Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jakie narty dla osoby zaawansowanej wiekiem i stażem :)


So Seductive

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Sezon czas zaczynać więc ojciec poprosił mnie bym poszukał nart dla niego:)

1. K/M - Mezczyzna

2. Wiek - 50

3. Waga - 110

4. Wzrost - 187

5. Jak długo jeździsz na nartach ? - tutaj bym musiał popytać ale ok. 40lat :)

6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? Hmm link wygasł :) ale z tego co wiem , problemów z żadną trasą nie ma czy to Golgota czy Gran Risa , 7/8.

7. Jakie masz buty ? ( FLEX ) - Tutaj będzie trzeba też nowe. Celujemy w 80-90

8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? Były jakieś sklepowe Heady. Powiedzmy dla "początkujących" - strasznie wolne.

9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? Mało krótkich skrętów , większość to łuki przy umiarkowanych-większych prędkościach.

10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? ( niebieskie, czerwone, czarne, sztruks, muldy, jazda pozatrasowa ) Trasy przygotowane. Włochy, Polska. Kolor nie ma znaczenia bo na każdym będą używane.

11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? ( turystycznie, sportowo ) Turystycznie

12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku. Kondycja raczej ok , lecz jest problem z kolanami ;) jedno jest po operacji i będzie chyba potrzebna druga. Około 2x 6dniowy wypad w Alpy i czasami jednodniowe wypady Polska/Słowacja.

13. Możliwości finansowe do 1500. Im mniej tym lepiej :)

14. Preferowałbym coś z TirolSki. Bo mamy w sumie blisko :) a sklep fajny i kupowane już tam były dla mnie Progressory.

W oko wpadły nam :

11/12 NARTY SALOMON 24H SPEED

11/12 NARTY SALOMON 24 SPORT

11/12 NARTY BLIZZARD RCC IQ WHITE

11/12 NARTY ROSSIGNOL RADICAL 6 RSX LTD TPI2 << tutaj mały promień chyba :) ale chciałbym się dowiedzieć czegoś o nich.

11/12 NARTY BLIZZARD G-FORCE SPORT IQ SILVER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoba mająca 50 lat to osoba w ,,sile wieku" Osoba w zaawansowanym wieku ma lat 75 lub więcej. Mam 54 lat i dopiero trzeci sezon na nartach. Mam narty BliZZard Gforce Three kupione w TirolSki w Kochłowicach. Twój ojciec to doświadczony narciarz to znawcy sprzętu na Forum mu coś doradzą odpowiedniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawał chłopa w słusznej wadze do tego skręty długie i średnie plus problemy z kolanem więc z tego wynika, ze potrzebuje narty o dosyć sporej długości i najlepiej dobrze amortyzujące nierówności, takie elastyczne, nie przenoszące zbyt dużo drgań, nie żadne twardziele. Ja bym radził poszukać jakichś nart allmountain w długości ponad 180 cm, to może nie być łatwe ale niczym poniżej 180 bym sobie głowy nie zawracał, ze względu na masę trzeba celować w topowe modele z tej grupy, ewentualnie jak się trafi top allround w takiej długości to też dobrze, przykłady to Rossi Zenith Z76 ti, Fischer Motive 80 lub 78 (76 chyba też), Salomon Enduro lub starsze Tornado, Dynastar Contact 4x4 lub coś z tych nowych Outlandów lub jakieś inne podobne. Myślę, że w budżecie to tylko Rossi, Fischer, moze jakiś Elan podobny lub Blizzard, reszta droższa, chyba, ze jakiś wyprzedawany zeszły sezon, ciężko długość będzie taką trafić ale to kluczowy temat w tym wypadku bo długość też ma bardzo duży wpływ na odciążenie kolan i łagodzenie drgań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...