Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk 2012


Pesymista

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W pierwszych słowach pragnę wszystkim fanom Szczyrku złożć życzenia Noworoczne"Zdrówka" to najważniejsze, i jednocześnie zaprosić Państwa na narty do tego niegdyś kurortu narciarskiego.

Dla mnie jest nadal pięknym kompleksem narciarstwa w Polsce, a że ludzie piszą tak jak piszą o Szczyrku to też im chwała ponieważ mają powody by się złościć, lecz śledziłem bardzo uważnie przygotowania do obecnego sezonu i muszę powiedzieć że mimo ciężkich warunków panujących w górach to Szczyrk spisał się dobrze. Z Małego Skrzycznego szło naprawdę bardzo dobrze poszusować i chociaż dziś warunki się pogorszyły to na Wekend znów będą dobre to Wam gwaranuje. A co do rozbudowy ośrodka to powiem krótko jeśli Was nie będzie w Szczyrku to i nowego kompleksu nie będzie, NIE ZDRADZAJCIE TAK PIĘKNYCH TRAS NARCIARSKICH. Pozdrawiam. Miglanc

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do rozbudowy ośrodka to powiem krótko jeśli Was nie będzie w Szczyrku to i nowego kompleksu nie będzie

To tak jakby powiedzieć: "Jak wygram miliard w totka, to zrobię to i tamto..." - prościej się nie da.

Nie zamierzam panu Richterowi dawać do kieszeni "milionów" i mieć nadziei, że wybuduje za nie piękny ośrodek. Niech się chłop postara, zainwestuje - jak zrobi to porządnie z przyjemnością dorzucę się do spłaty zainwestowanych pieniędzy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W pierwszych słowach pragnę wszystkim fanom Szczyrku złożć życzenia Noworoczne"Zdrówka" to najważniejsze, i jednocześnie zaprosić Państwa na narty do tego niegdyś kurortu narciarskiego.

Dla mnie jest nadal pięknym kompleksem narciarstwa w Polsce, a że ludzie piszą tak jak piszą o Szczyrku to też im chwała ponieważ mają powody by się złościć, lecz śledziłem bardzo uważnie przygotowania do obecnego sezonu i muszę powiedzieć że mimo ciężkich warunków panujących w górach to Szczyrk spisał się dobrze. Z Małego Skrzycznego szło naprawdę bardzo dobrze poszusować i chociaż dziś warunki się pogorszyły to na Wekend znów będą dobre to Wam gwaranuje. A co do rozbudowy ośrodka to powiem krótko jeśli Was nie będzie w Szczyrku to i nowego kompleksu nie będzie, NIE ZDRADZAJCIE TAK PIĘKNYCH TRAS NARCIARSKICH. Pozdrawiam. Miglanc

Dla mnie też :)

Ale musicie się tam zabrać ostro do roboty bo czas leci i ludzie się zniechęcają i o Szczyrku zapominają!

Trzymam kciuki! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że teraz pałeczka jest po stronie właścicieli ośrodka,jak się postarają,to na pewno narciarzy w Szczyrku nie zabraknie.Miglanc,spójrz na taki mały ośrodek jak Sihelne,starają się i mają coraz więcej zwolenników,choć to niewielka stacja i nie ma tam nawet wyciągu krzesełkowego.Trudno żebym jeździł do Szczyrku dla jakiejś idei,jeśli właściciele będą chcieli jedynie czerpać zyski,a nie poprawią oferty.Ponoć zrobili naśnieżanie na wszystkich trasach i zmodernizowali niektóre - niech będzie na dobry początek.Ale to kropla w morzu,nie ma tam nawet bezpłatnych parkingów,nie wspominając o ich pojemności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

NIE ZDRADZAJCIE TAK PIĘKNYCH TRAS NARCIARSKICH.....

a'propos zdradzania to przypomniał mi się taki stary dowcip , który kończy się zdaniem :

panowie , zdrada jesteśmy w du...e

i tak coś mi to powiedzenie pasuje do tego co pan Richter i cała reszta wyprawia w Szczyrku

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam sentyment do Szczyrku. 6 lat, pierwszy raz na Julianach...wiadomo. I nawet ta cała przestarzała infrastruktura mnie nie zniechęci do jeżdżenia tam na narty (no może te ch***erne płatne parkingi). Oczywiście bardzo będę się cieszyć kiedy zainwestują pieniądze w ten ośrodek, ale nie od razu Rzym zbudowano. W tym roku zima jest taka, że jej nie ma. Co śnieg napada to zaraz topnieje, więc może ciężko im pokazać, że coś w Szczyrku faktycznie się zmieniło. Zobaczymy czy do następnego sezonu uda im się coś więcej zdziałać, wtedy będę wiedzieć, czy faktycznie pan Richter i spółka maja gdzieś narciarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam sentyment do Szczyrku. 6 lat, pierwszy raz na Julianach...wiadomo. I nawet ta cała przestarzała infrastruktura mnie nie zniechęci do jeżdżenia tam na narty (no może te ch***erne płatne parkingi). Oczywiście bardzo będę się cieszyć kiedy zainwestują pieniądze w ten ośrodek, ale nie od razu Rzym zbudowano. W tym roku zima jest taka, że jej nie ma. Co śnieg napada to zaraz topnieje, więc może ciężko im pokazać, że coś w Szczyrku faktycznie się zmieniło. Zobaczymy czy do następnego sezonu uda im się coś więcej zdziałać, wtedy będę wiedzieć, czy faktycznie pan Richter i spółka maja gdzieś narciarzy.

Bardzo łatwo można pokazać że coś się zmieniło, właśnie gdy jest problem ze śniegiem. Po prostu nie otwierać tej czy innej trasy, nie robić ludzi w balona którzy tracą czas na dojazd tam, po to by okazało się że otwarta trasa na której wg. www są dobre warunki, nie nadaje się do jazdy.

Lepsze dla wizerunku będzie nie otwieranie tras z niedostateczną ilością śniegu, niż ich otwieranie tylko dla zasady lub gorol jeden wie dlaczego jeszcze.

Żeby było jasne, nie jestem przeciwnikiem Szczyrku, wręcz przeciwnie. Uwielbiam to miejsce i kiedy są warunki zawsze tam jeżdżę, ale mimo zmian włodarzy, na razie nie zmienia się nic, a co najgorsze, nie zmienia się ich podejście do klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś na podhalu można było naśnieżyć i warunki mają bardzo dobre do jazdy od sylwestrowej nocy jeżdżę na Rusińskim i wszystko jest Ok, a Richter niech się nie kompromituje ze swoim nowym systemem naśnieżania bo efektu jakiegokolwiek brak.

I tu się mylisz i niesłusznie posądzasz właścicieli ośrodka o brak wiedzy na temat naśnieżania.

Jak wiesz ja siedzę "w pogodzie" codziennie. Uwierz mi, że kiedy np. w Białce śnieżyli na całego, w Szczyrku było kilka stopni na plusie. Sam miałem okazje się przekonać o tym, bo w Białce byłem w grudniu kilka razy i widziałem jakie są różnice temperatur. Zawsze było 4, 5 C mniej niż w Szczyrku!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się mylisz ........... bo w Białce byłem w grudniu kilka razy i widziałem jakie są różnice temperatur. Zawsze było 4, 5 C mniej niż w Szczyrku!

I tu JC ma 100% racji, nawet teraz na Rusin-ski jest 0, a w Szczyrku +4

Jakoś na podhalu można było naśnieżyć i warunki mają bardzo dobre do jazdy od sylwestrowej nocy jeżdżę na Rusińskim i wszystko jest Ok.....

Trudno porównać jedną 700m trasę na Rusinie, z trzema trasami uruchomionymi w Szczyrku o łącznej długości ponad 3km.

Że nie wspomnę o pozostałych prawie 20km.

Poza tym na Podhalu ze śnieżeniem, też nie jest tak wesoło (wtopa w Białce).

Nie bronię tu Szczyrku pomimo mojego do niego sentymentu, ale bądźmy obiektywni.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się mylisz i niesłusznie posądzasz właścicieli ośrodka o brak wiedzy na temat naśnieżania.

Jak wiesz ja siedzę "w pogodzie" codziennie. Uwierz mi, że kiedy np. w Białce śnieżyli na całego, w Szczyrku było kilka stopni na plusie. Sam miałem okazje się przekonać o tym, bo w Białce byłem w grudniu kilka razy i widziałem jakie są różnice temperatur. Zawsze było 4, 5 C mniej niż w Szczyrku!

Tu nie chodzi o brak wiedzy, ale o gospodarność. Po co w takim razie pan R. kupił na ten rok lance śnieżne? Ten sposób naśnieżania, praktycznie nie ma u nas sensu, no chyba, że trafimy na urodzaj niskich temperatur. Co roku zima jest coraz cieplejsza - trzeba kupować urządzenia, które produkują śnieg szybko i nie potrzebują do tego niskich temperatur - lanca nie należy do takich urządzeń. Po prostu nie trafili z tą inwestycją w pogodę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno porównać jedną 700m trasę na Rusinie, z trzema trasami uruchomionymi w Szczyrku o łącznej długości ponad 3km.

Że nie wspomnę o pozostałych prawie 20km.

Pod względem długości z pewnością tak, pod względem powierzchni i kubatury już łatwiej, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę Kotelnicę.

Choć w kwestii śnieżenia temperatura odegrała tu wiodącą rolę. Wystarczy spojrzeć na Rabkę-Polczakówkę, której nie można zarzucić złej woli i która przynajmniej od ubiegłego sezonu jak tylko się dało sypała "górkę" ponad bieżące potrzeby (i co najważniejsze ma do tego potencjał w postaci sprzętu i ludzi), a na ten moment jej trasa po prostu nie wygląda.

http://www.polczakowka.region-rabka.pl/

(wtopa w Białce)

Co ciekawe tak naprawdę nie wiadomo o kogo chodzi w Białce, gdyż pojawiły się informacje w mediach, że "wtopa" dotyczy małej stacji z orczykiem.

http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/488435,bialka-nasniezali-stok-mimo-suszy-jaka-kara,id,t.html?cookie=1

Czy prawdziwe - nie wiadomo.

Edytowane przez ravick97
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod względem długości z pewnością tak, pod względem powierzchni i kubatury już łatwiej, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę Kotelnicę....

Witaj Maćku.

Mnie nie chodzi o wykazanie wyższości Szczyrku nad Rusin-ski czy Białką Tatrzańską, bo z zasady nie porywam się z motyką na słońce.

Zawsze znajdą się zwolennicy tego czy innego ośrodka i bardzo dobrze.

Denerwuje mnie jednak wydawanie opinii bez poparcia w faktach.

Nikt nikomu nie nakazuje jazdy do Szczyrku czy Białki – wolny wybór.

Nie podoba ci się to nie jedź i tyle w temacie.

Napisz, że nie lubisz, że przestarzała infrastruktura, że kible z XIXw itp.

Twoje prawo.

Operujmy jednak faktami, a nie domysłami.

Z faktami trudno dyskutować, choć my Polacy jesteśmy chyba mistrzami w tej dziedzinie.

Bo jeśli napiszemy, że w Szczyrku jest stara infrastruktura to jest to fakt i nie da się go obalić.

Jeśli jednak napiszemy, że ktoś się kompromituje z systemem zaśnieżania bo efektów nie widać, lub napisze, że ktoś bez sensu kupił lance a zimy są coraz cieplejsze, więc jest neptek,to ja zawsze będę z takimi tekstami polemizował.

Nie oceniajmy innych na bazie wyrywkowej i nie pełnej wiedzy w temacie.

PS: przecież ja nie napisałem, że chodzi o Kotelnicę. Stwierdziłem tylko fakt, że z powodu suszy i aury wszyscy mają problemy ze śnieżeniem.

Edytowane przez Piotr_67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: przecież ja nie napisałem, że chodzi o Kotelnicę.

Ja też nie :smile:.

W sumie nikt nie pisze, ale każdemu kołacze się z tyłu głowy - Kotelnica, kotelnica, Kotelnica ... mi zresztą też :biggrin:.

Piotrek co do reszty to w moim poście, nie chodziło mi o porównywanie co lepsze, co gorsze, a jedynie o to, że generalnie w kwestii naśnieżania nie długość ma znaczenie, a pojemność.

Nie licząc może jednego ośrodka niedaleko Krk, to osobiście mi wszystkie pasują po spełnieniu 2 warunków - trasy ze śniegiem i w miarę szybkiego dostępu do niej.

Z reszty atrakcji w Polsce niestety jak na razie nie korzystam, no może poza WC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się mylisz i niesłusznie posądzasz właścicieli ośrodka o brak wiedzy na temat naśnieżania.

Jak wiesz ja siedzę "w pogodzie" codziennie. Uwierz mi, że kiedy np. w Białce śnieżyli na całego, w Szczyrku było kilka stopni na plusie. Sam miałem okazje się przekonać o tym, bo w Białce byłem w grudniu kilka razy i widziałem jakie są różnice temperatur. Zawsze było 4, 5 C mniej niż w Szczyrku!

Pełna racja. Trochę jestem zorientowany w panującej pogodzie bo amatorsko obserwuje ją od kilkudziesięciu lat. Jak na razie Podhale i tatry w tym sezonie maja zdecydowanie niższe temperatury niż Beskid śląski w tym Szczyrk. Szczyrk ( i cały Beskid śląski) w tym roku rozłożyła pogoda . Najpierw rekordowa jesienna susza później ciepło i brak śniegu. Czy SON ma swój zbiornik wody? Chyba nie.Normalnie Tatry i Podhale mają nieco chłodniejsze zimy od Beskidu śląskiego ,ale w tym roku różnice są zbyt duże. Powinno się to jeszcze w styczniu zmienić i jakieś 7-10n dni mroźnych w naszych Beskidach mieć będziemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenniki.

Popatrzyłem na stronki COS-u,SON-u i przy okazji GAT w Korbielowie.

Najmilsza niespodzianka to... COS!

W zeszłym sezonie karta całodzienna kosztowała 90zł,w tym 70zł!Pojawiły się też karty czasowe,których wcześniej nie było:

-3 godz. za 35zł

-4 godz. za 45zł

Jest też 3 dniowa i tygodniowa:

- 3 dni za 150zł

- 7 dni za 300zł

Poza tym jest też karnet 7 przejazdowy za 30 zł,wcześniej takiej opcji nie było,trza było płacić,w zeszłym sezonie 7 x 6,5 zł (jeśli dobrze pamiętam).W tym roku jeden wyjazd 6 zł.Można się czepiać,ale to spora odmiana tego miejsca i oferta lepsza niż w Wiśle! :applause:

No to teraz SON... Tutaj przejęto ośrodek GAT-u wraz z cennikiem i nic się nie zmienia.A przecież rządzą tu teraz mieszkańcy i właściciele gruntów!Nie twierdzę,że jest drogo,ale zmian żadnych.

Teraz GAT i Pilsko... Tutaj też zaskoczenie,bo tu w państwowej firmie są nowości,w przeciwieństwie do SON! :tongue:

Dla przykładu:cały dzień na Pilsku to 55zł w sezonie,a w Szczyrku 68zł!Poranny karnet tańszy niż kiedyś,ale do dwunastej - pomyśleli,bo raczej nie opłaci się go odkupić - kiedy w GAT strzelają sobie w kolano,bo jeszcze o 11-ej na kupno znajdą się chętni. :tongue:

Ogólnie patrząc to na Pilsku karnety,zwłaszcza wielodniowe,tańsze! :rolleyes::

Ot tak sobie poszperałem. :wink:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W pierwszych słowach pragnę wszystkim fanom Szczyrku złożć życzenia Noworoczne"Zdrówka" to najważniejsze, i jednocześnie zaprosić Państwa na narty do tego niegdyś kurortu narciarskiego.

Dla mnie jest nadal pięknym kompleksem narciarstwa w Polsce, a że ludzie piszą tak jak piszą o Szczyrku to też im chwała ponieważ mają powody by się złościć, lecz śledziłem bardzo uważnie przygotowania do obecnego sezonu i muszę powiedzieć że mimo ciężkich warunków panujących w górach to Szczyrk spisał się dobrze. Z Małego Skrzycznego szło naprawdę bardzo dobrze poszusować i chociaż dziś warunki się pogorszyły to na Wekend znów będą dobre to Wam gwaranuje. A co do rozbudowy ośrodka to powiem krótko jeśli Was nie będzie w Szczyrku to i nowego kompleksu nie będzie, NIE ZDRADZAJCIE TAK PIĘKNYCH TRAS NARCIARSKICH. Pozdrawiam. Miglanc

to już po prostu szczyt bezczelności!! nie wiem kogo reprezentujesz czy parkingowców, czy orczykowców, czy hacjendowców ale oskarżanie kogokolwiek o zdradę tego skansenu to na prawdę grube przegięcie,a bazowanie na niskich pobudkach sentymentu ludzkiego aby wydawali tam swoje ciężko zarobione pieniądze to po prostu oszustwo. Polacy dali Wam prawie 20 lat zaufania na zbudowanie ośrodka z prawdziwego zdarzenia, a Wy ten czas straciliście na liczenie dutków i wzajemne spory o ziemie na trasach bo każdy chciał zarobić więcej niż sąsiad, więc stańcie się w końcu uczciwi i teraz najpierw wydajcie swoje pieniądze i zainwestujcie, a dopiero potem proście narciarzy aby wrócili do Was. Wtedy będzie uczciwie.

Tymczasem Rodacy nie zdradzajcie Austriaków, Włochów, Francuzów bo oni nie wciskają Wam kitu tylko świadczą prawdziwą usługę narciarską. Pozdrawiam:laughing:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Skrzycznem otwarli górną część ondraszka (część Skrzyczne-Jaworzyna, niebieska trasa):eek:!!!!! Ta trasa nie była tam czynna przez kilka lat. Podobno warunki dobre:

http://www.szczyrk.cos.pl/

:confused::

O ile pamiętam,to Ondraszek na tym odcinku był czynny co roku,a już na pewno jeździłem tam dwa sezony temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...