Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szklarska Poreba - LOLOBRYGIDA opis trasy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam gorącą prośbę , wybieram sie do Szklarskiej i zastanawiam się czy LOLOBRYGIDA to dobry pomysł na zjazdy dla mnie i syna oboje jeździmy na około 6 ( chyba raczej 5 ale tabelka zawyżyła :) i zastanawiam się czy będę miał tam zabawę czy ciężki wysiłek ????

Ktoś może to porównać np do Czantorii?? tzn Nachylenie przede wszystkim reszta mam nadzieję ze do ogarnięcia przez mnie i synka :)

Wdzięczny będę za wszelkie uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widac, ze nie byles tam od jakiegos czasu :P w zelszym roku wybudowano i uruchomiono (W KONCU!!) kanape 6 osobowa - karkonoski express. Kolejki jakies tam sa, ale dzieki kanapie (jej meta jest kolo swiatecznego kamienia), wyciagiem nie wjezdzaja Ci slabiej jezdzacy, przez co i na starym wyciagu i przy kanapie dlugiego czekania nie ma. W zeszlym roku bylem i do kanapy doslownie max 5 min. W tym roku podobno poszerzyli (znow) trasy i nasniezanie 100 % (tutaj prosze zweryfikowac, tak mi sie cos o uszy obilo, ale pewny nie jestem). Lolobrygida przyjemna traska (dluga !! gdyby tylko nie ta koncowka, gdzie jak predkosci nie nabierzesz to musisz kijkami sie odpychac), ale wlasnie ze wzglegu na ten nowy wyciag wiekszosc osob nia zjezdza, wiec czasami moze byc tlok, wiekszych trudnosci nie ma.

Pozdrawiam ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widac, ze nie byles tam od jakiegos czasu :P w zelszym roku wybudowano i uruchomiono (W KONCU!!) kanape 6 osobowa - karkonoski express. Kolejki jakies tam sa, ale dzieki kanapie (jej meta jest kolo swiatecznego kamienia), wyciagiem nie wjezdzaja Ci slabiej jezdzacy, przez co i na starym wyciagu i przy kanapie dlugiego czekania nie ma. W zeszlym roku bylem i do kanapy doslownie max 5 min. W tym roku podobno poszerzyli (znow) trasy i nasniezanie 100 % (tutaj prosze zweryfikowac, tak mi sie cos o uszy obilo, ale pewny nie jestem). Lolobrygida przyjemna traska (dluga !! gdyby tylko nie ta koncowka, gdzie jak predkosci nie nabierzesz to musisz kijkami sie odpychac), ale wlasnie ze wzglegu na ten nowy wyciag wiekszosc osob nia zjezdza, wiec czasami moze byc tlok, wiekszych trudnosci nie ma.

Pozdrawiam ;)

Nie byłem dawno i długo, długo tam nie pojadę, nowa kanapa poprawiła sytuację??? Parkingi są nowe? Darmowe?

ceny dostosowane to poziomu świadczonych usług? Nowa kanapa nie robi na mnie wrażenia, Czasem- często kamerki sobie obczajam i w szklarskiej mimo nowej kanapy, dalej czarno od ludzi pod wyciągiem... nie tylko w dni wolne...

nie odbierajcie tego jako pojazd na Polskie ośrodki, chcę koledze doradzić i pomóc żeby miło spędził wolne

przemyśl temat

Jak będziesz w szklarskiej na urlopie to masz doskonałą bazę wypadową na Czechy

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ziom10

okej jest troche za drogo, parkingi nie sa darmowe (niekorzystam z nich, dlatego na to nie zwrocilem uwagi), ale z tymi kolejkami przesadzasz. Oczywiscie, ze sa kolejki, nie da sie ukryc, ale wiem z doswiadczenia zeszlorocznego, ze dzieki nowej kanapie, mimo duzej ilosci osob pod wyciagiem, czeka sie max 5 min, a z reguly 2-3 min. Inna sprawa, ze szklarska to faktycznie dobra baza wypadowa do czech, sam jakbym jechal powiedzmy na tydzien to polowe czasu bym spedzil w szklarskiej, a polowe gdzies w czechach, bo o tyle o ile sie krocej czeka do wyciagu (niz w ostatnich latach), to doskwiera po 2-3 dniach mala roznorodnosc tras, szczegolnie gdy nie ma jakis super warunkow sniegowych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ziom10

okej jest troche za drogo, parkingi nie sa darmowe (niekorzystam z nich, dlatego na to nie zwrocilem uwagi), ale z tymi kolejkami przesadzasz. Oczywiscie, ze sa kolejki, nie da sie ukryc, ale wiem z doswiadczenia zeszlorocznego, ze dzieki nowej kanapie, mimo duzej ilosci osob pod wyciagiem, czeka sie max 5 min, a z reguly 2-3 min. Inna sprawa, ze szklarska to faktycznie dobra baza wypadowa do czech, sam jakbym jechal powiedzmy na tydzien to polowe czasu bym spedzil w szklarskiej, a polowe gdzies w czechach, bo o tyle o ile sie krocej czeka do wyciagu (niz w ostatnich latach), to doskwiera po 2-3 dniach mala roznorodnosc tras, szczegolnie gdy nie ma jakis super warunkow sniegowych.

Lola to super traska, nie wiem czy nie najdłuzsza w Karkonoszach, wydaje mi się , że tak. Problem w tym , że nie zawsze jest cala otwarta, a jak już jest otwarta to nie jest dostatecznie dobrze przygotowana... Jak ktoś chce sobie pojeździc wybiera inne miejsa. Nie wiem w jakim okresie byłeś w zeszłym roku, ale nawet na tym forum narciarze odradzali jazdy w tamtym miejscu...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lola była fajna do chwili otwarcia "EKSPRESU" . Jak pojawiła się opcja ominięcia pierwszej, stromej części to zrobiło się tam przesadnie "rodzinnie"...ci co do tej pory jeździli na Puchatku ( wjazd chyba ponad 15 min+ odstanie w kolejce) wciskają się na Ekspres. Rozwiązaniem jest odbicie w prawo na Śnieżynkę, choć nie brakuje i tam tłoku.

Sumując...ilość ludzi, kiepska gastronomia, niełatwe parkowanie i kilka innych spraw spowodowały że tam już nie zaglądam.

Jeśli bardzo chcesz to wybierz się w pracujące dni, powinno pomóc:) aaaaaaaaaaaaa pamiętaj że będą ferie :eek:

Pamiętam jak w tamtym roku spaprał się super szybki nowy wyciąg i wszyscy na starą kanapę...przypomniało mi się jak stałem kiedyś do Mody Polskiej za Chińskimi koszulkami :D:D:D

Edytowane przez Roobs
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze kolega podpowiedziec gdzie na czechy w miare blisko ze szklarskiej ???

Proste, przechodzisz granice w Jakuszycach, za Szklarską i masz pierwszą miejscowość Harahov, ale ja bym na twoim miejscu pojechal dalej do Rokitnicy - tam sobie pojezdzisz, choć i tak sporo Polaków wszędzie, jak jedziesz na urlop to pośmigaj tam w tygodniu, a weekend poświęć na melanż i relax.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze Szklarskiej to Harrachov, Rokytnice Nad Jizerou, Janskie Łaźnie (Janské Lázně), do Szpindla też niedaleko...

Jednak skoro już jesteś w Szklarskiej to też spróbuj. Jedynie wystartuj najszybciej jak tylko można póki ludziska siedzą i ubierają się na parkingach w autach :)

Chociaż z tą 6 to powinniście na czarną trasę FIS ze Szrenicy :)

Macie pełen komfort, że z czarnej nie musicie zjeżdżać do dolnej stacji. Pomykacie do góry orczykiem albo kanapką z miejsca gdzie zakręca w dól wyciąg jadący na Puchatka.

Tam zawsze był luz :)

Godzinka lub dwie zaprawy na Loli i Śnieżynce a później na FIS :)...oczywiście to jako opcja :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jak koledzy mowia, a jak sie nie chce samemu jezdzic autem to jest pelno skibusow, ktore zawioza tam i z powrotem. Pewnie wyjdzie gdzies kolo 30 zl w 2 strony (do harrachova, dalej pewnie troche wiecej). Aktualnie najfajniesza trasa w Szklarskiej, jest Sniezynka. FIS ostatnimi czasy rzadko kiedy caly otwarty (czesto tylko sciana zamknieta i trzeba orczykiem jechac, ale jak jest otwarty to traska super), a na Sniezynce mniej ludzi niz na Loli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

no i byłem i .....

trasa spoko długa, kanapa 6-cio osobowa super tylko trasa fatalnie przygotowana muld tyle że szok ok lodu nie było nie ma co się czepiać

za to Swieradów - boski moze i krocej niz LOLA ale za to ciekawiej wypłaszczenie do pokonania bez problema i parking za freeie najwiekszy atut GONDOLA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szklarska Poręba jedynie jako baza wypadowa do Czech

Witam !!!

Jedyną atrakcją jest dla mnie czarna Fis, pozostałe trasy poniżej krytyki, nowy wyciąg Karkonowski Expres stale zamykany, Lola skrócona o najlepszy odcinek. Ośrodek nastawiony na maksymalne zyski, za skipass płacisz 100% a puszczany jeden wyciąg na Puchatek, brak przygotowań stoków, odpowiedniego dośnieżania. Podsumowując jeśli chcesz pośmigać na Puchatku to jedź, reszcie nie polecam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...