Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

W Szpindlu pełnia zimy


juice

Rekomendowane odpowiedzi

W Szpindlu pełnia zimy.

Autopsja z niedzieli.

http://www.skiareal.cz

http://www.holidayinfo.cz

POzdrawiam,

hmmm...i gdzie to sie na weekend wybrac?...235km Mlode Buky, troszke dalej Łańskie, jeszcze dalej Spindel...a nigdzie jeszcze osobiście nie byłem...co polecacie (jade z żoną), ja lubię czerwone, żona bardziej niebieskie :happy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedvedin + Horni Misecky w Szpindlerowym.

no to jedziemy :happy: dzieki

jedno pytanko jeszcze....jak zjadę trasą Turisticką 13a z Medvedin i poźniej wjadę dalej na niebieską Vodov. cesta 13b to dojadę do krzesełek dolnej stacji Medvedin? ...może pytanie banalne ale nie byłem wiec pytam żeby poźniej sie nie denerwować a czerpać przyjemność z jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jedziemy :happy: dzieki

jedno pytanko jeszcze....jak zjadę trasą Turisticką 13a z Medvedin i poźniej wjadę dalej na niebieską Vodov. cesta 13b to dojadę do krzesełek dolnej stacji Medvedin? ...może pytanie banalne ale nie byłem wiec pytam żeby poźniej sie nie denerwować a czerpać przyjemność z jazdy.

Nigdy nie korzystałem z 13b.

Ostatnimi laty jest ona otwarta chyba "historycznie".

Pewnym jest powrót z 13a orczykiem do góry i zjazd 12 - nastkami na dół Niedźwiedzia.

Uwaga - z zasady na Miedviedinie bardziej wieje - jeżeli wieje - niż na Sv. Peterze - Hromovce.

Ta sobota, Niedźwiedź zamknięty, druga strona góry chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki Szpindl 15-18.12.2011

Podczepię się do wątku mojego narciarskiego towarzysza.

Szykowaliśmy się na ten wyjazd już dawno. Oczywiście wszystko zależało od warunków. No to jak w zeszły weekend otworzyli wszystko, to we wtorek została poczyniona rezerwacja:

http://www.pensionspindl.cz/en/index.html

Cena 390 kc z dobę od osoby ze śniadaniem (przy czym 7 letni Jaś mieszkał za darmochę). Jak jest śnieg to ze Św Piotra można na nartach dojechać. Polecam. Zwłaszcza, że właścicielka bardzo miła szczególnie dla dziecka.

Piątek rano na Niedźwiedzia.

Tak się umówiliśmy z Soczkami i z Niko130. Ja wjechałem wcześniej z Jankiem. I tu tragedia. Jak brzdąc zobaczył tą zawieruchę na górze i brak widoczności:frown::. Ja sam byłem zdezorientowany, a co tu taki maluch, który takie zjawisko widział pierwszy raz w życiu. Jeszcze telefon od Soczka, że Niedźwiedź wyłączają. No powiem wam, że ciężko było ze sparaliżowanym ze strachu dzieckiem zjechać na dół - pomimo tego, że nachylenie trasy to dla niego pikuś. Jaś wylądował w końcu zniechęcony w pensjonacie.

Na Św Piotrze i Hromowce też wieje, ale trochę znośniej. Pojeździłem z Soczkami i Niko jakieś 2 h.

Jazda z Niko dla takiego jak ja była jak objawienie. Wielki szacunek dla umiejętności i sprawności. Podziękowania za otwarcie nowych drzwi i wskazanie kierunku. Niesamowite tzw "oko" i skuteczność eliminowania błędów. Pomimo tego, że to były niby tylko dwie godziny jazdy - mogę powiedzieć śmiało, że to były aż dwie godziny. Dziękuję za spotkanie, za pomoc i pozdrawiam.

Drugi dzień chyba jeden albo dwa razy z familią Soczków udało mi się zjechać. Później trochę z Jankiem. Później próbowałem popracować na zmianę nad siostrą i szwagrem. Oczywiście pogoda tego dnia również nas nie rozpieszczała. Full zima z wiatrem i zamiecią z niewielkimi przerwami.

Niedziela rano to tak dla zaliczenia. Już po spakowaniu, wykupiliśmy po 4 zjazdy, z czego Jan zjechał raz i zrobiło mu się zimno w nogi. No ale jak się wcześniej udaje śnieżnego bałwana kulającego się w zaspach to nie ma siły, żeby w buty nie napchał sobie śniegu. Na koniec niemiła niespodzianka. Nie zwracają kasy za niewykorzystane pojedyncze zjazdy - pod tym względem cywilizacja jeszcze tu nie dotarła.

Podsumowując. Ośrodek bardzo mi się podoba. Jest gdzie pojeździć. Nawet jak się stoi 10 min do krzesła to jest do przyjęcia bo długość tras to rekompensuje. Biorąc pod uwagę to, że podróż do Szpindla zajmuje mi zaledwie 7 godzin, na trzydniowy wyjazd chętnie piszę się jeszcze nieraz. Tylko, żeby pogoda była tam trochę łaskawsza.

Jazdę Janka opiszę w wątku "Szkolenie maluchów".

Jeszcze raz dzięki za spotkanie i wspólne nartowanie dla Niko130 i dla całej wesołej gromadki Soczków.

Pozdrawiam.

Edytowane przez lokiec3
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie w sobotę na początku Medviedin był zamknięty ale w połowie dnia otworzyli, ale całą sobotę poświeciłem na poznawaniu tras na sw.Piotrze i Hromowce.

W niedziele Medviedin był otwarty wiec od rana z żoną korzystaliśmy w tego własnie ośrodka. Na samej górze mocno wiało i widoczność tez ograniczona ale było ok. Z trasami Miedviedina sie

zapoznalismy co przyda sie przed wyjazdem w czasie ferii z noclegiem w Hornych Misećkach.

ps. niebieska 13b na końcu łączy sie z czerwoną 12a którą dojeżdza sie do dolnego wyciągu. Niebieska spodobała sie żonie, ale trzeba miec kijki bo jest jedno takie wypłaszczenie że trzeba dobrze sie namachać :) Ogólnie z pierwszego pobytu w Szpindlerowym jestesmy bardzo zadowoleni.

lokiec3 to przez weekend mieszkalismy za ścianą :)....my bylismy z żoną w pensjonacie U Komarku,te dwa budynki są ze sobą połączone. Szkoda że wcześniej nie wiedzialem,tez bym poprosił Niko130 zeby "rzucił okiem" na moje poczynania na stoku....może innym razem. pzdr

Edytowane przez iron74
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 year later...
Dniówka chyba 300koron ale na kamerkach temperatury średnio +10 sam chętnie bym skoczył ale w błocie jeździć to chyba nie ma sensu

Ceny raczej mnie nie interesuja :smile: chodzi tylko o warunki.

Mialem jutro leciec na Stubai, ale kolega nie stety dzis dal mi odpowiedz ze on nie da rady :frown::

Napalilem sie na wyjazd, a teraz siedze przed kompem i mnie roznosi wewnetrznie, bo nie wiem co zrobic ? Leciec sam na Stubai jutro, czy moze jechac na Szpindla, czy do Norwegi do Trysil :sad:

Do Szpindla mam z niemiec 660 a do Trysil 700+ bez zadnych promow ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chętnie bym pojechał do Trysil ze.Jeszcze mnie tam nie było :tongue:

Witam z wiosennym pozdrowieniem-Trisil polecam miałem przyjemność poszaleć na tamtejszych stokach w tamtym roku,a w tym byłem już w innej super miejscowości HEMSEDAL,a kolega ktury tam mieszka nawet zaliczył zawody masters w Lilehamer -kraj:cheerful: na narty super:sorrow:i mogę tylko koledze pozazdrościć że mieszka w tym kraju bo nartki sątam ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny raczej mnie nie interesuja :smile: chodzi tylko o warunki.

Mialem jutro leciec na Stubai, ale kolega nie stety dzis dal mi odpowiedz ze on nie da rady :frown::

Napalilem sie na wyjazd, a teraz siedze przed kompem i mnie roznosi wewnetrznie, bo nie wiem co zrobic ? Leciec sam na Stubai jutro, czy moze jechac na Szpindla, czy do Norwegi do Trysil :sad:

Do Szpindla mam z niemiec 660 a do Trysil 700+ bez zadnych promow ...

A to kolega ze SZWECJI co polemizował na temat narciarstwa Norweskiego ze mną w stycz:eek:niu i co....?Jednak coś tam ciągnie:shocked:Powiem szczerze że mógbym tam jeżdzić częściej na narty ale praca nie pozwala a narki są porównywalne z austrią-ceny też:stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

W piątek chodził Miedvedin i Horni Misecky Warunki całkiem dobre. Śniegu ok. 40 cm, od południa na stromszych fragmentach trasy nieco małych muld i przetarć. Górne orczyki i trasy wzdłuż nich bardzo dobrze przygotowane, płaskie i równe. Niebieskiej trasy nie sprawdziłem. Czarna w dobrym stanie, mało uczęszczana. Tam gdzie słońce to miękko, w cieniu trochę zlodowaceń.

No i na koniec wisienka na torcie - całodzienny karnet za 50 koron.:biggrin:

Edytowane przez W.W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...