Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki na Chopoku


andrzej67

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie , wie ktoś coś może wiecej kiedy odpalą wiecej tras ? Kiedy można będzie zjechać ze szczytu , przy pomocy Funitela? na razie na stronie piszą, że w najbliższy weekend 3 trasy, z czego jedna to usypiająca Biała Put. Ja wybieram sie tam 13-17 grudnia, to zdam relacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie , wie ktoś coś może wiecej kiedy odpalą wiecej tras ? Kiedy można będzie zjechać ze szczytu , przy pomocy Funitela? na razie na stronie piszą, że w najbliższy weekend 3 trasy, z czego jedna to usypiająca Biała Put. Ja wybieram sie tam 13-17 grudnia, to zdam relacje.

szczerze mówiąc to nie wiem na co oni czekają, chciałem tam jechać ( na Chopok ) w czwartek-piatek na 6 dnia ale sorry, bo na 2 trasach przez 6 dni ( wyziebiony na krzeselku na lukovą ) to ja nie zamierzam być i sie wybieram do Zilertallu albo na Kronplatz może ew Ischgl, bo tam jakoś mogli już na ten weekend praktycznie 80% tras otworzyć ,a w Iscglu już pod koniec listopada było otwarcie, a na początku grudnia 95% tras czynnych.

Natomiast na Chopoku...sami widzicie... za karnety nie zwracają to jest małe piwko w porównaniu do tego że oferowali taką promocję skipakiet za 50% ceny w jednym z ich hoteli POD WARUNKIEM, że zdecydujesz sie z góry zapłacić PRZED ostatnim dniem listopada i terminy do wyboru na ten pobyt byly do Świąt tj do 22 grudnia. Rewelacyjna oferta, płacisz z góry przyjeżdzasz i masz 2 trasy otwarte, współczuje tym co sie nacieli na coś takiego bo sam byłem bliski tego , ale na szczęście po rozważeniu na chłodno tego dałem sobie spokój.

Także jeśli ktoś sobie chce pojeździć godnie na Chopoku i nacieszyć się tymi zjazdami to polecam jechać po świętach, ew na sylwestra albo potem w styczniu do 14-ego, bo od 14stego sie zaczynają ferie czyli będzie już pełny sezon narciarski w Polsce czyli ZATRZĘSIENIE LUDZI, przy takiej promocji i nachalnej reklamie wciskanej codziennie na fejsie i nawet w TV przecież były reklamy...

robienie ludziom wody z mózgu, widze, że nawet wybudowanie jeszcze kolejnego funitela nic tam nie da jak nie zmieni się podejście do klienta, no i jeśli jak wynika ze zdjęc oni mają te 6-7 ratraków na cały ośrodek to o czym my tu mówimy ? ( to jest ilość jedynie wystarczająca na przygotowanie trasy z dnia na dzień rozjeżdzonej przez narciarzy )

A co z nasnieżaniem? przecież chwalili się, że mają systemy naśnieżania aż na sam szczyt 2000m npm, więc w czym jest problem ? W Alpach jakoś dali rade naśnieżyć ? Ba w jakich Alpach, nawet u nas ośrodki wczesniej niektóre otwarte np byle tam z całym szacunkiem bałtów ( mały stok blisko Ostrowca i jest 50 cm śniegu ) można ? oczywiście tylko nie z takim podejściem jak w jasnej...

Czyli dzięki tem co wyżej napisałem wyszło na to że nie da rady skoczyć blisko na Słowacje na narty, trzeba dokładać te kilometry i kasę na noclegi drogie i cisnąc w Alpy te 1100-1300 km, no szkoda bo natępny termin wyjazdu na narty to dla mnie koniec stycznia więc w szczycie sezonu na pewno na Chopok nie pojadę i moich szanownych 4 liter na szczyt Chopok nie wywiozę funitelem... ale z drugiej strony czy rzeczywiście jest sens tak żałować tych Słowackich rarytasów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od piątku i soboty mają ruszyć kolejne trasy i można będzie już korzystać z Funitela. Cytat ze Fejsa:

"LYŽOVAČKA V JASNEJ V PLNOM PRÚDE !!!

V Jasnej je v prevádzke 5 zariadení (Biela Púť – Jasná B3, Jasná – Luková B4, Srdiečko – Kosodrevina B6, Krupová I C8, Kosodrevina - Lúčka C10). Od piatku 14. 12. pribudnú ďalšie: 6-sedačková lanovka Záh

radky-Priehyba B2 , v sobotu Záhradky-Rovná Hoľa B1 a Priehyba-Chopok A1 Funitel. Zjazdovky: Pretekárska Priehyba-Záhradky 1. V sobotu pribudne FIS Rovná Hoľa-Záhradky 11, Pretekárska Konský Grúň-Luková 1b. Zjazdovka Pretekárska Chopok-Konský Grúň 1c kvôli obmedzeným podmienkam na vlastné riziko. Ďalšie kilometre budú priebežne pribúdať.

Užite si lyžovačku v Jasnej!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i odpaliłem sezon ! Krótko: śnieg jest, mróz tez, trasa przygotowana też, ale chodziły dzisiaj tylko dwa wyciągi: zachradki-lukova i biela put. A ceny jak za wszystkie wyciągi otwarte. Powaliło ich z tymi cenami, mimo ze facet w kasie na "białej puci" mnie uprzedził ze tylko dwa wyciągi działają, to w cenie nic z tego nie wynikło. Do kitu podejście, wystarczyło jakieś promocje machnąć na początek sezonu i już inne wrażenie by było. MiAłem jeszcze nadzieje, ze chodzi ta nowa kolejka naziemna , żeby z Jasnej na Priehybe sie dostać i zjechać na Zahradky. Z dołu widziałem ze wagonik chodzi, więc myśle ze jest dobrze, córce bardzo sie podobał taki wagonik na szynach. No ale jak sie okazało wagonik jeździ , ale bez pasażerów, ludzie odbijają sie od drzwi...:stupid:. Jutro ma być lepiej, szykuje sie na funitela i wyjazd na Chopok. Co do jazdy - moja córka zadowolona bo na początek sezonu nie zaliczyła żadnej gleby :biggrin: Mimo pewnych przeciwności początek sezonu zaliczamy do udanych !

Edytowane przez dembus
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliwowica bez psa przewodnika ich tylko ratuje.... Miało być lepiej a było do dupy do kwadratu. Numer jest taki ze Słowacy sprzedają karnety po normalnych cenach, po czym z "Białej puci" nie można sie dostać nigdzie wiecej , tylko na jednej niebieskiej trasce kiblujesz. I tak będzie zawsze jak bedzie wiało (a dzisiaj wiało). Na kij te inwestycje ....nie ma żadnego połączenia na trasy i wyciągi wyżej, co woła o pomstę do nieba. Ja siedze w hotelu przy "Białej Puci", bo miało być bliżej do trasy. Funitel owszem chodził i co z tego jak można go tylko z daleka pooglądać. No zajebisty jest normalnie... Auto zasypało w nocy. Pomyślałem, dobra, to zjedziemy skibusem na Zahradky a tu kolejna dupa , Pan w żółtym kubraczu oświecił mnie, że nie ma takowych, bo jeżdżą dopiero od 20.12. Nawet Słowacy mieli niezły wkurw na stan rzeczy. Przy kasie w Jasnej zadyma w związku z sytuacją . No ale nic, pozostało zapieprzać pod górę na Priehyb'ę centralnie po trasie nr 2, co w moim wieku grozi zawałem lub przecinka *w lesie. Wybrałem przecinkę, żeby dostać sie na czerwoną na Zachradki i nie umrzeć po drodze ( na Zahradkach dwie trasy czerwone i dwa wyciągi otwarte). Tą przecinką kiedyś zjeżdżałem w dół i za cholerę nie pamiętałem jak była długa, ale na szczęście motywacji nam niebrakło. Co ważniejsze to na koniec 7-latka mnie dopingowała! (Jula, tatuś jest DUMNY!!!). Ogólnie dzieciaki nie lubią nudy a sytuacja sprzyjała nowym zachowaniom na nartach, więc dla młodzieży super ( tajemne przejście w lesie ). Dla mnie niestety "3 z dwoma". Jeżeli jutro B4 lub A4 nie ruszą to będzie podobnie. Zobaczymy....

Co do warunków. Wyżej Rictory były niebowzięte, spadło jednak z 20 cm świeżego!

Edytowane przez dembus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer jest taki ze Słowacy sprzedają karnety po normalnych cenach, po czym z "Białej puci" nie można sie dostać nigdzie wiecej , tylko na jednej niebieskiej trasce kiblujesz. I tak będzie zawsze jak bedzie wiało (a dzisiaj wiało).

Widzę, że pomimo tych nowych kolejek, na Chopoku od kilkunastu lat nic się jednak nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że pomimo tych nowych kolejek, na Chopoku od kilkunastu lat nic się jednak nie zmieniło.
nie będę do końca uczciwy jak nie wyjaśnię: po prostu nowe kolejki muszą wszystkie ruszyć. Można zrozumieć ze jeszcze coś testują, dopieszczają.... Ale wtedy nie można ludzi kasować jakby wszystko działało !!! To woła o pomstę do nieba i zwolenników nawet wśród tubylców trudno szukać..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj natomiast był Chopok jaki lubię. Rano słońce, lekki mrozik i świeży snieg na górze. Wyciągi ruszyły tak, ze w końcu z Jasnej na Lukovą można sie było dostać bez ski-alpinizmu, a stamtąd już bez problemu na sam Chopok. Fajny ten funitel. Po południu przyszły chmury i na górze zadymka, ale sie wyjezdzilem. Dzisiejsze widoczki zrekompensowały dwa poprzednie dni. Mało śniegu jeszcze i kamienie czasami wystają ale co tam ! Fotorelacja pózniej, bo padam na pysk, a jeszcze powrót do Polski przede mną.

PS. Jak uruchomią ten wagonik co z Jasnej na Prehybę (wyjeżdża do Funitela), to w zasadzie będzie można jeździć przy mocnym wietrze. Dzisiaj po południu od Lukovej w górę wiało że hoho, a na Funitelu nie zrobiło to większego wrażenia.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sytuacji gdy nie ma jeszcze skibusów na regularnych cżęstych kursach nie uruchomienie tej łącznikowej kolejki na torach Jasna-Priehyba jest pluciem w twarz narciarzom, którzy oczywiście zabulili pełną stawkę za skipassy.

Po południowej stronie ciągle nie można jeździć z braku śniegu ? Mam nadzieje że na pierwsze dni stycznia zdążą... Btw dużo ludzi wczoraj i dzisiaj było na trasach ?

I jeszcze jedno pytanie z cyklu ktokolwiek widział ktokolwiek wie: a mianowicie jest gdzieś na Chopoku DUŻY zbiornik na deszczówkę do naśnieżania ? Chyba tam na dole w Jasnej jest ale on za duży raczej nie jest z tego co pamiętam, a jak sytuacja wygląda po południowej stronie ? Brak zbiornika ? Zresztą chyba w Alpach z samego takiego zbiornika nie idzie naśnieżanie tylko jest też pompami ciągnięta woda normalnie z wodociągów za która się o dziwo płaci $$, przecież nie ma nic za darmo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że byłem w czasie weekendu - nie było wiele ludzi, praktycznie bez kolejek do wyciągów. Co do zbiorników - oprócz tego w Jasnej innych nie widziałem. Z Jasnej na Priehybe dostaniesz się również krzesłem 4-os na Lukovą. Problem pojawia się kiedy wieje, wtedy to krzesło nie chodzi. Po południowej stronie nie jeździłem, jest tam kilka tras otwartych, ale chyba nie na Chopok tylko niżej. W niedziele gondola od strony południowej na szczyt nie działała.

Edytowane przez dembus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz zostaje już tylko pytanie do kogoś kto będzie mieć możliwość odwiedzić chopok w ciągu najbliższych 2 tygodni jak to wygląda aktualnie z przygotowaniem tras ?

Chodzi mi tutaj głownie o realna ilość śniegu tj czy wystają kamienie i inne przeszkody no i czy trasy są dobrze wyratrakowane ?

Te pytania są głownie zasadne do tras powyżej Lukovej na Płn, i do właściwe wszystkich tras na południu a w szczególności do trasy Chopok - Kosodrevina, gdyż tam zazwyczaj są problemy z utrzymaniem i przygotowaniem, o reszte tras nie ma sie co martwić raczej tylko o te wyżej wymienione.

BARDZO PROSZĘ o info świeżo ze stoków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszły weekend na samej górze kamienie wystawały. Poniżej było ok. Wyratrakowanie - takie sobie, ale spadło sporo śniegu. Funitel, wyciąg jasna-lukova, krzesła z Zahradek chodziły. Wyciągi i gondola z otupnego nie chodziły. Czarna z lukovej -zamknięta, widać z daleka że za mało śniegu.

Edytowane przez dembus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...