Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, grimson napisał:

Wybieram się z rodzina na narciarskie święta Bożego Narodzenia właśnie do Szczyrku. 
 

Bedzie to moje pierwsze nartowanie w tym miejscu.

Obyś miał szczęście co do pogody (lubi wtedy przyjść odwilż i halny), niskiego obłożenia ośrodka (zwykle są tłumy), chęci gestora ośrodka do jego naśnieżenia (bywa z tym różnie), otwarcia tras (mogą być naśnieżone a wyłączone z użytkowania) itp. Dodam, że z doświadczenia lat ubiegłych, że szczęście w tym terminie, będzie Ci to bardzo ale to bardzo potrzebne.  

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.12.2020 o 10:37, Ziemowit napisał:

Co roku o tej porze temat był zawalony narzekaniem i naigrywaniem się z SMR a teraz cisza.

Może w ramach czarnego humoru napiszę, że jutro planują się otworzyć. :)

1264587509_Zrzutekranu2020-12-24o10_32_38.png.a92b31af9847bee7028212651f8bf7bf.png

Będziemy kibicować wszystkim wybierającym się na Święta do Szczyrku, ale nawet jak dosypie  nie liczcie na więcej tras i wyciągów niż na poniższej mapie - tak wyglądało 90% dni w sezonie 20/21

Szczyrk mapa 2022.jpg

 

  • Haha 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, moruniek napisał:

Obyś miał szczęście co do pogody (lubi wtedy przyjść odwilż i halny), niskiego obłożenia ośrodka (zwykle są tłumy), chęci gestora ośrodka do jego naśnieżenia (bywa z tym różnie), otwarcia tras (mogą być naśnieżone a wyłączone z użytkowania) itp. Dodam, że z doświadczenia lat ubiegłych, że szczęście w tym terminie, będzie Ci to bardzo ale to bardzo potrzebne.  

Nie nastawiam się na szusowanie od rana do nocy. To jest wyjazd rodzinny, cześć nie narciarska rodziny uderza na basen/saunę. Narciarze natomiast szukają białego.

2 lata temu na Czarnej Gorze było +10st C, padał deszcz i po stoku płynęły sobie strumyki. Wiem, ze ten termin na nartowanie w PL jest ryzykowny, lecz tradycja rodzinna zobowiązuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, grimson napisał:

Nie nastawiam się na szusowanie od rana do nocy. To jest wyjazd rodzinny, cześć nie narciarska rodziny uderza na basen/saunę. Narciarze natomiast szukają białego.

2 lata temu na Czarnej Gorze było +10st C, padał deszcz i po stoku płynęły sobie strumyki. Wiem, ze ten termin na nartowanie w PL jest ryzykowny, lecz tradycja rodzinna zobowiązuje.

Lepiej odpuść Szczyrk i pojedź z rodziną do jakiegoś Egiptu. Na nartach i tak nie pojeździsz a tylko nerwy stracisz.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, grimson napisał:

Nie nastawiam się na szusowanie od rana do nocy. To jest wyjazd rodzinny, cześć nie narciarska rodziny uderza na basen/saunę. Narciarze natomiast szukają białego.

2 lata temu na Czarnej Gorze było +10st C, padał deszcz i po stoku płynęły sobie strumyki. Wiem, ze ten termin na nartowanie w PL jest ryzykowny, lecz tradycja rodzinna zobowiązuje.

To już chyba lepiej do sąsiedniej Wisły - trochę luźniej i lepszy aquapark. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2021 o 09:32, surfing napisał:

W  sezonie 21/22 nie będzie  możliwości zakupu sezonówki tylko na Szczyrk. Jedyna opcja zakupu karnetu sezonowego to Sezonówka Premium.

SON 21/22 mapa otwartych wyciągów i tras ;) 

Szczyrk mapa 2022.jpg

 

Mam nadzieję, że te trasy to tylko zeszły sezon, bo tak było, faktycznie.

Stacja nr 1? Sorry może nr... 21 w Polsce.

Edytowane przez Narciarz ze Śląska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, DMM napisał:

bez przesady, Pośredni był otwarty oprócz Golgoty i 9, reszta zgodna

Pośredni był otwarty tylko kilka dni.

W dniu 1.03.2021 o 21:04, czepek napisał:

Pomyślałem sobie w weekend, że pojadę do Szczyrku. Raz w roku trzeba. Dziś nie mogłem mieć urlopu, ale jutro wydawało się idealnie. W planach już się wyraźnie rysowało jakieś żareło w Rudym Kocie(swoją drogą nie wiem czy czynne). Wchodzę dziś i czytam-od 2.03 nie działa kanapa na Pośredni. Żarełko będzie można uskutecznić zapewne w kilku innych miejscach, ale czy oni nie mogą jakoś sensownie działać do końca? Ja nie jeździłem w czasach GATu, ale za Richtera nikt nie wpadał na to by wyciąć ot tak 1/3 ośrodka.

Pojechałbym na Pilsko, ale z tego co rozumiem jak te Płaje nie działają to przemieszczenie jest cokolwiek trudne?

 

Podsumowanie  zimy 20/21

W dniu 20.03.2021 o 19:27, surfing napisał:

W czwartek pojeździłem na leżących odłogiem trasach SON i postanowiłem zobrazować inwestycję TMR w Szczyrku

 SON 2018 mapa po wybudowaniu gondoli, przypomnę wszystkie poniższe trasy były  ratrakowane  w skansenie Richtera. 

181244487_Szczyrkmapa2018rSON.thumb.jpg.716055ae8c2039e009a68b5b9e21b64e.jpg

SON 2021 mapa dostępnych tras i wyciągów

54435658_Szczyrkmapa2020.thumb.jpg.9e23e750ba4dd3c7c807068549b861da.jpg

W czasie śnieżnej i mroźnej zimy 20/21- inne stacje narciarskie bez problemu przygotowały czerwone i czarne trasy, warto dodać że Juliany- niebieskie kanapy na Wierch Pośredni były często nieczynne. 

Juliany trasa 9  

Juliany.thumb.jpg.d7fb7c84b34d89fff402f0676805b6b7.jpg

 Czerwona 9a

1543070949_9aczerwona.thumb.jpg.87f3559713843358975987fd2dbc5544.jpg

Golgota 2021

golgota.thumb.jpg.6ceee57c5044d4c831e5a6f1d625aebf.jpg

Bieńkula

bienkula.thumb.jpg.7c5b28a38b29a1ae10c0823b7c3957e9.jpg

Trasa nr.1 dla SON :) 

202849738_1czerwona.thumb.jpg.650e65d73ea9a450b4241515a560ae01.jpg

Powyższe zdjęcia nadają się raczej do wątku stacje narciarskie widma :) 

Zlikwidowano 6 długich (3x2) i szybkich orczyków, szczególnie brakuje ich w Czyrnej.

Dzięki nowemu inwestorowi doszły nam w Szczyrku super trasy  freeridowe Bieńkula i Golgota, w 2021 nastąpiła duża dynamika wzrostu ilości tras  free w Szczyrku, w tym sezonie wybór tras free powiększono o czerwone  1 i 7. TMR tak nieudolnie zarządza trasami tylko w Szczyrku i mimo tego są chętni, ciekawe jak długo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Duża poprawa dla dojeżdżających do SON/COS przez Wisłę.

Niespodziewanie wymieniono nawierzcnię DW 942 od Białego Krzyża do Soliska. Niespodzzewanie, bo jeszcze w lipcu, cyt.:"- DW 942 na tym odcinku jest rzeczywiście w złym stanie. Oczywiście odcinek na przełęczy wymaga przebudowy. Nie mamy na to na razie funduszy. W ramach bieżącego utrzymania droga jest stale naprawiana - przekonuje Ryszard Pacer, rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich." [https://bielskobiala.wyborcza.pl/bielskobiala/7,88025,27336633,rozsypuje-sie-jedna-z-najwazniejszych-drog-w-beskidach-turysci.html]. 

Ale, teraz cyt.:"firma prowadząca bieżące utrzymanie DW 942 poinformowała, że istnieje pilna potrzeba natychmiastowej naprawy nawierzchni tej drogi na odcinku liczącym ok. 2,5 km długości na przełęczy Salmopol. Wystąpiło zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego i możliwość wystąpienia szkód materialnych - poinformował Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach." [https://bbfan.pl/artykul/awaryjne-zamkniecie/1234468]

Jechałem w zeszłą sobotę i była "zdarta" stara nawierzchnia - pomyślałem, że na tym się skończy. Ale wczoraj przejechałem się już nową. Jest równa i naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Na razie brak malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, marekesz napisał:

Duża poprawa dla dojeżdżających do SON/COS przez Wisłę.

Niespodziewanie wymieniono nawierzcnię DW 942 od Białego Krzyża do Soliska. Niespodzzewanie, bo jeszcze w lipcu, cyt.:"- DW 942 na tym odcinku jest rzeczywiście w złym stanie. Oczywiście odcinek na przełęczy wymaga przebudowy. Nie mamy na to na razie funduszy. W ramach bieżącego utrzymania droga jest stale naprawiana - przekonuje Ryszard Pacer, rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich." [https://bielskobiala.wyborcza.pl/bielskobiala/7,88025,27336633,rozsypuje-sie-jedna-z-najwazniejszych-drog-w-beskidach-turysci.html]. 

Ale, teraz cyt.:"firma prowadząca bieżące utrzymanie DW 942 poinformowała, że istnieje pilna potrzeba natychmiastowej naprawy nawierzchni tej drogi na odcinku liczącym ok. 2,5 km długości na przełęczy Salmopol. Wystąpiło zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego i możliwość wystąpienia szkód materialnych - poinformował Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach." [https://bbfan.pl/artykul/awaryjne-zamkniecie/1234468]

Jechałem w zeszłą sobotę i była "zdarta" stara nawierzchnia - pomyślałem, że na tym się skończy. Ale wczoraj przejechałem się już nową. Jest równa i naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Na razie brak malowania.

Wow z całą pewnością ułatwi to nadchodzący sezon. Dojazd się skróci o 🥸 No właśnie nic...Świetna inwestycja... pewnie zaplanowana przez 🙊 miłościwie nam panującgo AD.... 

  • Confused 2
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Jusik2002 napisał:

Wow z całą pewnością ułatwi to nadchodzący sezon. Dojazd się skróci o 🥸 No właśnie nic...Świetna inwestycja... pewnie zaplanowana przez 🙊 miłościwie nam panującgo AD.... 

Jechałeś tą drogą ostatnio? Jej stan był taki, że wymagała remontu i koniec kropka. Oprócz narciarzy w sezonie, wyobraź sobie, że są ludzie, którzy codziennie tamtędy jeżdżą. Komentarz i aluzje polityczne bez sensu. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kokoSKI napisał:

Jechałeś tą drogą ostatnio? Jej stan był taki, że wymagała remontu i koniec kropka. Oprócz narciarzy w sezonie, wyobraź sobie, że są ludzie, którzy codziennie tamtędy jeżdżą. Komentarz i aluzje polityczne bez sensu. 

Niektórzy myślą bardzo ograniczonymi kryteriami i tyle!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...