Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Alpy brak śniegu!


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni koledzy !!!

Nie martwcie sie brakiem sniegu w Alpach. Na trasach w powaznych osrodkach snieg na pewno bedzie. To jest biznes i nikt tam nie pozwoli sobie aby był uzależniony od kaprysów pogody. Jeżdże w Alpy na poczatek sezonu od poczatku lat dziwiędziesiatych i jeszcze nie zdazyło sie aby po 10 grudnia nie było zadawalającej jazdy.

Pozdr

Wojtek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy !!!

Nie martwcie sie brakiem sniegu w Alpach. Na trasach w powaznych osrodkach snieg na pewno bedzie. To jest biznes i nikt tam nie pozwoli sobie aby był uzależniony od kaprysów pogody. Jeżdże w Alpy na poczatek sezonu od poczatku lat dziwiędziesiatych i jeszcze nie zdazyło sie aby po 10 grudnia nie było zadawalającej jazdy.

Pozdr

Wojtek

Biznes biznesem ale mi zdarzyło sie kiedys na początku stycznia że działały tylko trasy na lodowcach. Biznes jest potężny ale przyroda jeszcze bardziej .........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj AccuWeather zmienił grudniową prognozę dla Livigno na optymistyczną, biorąc pod uwagę ze to prognoza dla doliny to na stokach powinno być tylko lepiej :)

[ATTACH=CONFIG]4783[/ATTACH]

Przez tydzień może się jeszcze "trzy" razy zmienić. Oby na lepsze;)

Mnie zaczynają przerażać temperatury, które prognozują. Dzisiaj wystartowali i nie wiadomo czy dotrwają do następnego tygodnia:frown:: 12-13 stopni i deszcz, tego nic nie wytrzyma

http://france.meteofrance.com/france/montagne?MONTAGNE_PORTLET.path=montagneprevisionville/732573

Edytowane przez fanatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałeś mi to wytknąć :wink: :tongue: czy to współczucie szczere? :rolleyes::

Zapewniam Cię,że jak najbardziej szczere.

Rozumiem to,że akurat w grudniu masz możliwość wzięcia urlopu,a nie kiedykolwiek indziej.

Tylko po co rezerwować dużo wcześniej miejscówkę,na początek grudnia?

Miesiąc temu wyglądało na to ,że będzie krucho ze śniegiem,ale chyba nikt nie przypuszczał aż takich anomalii pogodowych.

Dzisiaj jest jak jest,ale...gdyby tak np. kilku innych ośrodkach sypnęło i były super warunki a w Soelden był warunków brak to można by się trochę "zgiąć" ,mając zaklepaną wcześniej miejscówkę.

No dosyć tego przynudzania Figo.

Jedźcie i bawcie dobrze.:applause:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam Cię,że jak najbardziej szczere.

Rozumiem to,że akurat w grudniu masz możliwość wzięcia urlopu,a nie kiedykolwiek indziej.

Tylko po co rezerwować dużo wcześniej miejscówkę,na początek grudnia?

Miesiąc temu wyglądało na to ,że będzie krucho ze śniegiem,ale chyba nikt nie przypuszczał aż takich anomalii pogodowych.

Dzisiaj jest jak jest,ale...gdyby tak np. kilku innych ośrodkach sypnęło i były super warunki a w Soelden był warunków brak to można by się trochę "zgiąć" ,mając zaklepaną wcześniej miejscówkę.

No dosyć tego przynudzania Figo.

Jedźcie i bawcie dobrze.:applause:

Żartowałam sobie z tym współczuciem. Wiem i rozumiem o co Wam chodziło :wink: teraz to po prostu jest jak jest i wszelkie rozważania są na zasadzie "gdyby babcia miała wąsy byłaby dziadkiem" :biggrin:

Fakt, faktem, że przy tym wszystkim w miarę dobrze trafiliśmy z wyborem :) trudno przewidzieć co będzie. Kilka lat temu mąż był też początkiem grudnia w Soelden i śniegu było co niemiara, wszystko czynne i mieli świetne warunki - patrząc na ich fotki aż trudno uwierzyć, że to porównywalny okres :shocked:

Mam zamiar dobrze się bawić i już dość zadręczania się, bo nic to mi już nie da :wink: postanowiłam dostrzec "plusy dodatnie" sprytne omijając "plusy ujemne" :angel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Soelden jak obiecali otworzyli od dziś dodatkowo trzy wyciągi (2 krzesła i gondolę) oraz dwie trasy nr 23 i 24 - zawsze to coś do przodu :applause: :biggrin:

23 i 24 to są przejazdówki. Musieli je otworzyć aby mozna było sie dostać na lodowce z głównego parkingu. Moim zdaniem lepiej podjechać samochodem bezpośrednio pod lodowce (znaczna oszczędność czasu i rano pewnie będzie puściutko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 i 24 to są przejazdówki. Musieli je otworzyć aby mozna było sie dostać na lodowce z głównego parkingu. Moim zdaniem lepiej podjechać samochodem bezpośrednio pod lodowce (znaczna oszczędność czasu i rano pewnie będzie puściutko)

Wiem, ale zawsze to światełko w tunelu :wink: patrząc na kamerki ostro śnieżą na Giggjoch to może uda się im otworzyć coś na przyszły weekend :rolleyes:: A jak nie to mamy jeszcze Obergurgl :biggrin: Koniec z zamartwianiem się.

Z rady skorzystamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy dziennie analizuje różne prognozy i im bliżej opadów tym bardziej są one odwlekane. 3 dni temu ja patrzyłem to zapowiadali śnieg od poniedziałku, a dzisiaj od środy i tak drugi tydzień. Jedyna prognoza, która się chyba sprawdziła to ta na skionline. Tu zapowiadana była lampa i taka cały czas była.

Edytowane przez fanatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy dziennie analizuje różne prognozy i im bliżej opadów tym bardziej są one odwlekane. 3 dni temu ja patrzyłem to zapowiadali śnieg od poniedziałku, a dzisiaj od środy i tak drugi tydzień. Jedyna prognoza, która się chyba sprawdziła to ta na skionline. Tu zapowiadana była lampa i taka cały czas była.

przestalem sprawdzac prognoze pogody bo na razie to nie ma sensu :) pogoda jest stala jak c, w samym Innsbrucku nie padalo od 35 dni (rekord od 50 lat) i na razie nie zanosi sie :( czekam cierpliwie na snieg, kiedys przyjdzie, po paru razach na lodowcach (weekendy) wole poczekac bo tylu ludzi co w tym roku jeszcze nie widzialem. W mediach prawie codziennie informuja o nietypowej aurze i opoznionym starcie niektorych osrodkow jednak sa wyjatki jak Ischgl, ktory rusza dzisiaj. Dobrze ze maja te 1000 armatek i nieograniczony jeszcze zapas wody. No ale prestiz osrodka nie moze zostac zachwiany i nawet te ponad 1 mln Euro :eek: ktore wydali na koszty dosniezania nie liczy sie.

pozdro dla wszystkich czekajacych na snieg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm niby w piątek w Alpach (okolice Soelden) ma sypać śnieg... przekonam się na własne oczy :wink:

Oby tylko nie było kolejnej skrajności, czyli zawieruchy takiej, że zamkną wyciągi :eek: nawet myśleć się tak boję :sorrow:

Edytowane przez asiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez tydzień może się jeszcze "trzy" razy zmienić. Oby na lepsze;)

Mnie zaczynają przerażać temperatury, które prognozują. Dzisiaj wystartowali i nie wiadomo czy dotrwają do następnego tygodnia:frown:: 12-13 stopni i deszcz, tego nic nie wytrzyma

http://france.meteofrance.com/france/montagne?MONTAGNE_PORTLET.path=montagneprevisionville/732573

W Dolinie Aosty tylko w Cervini otwarte niektóre trasy. W Pili gdzie dzisiaj miało być otwarcie sezonu plus 4 na wysokości 2700m.n.p.m.http://pila.it/standard.asp?l=e&id=76&s=iOczywiście w styczniu będzie tam 150 cm śniegu lekki mrozik i słoneczko jak i w pozostałych trzech ośrodkach (la thuile, Courmayeur, Cervinia)gdzie sobie będę jeżdził na swoich Blizardkach w dniach 22-27.01.2012.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Livigno tez mało sniegu,choć jest to wysoko 2000 - 2800m, śnieg leży na górze a trasy sa nasnieżane, jedna za druga, po kolei, już widać kilka gotowych na sam dół. W Bormio na górze się jeżdzi. Dane z wczoraj.

szukam 2 osób do apartamentu zapłaconejgo - do livigno 3-10.12.2011. janusz, jan-zet@o2.pl.

Pozdrawiam niedowiarków że w grudniu na 3000m nie będzie sniegu. Narciaże wiedzą jak jest w wyższych górach, jedna noc i jest 1,5m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według najnowszych prognoz z Livigno od soboty (3.12) ma padać śnieg niemalże cały tydzień,także powinno być pozytywnie.. :)

Tu prognozy dla Włoskich miast. Potwierdza się .http://www.3bmeteo.com/meteo/livigno/11 Od 03.12 zdecydowanie lepiej bo sporo opadów śniegu , mroźnych nocy i dni , plusowe temperatury też będą ,ale rzadko.. Sezon powinien się od 7/8 .12.11 we włoskich Alpach zacząć na dobre:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...