Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Słowacja, Czechy - warunki narciarskie 2011/2012


johnny_narciarz

Rekomendowane odpowiedzi

Czas wreszcie otworzyć i ten wątek! Rohace Spalena DolinaJak tylko zobaczyłem,że Rohace ruszają w całości,musiałem tam pojechać!Wyjechałem z B-B ok 7.30 z założeniem,że będę trochę po 9-ej.Jakże się myliłem!B-B - Żywiec 15min,to naprawdę dobry wynik,dale też szło,do okolic Korbielowa.Tam zaczęła się gołoledź... Trudno,trza troch wolniej.Miałem nadzieję,że po przekroczeniu granicy będzie lepiej,a tu Zonk!Tutaj jeszcze gorzej!40km/h to już niemal szaleństwo!O jakimkolwiek hamowaniu można zapomnieć,pozostało liczyć,że nikt się nie "wrąbie".Dla przykładu:hamuję z prędkości 20km/h i mam co najmniej 100m do wystającego na jezdnię auta... nie ma szans!Dobrze,że kierowca,jadący z przeciwka,zrobił trochu miejsca,bo znów musiałbym poprawiać zderzak!Ile on już przeszedł... :wink:Najlepiej sytuację obrazuje zabawa dzieci - ślizganie się na butach przez drogę... :eek: Jeden wielki dramat!!!Dopiero po kilku wiochach jest lepiej i można zasuwać.Całą droga zajmuję dobre 3,5 godziny!Ale w końcu jestem!Samochodów niewiele i ten widok:

P1080993.jpg

Rezygnuję z całodziennego karnetu,bo i tak pewnie nie dam rady,biorę 4 godziny,12 ojro i jazda na wyciąg.Co działało?Działał główny orczyk na dole i krzesełko.Nie działał mały orczyk na dole,oraz ten na górze.Otwarta była cała główna trasa,ta po lewo (patrząc z krzesła) dopiero była robiona przez ratraki.Klimaty całkiem zimowe i nawet tu dosypało naturalnego śniegu!Podczas jazdy również dosypywało. :applause:

P1090001.jpg

Jak trasy?Warunki i przygotowanie na -4.Całkiem twardo i fajnie,ale też trochę nierówności.Zwłaszcza zaskakiwały te przy dojeździe do krzesełka - tylko jedna strona nadawała się do jazdy.Jednak już przy drugim przejeździe nie ma kłopotu.Kondycję mam jeszcze kiepską,więc częste przerwy wykorzystuję na robienie zdjęć w tym ślicznym miejscu:

P1090003.jpg

P1090005.jpg

Korzystam również podczas odpoczynku na krzesełku,które dość długo jedzie do góry:

P1090009.jpg

Wypatruję ładnej pogody,która czai się za górami,ale na Spaleną Dolinę nie dociera:spalena_4.jpegOczywiście z czasem stromy odcinek trasy robi się mało ciekawy,trzeba powalczyć,ale mimo to jest dobrze!Po którymś tam przejeździe zaczynam tracić siły,normalnie nogi się nie słuchają... :stupid: Mój czas też się kończy,więc jazda na dół ( z wielkim bólem nóg :biggrin: ).Wyjeździłem się wreszcie jak należy,teraz jestem wyrąbany jak koń po westernie i jest mi z tym dobrze!Dzień zdecydowanie udany! :cool::Warto jeszcze dodać,że ludzi bardzo mało,krzesła puste jeździły,na trasie również luźno,co z resztą widać na zdjęciach.Oby tak zawsze! :smile: Podobno na Chopoku tłok,więc ja zachęcam do Spalonej Doliny,jest super!Jeszcze wspomną o kuponach w "Newsweek-u".Andy puścił info już w innym wątku... Są tam kupony na karnety na całodzienną jazdę za 5 ojro na Chopok i Tatrzańską Łomnicę.Ale to nie wszystko!Po odwiedzeniu tych miejsc za kolejne 5 ojro możemy spędzić dzień w "Tatralandii"!!!Ja kupiłe 5 szt.... :biggrin: Jeszcze muszę poczytać regulamin,ile mogę wykorzystać... :rolleyes:: Jak nie,będzie wypad z przyjaciółmi!Jeszcze trochę o drodze.Otóż jak wracałem,drogi już podmarzały,tak więc jutro może być powtórka z rozrywki i przerąbana gołoledź!Andy,jak coś,to za tydzień (może być niedziela) możemy się zgadać!Może być Chopok czy Tatrzańska Łomnica - ani tu ani tam nie byłem,więc chętnie pojadę,nawet bez tych kuponów. :wink: Wielki dzięks za info!!!!!!!

P1080993.jpg.93f97cfb808e0114494d9980772e0799.jpg

P1090001.jpg.ee301912ce3d5c76b5c64e1480eb5193.jpg

P1090003.jpg.a58a7b273d0bd915ad85dc22e6f7e9c8.jpg

P1090005.jpg.7da3d005b5a96b2ef4a89cedbd810d67.jpg

P1090009.jpg.a641aac2ca2ed8a31f5655159c10bb00.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johnny czekałem na Twoja relację. Trochę przeraziła mnie informacja o gołoledzi. W sumie to się nie dziwię bo w Bielsku czyli w mieści gdzie jest spory ruch do godz 9 miejscami była szklanka. Ja jutro ruszam o godz. 6 na Chopok, ale jak się okaże, ze droga jest masakryczna to pojadę do Rochac co by sobie skrócić dodatkowych 50 km stresu. Aha mam w aucie 2 wolne miejsca i luz na bagażniku dachowym.

Za tydzień zobaczymy jakie i gdzie będą warunki to się zmówimy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johnny czekałem na Twoja relację. Trochę przeraziła mnie informacja o gołoledzi. W sumie to się nie dziwię bo w Bielsku czyli w mieści gdzie jest spory ruch do godz 9 miejscami była szklanka. Ja jutro ruszam o godz. 6 na Chopok, ale jak się okaże, ze droga jest masakryczna to pojadę do Rochac co by sobie skrócić dodatkowych 50 km stresu. Aha mam w aucie 2 wolne miejsca i luz na bagażniku dachowym.

Za tydzień zobaczymy jakie i gdzie będą warunki to się zmówimy.

Najgorzej było od jakiś 5 km przed Korbielowem do jakiś 10km od granicy.Największa tragedia to ta pierwsza długa wiocha - dawno w takich tragicznych warunkach nie jechałem (mam nowe zimówki)!Ale może jutro będzie lepiej. :rolleyes:: No cóż,życzę,żebyś takich stresów nie miał. :wink:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johnny tłukłeś się taki kawał a dziś otworzyli Sihelne i można było za 1 euro śmigać cały dzień ludzie można było na palcach policzyć co prawda widoki inne i krzesła brak ale zajechać się można na maksa

A miałem tam zajrzeć w drodze powrotnej,tak z ciekawości. :wink:

A czy można zabrać nowe deski do Rohac czy radzisz stare z powodu np. minerałów ?

Minerałów nie było,Słowacy spisali się znakomicie!Dopóki nie wyjeżdżasz zbytnio poza trasę,to jest dobrze!Możesz wziąć nowe deski. :wink:

To ciekawe,ale to samo mogę powiedzieć o Białce i Rusinie.Nie pamiętam,żeby tak na początku sezonu bezstresowo (sprzęt) sobie pośmigać. :rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony przez Johnnego zawitałem dzisiaj do Rohac. Wyruszyliśmy o 6.10 niby to na Chopok, ale już w czasie drogi plany zmieniliśmy.W Rochacach byliśmy o 8.10. Droga sucha, jedynie od Jeleśni przez jakieś 15 km był zamarznięty, lekko szklankowaty śnieg na drodze.Jazda od 8.30 przez pół godziny na pierwszym małym talerzyku, a potem od 9 na górnym odcinku. Przeważnie wywoziliśmy się górnym talerzykiem bo mimo słońca był spory mrozik więc na kanapie trochę marznęliśmy.Warunki na trasach niemalże idealne, śniegu dużo, zero minerałów, sztruksik. Może miejscami ratrakowy mógł więcej popracować, ale mu to wybaczam. Parking był zapełniony autami w 1/3 więc do wyciągów nie czekało się wcale.W 4 godzinie jazdy mięśnie ud doznawały nietypowych bóli i były bliskie skurczów. Pytałem młodzież, czy też tak ma i się pocieszyłem, że ma.Początek sezonu otwarłem bardzo, bardzo udanie.Nowe Fischerki WC SC spisały się rewelacyjnie.

111220111517.jpg

111220111520.jpg

111220111521.jpg

111220111527.jpg

111220111531.jpg

111220111517.jpg.ad1e052dfd9f979d3c2c874ec2f62000.jpg

111220111520.jpg.73d83655eda9101665873f45c71e6031.jpg

111220111521.jpg.edd2739ae14ba07a9e0cd295838a8a55.jpg

111220111527.jpg.39d9fe45f2492f20c96cb27bdea9765f.jpg

111220111531.jpg.c6b7f289db1ff32b7c92d3b5604c0090.jpg

Edytowane przez andy-w
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruniki-Sihelne

dzisiaj tam byłem i jeździłem

warunki powiedzmy ,że "dobre" - trochę lodu , trochę minerałów, trochę przetarć , ale nie ma tragedii .

Generalnie bardzo mało śniegu naturalnego , a tego sztucznego też nie za dużo , więc nie ma co się dziwić , że warunki są jakie są .Mimo wszystko pojeździć się dało ,tym bardziej , że dzisiaj mieli chyba jakąś promocję , bo za 3 karnety 4-godzinne (dwóch dorosłych i jedno dziecko ) zapłaciłem 82 zł:smile:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych kuponów na Chopok I Lomnice mozna je za free za facebooku dostac http://www.facebook.com/nartyslowacjapl?sk=app_164571963641088.

Ale mam kilka pytań. Planuje ze znajomymi jechać na Chopok w piątek z samego rana. Patrząc na warunki 30-50cm śniegu wydaje się że może być przyjemnie(Był ktoś ostatnio i wie jak tam naprawdę jest).

Jednak będzie to mój pierwszy wyjazd za granice na narty więc mam kilka pytań.

1.Dojazd. Planujemy jechać w 3 autem. Prawko mam dopiero 1,5 roku i to będzie mój pierwszy przejazd przez góry autem. Trasa wytyczyłem taką aby ominąć płatne odcinki http://mapy.google.pl/maps?saddr=Piotrowice,+Katowice&daddr=49.378,19.53273+to:Chopok,+Dem%C3%A4novsk%C3%A1+Dolina,+S%C5%82owacja&hl=pl&ie=UTF8&ll=49.423481,19.364777&spn=0.73516,1.234589&sll=49.166441,19.519958&sspn=0.739004,1.234589&geocode=FYoG_gId_1MhASlHlD_6SskWRzFmleYDpnLyIg%3BFdBy8QIdugsqASkJ3EVjsccVRzEBMgmz0fcAEw%3BFdDP6gIdGecqASkRvGd08nYVRzFtEDKT-YzBbg&vpsrc=6&mra=dpe&mrsp=1&sz=10&via=1&t=m&z=10 Co o niej myślicie ? Jeśli bym jechał głównymi drogami to ile bym musiał zapłacić za płatne odcinki ?http://mapy.google.pl/maps?saddr=katowice&daddr=49.3811805,19.4348242+to:Chopok,+Dem%C3%A4novsk%C3%A1+Dolina,+S%C5%82owacja&hl=pl&ie=UTF8&ll=49.193372,19.785004&spn=0.738602,1.234589&sll=52.025459,19.204102&sspn=11.136339,19.753418&geocode=FTz7_gIdpkciASnRzKE2I84WRzG7-lkFNSqvuQ%3BFTx_8QIdSI0oASlhcPMSSsgVRzFgdsmx0fcAEw%3BFdDP6gIdGecqASkRvGd08nYVRzFtEDKT-YzBbg&vpsrc=6&mra=ls&t=m&z=10&via=1 Da rade ją przejechać bez łańcuchów(oczywiście mam zimówki) ? Czy 4 h z katowic to realny czas dojazdu ?

2. Czytałem że parkingi są tam bezpłatne ale ma ktoś jakieś doświadczenie ?

3. Czy warto kupić jakieś ubezpieczenie na narty na 1 dzień ? Ile to mniej więcej kosztuje ? Mama mi mówiła że jakiś jej znajomy miał poważny wypadek na nartach za granicą (chyba Austria) i musieli go helikopterem transportować za akcje i opiekę medyczna. Potem przysłałali mu rachunek 5000 euro

z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam

Edytowane przez viruss3000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1. Czemu chcesz jechać na południowy Chopok? z Mikulasa jedziesz cały czas na Jasną. Winieta na 7 dni kosztuje 7 euro, nie opłaca sie jej kupować i tak najszybsza droga z Katowic jest taka jak wyznaczyłeś, tylko trzeba dobrze patrzyć na znaki albo ustawić nawigację, żeby nie zajechać na autostradę. Jak przez 48 godzin przed wyjazdem nie nasypie metr śniegu, na co się raczej nie zanosi, to spokojnie się przejedzie tą górską drogą, chyba że jeździsz jak kierowcy ze stolicy, którzy jadąc zakopianką jak widzą górkę większą jak 15m, i śnieg na poboczu to wariują.

ad 2. parkingi na górze mieszczą około 200 samochodów i w weekend po 8 rano raczej już tam nie zaparkujesz, plus obsługa parkingów która trzyma miejsca dla swoich znajomków a Polaków kieruje na dolny parking.

na dole kilka kilometrów od wyciągów masz ogromny darmowy parking na którym na pewno zaparkujesz, to plus.

Minus to konieczność dojazdu 40 letnim zatłoczonym gruchotem którego Słowacy szumnie nazywają skibusem.

ad 3. warto ze względu na oc za szkody na innej osobie, wyobraź sobie że masz wypadek z jakimś słowackim prawnikiem, łamiesz mu nogę i dostaję 3 miesiące zwolnienia z pracy, pozywa cie za utracone dochody i musisz mu wypłacić 3 miesięczną pensję to jest pewnie około 3000x3=9000 euro.

kosztuje od 5 do 10 zł za jeden dzień

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie weźmiemy z PZM. Wybrałem pakiet (KL + ASS (10 000 €) + NNW (5 000 €) + OC (50 000 €) ) i wychodzi 9zł od osoby za jeden dzień. Chyba powinno być ok ? Chyba że ma ktoś namiary na jakieś za 5zł ? Dla studentów każdy grosz się liczy ;p Czy kosztów leczenia nie obejmuje europejska karta zdrowia ? I mógłbym się tylko ubezpieczyć OC i NWW ?

Czyli że tutaj jest ten ośrodek ? http://mapy.google.pl/maps?saddr=Piotrowice,+Katowice&daddr=49.40177,19.50064+to:Jasn%C3%A1+-+Chopok,+Dem%C3%A4novsk%C3%A1+Dolina,+Slovakia&hl=pl&ie=UTF8&sll=49.090956,19.437561&sspn=0.74013,1.234589&geocode=FYoG_gId_1MhASlHlD_6SskWRzFmleYDpnLyIg%3BFarP8QIdYI4pASn1uTJZg8gVRzFBOHGy0fcAEw%3BFU896wIdA8kqASFLV4DWZ85PIA&vpsrc=0&mra=ls&via=1&t=m&z=9

Wyjazd planujemy ok 5.00 w piątek więc chyba tłoku ni powinno być i w 4h powinniśmy zajechać jeżeli nie będzie nagłych opadów śniegu ?

Wie ktoś jakie są ogólnie warunki ? Bo niby spojrzałem że na każdej trasie jest 25+ śniegu ale większość jest zamknięta. Ale patrząc na pogodę pewnie otworzą coś jeszcze http://www.twojapogoda.pl/swiat/slowacja/chopok/7dniowa

A może bardziej polecacie łomnice ?

Edytowane przez viruss3000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych kuponów na Chopok I Lomnice mozna je za free za facebooku dostac http://www.facebook.com/nartyslowacjapl?sk=app_164571963641088.

Ale mam kilka pytań. Planuje ze znajomymi jechać na Chopok w piątek z samego rana. Patrząc na warunki 30-50cm śniegu wydaje się że może być przyjemnie(Był ktoś ostatnio i wie jak tam naprawdę jest).

Jednak będzie to mój pierwszy wyjazd za granice na narty więc mam kilka pytań.

1.Dojazd. Planujemy jechać w 3 autem. Prawko mam dopiero 1,5 roku i to będzie mój pierwszy przejazd przez góry autem. Trasa wytyczyłem taką aby ominąć płatne odcinki http://mapy.google.pl/maps?saddr=Piotrowice,+Katowice&daddr=49.378,19.53273+to:Chopok,+Dem%C3%A4novsk%C3%A1+Dolina,+S%C5%82owacja&hl=pl&ie=UTF8&ll=49.423481,19.364777&spn=0.73516,1.234589&sll=49.166441,19.519958&sspn=0.739004,1.234589&geocode=FYoG_gId_1MhASlHlD_6SskWRzFmleYDpnLyIg%3BFdBy8QIdugsqASkJ3EVjsccVRzEBMgmz0fcAEw%3BFdDP6gIdGecqASkRvGd08nYVRzFtEDKT-YzBbg&vpsrc=6&mra=dpe&mrsp=1&sz=10&via=1&t=m&z=10 Co o niej myślicie ? Jeśli bym jechał głównymi drogami to ile bym musiał zapłacić za płatne odcinki ?http://mapy.google.pl/maps?saddr=katowice&daddr=49.3811805,19.4348242+to:Chopok,+Dem%C3%A4novsk%C3%A1+Dolina,+S%C5%82owacja&hl=pl&ie=UTF8&ll=49.193372,19.785004&spn=0.738602,1.234589&sll=52.025459,19.204102&sspn=11.136339,19.753418&geocode=FTz7_gIdpkciASnRzKE2I84WRzG7-lkFNSqvuQ%3BFTx_8QIdSI0oASlhcPMSSsgVRzFgdsmx0fcAEw%3BFdDP6gIdGecqASkRvGd08nYVRzFtEDKT-YzBbg&vpsrc=6&mra=ls&t=m&z=10&via=1 Da rade ją przejechać bez łańcuchów(oczywiście mam zimówki) ? Czy 4 h z katowic to realny czas dojazdu ?

2. Czytałem że parkingi są tam bezpłatne ale ma ktoś jakieś doświadczenie ?

3. Czy warto kupić jakieś ubezpieczenie na narty na 1 dzień ? Ile to mniej więcej kosztuje ? Mama mi mówiła że jakiś jej znajomy miał poważny wypadek na nartach za granicą (chyba Austria) i musieli go helikopterem transportować za akcje i opiekę medyczna. Potem przysłałali mu rachunek 5000 euro

z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam

Byłem dziś na Chopoku i Tatralandii,jutro wieczorem wszystko opiszę,będą również zdjęcia. :wink:

Dziś nie mam już siły na relację - wybacz! :redface:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie weźmiemy z PZM. Wybrałem pakiet (KL + ASS (10 000 €) + NNW (5 000 €) + OC (50 000 €) ) i wychodzi 9zł od osoby za jeden dzień. Chyba powinno być ok ? Chyba że ma ktoś namiary na jakieś za 5zł ? Dla studentów każdy grosz się liczy ;p Czy kosztów leczenia nie obejmuje europejska karta zdrowia ? I mógłbym się tylko ubezpieczyć OC i NWW ?

Czyli że tutaj jest ten ośrodek ? http://mapy.google.pl/maps?saddr=Piotrowice,+Katowice&daddr=49.40177,19.50064+to:Jasn%C3%A1+-+Chopok,+Dem%C3%A4novsk%C3%A1+Dolina,+Slovakia&hl=pl&ie=UTF8&sll=49.090956,19.437561&sspn=0.74013,1.234589&geocode=FYoG_gId_1MhASlHlD_6SskWRzFmleYDpnLyIg%3BFarP8QIdYI4pASn1uTJZg8gVRzFBOHGy0fcAEw%3BFU896wIdA8kqASFLV4DWZ85PIA&vpsrc=0&mra=ls&via=1&t=m&z=9

Wyjazd planujemy ok 5.00 w piątek więc chyba tłoku ni powinno być i w 4h powinniśmy zajechać jeżeli nie będzie nagłych opadów śniegu ?

Wie ktoś jakie są ogólnie warunki ? Bo niby spojrzałem że na każdej trasie jest 25+ śniegu ale większość jest zamknięta. Ale patrząc na pogodę pewnie otworzą coś jeszcze http://www.twojapogoda.pl/swiat/slowacja/chopok/7dniowa

A może bardziej polecacie łomnice ?

Koszty leczenia i ratownictwa masz w skipasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic o koszach leczenia w regulaminie na stronie

W cenę skipassów wliczone jest ubezpieczenie na wypadek interwencji górskiego pogotowia ratunkowego na oznakowanych trasach narciarskich w ośrodku, w którym obowiązują skipassy, w godzinach otwarcia ośrodka, oraz w dniu ważności skipassu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oblężony Chopok

Widzę,że spore zainteresowanie,więc popiszę sobie trochę. :wink:

Wstaliśmy z Żoną wcześniej,jakoś 0 5.30. Na zewnątrz dość silny wiatr i chwilami lekki opad śniegu.Są obawy ale ruszamy.Do Korbielowa droga czarna i bezproblemowa,im bliżej granicy tym gorzej.Na granicy mieliśmy dokupić waluty,więc tu pierwszy postój i niemal nawałnica śnieżna!Jest godz. 7.25 i pojawia się problem - kantory otwierają o ósmej.Szybka decyzja:jedziemy,będziemy płacić kartą (choć na Słowacji z tym bywa różnie). Nawałnica powoduję,że zaczynamy się zastanawiać,czy nie zrezygnować z Chopoka na rzecz Sihelnego.Jednak jedziemy dalej,obieramy trasę przez:Namestowo,Niżna,Zuberec i dalej Liptovsky Mikulas.Trasa wybrana tak,aby nie korzystać za autostrady,bo za kilka kilometrów nie ma sensu bulić.

O ile w Polsce zimy brak,to droga po stronie słowackiej wyglądała tak:

chopok_1.jpeg

chopok_2.jpeg

Drogi dobrze odśnieżone,ale w większości białe,posypane kamyczkami.Trasa biegnie przez sporą górkę,miałem obawy co do przejezdności,ale bez problemu.Pługi jeździły non stop,jednak w wielu miejscach pożałowali tych kamyczków i było trochę stresów... Po jakiś dwóch godzinach,ok. 10-ej docieramy blisko celu.Zaczyna się korek do parkingów.Ponieważ jestem tu pierwszy raz,mam obawy jak i gdzie zaparkujemy,tym bardziej,że wielu kierowców zakłada łańcuchy!Mi jakoś nigdy nie przyszło do głowy,żeby się w nie zaopatrzyć...

Stojąc obserwuję jedną z tras,widać sporo narciarzy,a przecież tu stoi duuuuużo aut!

chopok_3.jpeg

W korku stoimy co najmniej pół godziny.Poruszamy się do przodu,ale bardzo wolno.Przyczyna?Sporo kierowców nie daje rady i blokują pozostałych.Jakiemuś Krakowianinowi puszczają nerwy,"daje na lewy" i ciśnie!Ujeżdża jakieś 10 metrów i blokuję całą drogę.W nagrodę dostaje zj... od jakiegoś Słowaka. :tongue: Na szczęście mam nowe zimówki,które spisują się znakomicie i nie mam najmniejszych problemów.

Samochody parkują dosłownie wszędzie,już dobre nawet 2 km od najbliższego wyciągu!My cierpliwie podążamy w sznureczku.Nagrodą na górze jest pusty,odśnieżony i oczywiście bezpłatny parking pod 4-osobowym krzesełkiem i gondolką - trafiłem tam gdzie chciałem!

Szybkie gramolenie i ruszamy pod krzesełko.Niestety jest to,czego się obawialiśmy - tłok jak cholera!Do kasy stoję jakieś 20 min.,przy okazji widzę,że chyba co najmniej 80% ludzi ma te kupony!Mają je wszyscy: Polacy,Słowacy,Czesi i kij wie kto jeszcze.

Ruszamy do wyciągu,a raczej do sporej kolejki do wyciągu!Na trasie nie lepiej, też sporo narciarzy:

chopok_5.jpeg

chopok_20.jpeg

Generalnie trzymamy się niebieskiej 13,tutaj warunki dobre.Żona się uczy,więc dla niej jest ok.Ponieważ oczekiwanie do krzesełka sporo zajmuję,próbujemy pojechać wyżej.Kolejka podobna:

chopok_21.jpeg

Jednak jakby szybciej się poruszała.Docieramy na górę,a tu dramat!Bardzo silny wiatr i na początku trasy sporo minerałów oraz sam lód!Dalej na przemian lód,muldy i czasem minerały.Do tego oczywiście tłok na trasie.

chopok_9.jpeg

chopok_12.jpeg

Żona była zdruzgotana i chciała mnie udusić.Dało się oczywiście pojechać,ale warunki określiłbym jako trudne i tylko dla dobrych narciarzy.Mimo to Żona jakoś ją "spuczyła",w dodatku bez gleby,ale ostatni kawałek tylko się zsunęła...

chopok_22.jpeg

W tym momencie byłem,delikatnie mówiąc,zły,że nie pojechaliśmy na Sihelne,albo Rohace,wyjazd kompletna klapa! :stupid:

Zjechaliśmy na dół i... nagle odmiana!Kolejki zniknęły,a ponieważ warunki na "13" fajne,to zostaliśmy i tutaj się pobawiliśmy.To "uratowało wyprawę"!

Podsumowując.

-Drogi białe,ale jazda bez problemów.Konieczne dobre zimówki!Jeśli nie,to obowiązkowo łańcuchy!

-Śniegu na trasach mało,do tego w wielu miejscach walają się minerały.

-Sporo ludzi,a co za tym idzie,trasy szybko rozryte.

-Dobre warunki tylko na niebieskiej "13"

-Może jak ruszą wszystkie trasy,tłok będzie mniejszy.

Co do ubezpieczenia,to nawet jeśli jest w skipassie,ja wykupuję przez internet w Allianz,na jedną osobę na jeden dzień full wypas 30zł,dwie 56zł.

Full wypas,to jest leczenie do 40 000 ojro dla mnie jak i dla ewentualnego poszkodowanego przeze mnie.Oprócz tego coś tam jeszcze odnośnie uszkodzonego sprzętu itp.

Jedna rada!Jeśli robisz przelew,to z wyprzedzeniem,bo w wolne dni nie "wchodzi" i może być lipa!

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...