Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Val di Fassa


frytowski

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc!

Od 18 marca planuje pobyt najprawdopodobniej w Pozza di Fassa.

Mam nadzieję ze to dobry wybór :) kiedyś byłem obok; w Cavalese, ale to stare dzieje.. :happy:

Mam pewną wątpliwość dotycząca skipassa, pamiętam że w Val di Fiemme i w Val di Sole była taka reguła, że jak kupowało się 6-dniowy skipass i kupiło się go np. w Marillevie to codziennie można było jeździć w Marillevie a w innych ośrodkach tylko po 1 dniu. Czy podobnie jest w Dolinie Fassa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

Od 18 marca planuje pobyt najprawdopodobniej w Pozza di Fassa.

Mam nadzieję ze to dobry wybór :) kiedyś byłem obok; w Cavalese, ale to stare dzieje.. :happy:

Mam pewną wątpliwość dotycząca skipassa, pamiętam że w Val di Fiemme i w Val di Sole była taka reguła, że jak kupowało się 6-dniowy skipass i kupiło się go np. w Marillevie to codziennie można było jeździć w Marillevie a w innych ośrodkach tylko po 1 dniu. Czy podobnie jest w Dolinie Fassa?

Karnety mają więcej wariantów, przeglądnij dokładnie cenniki, możesz kupić Na samo Val di Fassa (ale to bez sensu) możesz kupić na Treevali, lub najdroższy Dolomiti Superski, opcji jest jeszcze więcej, już teraz nie pamiętam ale możesz mieć np 3 dni Val di Fassa i 3 dni Dolomiti Superski.

Wybór ośrodka jak najbardziej jest słuszny :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karnety mają więcej wariantów, przeglądnij dokładnie cenniki, możesz kupić Na samo Val di Fassa (ale to bez sensu)

ano sobie patrze na te cenniki, na oficjalnej web strance są trzy warianty karnetów tak jak napisałes. Z tego co wykumałem to Trevalli jest najbardziej ograniczony (i najtanszy) obejmuje tylko (Alpe Luisa, Bellamonte, San Pellegrino Pass and Falcade).

Skipass Val di Fassa obejmuje: Passo Fedaia (Marmolada), Ciampac (Alba di Canazei), Belvedere (Canazei), Col Rodella (Campitello di Fassa), Buffaure (Pozza di Fassa, Aloch, Fraine and Pera di Fassa), Catinaccio (Vigo di Fassa), Passo Carezza. czyli "dość" duzo :) wiec nie wiem, dlaczego bez sensu?

Ale wracając do meritum mojego pytania, np kupując ten karnet na Val di Fassa to mogę zawsze i wszędzie wg powyższej listy czy są jakieś cuda w stylu, że po jednym dniu w poszczególnych areałach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wracając do meritum mojego pytania, np kupując ten karnet na Val di Fassa to mogę zawsze i wszędzie wg powyższej listy czy są jakieś cuda w stylu, że po jednym dniu w poszczególnych areałach?

Nic takiego, jak tylko zdążysz się przemieszczać to w ciągu jednego dnia możesz korzystać dowolną ilość razy z każdego resortu na który obowiązuje dany karnet, czyli nie działa to tak że jak już klikniesz gdzieś rano to jesteś skazany na ten ośrodek tego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skipass Val di Fassa obejmuje: Passo Fedaia (Marmolada), Ciampac (Alba di Canazei), Belvedere (Canazei), Col Rodella (Campitello di Fassa), Buffaure (Pozza di Fassa, Aloch, Fraine and Pera di Fassa), Catinaccio (Vigo di Fassa), Passo Carezza. czyli "dość" duzo :) wiec nie wiem, dlaczego bez sensu?

Taka mała uwaga odnośnie tego wariantu. Passo Fedaia (Marmolada), Belvedere (Canazei), Col Rodella (Campitello di Fassa) - to nazwy różnych ośrodków będących częścią jednego wielkiego obszaru dostępnego bez zdejmowania nart (no chyba że wsiadając do gondoli). Niestety w/w obejmują tylko część tego obszaru - istnieje więc niebezpieczeństwo, że zajedziesz gdzieś gdzie skipass już nie sięga i masz problem.

Ja zawsze korzystałem z Dolomity Superski (czyli do dyspozycji miałem wszystko co jest w sensownej (samochodem) odległości z Pozzy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Czy w dolomitach praktykuje się wklejanie fotki z facjatą do skipasów 6-dniowych?

dla 6 dniowych nie ma zdjęcia, ale i tak to nie ma znaczenia, bo zdjęcie robią na miejscu i nie trzeba miec nic ze soba, do tego zdjecie laduje w systemie i na niektorych bramkach widza Twoja twarz na monitorach

chociaz czuje w pytaniu inny podtekst to:

- sa rozne typy karnetow (meskie/damskie, etc ...), wiec uwaga, nie pomylic sie i nie zabrac karnetu zony, czy tym bardziej dziecka/dziadka, etc

- kontrole sa na wszystkich bramkach, co pozwala na sprawdzenie ile przejechales km tras

pozdrawiam,

Pawel

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała uwaga odnośnie tego wariantu. Passo Fedaia (Marmolada), Belvedere (Canazei), Col Rodella (Campitello di Fassa) - to nazwy różnych ośrodków będących częścią jednego wielkiego obszaru dostępnego bez zdejmowania nart (no chyba że wsiadając do gondoli). Niestety w/w obejmują tylko część tego obszaru - istnieje więc niebezpieczeństwo, że zajedziesz gdzieś gdzie skipass już nie sięga i masz problem.

Ja zawsze korzystałem z Dolomity Superski (czyli do dyspozycji miałem wszystko co jest w sensownej (samochodem) odległości z Pozzy).

Sorry gregre0, ale nie masz do końca racji, gdyż:

Passo Fedaia (Marmolada) - to jest jeden odizolowany wyciąg i stok, a Marmoladę dostać się można jedynie z Arabby (dolomiti superski)

Col Rodella (Campitello di Fassa) - to tylko kolej linowa do transportu na Sella Ronda lub Belvedere

Pozostłe kompleksy są również odizolowane czyli: Ciampac (Alba di Canazei),Buffaure (Pozza di Fassa, Aloch, Fraine and Pera di Fassa), Catinaccio (Vigo di Fassa), Passo Carezza - jazda na nich łącznie to narty + samochód czy skibus.

Info dla frytowskiego:

Jeśli jeszcze nie masz rezerwacji, to jedź do Canazei lub Campitello di Fassa, kup dolomiti superski i szalej na : Val Gardena, Alta Badia, Arabba i Val di Fassa. Bez zdejmowania nart przez 6 dni rzadko kiedy powtórzy Ci się ta sama trasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Col Rodella (Campitello di Fassa) - to tylko kolej linowa do transportu na Sella Ronda lub Belvedere"

Co za bzdura. Col Rodella to oczywiście ośrodek z dwoma kolejami linowymi, czterema krzesłami i dwoma orczykami. Start z Campitello lub z Lupo Bianko. Można przez Lupo Bianko przemieścic się na Belvedere. Na Belvedere start również z Canazei. Oczywiście z Col Rodelli można się dostać na Sellę.

"Pozostałe kompleksy są również odizolowane czyli: Ciampac (Alba di Canazei),Buffaure...............".

Następna bzdura. Co prawda to dwa oddzielne ośrodki, ale można się pomiędzy nimi przemieszczać bez zdejmowania nart.

Co do karnetów to według mnie biorąc różnicę w cenach tylko DSS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że lubisz:

jeździć tam gdzie wiatr wieje z prędkością "1 macha" - pomiędzy Rodellą a Sassolungo tworzy się tzw. komin i często zamykane są z tego powodu wyciągi krzesełkowe (w moim poście zastosowałem skrót myślowy, że Col Rodella to kolej linowa, zabrakło słowa praktycznie )

oraz

długie spacery w butach narciarskich z nartami na plecach - polecam spacer z Canazei na Ciampac (ok. 2km).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Korzystając z tego wątku mam prośbę o informacje odnośnie parkingu przy dolnej stacji wyciągu Canazai-Pecol.Czy jest to parking płatny i czy można do niego zjechać na nartach od strony Pian Frataces Gherdecia.Jeżeli ktoś z Was startował z tej stacji do Malga Ciapelle to dodatkowa prośba o informację ile czasu trzeba liczyć na dojazd do niej nartostradami i wyciągami przez Arabbę.Z mapy wychodzi mi ok 1,5godz. ale to tylko przypuszczenie.

Pozdrawiam i dziękuję za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parking płatny-zdaje się 5 euro/dzień.

Nie zjedziesz na parking-jesli jedziesz do końca (do Canazei) to lądujesz w innej częsci miasta i musisz kawałek iśc-ja wiem 300-500 metrów?jak nie chcesz chodzic to z przełęczy wjeżdzasz z powrotem na Belveder,zjeżdzasz na nartach do stacji pośredniej,a na parking gondolką.

Z Lupo Bianco jak widzisz liczą 1,5 godziny-tylko dla sprawnych narciarzy i bez kolejek (czyli raczej z samego rana i nie w szczycie sezonu -luty i pierwsza połowa marca).Raczej licz więcej-nawet 2 x tyle.Najlepiej wyjechac z pierwszą gondolką,i pędzic na Marmoladę,a jak zostanie ci czasu to zawsze możesz powtórzyc coś co cię szcególnie urzekło.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jag 24 dzięki za informacje.Też nie wyobrażam sobie innego scenariusza jak wyjazd jedną z pierwszych gondoli.I tak też chyba trzeba będzie wrłócić do auta na koniec dnia 500m spacerku po całym dniu na nartach do wyjątkowych przyjemności nie zaliczam.Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz chodzic z nartami i nie chcesz płacic za parking to jedziesz autem kawałek (3 km?) za Canazei (ale już po serpentynach) na przełęcz Lupo Bianco (inna nazwa to Pian Frataces zdaje się).Tam jest bezpłatny parking,bezpośredni wjazd na Sellarondę i oczywiście bezpośredni zjazd (z obu kierunków).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...