Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zmiana Nart umiejętnosci 8.


Maci3k12

Rekomendowane odpowiedzi

1. Płeć -Mężczyzna

2. Wiek - 17

3. Waga -68KG

4. Wzrost - 172CM

5. Na nartach jeżdżę od 13 sezonów, ( 25 dni w sezonie)

6. Ocena - 8

7. Moje buty to - Fischer Soma progressor 110

8. Teraz jeżdżę na nartach/model -Fischer RC4 SC PRO

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) -Długim skrętem na trasach o umiarkowanym nachyleniu , krótkim skrętem na trasach czarnych . Na przygotowanych stokach

10. Upatrzyłem sobie narty -Stockli Laser SL

11. Mój budżet na narty to około - 1100zł

Preferuje narty używane ponieważ często wymieniam je. Moja obecna narta jest już dosyć stara wiec przyszedł czas na nową i tutaj moja prośba w dobrze odpowiedniego sprzętu.

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez Maci3k12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jeszcze jak ci się jeździło na tym fischerze i z którego on był roku? Czy ci się ta narta podobała i szukasz czegoś podobnego czy np. twardszego, zwinniejszego, szybszego itp? Bo najlepiej wg. mnie dobierać nartę po odczuciach związanych z nartą zmienianą (chyba że ktoś jest początkujący ale Ty nie jesteś).

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mój fischer byl z sezonu 08/09 bardzo mi się ta nartka podobała lecz szukam czegoś twardszego no i nie ukrywam że trochę ją zmordowałem przez ten okres . Przytyłem też o 10 kg i przestała się robić twarda dla mnie wiec szukam czegoś twardszego, ale nie bardzo , chciałbym aby nartka była szybka , i żebym mógł nią pojechać i dosyć długi skręt oraz krótki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mój fischer byl z sezonu 08/09 bardzo mi się ta nartka podobała lecz szukam czegoś twardszego no i nie ukrywam że trochę ją zmordowałem przez ten okres . Przytyłem też o 10 kg i przestała się robić twarda dla mnie wiec szukam czegoś twardszego, ale nie bardzo , chciałbym aby nartka była szybka , i żebym mógł nią pojechać i dosyć długi skręt oraz krótki.
Maci3k12 jeśli szukasz narty twardszej to word cup,ale musisz pamiętać ze narty slalomowe,a czytając twojego posta do takiego doszłem wniosku :confused:: są nartami całkowicie nie uniwersalnymi , przygotowane stoki to ich żywioł,jeśli chciałbyś czerpać przyjemność z jazdy na długim skręcie lepszymi nartami będą narty z grupy Allround,wysokie modele tych nart tesz są twardymi deskami i bardziej uniwersalnymi :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maci3k12 jeśli szukasz narty twardszej to word cup,ale musisz pamiętać ze narty slalomowe,a czytając twojego posta do takiego doszłem wniosku :confused:: są nartami całkowicie nie uniwersalnymi , przygotowane stoki to ich żywioł,jeśli chciałbyś czerpać przyjemność z jazdy na długim skręcie lepszymi nartami będą narty z grupy Allround,wysokie modele tych nart tesz są twardymi deskami i bardziej uniwersalnymi :wink:

Facet, który jeździ kilkanaście lat na nartach, poziom 8, ostatnie kilka na rc4 race sc fischera wybiera Stockli Laser SL czyli nartę zdecydowanie lepszą i mocniejszą i w ogóle wyśmienitą, a więc rozwój OK. Ale ja rozumiem, że długi skręt opanowany jest na krótszej narcie skoro kolega tak jeździ + umiejętności + doświadczenie.

Więc co doradzać - przecież stopień samoświadomości jest bardzo wysoki :confused::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej nie do końca,skoro pyta ,w końcu po to jest forum :smile:ps. może kolega chciał porozmawiać,czytaj poklikać o stopniu samoświdomości :tongue:

Oczywiście, tylko co "nie do końca" może się okazać istotne :wink:

Ja np. gdybym chciał, umiał i mógł doradzać to z opisu podanego zgłupiałbym trochę co.

Bo może niech kolega powie czego oczekuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam ponieważ chciałem dowiedzieć się czy laser sl jest najlepszym wyborem , miałem okazje na niej jeździć w Spytkowicach i była dobra . Nie jestem ograniczony do jednej firmy , jestem otwarty na wszystkie propozycje , i dlatego zadałem pytanie może jakaś inna narta będzie zdecydowanie lepsza.

Oczekuje narty która łatwo wchodzi w krawędź i jak już wejdzie to też łatwo się trzyma . Narta ta ma być również używana do amatorskich startów w zawodach czy też , rywalizacji ze znajomymi na tyczkach za granicą , albo zawodów organizowanych przez biuro podróż z którym jeżdżę , a również narty która nie męczy bardzo w codziennej jeździe.

Edytowane przez Maci3k12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet, który jeździ kilkanaście lat na nartach, poziom 8, ostatnie kilka na rc4 race sc fischera wybiera Stockli Laser SL czyli nartę zdecydowanie lepszą i mocniejszą i w ogóle wyśmienitą, a więc rozwój OK. Ale ja rozumiem, że długi skręt opanowany jest na krótszej narcie skoro kolega tak jeździ + umiejętności + doświadczenie.

Więc co doradzać - przecież stopień samoświadomości jest bardzo wysoki :confused::

Ostatnio w wątku "Jakie narty? poziom 7" z zapałem doradzałes kolego pytającemu o poziomie 7/8. Teraz się strasznie dziwisz. To chyba mała niekonsekwencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyczna slalomka, nie wiem o którym Laserze SL mówisz, więc albo pierwsza slalomka sklepowa albo komórka.

Wchodzi odpowiednio na krawędź i odpowiednio trzyma :smile: oprócz narty mamy jeszcze w udziale serwis i narciarza.

Na zawody slalomowe się nadaje, w "klasycznej" długości 165 / 166 nawet dość sprawnie pojedzie średnim skrętem.

Jako bardzo porządna SL-ka powinna męczyć w całodziennej jeździe, szczególnie jak się kręci. Chyba, że na lajcie, ale ja np. wole slalomke na konkretne kilka godzin, niż się wozić cały dzień.

Dla mnie Laser jest bardzo OK.

Na poziomie pierwszej sklepówki / komórki co "lepsze" jest "albo nieistotne, albo tylko Ty możesz zdecydować na podstawie własnych empirycznych doświadczeń"

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....... dodam tutaj że mój poziom nie jest zaniżony , W następnym roku robię instruktora. Szukam nart tylko z kategorii race i najlepiej żeby to były world-cup-y , all nie wchodzą w grę .

zadajesz pytanie na które jest tyle odpowiedzi ilu jest producentów nart

jak ci się podobają te Lasery i możesz je kupić w rozsądnej cenie , w dobrym stanie , to kupuj .Oczywiście równie dobrze możesz kupić pierwsze sklepowe SL-ki lub komórki Atomica , Salomona , Elana , Heada , Rossignola , Nordica , Blizzarda itd i pewnie też będzie OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w wątku "Jakie narty? poziom 7" z zapałem doradzałes kolego pytającemu o poziomie 7/8. Teraz się strasznie dziwisz. To chyba mała niekonsekwencja.

Kolego Wietrzny, konsekwencją jest brak czytania ze zrozumieniem :smile: niech będzie, że też małą :wink:

Wszak nie o sam poziom chodzi, ale jeszcze o chcenie i oczekiwanie pytającego.

Wszak dziękuję za dostrzeżenie mojego zapału

Sorry Maci3k12 za podtrzymanie offtopa.

Edytowane przez juice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...