Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki na Chopoku


andrzej67

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
5 godzin temu, zając napisał:

Witajcie, czy ktoś był niedawno lub planuje być w najbliższym czasie na Chopoku i może podzielić się wiadomościami jakie aktualnie są warunki?

będę w sobotę, ma być lekki plus na dole, małe minusy wyżej, liczę na trochę słońca i dobre warunki (na dole tak do południa) :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ARossi88 napisał:

będę w sobotę, ma być lekki plus na dole, małe minusy wyżej, liczę na trochę słońca i dobre warunki (na dole tak do południa) :) 

Daj znać proszę po powrocie czy faktycznie tak było :) wybieramy się w weekend 17-18.03

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, czy ktoś był niedawno lub planuje być w najbliższym czasie na Chopoku i może podzielić się wiadomościami jakie aktualnie są warunki?
Witam, byłem ze znajomymi na chopoku od niedzieli do środy włącznie tj. 4-7 marca. W niedzielę nie jeździliśmy. W poniedziałek pogoda extra, więc decyzja prosta jak najszybciej na szczyt i na południe. Trasy rewelacja, ludzi umiarkowanie, zarówno na stoku jak i w knajpach. Najwięcej osób było na trasie 34c i 35. Trasy cały dzień sztywne, jedynie w końcowym fragmencie 35 można było popołudniu natknąć się na odstępy, lecz bez tragedii. Równo i sztywno było na trasach 32 czarna z góry, 31 czerwona i kolejne dwie czerwone do Krupovej. Wtorek to niestety typowy Chopok. Mgła na górze słaba widoczność na trasach prawie aż do Priehyba, do tego padający deszcz w dolinie i niższych partiach tras począwszy od Lucky skończywszy na Otupne. Wyżej padał śnieg. Mimo wszystko dało się wyjeździc. My upodobalismy sobie czarną trasę nr 7 i na niej odbyło się najwięcej zjazdów mimo że nieczynne było krzesło nr B5. Najlepiej warunki zniosła właśnie trasa nr 7, 1 i 12 od Priehyby do Zahradek. Byłem rozczarowany trochę trasa nr 11, gdyż tam w dolnych partiach każdego dnia było najwięcej mule od południa do zamknięcia. Środa to dzień podobny do poniedziałku. Pogoda pozytywnie nas zaskoczyła. Słonko i lekko minusowe temperatury mimo że żadna pogodynka tego nie zapowiadala. Od dołu patrząc na górę wydawało się że jest sielanka, lecz na szczycie uśmiech częściowo znikał. Widoki bajeczne lecz wiatr i zawieje na trasie 1c odbieraly to co widoki na górze dawały. Mimo wszystko dalsza jazda szczególnie odcinkiem 11a aż do Rovna Hola to poezja. Na trasach 5 i 14 sporo ludzi, 1 prawie pusta gdyz nieczynne bylo pomaranczowe krzeslo z zahradek. 12 i 7 stale super. Identycznie tez bylo na trasach otupne - bhrliska. Na poludnie w srode sie nie wybralismy. Dół tras tak do 14.30 trzymał się idealnie. Jak było do zamknięcia nie wiem gdyż 14.30 to była nasza godzina odjazdu.
Mam nadzieję że ten krótki opis pomoże niezdecydowanym, przepraszam za błędy.


Wysłane z mojego SM-T585 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, byłem ze znajomymi na chopoku od niedzieli do środy włącznie tj. 4-7 marca. W niedzielę nie jeździliśmy. W poniedziałek pogoda extra, więc decyzja prosta jak najszybciej na szczyt i na południe. Trasy rewelacja, ludzi umiarkowanie, zarówno na stoku jak i w knajpach. Najwięcej osób było na trasie 34c i 35. Trasy cały dzień sztywne, jedynie w końcowym fragmencie 35 można było popołudniu natknąć się na odstępy, lecz bez tragedii. Równo i sztywno było na trasach 32 czarna z góry, 31 czerwona i kolejne dwie czerwone do Krupovej. Wtorek to niestety typowy Chopok. Mgła na górze słaba widoczność na trasach prawie aż do Priehyba, do tego padający deszcz w dolinie i niższych partiach tras począwszy od Lucky skończywszy na Otupne. Wyżej padał śnieg. Mimo wszystko dało się wyjeździc. My upodobalismy sobie czarną trasę nr 7 i na niej odbyło się najwięcej zjazdów mimo że nieczynne było krzesło nr B5. Najlepiej warunki zniosła właśnie trasa nr 7, 1 i 12 od Priehyby do Zahradek. Byłem rozczarowany trochę trasa nr 11, gdyż tam w dolnych partiach każdego dnia było najwięcej mule od południa do zamknięcia. Środa to dzień podobny do poniedziałku. Pogoda pozytywnie nas zaskoczyła. Słonko i lekko minusowe temperatury mimo że żadna pogodynka tego nie zapowiadala. Od dołu patrząc na górę wydawało się że jest sielanka, lecz na szczycie uśmiech częściowo znikał. Widoki bajeczne lecz wiatr i zawieje na trasie 1c odbieraly to co widoki na górze dawały. Mimo wszystko dalsza jazda szczególnie odcinkiem 11a aż do Rovna Hola to poezja. Na trasach 5 i 14 sporo ludzi, 1 prawie pusta gdyz nieczynne bylo pomaranczowe krzeslo z zahradek. 12 i 7 stale super. Identycznie tez bylo na trasach otupne - bhrliska. Na poludnie w srode sie nie wybralismy. Dół tras tak do 14.30 trzymał się idealnie. Jak było do zamknięcia nie wiem gdyż 14.30 to była nasza godzina odjazdu.
Mam nadzieję że ten krótki opis pomoże niezdecydowanym, przepraszam za błędy.


Wysłane z mojego SM-T585 przy użyciu Tapatalka

Dziękuję za szczegółowy opis.
Mam nadzieję że na nasz przyjazd warunki się w miarę utrzymają i pogoda dopisze, oby nie było deszczu i mgły ;-)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.03.2018 o 23:47, ARossi88 napisał:

Jak wrócę to napiszę jak to tam wygląda :) 17-18 też będę :D 

Byłem, pojeździłem, nawet więcej niż się spodziewałem... 37km :o od 10 do 15.30!

Warunki, podczas jazdy do celu padał... deszcz i dziwne myśli chodziły po głowie czego się spodziewać. Na szczęście na miejscu nic nie padało, ale z początku było pochmurnie, temperatury od +2 do +7, (w nocy może i wszędzie będzie mrozić) słońce od czasu do czasu się wychylało zza chmur. W sumie to dobrze, bo gdyby cały dzień świeciło trasy wyglądały by... no :P A tak było różnie. 
Na południowej stronie nie byłem, ale mówili mi że chmury, brak widoczności i okropne hałdy że trudno zjechać, tyle.
Ja szusowałem na północnej stronie, raz wyjechałem na samą górę i miałem dość, wiatr, chmury, bardzo słaba widoczność, trasy nr 1a, 1b, 1c ze względu na tłok dość słabe. Sam odcinek trasy nr 1 dobry. Jeździłem na trasach 2, 5, 5a, 6, 7, 12 bo tam był najmniejszy tłok, a same trasy dobre jak na obecną pogodę. Do południa tłoczno mimo wszystko, małe odsypy, ale nie za bardzo można było pojechać ani szybko ani szeroko więc trochę męczarnie :P zależy jak się trafiło bo to się zmieniało z tym tłokiem. Ale za to od południa ludzi zdecydowanie ubyło, na trasach luźniej, można było zdecydowanie odważniej pojechać przez co mniej męczyłem nogi. 
Zaskoczyła mnie trasa 5, jak i kanapa z Lucky, a właściwie brak kolejek a nawet ludzi czasem :D Chyba jedyna grzała tyłek. Trasy spodziewałem się mocno roztopionej a trzymała się jako jedna z lepszych! 
Do kanap na Zahradkach jak zwykle, do szarej brak kolejki albo malutka, do pomarańczowej jest chyba zawsze na jakieś 5 minut ale... ja korzystałem z single line przez co praktycznie bez kolejek dosiadałem się :) 
Mnóstwo ludzi? nie do końca mądrych siedziało, leżało, stało w grupkach na środku tras!!! Więc nie dość że małe, bezpieczne muldy to do tego bandy chołoty. 
Ogólnie trzeba szukać tras, na których się każdemu będzie jeździć najlepiej, i gdzie najmniej oczekiwania na wyjazd, bo to się zmieniało. Na pewno przy małym tłoku bezproblemowo dało się pojechać po muldach, które jak na takie temperatury były niewielkie, akurat na tych trasach, może w niektórych miejscach nieco gorzej ale do ominięcia na pewno.

Dzisiejszy dzień był jak najardziej udany, pogoda odpowiednia do temperatur, był i tłok i puste trasy, słońce i chmury, mi się jeździło dobrze, sporo (18) zjazdów, dobry dystans, na początku dnia celowałem w nieco ponad połowę z tego co się udało pojeździć :) Na pewno mamy jeszcze trochę czasu na dobrą jazdę! Ale na świeży opad nikt by złego słowa nie powiedział:P

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja uzupełnię relację z wczoraj również kilkoma zdjęciami:
Na południu wczoraj było tak:

IMG_20180310_122616.jpg

 

Przez większość trasy niestety - świetne, zmorożone trasy bez muld, ale niestety jazda na ślepo i z oszalałym błędnikiem - lekki niedosyt pozostał :)
IMG_20180310_122903.thumb.jpg.7bae7673bec20c97188b20eafded4177.jpg

Na samym dole było tak - tu już jednak dużo cieplej i w związku z tym trasa rozjeżdżona
IMG_20180310_123551.thumb.jpg.1abbda96741253371f0f4d769504c936.jpg

Zjechałem na Juhu dwa razy - raz jadąc do Kosodrzewiny "na ślepo" zjechałem lekko z 33 i spadłem (skoczyłem :) ) z 3 metrowego uskoku - dobrze, że prędkość miałem niewielką, ale i tak moje kolana zatrzeszczały :)
IMG_20180310_105216.thumb.jpg.8a3fa053cd3c94da4c0d9abc15442de7.jpg

Zrobiłem wczoraj 40 kilometrów - katując przede wszystkim dwie czarne trasy na Severze - a w praktyce to za każdym razem jechałem innym wariantem slalomu leśnego - wyśmienite były do tego warunki (rzekłbym że w lesie mniejsze muldy niż na trasach). 

Chopok przygotowany znakomicie - podkład tras gotowy na jeżdżenie co najmniej do weekendu majowego - a jakby jeszcze dosypało... :) Ludzi wczoraj sporo, ale bez tragedii - po 13 na czteroosobowych krzesłach jeździło się samemu :)IMG_20180310_122549.thumb.jpg.1dd82e6fe9400933900b42adce90aafc.jpg

Pozdrawiam, 
Kuba

 

 

 

Edytowane przez kojoteq
  • Like 7
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Tytus Atomicus napisał:

A ja byłem w tym tygodniu i znowu trafiłem głównie na chmury i mgły.

Wczoraj (piątek, 16) nawet nam sie nie chciało ruszać w górę - na dole deszcz ze śniegiem, na górze być może śnieg ale widoczność znikoma.

Fajnie, że są tacy narciarze. Im mniej ludzi na trasach tym przyjemniej...niezależnie od pogody.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Tytus Atomicus napisał:

.....

Wczoraj (piątek, 16) nawet nam sie nie chciało ruszać w górę - na dole deszcz ze śniegiem, na górze być może śnieg ale widoczność znikoma.

 

11 minut temu, Tytus Atomicus napisał:

Zapomniałem dodać że na Białej Puti widać było tłumy zdesperowanych piątkowo-weekendowych narciarzy.

To co tam robiłeś i na co liczyłeś...... na cud?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, marionen napisał:

Fajnie, że są tacy narciarze. Im mniej ludzi na trasach tym przyjemniej...niezależnie od pogody.

Dopóki się nie przekonasz, nie ma co zgadywać. 
W sobotę w dolinach mgły że słaba widoczność, temperatura jakoś 2st na plusie mimo zapowiadanych mrozów... Na szczycie słoneczko, fajnie z delikatnym mrozem. Po południu zachmurzenie, i chyba mgły poszły w górę bo na dole jakoś się poprawiło. Ludzi tak sobie, kolejek brak, fajny ale trudny dzień, mimo że nogi dostały sporo jazdy.
Niedziela, dzień pochmurny ale z przejaśnieniami małymi, bez mgieł, bardzo dobra widoczność, ale jaki mróz... od -9 do -14, odczuwalnie jeszcze zimniej, wiał wiatr, czasem bardzo silne podmuchy, południe dziś nie funkcjonowało wcale. Trasy rewelacja, twarde, szybkie, ludzi jak wczoraj ani mało ani dużo, bez kolejek, przyjemna jazda z rewelacyjnym wynikiem :) O godzinie 14 już było czuć zimno w stopach i dłoniach, więc jazda do 15 to i tak długo. Mimo to dzień mega udany, bardzo fajny mimo że chyba jeden z najzimniejszych.
Ludzie o dziwo bardziej oblegają trasy "jedynkowe" na których nie dają rady, zamiast na samym dole jeździć, ale przynajmniej tam świetna szybka jazda po równych trasach.
Każda pogoda jest dobra na jazdę, trzeba tylko znaleźć odpowiednie miejsce :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4-dniówka na Chopoku 16-19 marca 2018 udana. Poniżej krótka relacja:

Piątek, 16.03: Przyjazd z PL ok. 9.00 jesteśmy na parkingu Biela Put i pada deszczo-śnieg i jest powyżej zera, ciapa. Wyżej jest śniego-deszcz, muldy i mgła ale można jeździć :) Jeździmy do końca dnia głównie 1-kami, 7, 10 i meldujemy się na parkingu lekko mokrzy ale szczęśliwi. Nie mam zdjęć, bo raz: rozeznawaliśmy trasy, dwa: widoczność i śnieg sprawiły, że zdjęcia można było sobie podarować.

Sobota, 17.03: temperatura lekko spadła i już było lepiej na trasach. Warunki znośne, mniej muld ale rano wita nas mgła. Jeździmy nisko z Zahradky, potem wjeżdżamy na szczyt i słońce!  Zjeżdżamy też na południową stronę. Tak było rano na Zahradky: DSC_2998.thumb.JPG.209d8f56617e6763113ce692b4ed7052.JPG

Potem już tylko lepiej:

DSC_3000.thumb.JPG.5e0ed3817422cfcedc74bc139eaae8c1.JPG

DSC_3003.thumb.JPG.396e6788bc00dc482728ebf417d13d3f.JPGDSC_3008.thumb.JPG.a8e657872ce5112c2ab67a94f735b319.JPG

Niedziela, 18.03: Duży mróz i twarde trasy aż do końca. Jeździmy twardo do 16.00 mimo że na górze wiatr już zamraża wszystko :D

DSC_3017.thumb.JPG.7d83394f382c0ddb5907b4f6d024e88e.JPGDSC_3018.thumb.JPG.8afd46542981d0efe54698856317bf8c.JPG

Poniedziałek, 19.03: poniedziałek wynagradza poprzednie dni: słońce, lekki mróz (-5), słońce, twarde trasy, po prostu pięknie! Jeździmy wszędzie gdzie się da i jak długo się da :)

DSC_3021.thumb.JPG.2435cc126b6a3701e7966e9e472144fc.JPGDSC_3023.thumb.JPG.dde595e25bfd411fef8258d683598868.JPGDSC_3025.thumb.JPG.ba949a6b1af5092d2b10827e5fc9e8b1.JPGDSC_3028.thumb.JPG.aab3c7d6b735fdee9440c86a335b7764.JPGDSC_3030.thumb.JPG.302afe1d06804a0167f2131592004411.JPGDSC_3033.thumb.JPG.4d79406a252120177394ea261e2962db.JPGDSC_3037.thumb.JPG.8c64a6f19891a05a428b2bed52851f52.JPG

Ostatni dzień zdecydowanie najlepszy pod każdym względem, aż szkoda było wracać.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...