czyrnej.Jedna z nich,bo nie bardzo wiem jaką opcją jechałem, bardzo mnie urzekła swoją różnorodnością i jest na prawdę długa!Tu jej baaardzo szeroki fragment:

szczyrk_5.jpeg

Zdarzało mi się zobaczyć jakieś minerały,ale tego niewiele.Jednak śladów na nartach przybywa... Leżała sobie jakaś narta ślizgiem do góry i Sławek zwrócił uwagę,jak już była zrysowana... Ok godziny 13-ej przyszedł mocny opad śniegu,w sam raz na przerwę.Kiedy ruszyliśmy na trasę,było kilka cm świeżego śniegu,który poprawił warunki.

Małe podsumowanie.

Niewątpliwie dziś zobaczyłem ten ośrodek trochę z innej strony,tej lepszej,choć do ideału daleko.Po ostatnich zachwytach na naszym Forum,ja powiem,że widzę ciągle to samo.Znaczy się,potrafią przygotować trasy,raz im to lepiej wyjdzie,raz gorzej.Tak było odkąd tam jeżdżę.Widać też sporo niedbalstwa,są miejsca gdzie ratrak pozostawiał jakieś spore kalafiory,bo pewnie przyoszczędzono na jego pracy.Śniegu mają całe hałdy,więc solidne wyrównanie trasy to tylko kwestia dobrych chęci "Ernesta",tudzież właścicieli ośrodka,a może umiejętności?Podobnie trasy pod orczykami,tutaj też szału nie ma,ale jest lepiej,niż bywało... Tak poza tym odniosłem wrażenie,że obsługa bardziej się stara,niż kiedyś.Co jeszcze?Brak czystych normalnych toalet,do tego te "kierunkowskazy"... Szukaliśmy WC na Suchym,kierowanie było gdzieś z boku knajpki... Tam jednak nic nie było.Poszedłem dalej,ale WC nie znalazłem. :confused:: Patrząc na strzałkę,wszystko wskazywało,że za potrzebą trza iść za... jakąś większą tablicę z materacami. :stupid: Takie nic,ale jakże irytujące.W takiej Istebnej takich problemów nie ma.

To już koniec czterodniowego maratonu w Beskidach. :sorrow: Ledwie stoję!

Wielkie dzięki Panowie za dzisiejsze wspólne nartowanie w miłym towarzystwie!

Darkowi chcę podziękować podwójnie,że dotrzymał słowa,przyjechał w Beskidy i pośmigaliśmy razem!Jestem pełny podziwu jak całe 4 dni intensywnego nartowania zniosłeś! :applause: Ja jestem,delikatnie mówiąc,mocno osłabiony... No ale widać styl i klasę!

No i przedłużony weekend się skończył,ostatnie spojrzenie:

szczyrk_6.jpeg

  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

johnny - ten odcinek, który Ci się spodobał to chyba wspólny dla 2 i 3 jeszcze przed ich rozwidleniem. Do 14 wczoraj też było tam w miarę fajnie. A co do WC - hehe- również przerabiałem wczoraj ten temat i pierwsze poszukiwania też zakończyłem na początek na pomarańczowej osłonie:tongue: - zdezorientowany podreptałem w górę i Pani z drewnianej budki powiedziała - "tam na dół- gdzie strzałka" - hmmm - domyśliłem się, że chodzi o ten niżej położony bar - z tyłu, tuż za nim są drewniane pomieszczenia a w nich .... porcelanowe kibelki i nawet grzejniki elektryczne - wow:smile:. ale kranu z wodą już brak. inne kibelki to w czyrnej na dole toi-toiki za nową karczmą oraz płatny - 2 zł wraz z bramką wejściową i panem pilnującym - w knajpce w budynku przy kasach. Ja widzę zdjęcia z lodem z Pilska, to nie żałuję, że wybrałem wczoraj ten SON - nie było aż tak źle, ale parę rzeczy można by jeszcze poprawić. no i czekam na tę kanapę, bo "gwiazdy tańczą na lodzie" pod orcykiem już mi się znudziły:tongue::wink:

260220121901 (2).jpg

260220121900 (2).jpg

260220121928 (2).jpg

260220121926 (2).jpg

260220121942 (2).jpg

57da815eec668_260220121901(2).jpg.18c6daa33351dcf274b4e0642b236c2c.jpg

57da815f04ddc_260220121900(2).jpg.1aa0a399d72bff0078be581139f3b7d8.jpg

57da815f16a02_260220121928(2).jpg.bfe30500f087014d8bea5dbc2095cd01.jpg

57da815f235aa_260220121926(2).jpg.7e66f5e728bb4d91ba0d98671d0bb687.jpg

57da815f520f4_260220121942(2).jpg.ff40102622842c9f356197de7f056c3a.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

johnny - ten odcinek, który Ci się spodobał to chyba wspólny dla 2 i 3 jeszcze przed ich rozwidleniem. Do 14 wczoraj też było tam w miarę fajnie. A co do WC - hehe- również przerabiałem wczoraj ten temat i pierwsze poszukiwania też zakończyłem na początek na pomarańczowej osłonie:tongue: - zdezorientowany podreptałem w górę i Pani z drewnianej budki powiedziała - "tam na dół- gdzie strzałka" - hmmm - domyśliłem się, że chodzi o ten niżej położony bar - z tyłu, tuż za nim są drewniane pomieszczenia a w nich .... porcelanowe kibelki i nawet grzejniki elektryczne - wow:smile:. ale kranu z wodą już brak. inne kibelki to w czyrnej na dole toi-toiki za nową karczmą oraz płatny - 2 zł wraz z bramką wejściową i panem pilnującym - w knajpce w budynku przy kasach. Ja widzę zdjęcia z lodem z Pilska, to nie żałuję, że wybrałem wczoraj ten SON - nie było aż tak źle, ale parę rzeczy można by jeszcze poprawić. no i czekam na tę kanapę, bo "gwiazdy tańczą na lodzie" pod orcykiem już mi się znudziły:tongue::wink:

Na pewno SON zdecydowanie lepiej wypadł niż GAT.Także wybór był słuszny!Coś czuję,że tam zawitam w najbliższy weekend.To co było na Pilsku w sobotę,to jakiś totalny dramat!Trasy nieprzygotowane,przepraszam!Przygotowane na szerokość dwóch ratraków... :stupid: Te oszczędności spowodowały jedno - teraz będę jeździł do SON i już nie będę pisał o bajce na Pilsku,choć kocham to miejsce... :redface:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istebna-ZagrońPojeżdziliśmy dzisiaj w Istebnej.Porównując do wczorajszej jeżdzie na Stożku stokdobrze przygotowany lecz nie tak twardo jak wczorajTemperatura rano oscylowała w okolicach -2,gdy kończyliśmyo 13 +2.Ludzi sporo ale nie mieliśmy tego szczęścia co SB :biggrin:,maksymalnie2 min stania. O godz 10 z małym hakiem przemyka koło mnie jegomość który dzieńwcześniej jeżdził ze Sławkiem i Maćkiem,notabene poznaje go po ubiorze z wcześniejszej relacji i zdjęć Maćka i SławkaNa dole umawiamy się na małe WZF i napój z pianką z Darkiem (teraz siedzi w autku i jest może gdzieś w połowie drogi doElbląga,nie zazdroszcze,ale co sie nie robi żeby pośmigać,no i wyrwać się trochę z domu :tongue:) i do 13 śmigamy razem :smile:

20120228941.jpg

20120228942.jpg

20120228943.jpg

20120228944.jpg

20120228941.jpg.5427fff150e67ffcd9b73b4d6678b7ac.jpg

20120228942.jpg.c08581f8b8d5243d7c9d5cb33e062b52.jpg

20120228943.jpg.1107b172d172a32b56327808c4674f9e.jpg

20120228944.jpg.2b465290c7266b3b687807fa05623d26.jpg

Edytowane przez SB
Poprawiłem WZW na WZF
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...