Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Greg napisał:

Nie, nie jest to takie dziwne. Zdziwiłbym się, gdybyś ją w przyszłym sezonie kupił, po takiej deklaracji ;)

Ale skoro już ją wcześniej kupiłeś, to jakieś względy decydowały o tym. Czyli jakieś plusy widziałeś.

Gdy ja kupowałem, bardzo dużo jeździłem na Słowacji, w tym sezonie nie bardzo jest po co tam jeździć, wole zdecydowanie skoczyć np. na Kasprowy, zmieniłem zdanie, takie prawo Klienta, opcje Szczyrk rozpatrywałem wyłącznie z uwagi na COŚ, SMR wogóle mnie nie interesuje, BSA nawet Ok, ale odkąd mi tam zaiwanili narty, to jakos do nich nie zaglądam więc co tu dużo dodawać, nie oplati sa ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Spiochu napisał:

Podobno to ichniejszy Szczyrk/Białka, a w innych ośrodkach jest dużo lepiej.

Osobiście jednak nie byłem i się nie wybieram.

 

Tylko, ze - uwaga szczyrkonarzekacze - dzienny bilet w Vail kosztuje ok. 200 dolcow - a nawet więcej, bo cena biletu w okienku to $209 a online $199...

Wiele rzeczy jest tańszych w USA niz w Europie, ale narty do nich nie należą...

Edytowane przez Cosworth240
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Cosworth240 napisał:

Tylko, ze - uwaga szczyrkonarzekacze - dzienny bilet w Vail kosztuje ok. 200 dolcow - a nawet więcej, bo cena biletu w okienku to $209 a online $199...

Wiele rzeczy jest tańszych w USA niz w Europie, ale narty do nich nie należą...

Na pewno właścicielem jest TMR ;)

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demonizujecie ten weekend. Nie mogło być inaczej. Dwie tury feryjne nałożyły się na siebie, pogoda idealna, pierwszy w sezonie solidny opad śniegu. Zawsze będą tłumy w takie dni. Ja w życiu nie wybrałbym się na całodniowy wypad narciarski do Szczyrku i innych top ośrodków w takich okolicznościach. No ale może ja dziwny jestem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, moruniek napisał:

Czarne prognozy pogody sprawdziły się. Porywy wiatru przekraczają 100 km/h i niestety z tego powodu ośrodek zostaje zamknięty do odwołania.

Przepraszamy za niedogodności naszych Gości.

https://www.szczyrkowski.pl/resort/szczyrk-na-zywo

No i wiedzieli co robią.

 

"Czterech narciarzy zostało poważnie rannych, kiedy silny podmuch wiatru zerwał fragment dachu i rzucił go na stok narciarski w Bukowinie Tatrzańskiej."
źródło

 

 

  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ostek napisał:

No i wiedzieli co robią.

 

"Czterech narciarzy zostało poważnie rannych, kiedy silny podmuch wiatru zerwał fragment dachu i rzucił go na stok narciarski w Bukowinie Tatrzańskiej."
źródło

 

 

Zamykają ośrodek bo muszą. Nie mają żadnej możliwości otwarcia ośrodka przy silnym wietrze, bo wycięli orczyk z Czyrnej a nie zastąpili go kanapą. To miała być taka alternatywa na wiatr + krótki zbudowany talerzyk obok gondoli. Teraz w SMR mamy gondolę i same długie kanapy, dość podatne na wiatr. Na COS-ie dziś próbowali, dolna kanapa rano nawet miała jakiś rozruch, w ciągu dnia też ją kilka razy ruszono (tu brakuje osłony tej kanapy na ostatnich metrach przy Jaworzynie). Teraz wisi na linie i stoi w miejscu. Jednak na BSA wyjeździłem się bardzo fajnie (tam nie wiało tak mocno).

Odnośnie tragedii w Bukowinie, dotyczyła ona infrastruktury około stokowej, która to często jest całkowicie niezależna od ośrodka. Oczywiście wyrazy współczucia dla ofiar i ich rodzin, niemniej jednak dach mogło zdmuchnąć z każdego innego budynku. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, moruniek napisał:

Jednak na BSA wyjeździłem się bardzo fajnie (tam nie wiało tak mocno).

Miałem jechać w piątek 14.02 na COS ,ale tam wywiewa śnieg z tras na maksa to zmieniam punkt docelowy na BSA. Jestem busem ,,żądło'' o 09:51 na miejscu . 4 godzinki nartowania i  z powrotem podchodzę na przystanek do Szczyrku centrum gdzie autobusy co około pół. godziny do Bielska. Już przerabiałem 3 razy w ostatnich trzech sezonach i na luziku. BSA to nie ten klimat co COS ,ale pojeździć da się fajnie.

Edytowane przez janek57
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, moruniek napisał:

W dniu 11.02.2020 Gondola A1 i Orczyk C3 wznowiły jazdę. Dostępne są trasy 1, 3 oraz 2. Wkrótce dostępna będzie kolej B1 i trasa 4. 

https://www.szczyrkowski.pl/resort/trasy-i-koleje

Ale i tak można już powiedzieć, że pierwsze ferie były najlepsze, mimo, że były co najwyżej średnie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z wieczornej jazdy... Było mocno przeciętnie🤨 Bezpieczna jazda 3 właściwie nie możliwa ze względu na ilość ludzi , na 1 ok. Ale... ratrakowanie tras to tam niestety jest kpina,schody, dziury i pola kalafiorów. Trasy bardziej przypominają pole przygotowane do sadzenia ziemniaków niż przygotowaną trasę narciarską😣 Dodatkowo pod Kulfonką niezabezpieczone przeciery, takie że ludzią iskry spod nart leciały... Jutro pojadę rano, mają otworzyć trasy 4 i 7, ale coś mi się wydaje,że obie te trasy widziały ostatni raz ratrak z niedzieli na poniedziałek :/

20200211_183326.jpg

20200211_183323.jpg

20200211_182941.jpg

20200211_183019.jpg

20200211_182939.jpg

  • Like 10
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...