Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki na Chopoku


andrzej67

Rekomendowane odpowiedzi

Czyżby nikt nie jeździł w długi weekend na Chopoku,że nie ma żadnej relacji???

Obejrzałem fotki z soboty na słowackim forum oraz widoki z kamerek i zrezygnowałem :biggrin:

Dolne części tras były juz nieprzejezdne. Ktoś na tamtym forum zauważył, że brakuje wyciągów, które jeżdżą z wys. ok. 1600 m na szczyt, wtedy można by jeszcze komfortowo pojeździć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem fotki z soboty na słowackim forum oraz widoki z kamerek i zrezygnowałem :biggrin:

Dolne części tras były juz nieprzejezdne. Ktoś na tamtym forum zauważył, że brakuje wyciągów, które jeżdżą z wys. ok. 1600 m na szczyt, wtedy można by jeszcze komfortowo pojeździć.

No właśnie szkoda że nie ma jakiegoś wyciągu z lukovej na szczyt w miejsce tego starego krzesła. Kilka lat temu był plan postawienia tam nowego wyciągu ale skończyło się na funitelu z niższej wysokości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie szkoda że nie ma jakiegoś wyciągu z lukovej na szczyt w miejsce tego starego krzesła. Kilka lat temu był plan postawienia tam nowego wyciągu ale skończyło się na funitelu z niższej wysokości.
na jakiejś starej mapce jest orczyk z Lukovej na Chopok, szkoda, że zlikwidowalidodaję linka, bo forum mocno pomniejszyło dołączony obrazek:http://ocdn.eu/images/pulscms/MjM7MDQsMCwyNCwzZTgsMjMyOzA2LDMyMCwxYzI_/904112130f49faa071cea58412fe6eaa.jpg

chopoksever1.jpg

chopoksever1.jpg.755be4160ca86af02d87f75ec8bc484a.jpg

Edytowane przez Plywak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jakiejś starej mapce jest orczyk z Lukovej na Chopok, szkoda, że zlikwidowali

dodaję linka, bo forum mocno pomniejszyło dołączony obrazek:

http://ocdn.eu/images/pulscms/MjM7MDQsMCwyNCwzZTgsMjMyOzA2LDMyMCwxYzI_/904112130f49faa071cea58412fe6eaa.jpg

Ten orczyk był tam jeszcze w ub. sezonie - zlikwidowali? Trochę bez sensu, ale z drugiej strony nie było jakiejś specjalnej jazdy przy orczyku: krótko, wąsko.

Swoją drogą postał tam niedługo (od 2006 r.). Wcześniej był jakiś stary wyciąg (chyba 2-os krzesło), który potem "zgnił" i straszyły tylko zardzewiałe słupy - w efekcie przez jakiś czas (nie wiem dokładnie) nie było łącznika między północą a południem, chyba że "per pedes" :)

...taka refleksja ogólna: Chopok pozostanie tylko Chopokiem - co by tam nie zrobili, zawsze coś się "nie zgadza".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten orczyk był tam jeszcze w ub. sezonie - zlikwidowali? Trochę bez sensu, ale z drugiej strony nie było jakiejś specjalnej jazdy przy orczyku: krótko, wąsko.

Swoją drogą postał tam niedługo (od 2006 r.). Wcześniej był jakiś stary wyciąg (chyba 2-os krzesło), który potem "zgnił" i straszyły tylko zardzewiałe słupy - w efekcie przez jakiś czas (nie wiem dokładnie) nie było łącznika między północą a południem, chyba że "per pedes" :)

...taka refleksja ogólna: Chopok pozostanie tylko Chopokiem - co by tam nie zrobili, zawsze coś się "nie zgadza".

Nie zauważyłem tam orczyka, bo jeździłem gondolą, a na słowackim forum ktoś narzekał, że się nie da jeździć pomiędzy 1600 a 2000, więc pewnie zlikwidowali :smile:

Chopok pozostanie Chopokiem, ale to najlepsza góra w naszej okolicy na weekend, gdzie się da nieźle pojeździć przed i po sezonie (wydając ok. 100 euro za 2 dni), bo w sezonie, to raczej jest tłoczno :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzą słuchy, że jednak ma powstać kanapa z Lucek:

V tomto roku bude realizovaná výstavba novej sedačkovej lanovej dráhy v JASNEJ v lokalite LÚČKY - PRIEČNO

Technické údaje novej lanovej dráhy sú nasledovné:

- dodávateľ: LEITNER

- počet miest na sedačke: 6

- pohon: údolná stanica

- horizontálna dľžka: 1.835,25 m

- prevýšenie: 343,50 m

- šikmá dľžka: 1.877,81 m

- priemer lana: 46 mm

- trvalý výkon: 440 kW

- rozbehový výkon: 560 kW

- prepravná kapacita: 2.440 os./hod.

- prevádzková rýchlosť: 5 m/s

- rozostup medzi sedačkami: 44,26 m

- časový interval medzi sedačkami: 8,85 s

- počet sedačiek: 90 ks

- doba jazdy: 6min. 16sek.

- projektant: Ateliér AAE, s.r.o, Ružomberok

- architektonický návrh: Ing. Tomáš Moravčík

- vizualizácie údolnej stanice: Ing. Tomáš Moravčík

- hlavný inžinier projektu: Ing. Jaroslav Moravčík

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiana gruntów i wizualizacje

Na stronie skiforum.sk sa tez wizualicje plus zaznaczony przebieg wyciagu:

http://skiforum.sk/?resort=23-jasna-chopok

Podana jest tam tez ciekawa informacja o tym, ze TMR chce sie zamienic z rzadem Slowacji gruntami - jak rozumiem chce oddac grunty w Starym Smokovcu i otrzymac jakies na poludniu Chopoka i w Tatrzanskiej Lomnicy. Chodzi o grunty, na ktorych juz sa wyciagi, choc nie wiem, czy tylko takie i jak rozumiem ma to umozliwic dalsza rozbudowe osrodkow TMR, w kazdym razie zdaje sie, jest to poki co mocno patykiem na wodzie pisane:

http://byvanie.pravda.sk/realitny-trh/clanok/281212-tatry-mountain-resorts-navrhla-statu-vymenu-pozemkov/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronach TMR myśle że już pełna poprawiona informacja o inwestycjach na przyszły rok

http://www.tmr.sk/tlacove-spravy-2013.html z 22 maja 2013 najbardziej ciesze sie z tej koleji z luczek bo jakos ułatwi to dostep o osrodka nie bedzie trzeba autem wjezdzac na samą górę tylko czy ten parking na luczkach nie bedzie za maly na weekendy czy ferie tego to juz nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będzie za mały, piszą o 350 miejscach, ale i tak dobre udogodnienie - kilka km mniej do przejechania odpada, zwłaszcza w zimie. Jest jeszcze duży parking na obrzeżach Demanovej, ale nie sądzę, żeby stamtąd pociągnęli kolejkę :laughing:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
chcę coś znaleźć na końcówkę grudnia, więc chyba trzeba już rezerwować

Jeśli w okresie świąteczno-noworocznym to lepiej zrobić rezerwację - szczególnie jeśli mają to być kwatery przy stoku.

sympatyczny obiekt z przystępnymi cenami

To zależy co znaczy przystępne ceny :biggrin: Przy stoku najtańszy będzie hotel ski&fun przy wyciągu Zahradki - standard turystyczny, ale ceny dobre bo w promocji nawet 15 euro. Hotele o dobrym standardzie to 40 euro noc i całą gamę znajdziesz na stronie ośrodka Jasna. Jeśli to większa grupa można wynająć chatę przy wyciągach Zahradki lub apartamenty-jasna przy wyciągu Biela Put.

Natomiast jeżeli w grę wchodzi dojeżdżanie na stok to proponuję pensjonaty lub kwatery prywatne w pobliskim Liptowskim Mikulaszu (12km) lub przy drodze do ośrodka Jasna. I tu można się pokusić o wyjazd w ciemno bez rezerwacji. Ceny zwykle 10 - 15 euro a standard najróżniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Tak jak w temacie WARUNKI NA CHOPOKU

Byłem na Chopoku 30.12.2013 .Bardzo mało sniegu, na górze wystające kamienie .

Ze szczytu trasy teoretycznie zamknięte .

Fajna jazda była tylko na stronie południowej (czarna +czerwona +2 orczyki )

Strona północna -masakra. na szczycie kamienie dalej lód (chyba ze sztucznego śniegu bo po dwóch zjazdach skończyły mi się krawędzie)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jestem obecnie na Chopok. Wszystkim którzy patrzą w kamerki pisze że warunki są świetne. Mrozik lekki bez wiatru. Trasy przygotowane lecz żeby nie było za słodko po 13-14 na niektórych trasach tworzą się muldy przypominające bardziej pagórki :-). Podłoże jest oblodzone i do czasu kiedy sztruksik się trzyma jest nieźle później jest jak pisałem. Generalnie do pełni szczęścia brakuje słonecznej pogody :-). Wszystkim którzy mają wątpliwości co do warunków polecam. Większość tras otwartych. Nawet te które formalnie figurują jako nieczynne są przejezdne lecz nie widać po nich że ratraka widziały :-D

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tam warunki poza trasami? Czy jest wystarczająco dużo śniegu żeby poszaleć po dziczy?Dajcie znać bo nie wiemy czy warto się na chopok wybrać czy nie.

Byłem tam co prawda 2 tygodnie temu, ale od tego czasu jakiś wielkich opadów śniegu nie było. Wtedy to warunki pozatrasowe były żadne. Nie spodziewam, żeby się coś zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki poza trasami są do jazdy lecz nie wszędzie. Warunki im wyżej tym lepsze. W dolnych partiach tras widać niestety prześwity. Poza trasami można jeździć do wysokości priehyby na północy. Lepsze warunki do jazdy poza trasami są na południu. I mam tu na myśli te trasy które na mapach oznaczone są jako freeride zone

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film oddaje ile jest śniegu wysoko w Tatrach, polecam:

Od razu nasuwa się pytanie dlaczego Goryczkowa nie działa.

Tak na to pytanie odpowiedziałem bratu:

Zwróć jednak uwagę, że wszystkie ujęcia są na wysokości górnej stacji - tam śniegu nie brakuje, ani na Gąsienicowej, ani na Goryczkowej. Śniegu nie ma niżej. Z Gąsienicową sobie poradzili, ponieważ to jest taki lejek, gdzie można ratrakami zsunąć śnieg, czego ponoć nie są w stanie zrobić na Gąsienicowej. Dodatkowo przeszkadza Tatrzański Park Narodowy, z którym muszą konsultować decyzje w jakich warunkach można puścić trasę. Z tych dwóch powodów nie mogą przygotować Goryczkowej (informacje z Kuźnic).

Edytowane przez wielofish
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki poza trasami są do jazdy lecz nie wszędzie. Warunki im wyżej tym lepsze. W dolnych partiach tras widać niestety prześwity. Poza trasami można jeździć do wysokości priehyby na północy. Lepsze warunki do jazdy poza trasami są na południu. I mam tu na myśli te trasy które na mapach oznaczone są jako freeride zone

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Ps. Tym co się wybierają na Chopok to mała porada. Patrzcie jakie trasy są otwarte A właściwie jakie krzesła i gondole są otwarte. Dzisiaj i wczoraj właściciele stacji przeszli samych siebie. Wczoraj otwarte były same wyciągi do wysokości Chopok uboc bez możliwości wjazdu na Chopok. Ale jeszcze ilość ludzi na trasach jakoś się rozkładala. Dzisiaj z kolei organizatorzy postanowili że wszystkich narciarzy skomasuja na trasach nr 5 i 14 oraz nr 1. Dlaczego? Wyciąg z zahradky do równej holi nieczynny, całe otupne nieczynne tj. Gondola i krzesło Tak więc możliwy tylko wjazd na szczyt i zjazd po żywym lodzie a potem slalom między ludźmi przy zageszczeniu 10 na metr sześcienny :-D

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...