Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki na Chopoku


andrzej67

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wybieram się w weekend, po raz pierwszy, czy łańcuchy na koła będą potrzebne ? Jaki koszt noclegu i czy nie będzie na miejscu problemu ze znalezieniem takowego ?

Pzdr

właśnie wróciłem do domu z chopoka,łańcuchy raczej nie będą potrzebne, co do kwatery to polecam privateden.com u pani Ewy(polka) w kosz t 10 e, os☺☺ ok 15 min jazdy od stoku, przemiła atmosfera,, możliwość wyżywienia
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z delikatnym opóźnieniem, ale wrzucam relacje z 12.12.2015 (sobota). Jak już #marcinn i #johnny zdążyli napisać, na Chopoku zima mimo braku zimy :cheerful:Wyjazd 5 rano, całą drogę atakuje nas intensywny deszcz. Humory nietęgie, nadzieje dają polatujące płatki śniegu. Im wyżej tym lepiej, coraz częściej deszcze przechodzi w śnieg. UWAGA - prowadziłem wczoraj i zastanowił mnie fakt, że trawa mimo padającego deszczu miejscami jest siwa / zmrożona. Intuicyjnie zdjąłem nogę z gazu. Niewiele dalej, na poboczu jedno auto w krzakach, wokół drugiego grupa ludzi i jedna osoba macha, zacząłem hamować...na drodze szklanka. ABS od razu się włączył, pociągało nas kilkanaście metrów. Na szczęście droga w tym miejscu nie skręcała i obyło się bez wizyty w krzakach. Powyżej LUcky droga już była biała (bez lodu) i doe Biela Put dojechaliśmy bez przygód. Parking na Biela Put przed 8:00 wyglądał tak:

IMG_0128.jpg

Od razu wskakujemy na krzesło w kierunku Przechyby,

IMG_0132.jpg

następnie przesiadka na Lukowej i śmigamy 5a / 5. Trasy bardzo dobrze przygotowane, twardy podkład przykryty świeżym śniegiem - dla mnie idealnie :proud: Mimo, że 5 jest niebieska można się fajnie na niej rozgrzać, a jej długość daje ogień w udach. Następnie śmigamy na 11 - SPEŁNIENIE MARZEŃ amatorskiego narciarza. Jest stromo, twardo, dla mnie ekstra. Śmigamy tam do około 11, następnie na Funitel. Tak było na szczycie: https://drive.google.com/file/d/0B7zKpmDVSjJYZzVMSXFoTjJ4TTg/viewZe szczytu zjechaliśmy w kierunku Kosodrzewiny, tam pojeździliśmy na 31 i 36.

IMG_0145.jpg

Podobnie jak 11, obydwie są genialne. Niestety koło południa były już sporo odsypów i muld. Jeździmy tam do 13 i wracamy na 5. Na 5 jest bardzo dużo ludzi w tym dzieci, trzeba uważać. Śmigamy tam jeszcze do około 15 (w tym raz po 11 - niestety nie jest już tak dobrze jak rano).

IMG_0159.jpg

Po 15:00 wyruszamy z Biela Put, bardzo zadowoleni z rozpoczęcia sezonu. Po drodze napawamy się jeszcze pięknym widokiem na Krywań:

IMG_0177.jpg

IMG_0128.jpg.6d0b852c0ff8fca4f90d61cf821d0095.jpg

IMG_0132.jpg.021cd0c6144bcb9fa39f33417b1b514f.jpg

IMG_0159.jpg.4a7cac30d8f13324be583db790fe42b0.jpg

IMG_0145.jpg.5805fdfa1ae4b7317aa48c310dbf08f6.jpg

IMG_0177.jpg.d44d52cb9d67b77d6623623af343f0a5.jpg

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śnieżą cały kompleks. Biorąc pod uwagę brak zimy i słabe prognozy wybieramy się chyba ponownie w ten weekend. Dziś wieczorem, jutro okaże się na 100% :proud:

Procent zaśnieżenia możecie sprawdzać tutaj: http://www.jasna.sk/pl/gory-i-urlop/narciarstwo-nizke-tatry/jasna-live-2015-2016/

W porównaniu z tym co wrzucał johnny, zaśnieżenie rośnie :applause:

Edytowane przez FerraEnzo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chciałbym skorzystać ponownie z promocji 9,99 euro za 1-dniowy karnet, to mogę wykorzystać te same dane, ale inny adres e-mail? Punkt 2.1 regulaminu mówi jasno:

Each individual main maintain only one GOPASS membership.

Ktoś ma jakieś doświadczenie z tego typu zagwozdką?

@Edit - Obyło się bez cebulactwa. Kupiłem zniżki na grouponie. Te zniżki są aż nazbyt piękne. Za 40 PLN mam karnet na Chopok :cheerful:

Edytowane przez FerraEnzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chciałbym skorzystać ponownie z promocji 9,99 euro za 1-dniowy karnet, to mogę wykorzystać te same dane, ale inny adres e-mail? Punkt 2.1 regulaminu mówi jasno:

Each individual main maintain only one GOPASS membership.

Ktoś ma jakieś doświadczenie z tego typu zagwozdką?

@Edit - Obyło się bez cebulactwa. Kupiłem zniżki na grouponie. Te zniżki są aż nazbyt piękne. Za 40 PLN mam karnet na Chopok :cheerful:

Panowie o co cho z tym karnetem za 9,99€? Wiem o zniżkach na grouponie ale niestety termin nie pasuje :(

Będzie cos na sezon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na północy miękko wiosennie a na południu beton. Warunki spoko bywało lepiej ale i gorzej.

PS. Przerwa na zlaty bażant :smile:

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...