Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Długość nart SG dla wysokiego


Gość robertlang

Rekomendowane odpowiedzi

Gość robertlang

Jeżdżę od paru dobrych lat a że mam duszę rywalizacji,chcę zacząć brać udział w zawodach amatorskich w SG .Niestety nie wiem jak długie narty wybrać na polskie SG.We wszelkich tabelach są z reguły zalecenia dla ,,normalnych'' ludzi.

Ja mam 192cm,waga 90kg,sylwetkę szczupłą(bez nadwagi) ale trenuję także pływanie,bieganie(zawody amatorskie).Mam więc nieskromnie mówiąc wysoką sprawność pomimo 38lat, dobrze rozwinięty korpus i nogi.Jeżdże raczej siłowo niż perfekcyjnie techniczni.Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jeżdżę od paru dobrych lat a że mam duszę rywalizacji,chcę zacząć brać udział w zawodach amatorskich w SG .Niestety nie wiem jak długie narty wybrać na polskie SG.We wszelkich tabelach są z reguły zalecenia dla ,,normalnych'' ludzi.

Ja mam 192cm,waga 90kg,sylwetkę szczupłą(bez nadwagi) ale trenuję także pływanie,bieganie(zawody amatorskie).Mam więc nieskromnie mówiąc wysoką sprawność pomimo 38lat, dobrze rozwinięty korpus i nogi.Jeżdże raczej siłowo niż perfekcyjnie techniczni.Dziękuję

To umiesz jeździć czy jesteś sprawny - a może jedno i drugie?

Pozdro

PS

Gdzie jeździłeś, ile, na jakim sprzęcie, kto Cie trenował itd.

POzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę od paru dobrych lat a że mam duszę rywalizacji,chcę zacząć brać udział w zawodach amatorskich w SG .Niestety nie wiem jak długie narty wybrać na polskie SG.We wszelkich tabelach są z reguły zalecenia dla ,,normalnych'' ludzi.

Ja mam 192cm,waga 90kg,sylwetkę szczupłą(bez nadwagi) ale trenuję także pływanie,bieganie(zawody amatorskie).Mam więc nieskromnie mówiąc wysoką sprawność pomimo 38lat, dobrze rozwinięty korpus i nogi.Jeżdże raczej siłowo niż perfekcyjnie techniczni.Dziękuję

ja dysponuję podobnymi gabarytami do twoich i mam do SG narty 195cm i uważam że są za krótkie dla mnie. jeździłem na 205 i czułem się na nich lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertlang

Tak,chodzi o slalom gigant.Podobne skróty nazw...Jeżdżę dobrze,ale nie byłem nigdy zawodnikiem .Po prostu lubię rywalizację .O swojej sprawnosci i parametrach fizycznych piszę bo narty często dobiera się właśnie do parametrów i budowy ciała,zapewne ma więc to znaczenie.Typowo gigantowych nart nigdy nie miałem,jeżdziłem na nartach typu all mountain,cross carving.Mi także wychodziło że powinienem mieć narty ponad 2metry,ale nie wiem czy nie będą przeszkadzać w o wiele krótszych i podkręconych polskich slalomach gigantach.Czekam nadal na porady,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/nordica-dobermann-gsr-wc-191cm-super-okazja-i2027577600.html w miarę długa a promień skrętu taki na polskie giganty, co prawda trochę lat ma i trzeba by to zobaczyć na żywo :)

Jeżeli nigdy nie jezdził na GS'ach to nie polecam tych desek, one nie skręcają.....a promień powyżej 21m czyli przy tej długości to tak lekko 25-26metrów a to już nie na nasze warunki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

A ja uważam, że komórka nie musi być złym wyborem. tylko teraz kwestia długości. 183 mają idealny dla ciebie promien skretu, ale są za krótkie. Polecam Head GS RD sprzed 3 sezonów wstecz i chyba 191. tylko tutaj wystąpi problem promieniem, bo takowy oscyluje w granicach 30metrów... Jeśli poszukasz zupełnie starszej narty to mozliwe ze znajdziesz cos ok 190cm z promieniem do 25, bo nie oszukujmy się - na polskie giganty 27 to max dla dobrze wyciskającego zawodnika.

pozdro i nie rezygnuj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertlang

Tak właśnie wygląda rzeczywistość.Sklepowe narty do GS kończą wymiary przy ok,185cm.,a ich promień już zaczyna wychodzić ponad to co jest potrzebne na polskie warunki.Natomiast te co mają 2metry mają wymagania jakim ja nie sprostałbym(Lund Svindal nie jestem).:sorrow: Pozostaje szukać,albo przerzucić się na slalom carvingowy:frustrating:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie wygląda rzeczywistość.Sklepowe narty do GS kończą wymiary przy ok,185cm.....

hmm

a po jakiego czorta ci dłuższe ?

już to gdzieś było wałkowane , ale ogólnie rzecz biorąc promień podawany przez producenta , to promień jakim pojedzie narta postawiona na krawędzi , kiedy nie działają na nią żadne siły , ot zwykła geometria . Promień ten można zmniejszyć działając podczas jazdy odpowiednią siłą na narty czyli po prostu mniej lub bardziej je docisnąć/wygiąć . To już jednak zależy od umiejętności jeźdźca .Masz wzrost , masz masę i siłę , pytanie czy masz umiejętności ? bo tak jak już wcześniej napisałem na GS-ach ,żeby był fun ,to trzeba zapier........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba dość dobrze ten problem (długość GS) rozwiązano w Rossignol. Dla amatorów chcących jeszcze jeździć trochę szybciej zrobiono narty GS Master w jednej długości 174cm. Dla kobiet 154cm. I było dobrze. W tym sezonie, aby zadowolić scigantów dołożyli w tym modelu długość powyżej 180cm. I po temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba dość dobrze ten problem (długość GS) rozwiązano w Rossignol. Dla amatorów chcących jeszcze jeździć trochę szybciej zrobiono narty GS Master w jednej długości 174cm. Dla kobiet 154cm. I było dobrze. W tym sezonie, aby zadowolić scigantów dołożyli w tym modelu długość powyżej 180cm. I po temacie.

He, he - po temacie poza ceną :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

na gigantkach to generalnie jeździ się szybko , albo bardzo szybko:smile: , więc jak nie masz doświadczenia z nartami GS to proponuję celować w najdłuższe , ale pierwsze sklepowe , a komórki na razie sobie odpuścić

Jężdżę całe życie praktycznie na GS i zawsze był fun, więc nie do końca rozumiem ten post i następny. Jeździłem na nartach zjazdowych również i też jest fun - i nie trzeba za....ć. Wystarczy dostosowac technikę. ;)

Bończa

Niestety Rossignol troszeczke pobłądził idąć w narty, krótkie łatwe i przyjemne. Cała produkcja od paru at jest podporządkowana tej idei. Trochę żałuje bo to moja ulubiona marka i zankomite narty GS 188 jeszcze z przed wichjstrów mam.

Moim zdaniem szerokość nie zstąpi długości i już i to mogę potwierdzić po konsuktacjach z naprawdę dobrymi narciarzami.

JUż niedługo będzie inaczej. ;)

Najbardziej ubawił mnie tekst że to dośc dobre rozwiązanie dla amatorów. GS dla kobiet 154 a Moja żona - narciarz amator w wieku 40 lat 165/58 ma serwisową narte 155 i jest idealna dla ninej na każe warunki. Teraz chce się pościgać w gigancie - mam sobie kupić krótsze. :);) o ile bo skoroto rozwiązanie uniwersalne to rozumiem że tez dla kobiet np. 175cm70 kg = chyba standart.

O czym my mówimy??

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowo gigantowych nart nigdy nie miałem,jeżdziłem na nartach typu all mountain,cross carving.Mi także wychodziło że powinienem mieć narty ponad 2metry,ale nie wiem czy nie będą przeszkadzać w o wiele krótszych i podkręconych polskich slalomach gigantach.Czekam nadal na porady,pozdrawiam

Jeżeli nigdy nie miałeś do czynienia z gigantkami to proponuję żebyś pożyczył sobie jakąś w miarę ambitną sklepówkę 185 cm i popróbował. Nikt nie jest w stanie doradzić Ci nart nie wiedząc jak jeździsz i czego oczekujesz. Zupełnie osobną sprawą jest fakt, że nie ma obecnie narty sklepowej, którą można by uznać za nartę gigantową. Choć pod względem użyteczności startowej sklepówki bardzo mocno się miedzy sobą różnią. Każdy będzie chwali firmę, którą lubi i ma, takie są fakty.

Co do Masterów i w ogóle Rossignola to mam zbliżone zdanie do przedmówcy, też lubię to firmę i od wielu lat mam i używam ich nart, ale nie tylko. Faktem jest że ich sklepówki to narta pod publikę, żeby każdy mógł mieć topówkę ;) Jednak już w kwestii komórek i masterów uważam, że poszli w dobrym kierunku. Oczywiście długość jest kwestią indywidualną, ale sam pomysł bardzo dobry, miejmy jednak na uwadze, że Master nie jest nartą przeznaczoną do regularnych startów a jedynie namiastką komórki, która ma dawać frajdę, jechać w każdych warunkach na przygotowanych stokach i ewentualnie dać radę w amatorskich zawodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jężdżę całe życie praktycznie na GS i zawsze był fun, więc nie do końca rozumiem ten post i następny. Jeździłem na nartach zjazdowych również i też jest fun - i nie trzeba za....ć. Wystarczy dostosowac technikę. ;)

......

ja tam jestem zwykłym amatorem , który , pewnie w przeciwieństwie do Ciebie , do pewnych rzeczy dochodził powoli i stopniowo ,na różnych , różnistych nartach ,różnych , różnistych stokach ,ale rzeczywiście trudno mi się z Tobą nie zgodzić :

zgadza się , na nartach to fun jest zawsze :wink:

zgadza się ,że na narcie GS można pojechać na wiele różnych sposobów (jak się potrafi:rolleyes:: ) , ale generalnie jest to narta zrobiona po to ,żeby na niej jeździć szybko i wtedy frajda jest największa , przynajmniej dla mnie .

Jeżeli zaś chodzi o pytającego , to też się zgadzam , że Robertlang może sobie kupić narty SG ( o które pytał :smile: ) lub nawet do DH , wtedy pewnie wg Ciebie zostanie "prawdziwym twardzielem " a nie jakąś farbowaną panienką , która kaleczy stoki na jakichś gumowatych nartach

pozdro

Edytowane przez aklim
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...