Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ze względu na zawartość tego wątku miałem się w nim nie odzywać, ale.......

Wczoraj wybrałem się pojeździć w tej kolebce mego narciarstwa.

Pewnie dostanę joby, ale moim zdaniem jest to najlepszy ośrodek w tym kraju.

Wczorajszy dzień był czwartym moim dniem na deskach w tym sezonie i był dniem najlepszym.

Wcześniej byłem na Rusin-ski, Mosornym i Velkaraca.

Warunki do nartowania w SON-e są po prostu wyśmienite.

Wziąłem z żoną karnety od 8.00 do 13.00 za 48zł.

Były to najlepiej wydane pieniądze na szusowanie w tym sezonie.

Zjechałem wszystkimi trasami jakimi dysponuje SON.

Wszystkie były przygotowane bardzo dobrze.

Na żadnej nie znalazłem kawałka lodu, czy przetarcia.

Niektóre trasy przejechałem kilka razy (Bieńkula, Golgota, 7, 1, 2).

Szczerze mówiąc to dawno nie było takich warunków w Szczyrku.

Nogi dziś mam jak z waty, miałem problem zejść ze schodów do roboty:biggrin::wink:

Można utyskiwać i narzekać na infrastrukturę, kible itp, ale nie zmienia to faktu,

że jeżeli chodzi o jazdę na nartach to inne ośrodki się nie umywają do SON-u.

Ja w każdym bądź razie wyjazdy narciarskie traktuję jako wyjazdy na narty i brak nowoczesnej

infrastruktury, brak term i tym podobnych "udogodnień" jest dla mnie mało istotny.

Liczą się trasy po jakich jeżdżę, a tu SON jest najlepszy (mówię o Beskidach, Bukowinie i Zakopanym).

Po wczorajszym wypadzie wiem jedno:

Na pewno tam wrócę:biggrin:

PS: Mamy ładną reklamę na Solisku, banerek wypatrzyłem od razu.

Pozdrawia, ponownie zakochany w Szczyrku.

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A byłeś na Jaworzynie Krynickiej w obecnej jej postaci?? Chyba nie byłeś....

Nie byłem nigdy.

Mogę tylko porównać suche fakty:

1. Długość tras- Jaworzyna około 8km, SON około 22km

2. Cena za pięć godzin - Jaworzyna 81,5zł, SON 48zł

Jak wspomniałem, pomijam jakość infrastruktury i "atrakcje".

Nie wspominam również o odległości bo to rzecz względna.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem nigdy.

Mogę tylko porównać suche fakty:

1. Długość tras- Jaworzyna około 8km, SON około 22km

2. Cena za pięć godzin - Jaworzyna 81,5zł, SON 48zł

Jak wspomniałem, pomijam jakość infrastruktury i "atrakcje".

Nie wspominam również o odległości bo to rzecz względna.

Pozdrawiam

Na Jaworzynie jest ponad 12 km tras. Za jakość się płaci, cena o czymś świadczy. Jeśli Tobie wystarczą syfiaste orczyki z wiecznie cieknącym smarem po kurtkach narciarzy to mało jesteś wymagający. Większość narciarzy potrzebuje dużo więcej niż tylko dużej ilości tras i jest w stanie za to zapłacić więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Jaworzynie jest ponad 12 km tras. Za jakość się płaci, cena o czymś świadczy. Jeśli Tobie wystarczą syfiaste orczyki z wiecznie cieknącym smarem po kurtkach narciarzy to mało jesteś wymagający. Większość narciarzy potrzebuje dużo więcej niż tylko dużej ilości tras i jest w stanie za to zapłacić więcej.

Nie chcę się kłócić, bo nie po to piszę na forum.

Ale długość tras wziąłem z ich strony internetowej (zsumowałem długości poszczególnych).

Widać ta jakość nie przekłada się na jakość informacji.

Co do pozostałych "uwag", to widać jestem w mniejszości.

Może to i lepiej dla mnie?

Pół żartem pół serio to powiem Ci, że przez 38 lat mojej przygody z nartami, to kurtkę smarem uwalił mi wyciąg

krzesełkowy na Mosornym Groniu:rolleyes::(nie wspominam o wyrwirączkach, bo tam to ryzyko było w cenie).

Obecnie zainwestowałem w zakup czarnej kurtałki i po problemie.

A na koniec zadam Ci jedno pytanie, bo nie za bardzo kumam o co chodzi ze względu, że jestem w mniejszości.

Co znaczy stwierdzenie, że większość narciarzy potrzebuje dużo więcej?

PS: Nie denerwuj się, Ja tylko przedstawiłem swoje subiektywne odczucia. Nikt się z tym nie musi zgadzać.

Ale jeśli się chce kogoś przekonać to trzeba użyć konkretnych argumentów, a nie tylko sloganów i inwektyw.

Pozdrawiam.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się kłócić, bo nie po to piszę na forum.

Ale długość tras wziąłem z ich strony internetowej (zsumowałem długości poszczególnych).

Widać ta jakość nie przekłada się na jakość informacji.

Co do pozostałych "uwag", to widać jestem w mniejszości.

Może to i lepiej dla mnie?

Pół żartem pół serio to powiem Ci, że przez 38 lat mojej przygody z nartami, to kurtkę smarem uwalił mi wyciąg

krzesełkowy na Mosornym Groniu:rolleyes::(nie wspominam o wyrwirączkach, bo tam to ryzyko było w cenie).

Obecnie zainwestowałem w zakup czarnej kurtałki i po problemie.

A na koniec zadam Ci jedno pytanie, bo nie za bardzo kumam o co chodzi ze względu, że jestem w mniejszości.

Co znaczy stwierdzenie, że większość narciarzy potrzebuje dużo więcej?

PS: Nie denerwuj się, Ja tylko przedstawiłem swoje subiektywne odczucia. Nikt się z tym nie musi zgadzać.

Ale jeśli się chce kogoś przekonać to trzeba użyć konkretnych argumentów, a nie tylko sloganów i inwektyw.

Pozdrawiam.

Do dyskusji możemy wrócić jak uda Ci się odwiedzić obydwa ośrodki. Póki co jesteś stronniczy ponieważ widziałeś tylko SON i nie masz możliwości ich porównania. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja dwa słowa, bo tak się składa, że znam oba ośrodki. Jaworzyna ze swoją infrastrukturą zostawia SON daleko, daleko. Jeżeli kiedyś... w SONie postawią kanapy, połączą się ze Skrzycznem, poszerzą trasy, wybudują toalety, to... żaden, ale to żaden ośrodek w Polsce nie będzie mógł się porównać do Szczyrku. Ale to będzie kiedyś...

A na razie Jaworzyna rulez! Chociaż i tutaj są kwiatki - np. płatne parkingi. To moja opinia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja dwa słowa, bo tak się składa, że znam oba ośrodki. Jaworzyna ze swoją infrastrukturą zostawia SON daleko, daleko. Jeżeli kiedyś... w SONie postawią kanapy, połączą się ze Skrzycznem, poszerzą trasy, wybudują toalety, to... żaden, ale to żaden ośrodek w Polsce nie będzie mógł się porównać do Szczyrku. Ale to będzie kiedyś...

A na razie Jaworzyna rulez! Chociaż i tutaj są kwiatki - np. płatne parkingi. To moja opinia.

JC optymista:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja dwa słowa, bo tak się składa, że znam oba ośrodki. Jaworzyna ze swoją infrastrukturą zostawia SON daleko, daleko. Jeżeli kiedyś... w SONie postawią kanapy, połączą się ze Skrzycznem, poszerzą trasy, wybudują toalety, to... żaden, ale to żaden ośrodek w Polsce nie będzie mógł się porównać do Szczyrku. Ale to będzie kiedyś...

A na razie Jaworzyna rulez! Chociaż i tutaj są kwiatki - np. płatne parkingi. To moja opinia.

No to ja mam pytanie do ciebie JC.

Jako bywalec obu powiedz, jak się mają trasy na Jaworzynie do tych w SON.

Jak z szerokością, urozmaiceniem i ilością.

Pomijając zupełnie kwestie z infrastrukturą, bo ta w Szczyrku pozostawia wieeeeele do życzenia.

Chciałbym wiedzieć, bo chciałbym się tam kiedyś wybrać.

Dojazd dla mnie do Jaworzyny to prawie X3.

Aby pojeździć kanapą czy gondolą, to mi się zwyczajnie nie chce jechać taki szmat drogi.

Interesuje mnie tylko szeroko rozumiana "jakość" tras zjazdowych.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam pytanie do ciebie JC.

Jako bywalec obu powiedz, jak się mają trasy na Jaworzynie do tych w SON.

Jak z szerokością, urozmaiceniem i ilością.

Pomijając zupełnie kwestie z infrastrukturą, bo ta w Szczyrku pozostawia wieeeeele do życzenia.

Chciałbym wiedzieć, bo chciałbym się tam kiedyś wybrać.

Dojazd dla mnie do Jaworzyny to prawie X3.

Aby pojeździć kanapą czy gondolą, to mi się zwyczajnie nie chce jechać taki szmat drogi.

Interesuje mnie tylko szeroko rozumiana "jakość" tras zjazdowych.

Pozdrawiam

Jaworzyna ma trasy lepiej przygotowane, nie mam tu na myśli przygotowania przez ratraki, ale szerokość, wyrównanie itd. Z drugiej strony takiej trasy jak Bieńkula na Jaworzynie nie ma i nie będzie.

Problemem SON-u są także trasy dla osób zaczynających przygodę z nartami, których jest tam zbyt mało.

Osobiście uważam, że na Jaworzynę warto się wybrać, bo jest to interesujący i jeden z najlepszych z naszym kraju ośrodków.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że na Jaworzynę warto się wybrać, bo jest to interesujący i jeden z najlepszych z naszym kraju ośrodków.

Przy okazji jest to jeden z najdroższych o ile nie najdroższy ośrodek w naszym kraju. Owszem zainwestowali bardzo dużo w infrastrukturę, jednak na przestrzeni ostatnich 5-6 lat podnieśli ceny dwukrotnie lub nawet więcej. Ogólnie pod tym względem na Jaworzynie zrobiło się gorzej. Raz, że parkingi płatne zrobili we wszystkich możliwych miejscach gdzie można postawić samochód, a dwa co boli mnie bardziej to przesunięcie godziny startu z 8.00 na 9.00. Parę lat temu za jazdę od 8 do 13 płaciło się ok 40 zł. Teraz 2 godzinny ruchomy 47 zł. Skok cenowy straszny, przy czym nie zauważyłem takiego skoku jeśli chodzi o jakość. 2 krzesełka, czy 2 nowe orczyki to jednak trochę za mało dla takiego wzrostu cen. Jak dla mnie jedyna trasa warta uwagi na Jaworzynie to czarna 5. Niesamowicie szeroka, momentami bardzo stroma, momentami mniej, poza tym bardzo bezpieczna, bo z reguły przygotowanie jest bardzo dobre i nie ma na niej dużo ludzi, nawet w ferie. Gdy jeżdżę na Jaworzynę to tylko dla 5-tki. Niestety jakość i infrastruktura tej trasy nie zmieniła się w ogóle, a cena wzrosła dwukrotnie. Piotrze, jeśli zależy Ci jedynie na walorach czysto narciarskich to myślę, że będziesz bardziej zadowolony po pięciu godzinach w Szczyrkowskim niż po 2 na Jaworzynie. No chyba, że wybierzesz czarną piątkę i po 2 godzinach tak się zmęczysz, że ledwo będziesz chodził:tongue:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kiedyś... w SONie postawią kanapy, połączą się ze Skrzycznem, poszerzą trasy, wybudują toalety, to... żaden, ale to żaden ośrodek w Polsce nie będzie mógł się porównać do Szczyrku.

Było by pięknie... Ale znając życie Krynica ze swoimi 7 Dolinami będzie pierwsza, a tego projektu nie przeskoczy żadna górka w PL, nawet jak w Szczyrku będą mieli same kanapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzinka serwisanci kuzyni kuzynki wójkowie ciotki człowieku ze 100tka ich będzie :) Ciebie Figo nie liczę bo to jest oczywiste, znając Ciebie że pojedziesz ze Sławkiem :D

Jeżdżę w kółko po rondzie w Buczkowicach i doczekać się nie mogę na niego.

Trochę mi się w głowie już kręci.

Muszę zmienić rondo.:mellow:

Podejrzewam,że na rondzie we Flachau prędzej się na niego doczekam.:stupid:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Piotr ma racje i go popieram w 100%. Jeździłem w większości polskich ośrodków i szczyrk jest super szczególnie w tym sezonie-zobaczymy jak będzie przy gorszej zimie. Jeżeli chodzi o jaworzyne to nie wiem czym się podniecać 1 gondola i 2 czwórki które de facto nie są jakimś szczytem luksusu.

Jak dla mnie albo szczyrk albo chopok-tam można powiedzieć że jest nowoczesna infrastruktura. Patrząc na ceny karnetów kilkudniowych to trochę taka paranoja na chopoku jest taniej niż w jaworzynie (biorąc pod uwagę zniżkę na skipassy otrzymaną w prawie każdym pensjonacie).

Wracając do SON jeżeli będą trzymali taką jakość nartostrad + zaczną inwestować, nie będą mieli sobie równych w Polsce, tylko kto da kredyt "tak młodej firmie" ....?

pozdr przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto się orientuje jaka kanapa miała stanąć na północnym stoku Żaru? Podobno jakaś 12letnia z przysłonami

Pan R. z SZONu coś puścił farbę że zainteresowany jest odkupieniem właśnie tej kanapy gdyż jak na razie wstrzymane są prace nad Żarem

Edytowane przez KubaBB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto się orientuje jaka kanapa miała stanąć na północnym stoku Żaru? Podobno jakaś 12letnia z przysłonami

Pan R. z SZONu coś puścił farbę że zainteresowany jest odkupieniem właśnie tej kanapy gdyż jak na razie wstrzymane są prace nad Żarem

Jeśli to szybka kanapa to nie będzie źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...