Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

pomożcie gdzie z dziećmi na narty do austrii? stubai czy ischgl?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

początek kwietnia chcemy się wybrać na narty; jedzie nas około 8 osób;ja jadę z moimi 3,5 letnimi blizniakami które będą stawiały tam pierwsze kroki na nartach (najprawdopodobniej bo ja narazie u nas sniegu jak na lekarstwo)

zastanawiamy sie nad wyborem miejsca. padły 2 propozycje z których muszę wybrać stubai czy ischgl?

czy ktoś może mi podpowiedzieć gdzie lepiej wybrać się ?

chodzi zarowo o nartki jak i atrakcje, bo nie wiem jak dzieci- czy beda chcialy jezdzic, a w razie czego nie chce ich zniechecac zmuszaniem do nart.

Chcemy wynajac jakis apartament dla naszej grupy. moze ktos ma cos sprawdzonego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

w Ischgl nie byłem (jeszcze) :rolleyes:: ale jeżeli chodzi o Stubai to polecam dom w Neugasteig:

http://www.stubaital.at/vermieter.php?ID=219

Byłem w listopadzie 2010 z 7-mio latkiem. Sam lodowiec jest dość przyjazny dzieciom ale czy dobry dla 3,5 latków? Nie jestem pewien - po prostu nie mam doświadczenia w nartowaniu z takimi maluchami. Na stacji Gamsgarten jest taka wolna i krótka kanapa idealna dla dzieciaków: Murmelebahn.

Co do atrakcji poza nartami to nie bardzo pomogę - jest oczywiście infrastruktura typu knajpy ale innych nie kojarzę :confused::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

A może byś jeszcze wzięła pod uwagę rejon Fiss-Ladis:

http://www.skionline.pl/stacje/?co=stacje&id_miejscowosci=668

z posiadanych informacji, wiem że do jest ośrodek wyjątkowo nastawiony na rodziny z maluchami, a podobno (jak pamiętam) była tam również zatrudniona polska opiekunka-instruktorka dla dzieci, ale to musisz sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczynam sie skłaniać ku Ischgl, bo większość grupy jest zaawansowana i chca trochę pośmigać a ośle łączki też znajdę dzieciom. szkółki tez z pewnością tam znajdę. a może ktoś poleci mi jakąś dobrą szkółkę?? albo przedszkole - to na wypadek jak nie będą chciały jeżdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wiedz o tym, ze w Ischgl na dole nie ma żadnej górki do jazdy, trzeba wyjechać gondolami na góre na Idalp i dopiero tam masz cały ośrodek. Jest w tej dolinie też fajne miejsce Galture, i tam znam niezły hotel bardzo przyjazny dla dzieci z basenem, saunami itp. Również jest niezła góra do jeżdżenia, ceny niższe na pobyt, autobus z pod hotelu do Ischgl i na górke w Galture.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Stubai

Jeśli chodzi o dzieciaki to polecam Stubai, mają specjalne miejsce dla dzieciaków na stacji Gamsgarten, mają tam chyba z 4 dywany osłonięte od wiatru wciągające dzieciaki do góry. Jest też trasa dla poczatkujących i dzieci z obsługą krzesła, która jak trzeba to spowolni zatrzyma pomoże. Jest restauracja dla dzieciaków pontony itd.. I nie przesadzajmy zaawansowani narciarze też znajdą wyzwania dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

każde miejsce w Austrii jest O.K.

ja Stubai darzę ogromnym sentymentem - mój pierwszy wyjazd na lodowiec w 1994 roku, na parkingu nie było jeszcze samochodów z polską rejestracją

od tego czasu przybyło wyciągów i tras (byłem tam wiele razy), trasy dla każdego, polecam noclegi na kampingu w NEUSTIFT (apartamenty nie należą do najtańszych), ale Neustift to centrum doliny Stubai z atrakcyjnym basenem, sklepami, licznymi lokalami, wada - z Neustift do gondolek ok. 18 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...