Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki na Chopoku


andrzej67

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
Z tego co pamiętam to pod sam Chopok nie da rady podjechać, jeśli nie mieszkasz w Demonowej lub okolicach.

Bynajmniej tak było kiedyś, może teraz sie zmieniło byłem tam 4 lata temu.

Wjazd do Demanowej Doliny był tylko za okazaniem przepustki :)

Byłem tydzień przed świętami i żadnej przepustki nie potrzebowałem.Dojechałem na parking nr 1,czyli pod samą nową gondolkę,dostępny był też parking nr 2 pod krzesłem czteroosobowym.Można było też parkować pod samym Zahradky (parking nr 3),ale tam był już tłok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Zdecydowanie najlepiej parkować na P2. Nie trzeba nosić nart jak na zahradkach. Dobrze też parkuje się na P1 przy gondolach.

Parkowanie na P2 wyjazd krzesłem 4 os z biela put do jasna, później zjazd bezpośrednio na krzesło 4 os z jasnej na lukovą i już jesteś na górze, później na pierwszy raz najlepiej zjeżdżać na zahradki.

Parkowanie na P1 najlepiej wjechać gondolami żeby nie nosić nart, później zjazd na dół, i po prawej stronie za barami jest krzesło 4 os. z oputne na lukovą.

P3 jest jedynym płatnym parkingiem, nie warto tam stawać.

Pozdr

Przemek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem wybredny, nie sugeruj się moim zdaniem Pinio46. Nie lubię jak ktoś pisze że warunki są dobre, a po stoku walają się minerały, jest nierówno itp. Byłem dziś w Szczyrku, przyznaję iż nie jeździłem, ale widziałem z bliska np Golgotę. Powiem tak, jeśli jeszcze parę dni posypie, a ratraki zrobią swoje, będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem wybredny, nie sugeruj się moim zdaniem Pinio46. Nie lubię jak ktoś pisze że warunki są dobre, a po stoku walają się minerały, jest nierówno itp. Byłem dziś w Szczyrku, przyznaję iż nie jeździłem, ale widziałem z bliska np Golgotę. Powiem tak, jeśli jeszcze parę dni posypie, a ratraki zrobią swoje, będzie dobrze.

tak badam rynek gdzie jechać :D ponieważ wybieramy się z małżonką rano w sobotę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawitałem dziś pierwszy raz na deskach na Chopoku.

Dojazd przez Korbielów i Zuberec, około 2h45m. Droga okej, miejscami w wyższych partiach utrzymana na biało, więc można się było poślizgać autkiem, to lubię.

Na miejscu, zatrzymani przez parkingowców przy P3, wymykamy się mimo zapewnień iż na górze brak miejsc, a kto wjedzie czeka na niego policja. Zgodnie z radami szanownych kolegów pomknęliśmy jednak do góry i bardzo dobrze. Miejsca się znalazły, darmowe, a od gondolki dzieliły nas jedynie schody.

Do 11 ludzi mało, przynajmniej na trasie przy gondolce z Otupne. Po przedostaniu się na Zahradki, na dole trzeba było odstać w kolejce 5-10min, bez tragedii. No i najważniejsze, warunki. Otóż warunki bardzo dobre, śnieg świetnie trzymający. Tak było na większości głównych tras które były otwarte. Dojazdówki różnie, czasem mało śniegu, czasem lód, ale to miejsca które pokonywało się w chwilę także na ogólną ocenę nie wpływają. Zaliczyłem również świetny freeride oznaczony na mapce trupią czachą :-)

Generlanie miejsce przypomina małe alpy, trasy przygotowane, obsługa miła, infrastruktura nowoczesna.

Jedynym mankamentem jest czas dojazdu z BB, ale można raz na jakiś czas przeżyć. Miejsce jak dla mnie warte odwiedzenia.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chopok

Cześć, z tego co piszesz jesteś albo byłeś na Chopoku. Byłem tam rok temu tylko na jeden dzień no i doszedłem do wniosku, że nie ma lepszych warunków blisko Polski. Mam pytanko o ceny karnetów na stronie podają tylko ceny za dzień lub kilka dni ale jak byłem rok temu były tam karnety od 12.00 czy 13.30 możesz mi napisać ile kosztują ? Jeśli by Tobie to ni sprawiło problemu to jeszcze całodniowe na 5 dni. Z góry dziękuję i pozdrawiam. Miłego szusowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, z tego co piszesz jesteś albo byłeś na Chopoku. Byłem tam rok temu tylko na jeden dzień no i doszedłem do wniosku, że nie ma lepszych warunków blisko Polski. Mam pytanko o ceny karnetów na stronie podają tylko ceny za dzień lub kilka dni ale jak byłem rok temu były tam karnety od 12.00 czy 13.30 możesz mi napisać ile kosztują ? Jeśli by Tobie to ni sprawiło problemu to jeszcze całodniowe na 5 dni. Z góry dziękuję i pozdrawiam. Miłego szusowania...

Jeśli dobrze rozumiem (byłem przed świętami i wziąłem broszurkę) od 12.00 na cały Chopok:

24.12 - 8.1. = 27e

9.01. - 9.04 = 25e

0d 10.04 = 19e

od godz. 13.30 odpowiednio:

23e

21e

16e

Na jedną stronę od 12.00 odpowiednio:

23e

22e

18e

Na jedną stronę po 13.30 odpowiednio:

19e

18e

15e

:smile:

Edytowane przez johnny_narciarz
Błąd w cenniku - napisałem "do" zamiast "od" - sorry!
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie jak w cenniku tutaj: http://www.jasna.sk/cenniki/skipassy/skipass-chopok/pl/zima/Nie ma skipassów do określonej godziny, lub na określoną ilość godzin.Można kupić jedynie na cały dzień, koszt obecnie to 33euro. Dopłacając 5euro (czyli 38e w sumie) można zakupić skipass, który zwracając do 2 godzin od zakupu, otrzymujemy z powrotem 14euro, lub zwracając do 4 godzin, otrzymujemy 10euro. Ceny i zwroty nie uwzględniają oczywiście kaucji za samą kartę, ale to chyba 2e z tego co pamiętam.Jest też opcja dla śpiochów, od 12 lub 13:30 po 27e i 23e odpowienio.My wzięliśmy te za 38e, z myślą ewentualnego zwrotu po 4godz jazdy, jednak nie udało się bo pojeździliśmy dłużej. Pod kasami okazuje się nie ma potem problemu że sprzedażą, także sprzedałem za 10e skipass na którym kupiec mógł pojeździć jeszcze 1,5godz.Przy tej ilości ludzi, która się tam przewija, spokojnie można zakupić rano skipass za 33e, a potem o każdej porze sprzedać za rozsądną cenę i wszyscy są zadowoleni.. no może prócz kasy ośrodka.. ale sami sobie winni. Zakup skipass'u całodniowego o godzinie 14 to bezsens i zdzierstwo, z kolei alternatywą jest "1 jazda" za 10e, więc tzw handel skipassami pod kasami kwitnie :-)Tak czy siak, jak ktoś zauważył, lepszego miejsca bliżej naszej południowej granicy kraju nie zaznasz :-)Parę fotek mizernej jakości z telefonu, bo jakoś 10kg sprzętu na plecach nie lubię wozić, a z kolei kamerki zostały w domu tym razem:

IMAG0225.jpg

IMAG0226.jpg

IMAG0228.jpg

IMAG0229.jpg

shot_1325926600471.jpg

IMAG0225.jpg.cb2a48b665b637acb733743a4f1a618b.jpg

IMAG0226.jpg.03e824a11e6f32be1a7eb050816144cd.jpg

IMAG0228.jpg.9641b12aec251f27fff1d5ea6db76a87.jpg

IMAG0229.jpg.64b8bda301c3f4310da5d586beeec576.jpg

shot_1325926600471.jpg.c06cd9545768c8da504748c9c6a015a1.jpg

Edytowane przez kemyR
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że trafiłem na wytrawnych narciarzy, którzy byli na nie jednej górce. Skorzystam więc z okazji i spytam jakie miejsca oprócz Chopoka możecie jeszcze polecić dla ludzi jeżdżących 5 sezon ( raz w roku ) bo Bukowina, Białka, Zakopane już odpada z różnych powodów. Pytam o Słowację, Czechy ale również inne miejsca w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Byłem wczoraj na Chopoczku. Warunki wyśmienite, twardo max, ludzi średnio, raczej niewiele. Niektóre wyciągi nie chodziły ze względu na temperaturę, ale wszędzie możną się było dostać. Po raz kolejny stwierdzam że uwielbiam to miejsce i lepsze są jedynie alpy.

Na dodatek obczaiłem wczoraj chyba najszybszą trasę, udało się dojechać na P1 z Bielska w dokładnie 2h20min!

http://maps.google.pl/maps?saddr=Bielsko-Bia%C5%82a&daddr=Glinka,+Ujso%C5%82y+to:Doln%C3%BD+Kub%C3%ADn,+S%C5%82owacja+to:Ru%C5%BComberk,+S%C5%82owacja+to:Dem%C3%A4novsk%C3%A1+Dolina,+Slovensk%C3%A1+republika&hl=pl&ie=UTF8&ll=49.05947,19.476013&spn=0.470635,0.883026&sll=43.659924,25.202637&sspn=8.311904,14.128418&geocode=Fak6-AId0M4iASl7UIDdY58WRzGn40_6h_URaA%3BFUi88gIdQGIkASlN09VSHzQURzHR0V097swFYw%3BFcDe7gIdiGwmASlvwakwpLEVRzHACJfG0fcABA%3BFRTu7AId15wmASlvu6rhGggVRzEQEJfG0fcABA%3BFVM_6wIdPscqASmd9sOmB3YVRzEADZfG0fcABA&oq=demano&mra=ls&t=h&z=10

PS. Miejscowość Novot, godzina 0715, termometr w samochodzie pokazywał -38stopni!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki śniegowe na Chopoku bardzo dobre tylko ostatnie dni strasznie zimno i duża wilgotność(karnety sprzedaliśmy po 3 dniach).Nawet młodzież wymiękała.Teraz ma się trochę ocieplić, więc powinno być ok.

Robi się niestety z roku na rok coraz drożej i Słowacy zaczynają kombinować z robieniem nas w balona.Karnet 6 dni normalnie kosztuje 166 euro mieliśmy mieć 30% zniżki, więc powinniśmy zapłacić 116, a pani w kasie mówi 132 i kropka.Do Tatralandi 30% zniżki-tylko,że przy drugiej wizycie( pierwsza 15%), kręgielnia-15%, w rzeczywistości struganie wariata i 0 zniżki.Za to roboczogodzina w autoserwisie 20 euro.Zmienia się niestety na gorsze.

Na szczęście infrastruktura na stokach idzie w dobrym kierunku.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki śniegowe na Chopoku bardzo dobre tylko ostatnie dni strasznie zimno i duża wilgotność(karnety sprzedaliśmy po 3 dniach).Nawet młodzież wymiękała.Teraz ma się trochę ocieplić, więc powinno być ok.

Robi się niestety z roku na rok coraz drożej i Słowacy zaczynają kombinować z robieniem nas w balona.Karnet 6 dni normalnie kosztuje 166 euro mieliśmy mieć 30% zniżki, więc powinniśmy zapłacić 116, a pani w kasie mówi 132 i kropka.Do Tatralandi 30% zniżki-tylko,że przy drugiej wizycie( pierwsza 15%), kręgielnia-15%, w rzeczywistości struganie wariata i 0 zniżki.Za to roboczogodzina w autoserwisie 20 euro.Zmienia się niestety na gorsze.

Na szczęście infrastruktura na stokach idzie w dobrym kierunku.

Ale 30% zniżki od 166e to 127, a nie 116 przecież :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam, moja relacja z chopoka:

Pewnie wielu powie że bardzo subiektywna, ale najpierw się tam wybierzcie w tym sezonie i sobie skipass z góry na 5 dni z nastawieniem że jeśli karnet objemuje też strbskie pleso i tatrzańską łomnicę to na pewno sie wyjeździcie solidnie po ekstra trasach.

Z ostatnich dni, moja druga wizyta na chopoku i bardzo mieszane uczucia, wynika to przede wszystkim z tego, że kosmiczne ilości ludzi pojawiających się codziennie na stoku są nie proporcjonalne do

infrastruktury jaka jest na chopoku i do częściowo też do ilości tras.Spore kolejki przy krzesełkach, ale dopiero w samych Zahradkach kolejki do 2 6-os kanap są wręcz monstrualne. Do tego chopok jest wyjątkowo wrażliwy na pogode - silny wiatr ( a przecież nie jest to trzytysięcznik na środku pustyni tylko dwutysięcznik w dolinie ) i średnio 7 dni w miesiącu zamknięte są 2 4os krzesełka na Lukovą oraz gondolka Grand Jet co skutkuje jeszcze większymi kolejkami na Zahradkach a co gorsza cała masa ludzi jeździ wtedy po czterech 2km trasach co skutkuje tym, że po 3 godzinach są one tak wyjeżdzone jak normalnie wyglądają przy zamknięciu wyciągów. Do tego dochodzi bardzo nieuprzejma i leniwa obsługa wyciągów. Nikomu nawet łaskawie nie chciało się posypać sniegiem ( łopatami ) zjazdów z kanap gdzie było MEGA OBLODZENIE i bez przerwy ludzie w braku kontroli najeżdzali na siebie i gleby w miejscu gdzie za chwile zjeżdzali następni narciarze. Reasumując na 5 dni skipassu 2 wypadły całkowicie z powodu wiatru gdyż stały nie tylko wyciągi na Chopoku ale też na Stbksim Plesie i na Tatrz Łomnicy ( chociaż akurat tam infrastruktura wyciągów na ten moment woła o pomste do nieba) no chyba. Oczywiście w tych dwóch dniach kiedy wiatr Słowacy chętnie sprzedawali skipassy po NORMALNEJ CENIE kiedy działało tylko jedno krzesełko i jazda wyglądała w ten sposób, że w kolejce stało się 20 minut potem zjazd trasą gdzie po godzinie był tylko lód a po 2 godzinach muldy + lód ( z relacji ludzi schodzących ze stoku ). Do tego o 7.45 około codziennie rano na stronie podają info co jest otwarte z wyciągów i tras a co nie, przyjeżdzasz na miejsce i się okazuje, że połowa z tego już nieaktualna i chodzi tylko jedno krzesełko, ręce opadają...a można było się wyspać( no ale wiadomo że każdy chce od tej 8.30 zacząc na sztruksiku )

Znacznie lepiej było kiedy bylem na chopoku w styczniu gdyż było po prostu mniej ludzi, nie przeszkadzał nawet 10-15 st mróz, nawet lepiej gdyż trasy były szybsze i twarde przez dłuższy czas, gorzej było z widocznością i przymarzanie na krzesełku, ale liczy się trasa i jazda.

Południowa strona chopoka na ten moment jest nic nie warta gdyż nie ma tam infrastruktury oprócz starych orczyków i 1 krzesełka, do tego leży tam 3 metry śniegu więc zagrożenie lawinowe jest cały czas bardzo znaczne. W ogóle trudno bylo się przedostać na południową stronę gdyż wymagało to bycia jednym z pierwszych osób rano na stoku bo po 15-30 minutach robiła się ogromna kolejka chętnych do jedynego zaledwie 40 letniego krzesełka 2 osobowego którym można bylo dostac się na Konsky Grun ( 1843 m npm ) i potem dalej orczykiem na szczyt Chopoka. Dodam że przepustowośc tego krzesełka to kosmiczne 900os/h czemu nie trudno się dziwić patrząc na datę konstrukcji.

W kolejnym sezonie mają otworzyć funitel Doppelmayr z priehyby na szczyt Chopoka ( co jest już potwierdzone i budowa już jest w trakcie co widać po dźwigu na stoku ) o przepustowości 2400 os/h co wreszcie pozwoli korzystać z całej pólnocnej strony no i dostać się na południe z tym, że tak jak wyżej napisałem wiele rarytasów tam nie będzie. Na mapce chopoka na ich stronie oficjalnej i na liftword oraz na ulotkach z mapą które byly na stoku są informacje, że w kolejnym sezonie na południowej stronie ma być też 8os. gondola 2400os/h Kosodrevina-Chopok. Ale ta druga kolejka jest nie potwierdzona i nie wiadomo do końca czy rzeczywiście uda się ją otworzyć a był by to OGROMNY krok na przód dla tego ośrodka jeśli już za rok udalo by się połaczyc południe z pólnocą.

Myśle, że ta druga gondolka to tylko kwestia kasy a więc powinno sie to im udać patrząc ile jeleni przyjeżdza do doliny i zostawia kasę za skipassy.

Reasumując wg mnie strasznie przesadzone są te powtarzane zachwyty nad tą stacją. Przykre jest to, że chyba wynikają one z tego że NIGDZIE w Polsce nie ma tak dobrej stacji jak Chopok, z drugiej jednak strony bedąc wiele razy w Austrii ( głównie zillertal ) podobnie jak inni przyzwyczajeni jesteśmy do innego poziomu ośrodka i stąd ten zawód, na ten moment każde porównanie Chopoka do jakiegokolwiek większego ośrodka w Austrii,Włoszech czy Francji jest po prostu żałosne i nie na miejscu. Być może jeśli za rok oddadzą tą gondolkę na południowej stornie wraz z funitelem na północnej to poprawi się wyraźnie ogólna ocena tego ośrodka ale tylko pod warunkiem, że trasy w najwyższych partiach aż po sam szczyt Chopoka będa idealnie przygotowane na całe tabuny narciarzy, no i po drugie jeśli z powodu tych wyciągów zamierzaja bardzo ostro pujśc w reklame na zasadzie, że teraz to już jest na Chopoku " jak w Alpach" to jeśli doprowadzi to do gwałtownego wzrostu ilości narciarzy w porównaniu z tym sezonem i efekt będzie taki, że sytuacja znacznie nie ulegnie zmianie,a gdy pogoda zamknie górną część Chopoka ta cała masa ludzi wyląduje na 2 kanapach i 4 trasach w Zahradkach i wtedy dopiero będzie ból i zgrzytanie zębów.

Dopiero za parę lat kiedy zbudują kilka kanap i gondolek + naśnieżanie na południowej stronie ten ośrodek będzie można porównywać z alpejskimi. Trzeba jeszcze wziąść pod uwagę że niemożliwe jest że to przypadek, że na płn stronie leży 60-100 cm śniegu a na południowej 300 cm więc pewnie taka tendencja się powtarza co roku i nie wiem jak oni sobie poradzą z tym zagrożeniem lawinowym w kontekście planowych tam wyciągów. Nie wiadomo też jak wygląda kwestia wrażliwości na wiatr południowej strony, czy też jest tak cieżko z tym ja na północnej.

Jeśli są jakieś nieścisłości czy błędy merytoryczne proszę bardziej doświadczonych o zruganie !

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...