Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, koliber napisał:

Bardzo dobrze, że to napisałeś. Też tak uważam. "Bzdurą" nazwać można wyłącznie informację niezgodną z prawdą, a nie subiektywną opinię, ani tym bardziej opinię prawdziwą (np. o tym, gdy w zeszłym sezonie dziesiątki forumowiczów mierzyło czas przejazdu kanapami w Szczyrku, odbiegający od deklarowanej prędkości wyciągu). Nie mówiliśmy o tym, co było tego przyczyną, ale stwierdzaliśmy fakt. Inny użytkownik (też postaram się znaleźć) opisał sytuację, gdzie mimo sprzyjających warunków śniegowych (bodajże dotyczyło to Soszowa w marcu, ale już nie pamiętam) czynna była 1/3 tras - twierdząc, iż nie opłaca się dla garstki narciarzy otwierać pozostałych. W weekend (mimo braku opadów w międzyczasie i naśnieżania z powodu temperatur) trasy ruszyły i nagle warunki zrobiły się "bardzo dobre". Jego relacja zawierała ponadto kilkanaście zdań osobistych spostrzeżeń odnośnie ośrodka, również skwitowanych przez Ciebie jednym słowem "bzdura" (bez jakiegokolwiek uzasadnienia, polemiki, ani dopisania z czymś się nie zgadzasz i dlaczego). I podobnie teraz. O umiejętności cieszenia się z każdego miejsca napisałeś ładnie - i tak można było od razu, bez używania typowego dla Ciebie języka wobec osób, mających inny pogląd.

Cześć

Skupiasz się na sformułowaniu zamiast na faktach. Co do wyciągów. Skupialiście się na porównaniu czasu jazdy z deklarowanym czasem jazdy maksymalnej a wyciąg nadzwyczaj rzadko chodzi z prędkości maksymalną - napisałem szczegółowo dlaczego. Dla mnie w ogóle zastanawianie się nad tym jest trochę chore ale to pomijam.

Śnieżenie może odbywać się w ściśle określonych warunkach a nie dlatego, ze paru gościom się wydaje, że są minusy i muszą śnieżyć. Żeby zacząć trzeba prognozować proces na parę dni, tygodni nawet na przód uwzględniając wiele zmiennych i czasami nie da się tego zrobić tak jak na przykład nie ratrakuje się zazwyczaj  wiosennych stoków z resztkami ale głębokimi.

Wszystkie informacje dotyczące śnieżenia czy pracy wyciągów, stacji itd. Mam zwyczaj przed publikowaniem sprawdzać u źródeł - tak się składa, że znam paru kierowników czy też zarządców stacji, ludzi odpowiedzialnych za utrzymanie stoków czy dyrektorów technicznych, gości od ratraków czy pracowników obsługi. To znajomości prywatne ale dzięki nim, jeżeli czegoś nie jestem pewien dzwonię i pytam.

Dlatego też szlag mnie trafia jak paru gości knuje teorie spiskowe nie wiedząc w temacie dokładnie nic. Stąd "bzdura" jest często określeniem delikatnym. Dobrze, że nie napisałem co sądzę o miejscach typu centra basenowe czy parki rozrywki bo wtedy byłoby grubo. ;)

Dzięki za docenienie "cieszenia się".

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Lubię stereotypy. Oczywiście każdy stereotyp jest po trochu prowokacją. Żaden nie dotyczy ogółu. Ale na różnicach kulturowych można budować piękne narracje: artykuły i historie. Na dyskusji słoików z Warszawy, górników że Śląska, przesiedleńców powojennych z Wrocławia i tyrących na budowach Galicjan można zbudować piękną sztukę, w której każdy wie swoje i nikt z nikim nie może się porozumieć. Pozdrawiam.

To mocno się różnimy. Ja ich nie lubię właśnie z tego powodu - ciężko wtedy o porozumienie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Mitek napisał:

Śnieżenie może odbywać się w ściśle określonych warunkach a nie dlatego, ze paru gościom się wydaje, że są minusy i muszą śnieżyć. Żeby zacząć trzeba prognozować proces na parę dni, tygodni nawet na przód uwzględniając wiele zmiennych i czasami nie da się tego zrobić tak jak na przykład nie ratrakuje się zazwyczaj  wiosennych stoków z resztkami ale głębokimi.

Wszystkie informacje dotyczące śnieżenia czy pracy wyciągów, stacji itd. Mam zwyczaj przed publikowaniem sprawdzać u źródeł - tak się składa, że znam paru kierowników czy też zarządców stacji, ludzi odpowiedzialnych za utrzymanie stoków czy dyrektorów technicznych, gości od ratraków czy pracowników obsługi. To znajomości prywatne ale dzięki nim, jeżeli czegoś nie jestem pewien dzwonię i pytam.

Racja, ja akurat nigdy nie pisałem nic w stylu "jest -5, a nie śnieżą" - wiem, że jest wiele czynników. Natomiast znajomość dyrektorów stacji też nie daje Ci gwarancji, że zdadzą Ci tajniki marketingu. Bywa (nie tylko w branży narciarskiej), że np. restaurację hotelową zamyka się wcześniej, bo nie ma klientów, a pensje trzeba płacić. Myślisz, że podadzą Ci oficjalny powód, gdy przyjdziesz "za pięć dwunasta" i zapytasz czemu nieczynne? I tak jest w każdej branży -  jeśli w marcu większość ośrodków działa w 1/4, mimo iż są najlepsze warunki śniegowe w całym sezonie, a na weekend nagle wszystkie trasy ruszają, to chyba wniosek nasuwa się sam. 

Co do prędkości wyciągów, musiałem przeoczyć Twoje wyjaśnienie. Jednak zarzucałeś innym samo stwierdzenie faktu, w stylu: "nie znają się, a się wypowiadają". To nie jest forum dla znawców, tylko dla narciarzy - dzielimy się tu stanem faktycznym, zastanym na miejscu (zgodnie z sugestią, by wrócić do tematu). Tak samo, gdy stwierdzono, że właściciele "dwóch Słotwin" nie potrafią się dogadać w kwestii wspólnego karnetu. Stwierdzono fakt. A od Ciebie podobny komentarz: "nie znają się, a się wypowiadają". A na czym tu się znać? Co mnie obchodzi, czy bardziej winien braku porozumienia jest jeden, czy drugi? Oceniam z perspektywy narciarza.

No, co do parków rozrywki faktycznie byłoby "grubo", bo ja je uwielbiam:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, koliber napisał:

Racja, ja akurat nigdy nie pisałem nic w stylu "jest -5, a nie śnieżą" - wiem, że jest wiele czynników. Natomiast znajomość dyrektorów stacji też nie daje Ci gwarancji, że zdadzą Ci tajniki marketingu. Bywa (nie tylko w branży narciarskiej), że np. restaurację hotelową zamyka się wcześniej, bo nie ma klientów, a pensje trzeba płacić. Myślisz, że podadzą Ci oficjalny powód, gdy przyjdziesz "za pięć dwunasta" i zapytasz czemu nieczynne? I tak jest w każdej branży -  jeśli w marcu większość ośrodków działa w 1/4, mimo iż są najlepsze warunki śniegowe w całym sezonie, a na weekend nagle wszystkie trasy ruszają, to chyba wniosek nasuwa się sam. 

Co do prędkości wyciągów, musiałem przeoczyć Twoje wyjaśnienie. Jednak zarzucałeś innym samo stwierdzenie faktu, w stylu: "nie znają się, a się wypowiadają". To nie jest forum dla znawców, tylko dla narciarzy - dzielimy się tu stanem faktycznym, zastanym na miejscu (zgodnie z sugestią, by wrócić do tematu). Tak samo, gdy stwierdzono, że właściciele "dwóch Słotwin" nie potrafią się dogadać w kwestii wspólnego karnetu. Stwierdzono fakt. A od Ciebie podobny komentarz: "nie znają się, a się wypowiadają". A na czym tu się znać? Co mnie obchodzi, czy bardziej winien braku porozumienia jest jeden, czy drugi? Oceniam z perspektywy narciarza.

No, co do parków rozrywki faktycznie byłoby "grubo", bo ja je uwielbiam:)

Cześć

Wiadomości są pewne bo dotyczą pewnych ogólnych prawidłowości. Staram się być ogarnięty i nie stawiam pytań kłopotliwych w stylu: A dlaczego zamknąłeś? Tylko: powiedz jakie są zasady tego i tego? Marketing mało mnie obchodzi - to głownie sztuka oszukiwania. Interesują mnie kwestie techniczne. Co do Słotwin nie wypowiadałem się na 99% ale jak coś znajdziesz piwo stawiam bez szemrania.

Natomiast:

Wszystkie te dywagacje narciarzy - dzielących się stanem faktycznym - wypowiadane są w tonie pretensji z milionem czasami absolutnie durnych sugestii jak to powinno być zrobione, króluje roszczeniowość a ilość teorii spiskowych sięga czasami zenitu. To z mojej strony tak wygląda i czasami po prostu puszczają nerwy...

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Mitek napisał:

Co do Słotwin nie wypowiadałem się na 99% ale jak coś znajdziesz piwo stawiam bez szemrania.

Jakoś wyszukałem, ale poruszyłem wtedy 2 sprawy (likwidację połączenia Słotwin z Jaworzyną i brak wspólnego karnetu na Słotwinach) - pewnie odniosłeś się do tego pierwszego, pisząc: "Fajnie się ocenia i feruje wyroki jak się stoi z boku i wszystko polega na gdybaniu." (Polska - nowe inwestycje, str. 113). Mniejsza już o przykłady. Wiem, że gdybam (i może to wyglądać na roszczeniowe podejście), ale jak czytam, że projektuje się "7 dolin", a są problemy z połączeniem dwóch już na początku - i to bez jakiejkolwiek wycinki (bo polana jest), czy też z dogadaniem się dwóch właścicieli na jednej polanie co do karnetu, no to aż się prosi o odpowiedni komentarz. Kulisy są drugorzędne.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, @Mitek i @koliber apeluję do Was o odrobinę szacunku do innych, to jest wątek o SMR, i podejrzewam, że wchodzący na niego chcieliby czytać informacje z nim związane, przeniesienie waszej dyskusji na priva, lub do utworzonego w tym celu nowego wątku będzie swoistym aktem litości w stosunku do innych forumowiczów 😉.

 

Pozdrawiam

Wdzięczny forumowicz

  • Like 3
  • Thanks 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Dzięki, że doceniłeś elegancję sformułowań.

Tłumaczenie prowokacją w tym momencie brzmi jak dziecięce: "mamo no przecież nie chciałem". - zawsze po czasie. ;)

Pozdrowienia

I znów nadinterpretujesz dopisując mi myśli, których nie miałem.

Dobra, koniec dyskusji, bo to temat o nartach...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie o co tak naprawdę chodzi z tą nową kanapą na Zbójnicką Kopę? Jakaś wada producenta, czy co? Jako, że jednak zdecydowałem się na Szczyrk w przyszłym tygodniu, więc śledzę co się dzieje i dziś kolejny dzień z rzędu gdzie kanapa albo nie startuje w ogóle albo może ruszy po kilku godzinach. Piszą, że nieczynna do odwołania.  Szkoda, bo ta opcja z przejazdem na COS bez wsiadania w SKI busa fajna się wydawała. Poza tym,  skoro talerzyk nadal nie działa to nie można na Małe Skrzyczne wjechać a np. moja żona bardzo lubiła tą łagodną trasę, gdzie zwykle najlepsze warunki były. Swoja drogą dziwne, że orczyki które były sprawne zastąpiono wadliwym wyciągiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

18 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Niestety masz rację. W-wa ma najwięcej pieniędzy i to czas ferii mazowieckich dziś stanowi żniwa dla ośrodków. Są też czasem najtrudniejsi narciarze. W-wa to pustynia, nic tam nie ma, ani gór, ani jezior. Wyrywają się na tydzień od korpopracy do wieczora i ... głupieją. Jest to więc też czas wzmożonych interwencji GOPR.

widzisz jestem i Warszawiakiem ( do tego tzw słoikiem bo pochodzę spoza stolicy)  i korpoludkiem, rzadko pracuje do wieczora i nigdzie sie nie wyrywam, Warszawa jest pięknym miastem zapraszam  do odwiedzenia, pomogę, zasugeruję co warto odwiedzić, zobaczyć, a i wokół stolicy jest dużo pięknej przyrody (np Kampinos, Zegrze)

image.png.80ddcc11319b035f588b7868eee392a5.pngtu np sobotnie biegówki w lasku Młocińskim

 

 

17 godzin temu, koliber napisał:

Prawie cała Polska to turystyczna pustynia, nie licząc południa (najwięcej szlaków górskich, ośrodków narciarskich, basenów termalnych, parków rozrywki, jaskiń, wodospadów, zamków, kopalń i całej masy aktywności, związanych z górami (paralotnie, wspinaczka itp.). Z wyjątkiem morza (przez 2 miesiące w roku) i pojedynczych atrakcji, porozrzucanych po całym kraju.

zapytam cytatem: a w Krużewnikach był?

generalizacja to plaga naszych czasów, ja uważam że nie da sie tak powiedzieć o tak dużym obszarze:

zapraszam to odwiedzenia pojezierza Łęczyńsko -Włodawskiego, Roztocza czy nawet doliny środkowej Pilicy, z miejsc które znam i uważam że sa tak samo piekne jak Pieniny czy Bieszczady

dobra koniec wątku z mojej strony, admina proszę o wydzielenie bo zaśmieciliśmy watek o Szczyrku

 

 

 

Edytowane przez ewangelizator
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ewangelizator napisał:

 

widzisz jestem i Warszawiakiem ( do tego tzw słoikiem bo pochodzę spoza stolicy)  i korpoludkiem, rzadko pracuje do wieczora i nigdzie sie nie wyrywam, Warszawa jest pięknym miastem zapraszam  do odwiedzenia, pomogę, zasugeruję co warto odwiedzić, zobaczyć, a i wokół stolicy jest dużo pięknej przyrody (np Kampinos, Zegrze)

image.png.80ddcc11319b035f588b7868eee392a5.pngtu np sobotnie biegówki w lasku Młocińskim

 

 

zapytam cytatem: a w Krużewnikach był?

generalizacja to plaga naszych czasów, ja uważam że nie da sie tak powiedzieć o tak dużym obszarze:

zapraszam to odwiedzenia pojezierza Łęczyńsko -Włodawskiego, Roztocza czy nawet doliny środkowej Pilicy, z miejsc które znam i uważam że sa tak samo piekne jak Pieniny czy Bieszczady

dobra koniec wątku z mojej strony, admina proszę o wydzielenie bo zaśmieciliśmy watek o Szczyrku

 

 

 

Tak sobie wczoraj pomyślałem widząc zasypany park i samochody (dziś topnieje), że pomysł kupienia biegówek na ten sezon byłby dobry.  Nie trzeba jechać do Czech, można biegać koło domu. Kiedyś zresztą były trasy biegowe na Śląsku: w chorzowskim parku, po gliwickich łąkach, itp. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Tak sobie wczoraj pomyślałem widząc zasypany park i samochody (dziś topnieje), że pomysł kupienia biegówek na ten sezon byłby dobry.  Nie trzeba jechać do Czech, można biegać koło domu. Kiedyś zresztą były trasy biegowe na Śląsku: w chorzowskim parku, po gliwickich łąkach, itp. 

Jeśli masz blisko do Dąbrowy G. To zarówno na Pogorii i w Błędowie miejski ośrodek sportu prowadzi wypożyczalnie, bodaj 20 zł za komplet na dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...