Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki na Chopoku


andrzej67

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, to jedyna możliwa inwestycja na przyszły sezon - kanapa 6-osobowa z dolnej stacji talerzyka na Luczkach, do trawersu łączącego trasę 11 i 5 (stacja górna na wysokości 1275m). Dodatkowo poszerzenie "piątki" i wykarczowanie tej nowej trasy od "5" na Luczki. Kolejną inwestycją ma być trawers z Lukovej na Brhliska (w dalszej kolejności również nowa trasa przy gondoli "Grand"), a także I odcinek gondoli na południu (Krupova-Kosodrevina), ale to wstępnie na sezon 2014/15.

Oczywiście wraz z kanapą z Luczek nastąpi duża zmiana, bo główna baza parkingowa przeniesie się właśnie na Luczki - dużo miejsca, łatwiejszy dojazd z pominięciem tych serpentyn przed Jasną.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wraz z kanapą z Luczek nastąpi duża zmiana, bo główna baza parkingowa przeniesie się właśnie na Luczki - dużo miejsca, łatwiejszy dojazd z pominięciem tych serpentyn przed Jasną.

Ale tak się zastanawiam czy przy największym natłoku sobota niedziela ten parking na luczkach bedzie wystarczajacy bo on tez znowu taki wielki nie jest jak na przyklad na kubinskiej holi tam to jest wielki parking
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jedyna możliwa inwestycja na przyszły sezon - kanapa 6-osobowa z dolnej stacji talerzyka na Luczkach, do trawersu łączącego trasę 11 i 5 (stacja górna na wysokości 1275m). Dodatkowo poszerzenie "piątki" i wykarczowanie tej nowej trasy od "5" na Luczki. Kolejną inwestycją ma być trawers z Lukovej na Brhliska (w dalszej kolejności również nowa trasa przy gondoli "Grand"), a także I odcinek gondoli na południu (Krupova-Kosodrevina), ale to wstępnie na sezon 2014/15.

Oczywiście wraz z kanapą z Luczek nastąpi duża zmiana, bo główna baza parkingowa przeniesie się właśnie na Luczki - dużo miejsca, łatwiejszy dojazd z pominięciem tych serpentyn przed Jasną.

W ubiegły weekend byłem na Chopoku pierwszy raz, jestem pozytywnie zaskoczony możliwościami jakie tam panują - ilością tras, ich zróżnicowaniem, nowymi wyciągami itd. Bardzo pozytywny jest fakt, że co roku coś dodają. Szkoda, że po naszej stronie granicy nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jedyna możliwa inwestycja na przyszły sezon - kanapa 6-osobowa z dolnej stacji talerzyka na Luczkach, do trawersu łączącego trasę 11 i 5 (stacja górna na wysokości 1275m). Dodatkowo poszerzenie "piątki" i wykarczowanie tej nowej trasy od "5" na Luczki.

a nie bardziej logiczne sie wyadaje sie byc bardziej logicznym pociagniecie nowego wyciagu z Lucek powiedzmy gdzieś do poziomu górnej części trasy 12stej ? przecież to znacznie krócej wyszłoby , a poza tym do tego trawersu o którym pisałeś to w lini prostej by to miało być nad( obok ) drogi i centralnie nad środkiem Zahradek ?

Poza tym zazwyczaj wyciągi wychodzące zpod samego parkingu pod którymi bezpośrednio nie biegnie trasa to są jednak gondole a nie krzesełka i też mi wydaje się, że na którejś tam stronie projektów dla Chopoka widziałem że planują jednak Gondole z Lucek, no chyba, że będzie i gondola i krzesełko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopok 15-16.04.2013Wrzucam parę zdjęć z wyjazdu na Chopok. Warunki jakie panowały nie będę opisywał ponieważ widać na zdjęciach poza tym kolega mifilim szczegółowo opisał co i jak więc nie będę powielał.Ale myślę że może parę osób przedłuży jeszcze sezon oglądając zdjęcia ...:tongue:1-wjazd krzesłem z Biela Put2-trasa nr3 po prawej3-trasa nr114-zjeżdżasz gdzie chcesz5-widok z parkingu na Biela Putpozdr.Torres

Biela Put.jpg

Trasa 3.jpg

Trasa 11.jpg

Wolnosc wyboru.jpg

Widok Na Chopok.jpg

57da81eb149ac_BielaPut.jpg.ce817dbdebde0f2777e5d4ad387167bd.jpg

57da81eb1c141_Trasa3.jpg.91e7fc13aa62f8a5d8c66bd2e81ef0d2.jpg

57da81eb29376_Trasa11.jpg.7e2b0dc716c323f550f0cb9f98977ad0.jpg

57da81eb315a1_Wolnoscwyboru.jpg.e3264b8368e246dd2a04a0b21fa7f8e7.jpg

57da81eb37609_WidokNaChopok.jpg.6fdfa903b58f89803ea49bf61fd67dbe.jpg

Edytowane przez Torres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam parę zdjęć z wyjazdu na Chopok. Warunki jakie panowały nie będę opisywał ponieważ widać na zdjęciach poza tym kolega mifilim szczegółowo opisał co i jak więc nie będę powielał.

Ale myślę że może parę osób przedłuży jeszcze sezon oglądając zdjęcia ...:tongue:

/forum/gallery/files/7/2/7/1/biela_put.jpg

wjazd krzesłem z Biela Put

/forum/gallery/files/7/2/7/1/trasa_3.jpg

trasa nr3 po prawej

/forum/gallery/files/7/2/7/1/trasa_11.jpg

trasa nr11

/forum/gallery/files/7/2/7/1/wolnosc_wyboru.jpg

zjeżdżasz gdzie chcesz

/forum/gallery/files/7/2/7/1/widok_na_chopok.jpg

widok z parkingu na Biela Put

pozdr.Torres

P.S- ktoś wie jak wkleić zdjęcia bezpośrednio z galerii ??

coś te foty nie za bardzo się otwierają :confused::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ...nie otwierają się ...na razie można oglądnąć w galerii wchodząc na profil lub kliknąć na 21 -ilość zdjęć , potem to spróbuję ogarnąćZdjęcia z drugiego dnia..kilka moim zdaniem ładniejszych :wink:W kolejności:Wjazd dwuosobowym krzesłem na Chopok Uboc -tak jak to się teraz nazywa kiedyś Konsky Grun czy jakoś tak :biggrin:Widok z tego krzesła można pojeździć poza trasąPo wyjeździe tym krzesłem na górę widok na szczyt ChopokaZbocze Chopoka - patrząc na inne zdjęcia to chyba najczęściej powtarzane ujęcieOstatnia ścianka trasy 11AP.S-no lepiej nie będzie...(w sensie zdjęć oczywiście)

20130416391.jpg

20130416392.jpg

20130416395.jpg

20130416401.jpg

20130416411.jpg

20130416391.jpg.69fdebb4d80d1b950a79c3a71e9341c1.jpg

20130416392.jpg.c11b230e2da5d77514c308c3b23fd213.jpg

20130416395.jpg.afa944e5e9882d499c1647da3eefc537.jpg

20130416401.jpg.ae6e1546526d257e19bbe38db2c9f30f.jpg

20130416411.jpg.e70e93fb23f18d64d91b906cd78f61bd.jpg

Edytowane przez Torres
Dodanie zdjęć
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cz21-jazda między świerkami :smile:2,3-ptaki nad Chopokiem4-zakończenie jazdy Inne zdjęcia w galerii...Podsumowując:Plusy:Jeden- ogólnie jak jest taka pogoda to jazda na każdej górce jest super ale ja lubię Chopok za to że ma urozmaicone trasy- każdy znajdzie coś dla siebie.Dwa- nowoczesna infrastrukturaTrzy-ten punkt dla mnie najważniejszy :smile: wiele terenów do jazdy pozatrasowej i to dla tych co dopiero się uczą jak i tych zaawansowanych..Minusy:-niestety ściąga wiele osób więc są w weekendy tłumy dlatego ja jeżdżę jeśli to możliwe poza weekendami i raczej po sezonie( ale co kto lubi :tongue:)-no i ceny ... w sezonie alpejskie ...pozdr.TorresP.S- Sławek masz u mnie piwo :smile: ale małe bo są miniatury tylko , nie wiem co jest grane inne wywala.. jak możesz to zmień na większe bo mnie już..:angry: coś trafi..

20130416415.jpg

20130416425.jpg

20130416429.jpg

20130416431.jpg

20130416415.jpg.0476d037076f97ec43ee0ec2601a33a7.jpg

20130416425.jpg.5d9d26012a7a068078dd5ad102e0bd4a.jpg

20130416429.jpg.44e88adbd0ba96595a872d502ea4bad2.jpg

20130416431.jpg.50e07709e37a0ca2fc97b27de40ea065.jpg

Edytowane przez Torres
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie bardziej logiczne sie wyadaje sie byc bardziej logicznym pociagniecie nowego wyciagu z Lucek powiedzmy gdzieś do poziomu górnej części trasy 12stej ? przecież to znacznie krócej wyszłoby , a poza tym do tego trawersu o którym pisałeś to w lini prostej by to miało być nad( obok ) drogi i centralnie nad środkiem Zahradek ?

Poza tym zazwyczaj wyciągi wychodzące zpod samego parkingu pod którymi bezpośrednio nie biegnie trasa to są jednak gondole a nie krzesełka i też mi wydaje się, że na którejś tam stronie projektów dla Chopoka widziałem że planują jednak Gondole z Lucek, no chyba, że będzie i gondola i krzesełko.

Wydaje mi się, że na Chopoku z Luczek planuje się zarówno krzesło Leitnera, o którym była mowa wcześniej, jak i gondolę na Priehybę - i to sa dwie niezależne od siebie rzeczy. Na pewno stacja funitela jest tak wybudowana, że umożliwiona jest jej rozbudowa w ten sposób, że dostawiona do niej będzie górna stacja gondoli z Luczek (dziś w tym miejscu jest bar). Z tego co śledziłem na forum lanovky.sk i z tego co rozumiem z wywiadów z przedstawicielami TMR, to raczej w przyszłym sezonie na Chopoku wielkich inwestycji na skale tych oddanych w tym roku nie będzie. Może to krzesło z Luczek w kierunku trasy turystycznej. Natomiast z tego co rozumiem, w tym sezonie ma powstać nowa kanapa w Szczyrbskim Plesie i gondola w Lomnicy. W sumie wiec gdyby zrealizowali wszystko, to znow beda to inwestycje robiace wrazenie (2 kanapy 6-osobowe plus gondola), choc akcenty mniej tym razem polozone na Chopok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że na Chopoku z Luczek planuje się zarówno krzesło Leitnera, o którym była mowa wcześniej, jak i gondolę na Priehybę - i to sa dwie niezależne od siebie rzeczy. Na pewno stacja funitela jest tak wybudowana, że umożliwiona jest jej rozbudowa w ten sposób, że dostawiona do niej będzie górna stacja gondoli z Luczek (dziś w tym miejscu jest bar). Z tego co śledziłem na forum lanovky.sk i z tego co rozumiem z wywiadów z przedstawicielami TMR, to raczej w przyszłym sezonie na Chopoku wielkich inwestycji na skale tych oddanych w tym roku nie będzie. Może to krzesło z Luczek w kierunku trasy turystycznej. Natomiast z tego co rozumiem, w tym sezonie ma powstać nowa kanapa w Szczyrbskim Plesie i gondola w Lomnicy. W sumie wiec gdyby zrealizowali wszystko, to znow beda to inwestycje robiace wrazenie (2 kanapy 6-osobowe plus gondola), choc akcenty mniej tym razem polozone na Chopok.
Też czytam różne słowackie strony i tak ma być krzesło leitnera oraz gondola na priehybe ale ona będzie dopiero wtedy gdy zaprojektują trasę z przehyby do luczek bo tak to ona nie ma na razie sensu bez trasy. No TMR buduje tak na zmiane jeden rok chopok drugi wysokie tatry bo troche dużo tego mają do budowy także wychodzi na to że przyszły rok znowu budowa chopok to jest chyba gondola krupova kosodrevina a nastepny może gondola w tatrzanskiej z grand hotelu praha do stacji start tak jak kiedyś szła ta stara kolejka kabinowa. Szkoda że u nas nie ma tak na zmiane co roku jeden rok szczyrk drugi korbielow no ale słowacy mają szczęście bo mają bogatych inwestorów interesujących się narciarstwem no i brak problemów z ekologami przekładając to na polske kulczyk lub czarnecki musieliby się tak interesować nartami a nie interesują się mówi się trudno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zrobią mostek na trasie brhliska grand hotel też chyba jest mostek nad grogą do hotelu także to chyba nie problem.

Tu jest mniej więcej jak to może wyglądać http://www.enviroportal.sk/sk/eia/detail/obnovenie-prepojenia-chopok-sever-chopok-juh-dobudovanie-lyziarskeho-s (w podpunkcie P15-KomplexRiesenieLyzStrediska oraz P03-KomplexRiesenieLyzStrediska_A2.pdf)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zrobią mostek na trasie brhliska grand hotel też chyba jest mostek nad grogą do hotelu także to chyba nie problem.

Tu jest mniej więcej jak to może wyglądać http://www.enviroportal.sk/sk/eia/detail/obnovenie-prepojenia-chopok-sever-chopok-juh-dobudovanie-lyziarskeho-s (w podpunkcie P15-KomplexRiesenieLyzStrediska oraz P03-KomplexRiesenieLyzStrediska_A2.pdf)

Ta zalaczniki bardzo wiele wyjasniaja i pokazuja, na co mozna liczyc w przyszlosci na Chopoku. Mnie jakos te nowe inwestycje na Luczkach nie porywaja i wolalbym szybsza rozbudowe poludniowej strony - czyli postawienie tam tych planowanych 3 kanap plus dolnej czesci gondoli. Z drugiej strony te inwestycje na Luczkach maja szanse rozwiazac jeden z najbardziej palacych problemow Chopoka, czyli szybko przepelniajace sie parkingi.

Podobno pod koniec miesiaca jest Walne Zgromadzenie TMR, po ktorym jest szansa dowiedziec sie czegos wiecej o inwestycjach na rok przyszly. Na targach Technoalpin, gdzie w zeszlym roku sporo bylo wiadomo o nowych inwestycjach w tym roku raczej cisza. Leitner nie potwierdzil oficjalnie poki co tego krzeszla Lucky-Priecno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Walne Zgromadzenie TMR

27.04 odbyło się Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy TMR'u, tutaj komunikat:

http://www.tmr.sk/fileadmin/userupload/tlacovespravy/TS2013/TS_TMR_Akcionari_TMR_si_rozdelili_dividendy.pdf

Jeżeli dobrze rozumiem, to co napisali to w przyszłym roku spółka zapowiada inwestycję w:

gondole w Tatrzanskiej Lomnicy;

parking na poludniu Chopoka na Krupovej;

restauracje rotunda na szczycie Chopoka;

rozbudowe nasniezania - bez szczegolow co i jak;

budowe nowych apartamentow Chalets de Luxe na Zahradkach;

odnowa hotelu Sridecko;

nowa część konferencyjna w hotelu Grand.

Niestety nie ma nic o dwóch inwestycjach: krzesle na Luczkach oraz krzesle w Szczyrbskim Jeziorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27.04 odbyło się Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy TMR'u, tutaj komunikat:

http://www.tmr.sk/fileadmin/userupload/tlacovespravy/TS2013/TS_TMR_Akcionari_TMR_si_rozdelili_dividendy.pdf

Jeżeli dobrze rozumiem, to co napisali to w przyszłym roku spółka zapowiada inwestycję w:

gondole w Tatrzanskiej Lomnicy;

parking na poludniu Chopoka na Krupovej;

restauracje rotunda na szczycie Chopoka;

rozbudowe nasniezania - bez szczegolow co i jak;

budowe nowych apartamentow Chalets de Luxe na Zahradkach;

odnowa hotelu Sridecko;

nowa część konferencyjna w hotelu Grand.

Niestety nie ma nic o dwóch inwestycjach: krzesle na Luczkach oraz krzesle w Szczyrbskim Jeziorze.

Na stronie łomnicy już jest po polsku co i jak a na stronie chopoka jeszcze nie ma po polsku ale pewnie niedługo będzie.

Kolejka szczyrbskie jezioro sezon 2014/15, luczki nie wiadomo kiedy w ogóle nic nie pisze.

Na sezon 2013/14 wysokie tatry przede wszystkim nowe trasy dla słabszych narciarzy (niebieskie) esicka i bukova hora II (naśnieżanie i bariery)w łomnicy no i nowa trasa w dolnej części w szczyrbskim. Chopok jakaś łatwiejsza trasa dla słabszych narciarzy na jelenim gruniu oraz rekonstrukcja i uzupełnienie barier na trasie chopok konski grun lukova

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na południu Chopoka naśnieżanie obejmie niebieską nartostradę z Kosodreviny (oznaczonej jako trawers nr 50), by mogli z niej korzystać początkujący, a po stronie północnej powstanie wąska nartostrada, omijająca ostatnią "ściankę" na czerwonej trasie nr 12 - w ten sposób niby powstanie nowy, niebieski zjazd przy pomarańczowej kanapie. Tak więc zmiany raczej tylko kosmetyczne - poza tymi przytoczonymi, rozbudowana zostanie górna i dolna stacja gondoli z południa (obecnie nie jest zadaszona).

Jedyna większa inwestycja w tym roku to 15-osobowa gondola na Łomnicy (oby z nową trasą) oraz nowa trasa przy 8-osobowej kanapie "Bukova Hora".

No i nowa trasa w dolnej części Strbskiego Plesa (między dwoma obecnymi).

Edytowane przez koliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy takie małe te inwestycje, wiadomo że mniej niż rok temu. TMR jeszcze zarządza ośrodkiem w Czecha a tam też zapowiadali inwestycje. Myślę że i tak to będzie dużo z porównaniem z naszymi górami.

Na południu Chopoka naśnieżanie obejmie niebieską nartostradę z Kosodreviny (oznaczonej jako trawers nr 50), by mogli z niej korzystać początkujący, a po stronie północnej powstanie wąska nartostrada, omijająca ostatnią "ściankę" na czerwonej trasie nr 12 - w ten sposób niby powstanie nowy, niebieski zjazd przy pomarańczowej kanapie. Tak więc zmiany raczej tylko kosmetyczne - poza tymi przytoczonymi, rozbudowana zostanie górna i dolna stacja gondoli z południa (obecnie nie jest zadaszona).

Jedyna większa inwestycja w tym roku to 15-osobowa gondola na Łomnicy (oby z nową trasą) oraz nowa trasa przy 8-osobowej kanapie "Bukova Hora".

No i nowa trasa w dolnej części Strbskiego Plesa (między dwoma obecnymi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...