Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zmiana nart - opinie i porady.


asiek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

No to w końcu czas zmiany nart nadszedł i u mnie. Wprawdzie z obecnych jestem zadowolona i jeszcze bym trochę na nich pojeździła, ale chyba mam kupca to dobrze skorzystać z okazji :biggrin:

Rozejrzałam się trochę i mam kilka faworytek, ale zanim zdecyduję chętnie poznam opinię bardziej zaawansowanych narciarzy niż ja :wink:

Wiadomo już, że jeżdżę rekreacyjnie i dla przyjemności, lubię szybkość, ale nie z jakimś sportowym zacięciem. Czerwone stoki mi nie straszne kompletnie, bywałam na czarnych, ale nie jest to dla mnie przyjemnością, choć satysfakcję z takiego zjazdu odczuwam to daleko tu do ładnego stylu :redface:

Poziom umiejętności wg skali dałam sobie 5, tak asekuracyjnie, może to jest nawet +5 lub -6 :rolleyes::

Chcę szlifować technikę, ale nie mam ambicji na szybkie pięcie się po skali umiejętności. Dla mnie jazda na nartach to po prostu jest i ma być czysta przyjemność, głównie po przygotowanych trasach.

Niestety ze względu na moje gabaryty wybór na rynku mam dość okrojony :frown:: Dla jasności: wzrost 155cm, waga 49kg.

Kusiły mnie pierwotnie inne modele, ale niestety były za długie, a często też za twarde dla mnie.

Obecnie biorę pod uwagę Atomic Cloud 9 - m.in. za wysokie miejsce w teście oraz Nordica Drive XBI CT lub Amber XCT.

Chętnie poznam wszelkie opinie na temat powyższych modeli oraz ewentualnego dopasowania dla mnie.

A, buty zostają bez zmian, czyli Nordica Sportmachine 75 W. Jestem z nich bardzo zadowolona.

Z góry dzięki za odzew. :cheerful:

P.S. nie ukrywam, że ciekawy wygląd nart też bardzo mile widziany - kobieca natura :tongue:

Edytowane przez asiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że każda damska narta o charakterystyce średniozaawansowany i w kierunku wyższej półki - w przedziale długości 145-150cm będzie dla Ciebie dobra. Rossignol Attraction 3 to dobre narty do takiej jazdy - 146cm powinny być w miarę ok.

Czyli wychodzi na to, że w zasadzie to mogę się ewentualnie kierować indywidualnym upodobaniem, bo mam spore pole wyboru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie tak choć lepiej bliżej 150 (albo 150) - to zapewni sporą stabilność i da sporo krawędzi do kontrolowania tempa jazdy, nart poszukaj z wyższej półki niż te które masz, może być ten Atomic również, na tym poziomie te narty są do siebie zbliżone i ważniejszy jest dobór długości i zadbanie o przygotowanie narty niż sam w sobie jej rodzaj. Tu trudno dokładnie doradzić bo dużo zależy od dynamiki jazdy i techniki, sama waga narty nie zgina, jeśli to robi tylko waga to znaczy,że te narty są za miękkie, za słabe. Tak było z Attraction 3 mojej żony, niby fajne narty, wszystko przyjemnie ale ona jeździ dosyć dynamicznie (ale nie bardzo dynamicznie, ot normalnie) i z wagą 52 kg te narty były dla niej za słabe. A wiele Pań je bardzo chwali - wiele większych i cięższych - inna jazda, inna potrzeba. Atomic Race 10 - juniorki na których moja córka jeździ to bardzo zacne narty, mała jest z nich bardzo zadowolona, wyglądają solidnie, są dosyć ciężkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie tak choć lepiej bliżej 150 (albo 150) - to zapewni sporą stabilność i da sporo krawędzi do kontrolowania tempa jazdy,

Czyli przykładowo patrząc na te trzy modele to:

- Atomic Cloud 9 wybrać raczej 151cm, bo 144cm jednak za krótkie,

- ale już Nordica Drive to jednak 146cm, bo 154cm to za długie,

- a znów Nordica Amber to 152cm... nie będą za długie?

nart poszukaj z wyższej półki niż te które masz, może być ten Atomic również, na tym poziomie te narty są do siebie zbliżone i ważniejszy jest dobór długości i zadbanie o przygotowanie narty niż sam w sobie jej rodzaj. Tu trudno dokładnie doradzić bo dużo zależy od dynamiki jazdy i techniki, sama waga narty nie zgina, jeśli to robi tylko waga to znaczy,że te narty są za miękkie, za słabe. Tak było z Attraction 3 mojej żony, niby fajne narty, wszystko przyjemnie ale ona jeździ dosyć dynamicznie (ale nie bardzo dynamicznie, ot normalnie) i z wagą 52 kg te narty były dla niej za słabe. A wiele Pań je bardzo chwali - wiele większych i cięższych - inna jazda, inna potrzeba.

Też oceniłabym swoją jazdę raczej jako dynamiczną, ale nie jakoś bardzo - mąż mi ucieka, jeśli tylko zechce, choć staram się trzymać jak najbliżej. Taka ambicja :wink:

Nie mam wielkiego doświadczenia i ciężko mi ocenić, które narty będą z półki wyższej niż te które mam :confused:: wybierając interesujące mnie modele kierowałam się zwyczajnie ich opisem, opiniami oraz wyglądem - nie będę ukrywać :redface:

Nordica Amber kuszą tym drewnianym rdzeniem, stabilnością przy szybszych prędkościach oraz możliwością szlifowania techniki przy jednoczesnym łatwym prowadzeniu i polecane są również dla zaawansowanych narciarzy - jeśli wierzyć opisowi.

Nordica Drive podobnie, dodatkowo polecane do jazdy poza trasą czego raczej nie robię, przynajmniej do tej pory nie zdarzyło się.

Atomic Cloud 9 to znów doskonały wynik w testach.

Stąd mój mętlik - każda brzmi dobrze, przynajmniej z opisu i dlatego chciałam poznać opinie na ich temat :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To ja, żeby nie było za łatwo, jeszcze bardziej cię skołuję:wink:

Moje dziewczyny (żona i córa) jeżdżą na czymś takim:

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2919&id_modelu=4054

Narty wyszły już z produkcji, ale można je dostać u dystrybutora w długości 152cm.

Wg opinii moich Pań, narty są rewelacyjne.

Śmigają na nich od dwóch sezonów i są mega zadowolone.

Mogę ci je polecić z czystym sumieniem.

Tutaj masz link do opinii:

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/8824-Kneissl-Blue-Star-%C5%BCadnego-stoku-si%C4%99-nie-boj%C4%99!

Życzę udanych zakupów i pozdrawiam:smile:.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej napisał o nartach Blizzarda Viva. - miałem okazje na tych damskich nartach jeździć :) podczas testow nart Blizzard, a wazylem sporo wtedy i zaskakująco dobrze spisywaly się na stoku twardym i zmrozonym. Trzeba je brać pod uwagę i przetestować, tym bardziej ze kolega z forum zajmuje się ta marka i pewnie będzie mógł pomoc.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej napisał o nartach Blizzarda Viva. - miałem okazje na tych damskich nartach jeździć :) podczas testow nart Blizzard, a wazylem sporo wtedy i zaskakująco dobrze spisywaly się na stoku twardym i zmrozonym. Trzeba je brać pod uwagę i przetestować, tym bardziej ze kolega z forum zajmuje się ta marka i pewnie będzie mógł pomoc.

Nie powiem, ciekawie brzmi i wygląda :wink:

Zwariować można :rolleyes:: na szczęście jeszcze trochę czasu mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko potwierdzić pozytywne opinie o Blizzardach Viva, dokładnie tych http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2431&id_modelu=3144 Małżonka przy wzroście 168 cm zasuwa na deskach o długości 160 cm i jest wniebowzięta :angel: Trafiliśmy z wyborem w dychę. Poziom Jej umiejętności określić mogę na mocne 5.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Zakupiłam nowe narty i chciałam się podzielić wrażeniami :biggrin: może komuś kiedyś się przyda informacja.

Wprawdzie zakupu już dokonałam w styczniu i wtedy też nartki testowałam, ale jakoś się nie składało, żeby coś skrobnąć ;)

W końcu padło na Atomic Cloud 9 o długości 144cm:

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=3456&id_modelu=5249

To był doskonały wybór :) narty są naprawdę lekkie, co przy moich gabarytach nie jest bez znaczenia :wink: Faktycznie prowadzi się je łatwo i przyjemnie, bez problemu inicjują skręty, ale kiedy trzeba potrafią też być też zadziorne i pokazać pazur. Dają radę bez problemu na znakomicie przygotowanym stoku jak i w gorszych warunkach. Oblodzenia im nie są straszne.

Po prostu jazda na nich to prawdziwa przyjemność, a do tego cieszą oko dość nietypową i ciekawą szatą graficzną :smile:

Udało się mi je nabyć w promocyjnej cenie, więc zakup dodatkowo udany.

Niestety z powodu sił wyższych grzecznie już czekają od miesiąca na kolejny sezon i tylko od czasu do czasu z westchnieniem sobie je obejrzę :rolleyes:: :wink:

Edytowane przez asiek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...