Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam, że napiszę w tym tonie... nie jedźcie tam! :)

To jest jakieś totalne nieporozumienie -patologia. Ładnie toto wygląda na mapce - i to wszystko.

Głowne trasy przy krzesełku są płaskie jak stół, te przy orczykach krótkie, wąskie i jakieś bez sensu - o ile są czynne.

Byłem tam raz, przez godzinę ...i wystarczy - karnet odsprzedałem, pojechałem dalej.

Na Orawie akurat jest konkurencja - znacznie ciekawsza nawet jeśli dotyczy jednego orczyka, jak w Hrustinie (Ski Zabava) czy Zakamenne (SKi 7).

Jest tam też parę sensownych krzesełek: Racibor, Oravice, Vitanova, Rohace itd. - wszystkie ww. są znacznie ciekawsze od Oravskiej Leśnej.

Mysiauek - Vratna to całkiem inna klasa. Tam jest pięknie (Mała Fatra) i może być bardzo solidnie narciarsko. Nie wiem dlaczego, ale to mało popularne miejsce na forach. Ja polecam - choć wiele zależy od aktualnych warunków - trzeba sprawdzać. Gdyby tam chodziło wszystko co jest na mapce - to byłoby naprawdę super. Niestety tak nie jest.

Taka refleksja ogólna - jest całkiem sporo fajnych ośrodków na Słowacji, tzn. takich co świetnie wyglądają na mapkach...tyle że w teorii, bo w praktyce od kilku lat nie widziałem, żeby działały w całości (trasy i wyciągi) choćby przez parę dni. Mam na myśli wszytskie te warte uwagi, czyli Chopok, Łomnica, V. Raca, Vratna, Malino, Rohace, Kubinska czy S. Pleso - choć w tym ostatnim zdarzało się czasem że wszytsko chodziło.

Tak się zastanawiam - czy to kwestia ogólnej niemożności (warunki, pogoda) czy niemożności ludzkiej i mentalności Słowaków? :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - trasy wzdłuż krzesła są BARDZO rodzinne (płaskie), byłem raz, ale chyba nie powtórzę. Może na wiosnę, na firnie będzie szybko, ale teraz po opadach śniegu raczej powoli. Ale najlepiej sprawdzić samemu, jak nie spasuje, to można podjechać na Kubinską Holę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi tam to nie przeszkadza :) że płasko i szeroko a przy orczyku wąsko :), wąsko to tak jak na większości polskich górek jest ;), ale za to nie ma wcale ludzi :) jeździ się samemu :)

A ja dodam tylko że Marcin to nie "niedzielny" narciarz, zresztą nie ja sam z tego forum miałem się okazję przekonać:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysiauek - Vratna to całkiem inna klasa. Tam jest pięknie (Mała Fatra) i może być bardzo solidnie narciarsko. Nie wiem dlaczego, ale to mało popularne miejsce na forach. Ja polecam - choć wiele zależy od aktualnych warunków - trzeba sprawdzać. Gdyby tam chodziło wszystko co jest na mapce - to byłoby naprawdę super. Niestety tak nie jest.

:)

Nie musisz tłumaczyć bo przeszedłem latem (Chleb, Rozsutec,Diery) i trochę pojeździłem zimą.

Natomiast właśnie z powodu ilości tras zastanawiam się po co jeździć do takiego czegoś jak oravasnow.

Ale Marcin podal już powód :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bym miał tam jechać sam to raczej NIE -trasy nie powalają na kolana , jak z rodziną to TAK - bo to bardzo przyjemny ośrodek familijny , kanapa , dobre zaplecze i w sumie sporo łatwych tras

a co do "niedzielnych" narciarzy , to sam się do nich zaliczam :smile: , ale staram się też być np. "poniedziałkowym","wtorkowym", "srodowym" , "czwartkowym" itd:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

oravasnow

Dobremu narciarzowi wszystko jedno gdzie jeździ,ma zabawę i na stromej i na łagodnej trasie,więc nie kozaczyć tu i nie lekceważyć oravasnow,bo trasy przy talerzyku są takie ,że można sobie fajnie pośmigać;-)Pozdrowienia dla marud;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...