Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
Cytat

Centralnym i najważniejszym punktem tej technologii jest zbiornik wodny położony na Hali Skrzyczeńskiej (1000 m n.p.m.) o pojemności 100 000 m3. Jest to największa tego typu budowla w Polsce, która w zimie posłuży do naśnieżania ośrodka, a w lecie będzie pełnić funkcje przeciwpożarowe

https://www.szczyrkowski.pl/aktualnosci/inwestycje-na-sezon-201718/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2019 o 09:46, surfing napisał:

Zwalisko przejazd przez drogę, na przyszły sezon szykuje się przejazd pod drogą.

Rozpoczęto procedurę do ,,Budowa przepustu dla przejazdu narciarzy pod ul. Zwalisko w Szczyrku wraz z przebudową sieci: elektroenergetycznej, gazowej i kanalizacji sanitarnej"

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2017-09-12 094612.jpg

 

Pod koniec maja wydano decyzję środowiskową dla budowy  przepustu pod ul. Zwalisko

 

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2019-08-21 145503.jpg

Edytowane przez surfing
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
2 godziny temu, Mikg napisał:

Wie ktoś coś na temat Czyrnej... zlikwidowano stare orczyki - a na kiedy jest planowana budowa kanapy na halę Skrzyczeńską ? W planach inwestycyjnych była o niej mowa oraz o kanapie na pośrednim.

Może za rok.

Na ten rok wyczytałem na stronie www.lanovky.sk takie coś:

SLO6B Solisko - Wierch Posŕedni / Szczyrk (Leitner) doplnenie kapacity na 3000 os/h
SLO4B Jaworzyna - Skrzyczne / Szczyrk (Leitner) výmena opláštenia hornej stanice

SLO6B Hala Skrzyczeńska - Zbójnicka kopa / Szczyrk (Leitner) doplnenie protiveterných závaží na vozne

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do bywalców - czy na połowę stycznia 2020 jest szansa na otwarcie ośrodka w całości lub niemal w całości? Wiem, że to wróżenie z fusów, ale przyjmując normalną zimę... jest to możliwe? W ostatnim sezonie było sporo problemów z naśnieżaniem, o ile pamiętam z Waszych relacji. Po mojej zeszłorocznej tragedii w Karpaczu nie chciałbym powtórki...

Celuję obecnie w Czechy, w Szczyrk też mnie ciągnie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Slavko napisał:

Pytanie do bywalców - czy na połowę stycznia 2020 jest szansa na otwarcie ośrodka w całości lub niemal w całości? Wiem, że to wróżenie z fusów, ale przyjmując normalną zimę... jest to możliwe? W ostatnim sezonie było sporo problemów z naśnieżaniem, o ile pamiętam z Waszych relacji. Po mojej zeszłorocznej tragedii w Karpaczu nie chciałbym powtórki...

Celuję obecnie w Czechy, w Szczyrk też mnie ciągnie.

 

 

W tym roku tuż po 1 stycznia już prawie wszystko działało - również dwie trasy na wieczorne jeżdżenie, tylko czarna trasa FIS była częściowo zamknięta. A śniegu było aż nadto, ledwie dojechaliśmy autem bez łańcuchów. Tak więc szansa jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednia zima dosyć jasno pokazała, jeżeli będzie korzystna pogoda i spadnie na tyle śniegu, że powstanie solidny podkład to są w stanie to dośnieżyć i będzie dobrze. Bez naturalnych opadów zwyczajnie braknie wody i otwarta będzie tylko część tras. W zeszłym roku zima była szczególnie początkiem całkiem niezła, bo w krótkim czasie spadło sporo śniegu.

Edytowane przez Przemekc1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Slavko napisał:

Pytanie do bywalców - czy na połowę stycznia 2020 jest szansa na otwarcie ośrodka w całości lub niemal w całości? Wiem, że to wróżenie z fusów, ale przyjmując normalną zimę... jest to możliwe? W ostatnim sezonie było sporo problemów z naśnieżaniem, o ile pamiętam z Waszych relacji. Po mojej zeszłorocznej tragedii w Karpaczu nie chciałbym powtórki...

Celuję obecnie w Czechy, w Szczyrk też mnie ciągnie.

 

 

20 stycznia czyli ferie śląskie ? Życzę cierpliwości na stanie w mega kolejkach.;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie do "bywalców" z innej beczki. Jak było z kolejkami do wyciągów pomiędzy 1 stycznia a 6 stycznia (trzech króli) było tłoczno?

w czasie ferii i między świętami a nowym rokiem były tłumy ludzi więc sobie Szczyrk odpuściłem ale może ten termin jest mniej obłożony?

Z góry dzięki za podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cyniczny napisał:

Z tego co się orientuję, to tak jest co roku. Skład województw w ferie w danych terminach jest niezmienny.

Dokładnie tak jest. Te grupy są stałe. Dodatkowo rozdzielone (strategicznie) są woj. śląskie, małopolskie i stołeczne - zawsze w innych terminach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, ja po prostu nigdy wcześniej nie zwracałem na to uwagi. Dlatego chcę jechać w pierwszym tygodniu ferii, bo w drugim dochodzą jeszcze dwa województwa. Liczę, że cały Śląsk nie pojedzie tylko do  Szczyrku. W końcu jak nie śląskie, to małopolskie, jak nie mazowieckie, to wielkopolskie itd.  Poza tym jakoś sobie dam radę, byleby mieć prawdopodobieństwo śniegu nie na 2, czy 3 trasach, a większości.

@kordiankw piękne foty, mam nadzieję, że zrobię podobne w tym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma jakieś info dot. trwających (tu znak zapytania) inwestycji w Szczyrku. Niestety strona FB Solisko Arena, jest jakoś mniej aktywna niż w przeszłości, dlatego ciekaw jestem, czy ktoś ma jakieś aktualne zdjęcia z budowy nowej restauracji ? Jeżeli tak to proszę o podzielenie się. Czy ma ktoś info, czy jest jakaś szansa na zbudowanie przejazdu pod ul. Zwalisko w tym roku? Z tego co rozumiem decyzja środowiskowa była wydana w maju (pod koniec) - nie wiem, czy się jest ostateczna i czy poszło za nią jakieś pozwolenie na budowę (bo rozumiem, że to byłby kolejny krok).  Ma ktoś jakieś info?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, shower napisał:

a ja mam pytanie do "bywalców" z innej beczki. Jak było z kolejkami do wyciągów pomiędzy 1 stycznia a 6 stycznia (trzech króli) było tłoczno?

w czasie ferii i między świętami a nowym rokiem były tłumy ludzi więc sobie Szczyrk odpuściłem ale może ten termin jest mniej obłożony?

Z góry dzięki za podpowiedź

z pewnością 1 stycznia będzie mega mało ludzi zwłaszcza rano. Zawsze tak jest :) potem juz jest ostro trzech króli jakoś wyjątkowo źle wspominam pod wzgledem kolejek. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Cosworth240 napisał:

Czy ktoś ma jakieś info dot. trwających (tu znak zapytania) inwestycji w Szczyrku. Niestety strona FB Solisko Arena, jest jakoś mniej aktywna niż w przeszłości, dlatego ciekaw jestem, czy ktoś ma jakieś aktualne zdjęcia z budowy nowej restauracji ? Jeżeli tak to proszę o podzielenie się. Czy ma ktoś info, czy jest jakaś szansa na zbudowanie przejazdu pod ul. Zwalisko w tym roku? Z tego co rozumiem decyzja środowiskowa była wydana w maju (pod koniec) - nie wiem, czy się jest ostateczna i czy poszło za nią jakieś pozwolenie na budowę (bo rozumiem, że to byłby kolejny krok).  Ma ktoś jakieś info?

Przejeżdżałem terenówką do schroniska i widziałem na hali szkielet drewniany budynku. Czy to restauracja czy goprówka to nie wiem ale widząc rozmach inwestycji i ilość drewnianych elementów klejonych to raczej restauracja. Na pewno będzie gotowa na sezon. Szkoda, że nie było czasu się zatrzymać ale zbliża się termin wyłączenia kolejek do przeglądu, na pewno coś będziemy dłubać w górach to się jakieś zdjęcia porobi. Pozdrawiam, a sezonówki już macie?

Edytowane przez Góral spod Skrzycznego
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...