Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

JC

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 year later...

Jeszcze raz proszę o trzymanie się tematu wątku, w którym piszemy! Ułatwi to odnalezienie się dla innych forumowiczów po czasie.

Informuję, że jeżeli stwierdzę, że wypowiedzi odbiegające od głównego tematu wątku będą usuwane!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
Jeszcze raz proszę o trzymanie się tematu wątku, w którym piszemy! Ułatwi to odnalezienie się dla innych forumowiczów po czasie.

Informuję, że jeżeli stwierdzę, że wypowiedzi odbiegające od głównego tematu wątku będą usuwane!!!

Jeszcze raz przypominam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years later...
  • JC changed the title to Piszemy na temat

Ja się mniej więcej zgadzam ze @Spiochu

Lekkie off-topy które trzymają się generalnie głównego tematu wg mnie są OK. Tak jest np. w temacie "1x11-za-i-przeciw". Było o przerzutkach, przeszło na pedały i sztyce.  Dzięki temu rozmowa się toczy.

 

Natomiast są też off-topy ciężkie, przykładowo "polska nowe inwestycje". Koledzy z tym bonobo to już pojechali ostro. I tu są dwa rozwiązania, które można wdrażać:

  • ciąć posty
  • wydzielić nowy wątek

To wymaga niestety pracy. Forum żeby się dobrze kręciło, wymaga pielęgnacji.

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JC chyba chciałby, żeby na forum codziennie dodawany był tylko jeden post, oczywiście długi i merytoryczny niczym artykuł w przyzwoitym czasopiśmie, najlepiej opatrzony ładnymi zdjęciami i dobrze dobranymi tagami by treści się łatwo znajdowało przez google.

Tylko czytać, nie trzeba moderować, ale tak się nie da. :)

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, MarioJ napisał:

Ja się mniej więcej zgadzam ze @Spiochu

Lekkie off-topy które trzymają się generalnie głównego tematu wg mnie są OK. Tak jest np. w temacie "1x11-za-i-przeciw". Było o przerzutkach, przeszło na pedały i sztyce.  Dzięki temu rozmowa się toczy.

 

Natomiast są też off-topy ciężkie, przykładowo "polska nowe inwestycje". Koledzy z tym bonobo to już pojechali ostro. I tu są dwa rozwiązania, które można wdrażać:

  • ciąć posty
  • wydzielić nowy wątek

To wymaga niestety pracy. Forum żeby się dobrze kręciło, wymaga pielęgnacji.

 

 

 

23 godziny temu, Spiochu napisał:

Jak Cie nie ma dyskusje sa znacznie ciekawsze. Fora zyja off-topiciem, nie wiem czemu koniecznie chcesz z tym walczyc?

Co ciekawe, nawet nikt sie specjalnie nie wyzywal. Prawie same kulturalne dyskusje.

Pamiętam jeden z moich wpisów w wątku W oparach minimalizmu. - skitury na lekko gdzie wstawiłem post o skiturach "nie mieszczących się wagowo" w temacie i... 
Od razu dostałem od jednego z Was  "czerwońca"!

Czyli jak Wam zależy, to będziecie pilnować tematyki wątku! Czy się mylę? Nie mam nic do offtopów, jeżeli na chwilę odbiegają od głównego tematu, ale tez go wzbogacają. Natomiast robienie dziadostwa jak w wątku o Inwestycjach sprawia, że forum robi się bezwartościowe. A do tego nie chcę dopuścić. 

Każdy z Was wie, jak założyć nowy temat. Są wydzielone sekcje, gdzie można rozmawiać na każdy temat (zgodny z regulaminem forum) i jak pokazaliście potraficie to robić. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, JC napisał:

 

 

Pamiętam jeden z moich wpisów w wątku W oparach minimalizmu. - skitury na lekko gdzie wstawiłem post o skiturach "nie mieszczących się wagowo" w temacie i... 
Od razu dostałem od jednego z Was  "czerwońca"!

Czyli jak Wam zależy, to będziecie pilnować tematyki wątku! Czy się mylę? Nie mam nic do offtopów, jeżeli na chwilę odbiegają od głównego tematu, ale tez go wzbogacają. Natomiast robienie dziadostwa jak w wątku o Inwestycjach sprawia, że forum robi się bezwartościowe. A do tego nie chcę dopuścić. 

Każdy z Was wie, jak założyć nowy temat. Są wydzielone sekcje, gdzie można rozmawiać na każdy temat (zgodny z regulaminem forum) i jak pokazaliście potraficie to robić. 

Mi wycieli w tymże wątku wpis, choć waga Nanga Parbat i tlt 7 pasowała. Tam działali działacze o których Jerome K Jerome pisał że oczekują od rzeki by zakręcala pod kątem prostym. Myślenie lateralne jest im ideologicznie obce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Gerald napisał:

Ale może być jeszcze ciekawiej.

To może ktoś zaproponuje temat? Wujot? Pomożecie? Musi w temacie być słowo perwersja... czy perswazja?

PS co do hitu Kizo to panna była... stąd szerokie... plecy, nie jak ta u Maty.

Edytowane przez sstar
Edit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, JC napisał:

 

 

Pamiętam jeden z moich wpisów w wątku W oparach minimalizmu. - skitury na lekko gdzie wstawiłem post o skiturach "nie mieszczących się wagowo" w temacie i... 
Od razu dostałem od jednego z Was  "czerwońca"!

Czyli jak Wam zależy, to będziecie pilnować tematyki wątku! Czy się mylę? Nie mam nic do offtopów, jeżeli na chwilę odbiegają od głównego tematu, ale tez go wzbogacają. Natomiast robienie dziadostwa jak w wątku o Inwestycjach sprawia, że forum robi się bezwartościowe. A do tego nie chcę dopuścić. 

Zdecydowanie się mylisz. Sytuacja nijak nie jest symetryczna. Jeżeli postulowaliśmy, że coś zaśmieca wątek a Ty to uznałeś (i usunąłeś) to znaczy, że tak było (bo przyznałeś nam rację). A jak nie usunąłeś, to zostałeś z tym czerwońcem. I tyle.

Natomiast ja wczoraj pogłębiłem taksonomię offtopów stworzoną przez MarioJ (przypomnę, dla niezorientowanych, o offtopy perwersyjne) i mój świetlany wkład w nauki społeczne całkowicie zniknął )-: . Trzeba było wlepić mi czerwońca! Wtedy byłoby symetrycznie.

Dodam też, że usunąłeś istotne wątki o polskim hip-pop a także kultowym podkładzie do Reksia. W ten sposób pozbawiłeś przyszłych antropologów kultury ważnych źródeł dotyczących zainteresowań ludzi z trzeciej dekady trzeciego milenium. Bo bez wątpienia SO może być doskonałym materiałem badawczym do takich pogłębionych analiz (dotyczących na przykład rodzaju i poziomu dyskursów społecznych prowadzonych przy pomocy powstałych narzędzia komunikacji internetowej).Pamiętaj jednak, że rzetelny materiał badawczy nie może być manipulowany!

 

pozdro

Wiesiek   

Edytowane przez Wujot
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wujot napisał:

Zdecydowanie się mylisz. Sytuacja nijak nie jest symetryczna. Jeżeli postulowaliśmy, że coś zaśmieca wątek a Ty to uznałeś (i usunąłeś) to znaczy, że tak było (bo przyznałeś nam rację). A jak nie usunąłeś, to zostałeś z tym czerwońcem. I tyle.

Natomiast ja wczoraj pogłębiłem taksonomię offtopów stworzoną przez MarioJ (przypomnę, dla niezorientowanych, o offtopy perwersyjne) i mój świetlany wkład w nauki społeczne całkowicie zniknął )-: . Trzeba było wlepić mi czerwońca! Wtedy byłoby symetrycznie.

Dodam też, że usunąłeś istotne wątki o polskim hip-pop a także kultowym podkładzie do Reksia. W ten sposób pozbawiłeś przyszłych antropologów kultury ważnych źródeł dotyczących zainteresowań ludzi z trzeciej dekady trzeciego milenium. Bo bez wątpienia SO może być doskonałym materiałem badawczym do takich pogłębionych analiz (dotyczących na przykład rodzaju i poziomu dyskursów społecznych prowadzonych przy pomocy powstałych narzędzia komunikacji internetowej).Pamiętaj jednak, że rzetelny materiał badawczy nie może być manipulowany!

 

pozdro

Wiesiek   

Nie tylko nacjonalistyczny Reksio ucierpiał, ale także międzynarodowy delfin Um!
A co do hip-popu to skasowano sportsmenkę Monike Chmielecka, która u Kizo...
Wybitna w pływaniu, prawie jak Wujot. Mario może tylko pomarzyć o jej karierze.

F3E12044-1C12-4BD2-8F4E-2554E289B178.jpeg

Edytowane przez sstar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pamiętam jeden z moich wpisów w wątku W oparach minimalizmu. - skitury na lekko gdzie wstawiłem post o skiturach "nie mieszczących się wagowo" w temacie i... 
Od razu dostałem od jednego z Was  "czerwońca"!

Niech przyzna się ten, kto dał wtedy czerwońca i nieomal doprowadził do zniszczenia forum! :D

P.S. Szukałem winnego, ale post chyba już nie istnieje, albo źle szukałem.

Edytowane przez Ziemowit
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Ziemowit napisał:

Niech przyzna się ten, kto dał wtedy czerwońca i nieomal doprowadził do zniszczenia forum! :D

P.S. Szukałem winnego, ale post chyba już nie istnieje, albo źle szukałem.

Skrytym forumowożercom mówimy stanowcze nie!

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, JC napisał:

 

 

Pamiętam jeden z moich wpisów w wątku W oparach minimalizmu. - skitury na lekko gdzie wstawiłem post o skiturach "nie mieszczących się wagowo" w temacie i... 
Od razu dostałem od jednego z Was  "czerwońca"!

Czyli jak Wam zależy, to będziecie pilnować tematyki wątku! Czy się mylę? Nie mam nic do offtopów, jeżeli na chwilę odbiegają od głównego tematu, ale tez go wzbogacają. Natomiast robienie dziadostwa jak w wątku o Inwestycjach sprawia, że forum robi się bezwartościowe. A do tego nie chcę dopuścić. 

Każdy z Was wie, jak założyć nowy temat. Są wydzielone sekcje, gdzie można rozmawiać na każdy temat (zgodny z regulaminem forum) i jak pokazaliście potraficie to robić. 

To ja dałem czerwone, co prawie mi się nie zdarza.

Nie chodziło o sam off-topic. Gdybyś napisał o dupie marynie to pewnie bym to zignorował.

Choć to wątek bardzo techniczny, w którym akurat warto, by nie było dużo off-topiców.

Natomiast wrzucanie produktów z innych kategorii wagowych, całkowicie zlikwiduje ten  wątek. Użytkownicy muszą widzieć granicę, między tym co lekkie a normalne lub nawet ciężkie. 

  • Thanks 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Spiochu napisał:

Natomiast wrzucanie produktów z innych kategorii wagowych, całkowicie zlikwiduje ten  wątek. Użytkownicy muszą widzieć granicę, między tym co lekkie a normalne lub nawet ciężkie. 

Bez sensu trochę. Abstrahując od  od tematu który niejako definiuje zawartość ale wydaje mi się ze i tak funkcjonalność nawet w takim wątku powinna być na miejscu pierwszym - ale to wasz prywatny wątek .."bez kija nie podchodź" jak widać.. 😆...

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Lexi napisał:

Bez sensu trochę. Abstrahując od  od tematu który niejako definiuje zawartość ale wydaje mi się ze i tak funkcjonalność nawet w takim wątku powinna być na miejscu pierwszym - ale to wasz prywatny wątek .."bez kija nie podchodź" jak widać.. 😆...

 

Ta. Najlepiej by było, aby napisać w takim wątku wydawałoby się stosowne pozwolenie. A kazdy wpis stosowne gremium ważyłoby. Niektórym myli się forum z encyklopedia, ew. przeceniają wartość swoich wpisów, ale to już problem ego i to nie alter. Słabizna.

Edytowane przez sstar
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sstar napisał:

. Najlepiej by było, aby napisać w takim wątku wydawałoby się stosowne pozwolenie. A kazdy wpis stosowne gremium ważyłoby. Niektórym myli się forum z encyklopedia, ew. przeceniają wartość swoich wpisów, ale to już problem ego i to nie alter. Słabizna.

Moim zdaniem to co piszesz, jest przejawem braku koleżeństwa i właśnie egoizmu. 

Po to jest możliwość pisania nowych wątków, że jak chcesz o czymś napisać to robisz nowy wątek. A pisanie nie na temat w dobrym wątku jest przejawem braku szacunku wobec innych, szczególnie wobec tych którzy angażują tam całe swoje serce i rozum.

I całkowicie abstrahuje od tego co kiedyś nas podzieliło. A można powiedzieć że nawiązuję do tego co napisał Spiochu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lexi napisał:

Bez sensu trochę. Abstrahując od  od tematu który niejako definiuje zawartość ale wydaje mi się ze i tak funkcjonalność nawet w takim wątku powinna być na miejscu pierwszym - ale to wasz prywatny wątek .."bez kija nie podchodź" jak widać.. 😆...

 

Minimalizm to bardzo specyficzny temat. Ludzie mają naturalną tendencję do zwiększania liczby rzeczy, czy przydatnych bajerów, wzmocnień itd. Trzeba się bardzo pilnować, żeby ten minimalizm utrzymać. Stąd takie radykalne podejście.

Przykładowo, jeśli kurtki membranowe mają wagę w zakresie 100g-1000g to ten minimalizm jest w zakresie powiedzmy 100-200g. Kurtka ważąca 300g, choć dla większości dalej lekka to już nie jest żaden minimalizm (musi mieć wyraźnie istotne zalety, żeby ją zaakceptować). Natomiast taka o wadze 500g to nawet nie jest warta rozważania.

 

BTW. Na forum backpackinglight mają ciekawy podział, gdzie zaczyna się minimalizm.

Waga sprzętu do turystyki bez jedzenia i wody (z plecakiem, ciuchami, kuchnią, namiotem, śpiworem, wszystkimi dodatkami itd.):

Traditional - powyżej 20 funtów (ok. 9kg)

Light - poniżej 20 funtów (ok. 9kg)

UL - poniżej 10 funtów (ok. 4,5kg)

SUL - poniżej 5 funtów (ok. 2.25kg)

Edytowane przez Spiochu
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MarioJ napisał:

Moim zdaniem to co piszesz, jest przejawem braku koleżeństwa i właśnie egoizmu. 

Po to jest możliwość pisania nowych wątków, że jak chcesz o czymś napisać to robisz nowy wątek. A pisanie nie na temat w dobrym wątku jest przejawem braku szacunku wobec innych, szczególnie wobec tych którzy angażują tam całe swoje serce i rozum.

I całkowicie abstrahuje od tego co kiedyś nas podzieliło. A można powiedzieć że nawiązuję do tego co napisał Spiochu. 

 

Brakiem szacunku jest wycinanie innych.

To, ze ktoś wpisuje się w dany wątek jest jego decyzją, chęcią ubogacenia tego wątku swoją obserwacja, wizja, doświadczeniem. Może głupim, może ułomnym.

Nie kazdy zakłada nowe wątki z różnych przyczyn co tez można uszanować.

Oczekujesz, ze twoja wizja, zrozumienie jest jedynie słuszne, a innym pozostaje to łykać jak pelikan.

Świat to różnorodność, myślenie bywa rozne...

Mylisz wątek z własnym ogródkiem.

Jakbys miał swoje forum to mógłbyś tam sobie uchwalić dowolny regulamin.

Pisałem na trzech forach, nigdzie nie spotkałem się z takimi reakcjami na wpis o 1 gram za ciężki, wg własnej wagi oceniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...