Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki na Chopoku


andrzej67

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie jestem na Chopoku i nawiązując do poprzednich postów przedstawiam moje spostrzeżenia.

Pogoda i warunki – bajka, mroźno, słonecznie, bezwietrznie.

Trasy przygotowane bardzo dobrze, z czasem wychodzi miejscami lód (potrzebne ostre kanty), robią się niewielkie muldy i obsypy, ale raczej dopiero po południu. Zaśnieżają 11a chyba chcą wkrótce otworzyć.

Skibusy – bez zastrzeżeń, dojeżdżam z Demanovej na Lucky i z powrotem, punktualnie, ludzi dużo ale bez problemów wszyscy się mieszczą, kursują co ok. 30 min. rozkład szczegółowy na stronce ośrodka

Dojazd z Polski – trasa E75do Zyliny dalej E50 omijając płatny odcinek D1 w rejonie   Martina (16 min. jazdy) oraz Ivachnova trasą 18 - droga czarna, ale jazda dość wolna, szczególnie do Martina, dalej już lepiej.

Kolejki do wyciągów – raczej na bieżąco, choć zdarza się i ok. 10 min.

Pozdrawiam.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

I chyba nawet piwo nie pomoże - wszystko płynie na Chopoku :(

Chyba weekend na rowerze - jak ktoś będzie jutro, w sobotę proszę o info jak to naprawdę wygląda - Jasiek nawet Twoje - choć masz inne preferencje warunkowe napisz jak to wygląda.

Edytowane przez moloo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już miałem nic nie pisać na tym forum ale myślę że dla niewtajemniczonych w specyfikę Chopoka to będzie ważne info...

Jazda pod koniec kwietnia i to niezależnie od tego ile spadło tydzień temu to  będą narty bardziej wodne niż śniegowe! nie liczcie że będzie sztruksik itd. to można już włożyć między bajki...

Będzie to jazda "częściowo" po śniegu... częściowo po kałużach wodno-błotnych a do Funitela prawdopodobnie całą Prehibę będzie trzeba pociągnąć z buta. Ja zabieram 2 pary ze wskazaniem na "żużlówki"... 

Cóż taki mamy klimat! :(  

PS. ale polecam Alpy! ponoć fajnie :) i taniej niż na Chopku

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, lski@interia.pl napisał:

Rzeczywiście fajnie i taniej,oferty- 7dniowy skipass z mieszkaniem w Livigno za 120 euro Chopok nie przebije...

Ale pewnie warunki śniegowe i przygotowanie tras ma lepsze niż Livigno,dlatego musi być droższy...

Taaa...to wyskocz se z Gorlic do Livigno na dzień,czy dwa.. jak nie ma freeski.xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za rok to Jasiek planuje ze 100 dni na Chopku :) 

a Alpy to zostawię jak już będę stary i zacznę się wozić a nie jeździć na nartach :P

PS. a jak na razie to się pakuje w jedynym słusznym kierunku i właśnie zerwałem naklejkę SKIONLKINE z kasku. Cóż... ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie !! :) Dopiero co przeniesiono wątek Chopoka na inny, żeby odciąć się od niechlubnego dialogu z tego tygodnia a Wy się tu znowu zaczynacie licytować jak dzieci :D:mad: Jak na razie jedyną cenną opinię w temacie warunków na Chopoku zamieścił @Jasiek O Alpach piszcie sobie w wątku o Alpach - bez obrazy dla Wszystkich .... :D

Edytowane przez bolec
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, bolec napisał:

Panowie !! :) Dopiero co przeniesiono wątek Chopoka na inny, żeby odciąć się od niechlubnego dialogu z tego tygodnia a Wy się tu znowu zaczynacie licytować jak dzieci :D:mad: Jak na razie jedyną cenną opinię w temacie warunków na Chopoku zamieścił @Jasiek O Alpach piszcie sobie w wątku o Alpach - bez obrazy dla Wszystkich .... :D

Właśnie - może zaczniemy wreszcie pisać na temat - czyli o warunkach na Chopoku, a nie o tym czy się komuś opłaca czy nie, czy chce czy nie chce, za ile - za chwile ...

Ostatnie 8 postów (z moim 9 :) ) całkowicie odbiegają od treści wątku - inne sprawy nt Chopoka może na watku "Jasna Chopok"

Będzie przejrzyście ...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jak pisałem, warunki jak co roku pod koniec kwietnia będą ciężkie. To już widać na kamerach. A jak będzie na live napiszę wam w sobotę. Jadę niezależnie od pogody i prognoz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...